PDA

View Full Version : lov na losa



erik1
18. October 2010, 16:45
ali ste že kdaj odšlui na lov na losa.:icon_biggrin:
kam ste odšli?
ste kaj ujeli?
ste lovili še kakšno drugo vrsto divjadi?
malo opišite doživetj ain izkušnje. slikice dobrodošle :icon_lol:

POLH
3. November 2010, 22:46
Losa smo jagali leta 2004 v kanadski provinci oz. na otoku Nova Funlandija. Na lov smo se odpravili v jesenskem času - oktobra, ko je čas losjega ruka. Lovili smop na S oz. SZ delu tega velikega otoka.
Pokrajina je tipična tajga s številnimi jezeri, rekami, potoki in barji. Lov je potekal tudi na ali iz morske obale. Nekateri lovski tovariši so izkusili tudi lov s pomočjo čolna iz morja.
Losi, ki živijo na tem območju so manjši kot celinski. Je pa gostota populacije večja kot na celini. Poleg losov imajo tudi drugo lovn divjad, kot so karibuji, črni medvedi, jerebi, risi (lovijo jih pozimi v pasti), tjulni, jerebi...
Predel, kjer smo jagali je zelo razgiban s številnimi hribi, jezeri. Večinoma gre za zelo razmočeno pokrijno oz. barja. Podnebje je ostro, z dolgimi zimami in kratkimi poletji.83068307
Lovili smo pri ponudniku lova, ki ima za določeno območje določeno št. licenc. Na tem območju lovijo tudi domačini, ki licence žrebajo in pridejo na vrsto za lov vsako dugo ali tretje leto. Lovijo izključno za meso, večinoma v bližini cest ali vlak, kjer je spravilo divjadi (zaradi teže in velikosti) lažje.
Z vodičem sva prakticirala večinoma pirš. Z izhodiščne točke pol dneva hoje v eno smer, vmes počitek, popoldan nazaj.
Po treh dneh lova me je Dijana nagradila z losom, ki ga je uspel Tom (vodič) priklicati. Na klic se je najprej odzvala samica z mladičem, za njo pa samec. Klic narave gaje premamil, tokrat zadnjič.8308
Ostale dni preživete v kampu sem porabil za čiščenje in pripravo trofeje, pripravljanje raznoraznih jedi iz okusnega losjega mesa in druge divjačine. Čakat sem šel tudi medveda, ki sem ga pričakal ob mrhovišču, vendar se za uplenitev nisem odločil. Sem mu pa dušo ukradel s fotoaparatom.83098310
Skratka, doživetje oz. lov, ki je name pustil velik vtis in me prepričal, da se ob priliki vrnem.

POLH
3. November 2010, 22:49
8311

Še medve na krmišču.

erik1
7. November 2010, 20:53
hvala, za tako zgodbo
koliko si pa dal za odstrel losa, let, ali si imel orožje izposojeno, cene ostalih divjadi, nočitve oz. skupna cena:icon_biggrin:

POLH
8. November 2010, 07:30
Vse skupaj - pot, nočitve na poti, takse, jaga, licence je bilo okoli 3500 (takrat - zdaj je več). Puško sem vzel svojo (7x64), gre brez problema.
Dodatni strošek je bil le še prevoz trofeje v domovino, saj je nisem mogel vzeti s sabo, ker ob času odhoda še ni bila veterinarsko pregledana in sem jo poslal cargo in je prišla domov kakšen teden za mano (strošek okoli 250 eur) za cel paket (več trofej - smo si razdelili).

erik1
9. November 2010, 16:32
a ni 7 x 64 malo mali kaliber za losa
kam si ga zadel??
ali je kar padel na mestu ali ste ga morali še iskati??:icon_lol:

hunterxxxl
9. November 2010, 16:53
Polh, tole je moralo bit prečudovito:icon_biggrin:
erik zakaj pa je 7×64 premajhen, če pade slovenski medved pade tudi los:icon_lol:

erik1
9. November 2010, 19:30
aja nisem vedel, :icon_biggrin:
no los je pa tudi malo večji od medveda

POLH
9. November 2010, 19:35
Dosti močan kaliber je. Streljal sem z 10g "avčinko" (ABC).Oddal sem 4 strele. Tri za pleče skupaj, enega malo nazaj. Je pa značilno za losa, da tudi po dobrem strelu še stoji (če ne zadaneš kosti), ampak ne gre več nikamor. Tako, da po besedah vodiča ne bi bilo potrebno več kot dva strela. Večina ostalih, ki so lovili tam so imeli kalibre 270 ali 300 Win. Moji lovski tovariši so imeli malo močnejše kalibre - eden 8x68, 30.06.

kurare
22. February 2012, 18:27
Malo za hec:

http://www.youtube.com/watch?v=0GiEfWpJB5o

Janez