PDA

View Full Version : Winchester naboji



cvi5k
21. September 2010, 14:38
Letos sem se odpravil po naboje in je zmanjkalo v trgovini (le zakaj:icon_wink:)rottweil waidmannsheil oziroma so imeli samo 3mm pa še to dve škatle- zato sem se odločil za winchester. Lani sem imel samo eno škatlo, pa še to je veselo oče sestrelil:icon_lol:. Me zanima kakšne izkušnje imate s temi naboji mogoče, če jih kdo primerja z omenjenim rottweilom(ki je nekaj centov dražji...)?

mprimoz
21. September 2010, 14:58
Jaz imam Winchester super speed (zelene) 16 cal, 3 mm in 4 mm pa sem z njimi zaenkrat zelo zadovoljen.

POLH
21. September 2010, 15:18
Jaz sem jih tudi uporabljal in bil z njimi zelo zadovoljen, dokler nisem naletel na serijo, pri kateri je bilo več kot pol nabojev zanič. Namesto ,da bi počilo je naredilo "plak", šibre so padle na tla dva mestra pred mano, plastični čep je ostal v cevi lisica pa je šla naprej (pa ne enkrat).

muzikant
21. September 2010, 16:09
Hitrost šiber je primerljiva, posip pa je boljši pri Waidmannsheilu Schwarz Pappe. Vseeno uporabljam Superspeed 2 (1cev) in 0(2cev).

cvi5k
21. September 2010, 18:53
Hitrost šiber je primerljiva, posip pa je boljši pri Waidmannsheilu Schwarz Pappe. Vseeno uporabljam Superspeed 2 (1cev) in 0(2cev).

Nekaj takega sem si tudi jaz zamislil ja- v spodnjo2 gor pa 0. Moram probat ustrelit, da vidim kakšen je kaj raztros na ene 30m...

muzikant
22. September 2010, 09:41
Na 30 m je posip zadovoljiv, z 0 pa pobereš tudi na 60m.

Maš na voljo dve izvedbi Superspeeda 32 ali 36g.

cvi5k
22. September 2010, 11:46
36g:icon_biggrin:

alojz1
22. September 2010, 20:32
Na 30 m je posip zadovoljiv, z 0 pa pobereš tudi na 60m.


Kaj pobereš na 60m??

stjrp
22. September 2010, 22:09
Jaz sem lani nabavil winchester super speed v kalibru 12/70, številko 0, pa delujejo tako v dvocevki, kot v drillingu za en k..., v tej debelini so se mi veliko bolje izkazale 4mm od elektroplastike. Ostale debeline nisem proval, ker sem dovolj zadovoljen z elektroplastiko in fiocchi. Sem pa proval raztrose na listih od starih lovskih koledarjev na 30 in pa 45m.

cvi5k
23. September 2010, 01:09
Kaj pobereš na 60m??

verjetno bolj malo:icon_lol: je malo pretiraval.
Da se razumemo- jaz na več kot max 40m ne dvignem puške...

mugo
23. September 2010, 09:02
Ne paše vsaki puški vsak naboj. Je pač potrebno preizkusiti raztros različnih nabojev v svoji puški in potem vidsiš, kaj ji odgovarja. Meni so se winchester super speed izkazali v kal12/70 zelo dobro. Nič slabše kot RWS weildmasheil, če ne celo boljše. Sem pa našel še boljšo rešitev in sicer RWS Special naboje. So poceni iz delajo enkratno.

muzikant
23. September 2010, 09:55
Kaj pobereš na 60m??

Tisto, kar streljam. :icon_wink:
Ne vem, kaj je tu nejasnega, nekdo več spije, drug pa spet boljše strelja.:icon_wink:
Si že slišal za pon čok ?:icon_wink:

alojz1
23. September 2010, 15:18
Na 30 m je posip zadovoljiv, z 0 pa pobereš tudi na 60m.


Kako je na 30m zadovoljiv, na 60 pa več kot odličen (glede na to, da lovska etika takih strelov ne dovoljuje).

citat: Si že slišal za pon čok ?
Ko me je nazadnje nekdo u?il o dolgih strelih z šibrami sem ga prosil, da zadevo preizkusiva. V njegovi tarči je bilo 6 luknjic, v moji pa 27 (blazer 20 mag)
Naboj pa elektroplastika. Ne vem zakaj doma?e proizvajalce vsi tako nizko cenite?

mugo
23. September 2010, 15:40
Naboj pa elektroplastika. Ne vem zakaj doma?e proizvajalce vsi tako nizko cenite?

So dobri, bi jih streljal pa je RWS Special cenejši pa vsaj tako dober.

hunterxxxl
23. September 2010, 17:01
Ja na 60m je pobral koledar :icon_lol:

Tine
24. September 2010, 08:02
Ne vem zakaj doma?e proizvajalce vsi tako nizko cenite?

Nimam nič proti Elektroplastiki, nasprotno. Z veseljem bi jo uporabljal, a kaj ko mi v kombinirki najbolje delata Fiocchi 36g (razen balatona, ki je katastrofa) in Cheditte, Rottweil in Elektroplastika pa sta tam tam. Vendar oba slabša. Od

Od Rottweil-a mi najbolje dela 6,2mm, Elektroplastika pa 4,2mm.

Zgoraj omenjeni 60km:icon_confused: Winchester pa je katastrofa. Tolče ko zmešan, učinek na 35m oddaljeni kartonski škatli pa tak, da ne bi pobral niti lisice, kaj šele kuno.

Očetovi doplerci pa itaq žreta vse in to dobro.

muzikant
24. September 2010, 09:46
Zgoraj omenjeni 60km:icon_confused: Winchester pa je katastrofa. Tolče ko zmešan, učinek na 35m oddaljeni kartonski škatli pa tak, da ne bi pobral niti lisice, kaj šele kuno.

Mogoče je treba strelca zamenjat.:icon_wink:


Kako je na 30m zadovoljiv, na 60 pa več kot odličen (glede na to, da lovska etika takih strelov ne dovoljuje).

citat: Si že slišal za pon čok ?
Ko me je nazadnje nekdo u?il o dolgih strelih z šibrami sem ga prosil, da zadevo preizkusiva. V njegovi tarči je bilo 6 luknjic, v moji pa 27 (blazer 20 mag)

Poln čok se opravičujem.

Blazer dela mogoče plašče, puške pa dela Blaser, saj piše na njej.:icon_wink:

Tine
24. September 2010, 10:14
No ja muzkonter, mogoče tudi.:icon_redface: Ma v moji bokerici se ne obnesejo. Če mi Fiocchi dela kot urca, ga ne bom menjal. Imam pa 3/4 čokirano 12-kerco.

Na 60m pa tudi streljal ne bi, saj sem že poskusil vrano sklatit na podobno daljavo. Zadel sem jo, a je bilo le slišati kako je dobila po perju. Morda sem imel tudi predrobne šibre...

Tine
24. September 2010, 12:51
Elektroplastika pa 4,2mm.

Se opravičujem. Ni 4,2 ampak 4,7 mm:icon_study:

alojz1
24. September 2010, 18:30
Ali navodila iz priročnika in proizvajalcev streliva ne veljajo več?
Vsi streljate nekam debele šibre. Ko sem sam preizkusil semi mag. naboj na lisici in to na 25m jo je podrlo nato pa je bežala. Po strelu s kroglo je obležala. Iz kožuha sem natresel skoraj vse šibre. Niti ena pa kože ni predrla (4mm, cal.12).
V 20 mag. pa uporabljam največ 3,7mm in gredo pri lisici skozi .
Pred leti je prijatelj vsak večer streljal lisice doma na gnojišču z belot 5,1 in nobene ni dobil. Ko sem me svetoval drobnejše šibre se je smejal, je pa poizkusil. Sedaj strelja z 3,5mm.

mprimoz
24. September 2010, 22:54
Ali navodila iz priročnika in proizvajalcev streliva ne veljajo več?
Vsi streljate nekam debele šibre. Ko sem sam preizkusil semi mag. naboj na lisici in to na 25m jo je podrlo nato pa je bežala. Po strelu s kroglo je obležala. Iz kožuha sem natresel skoraj vse šibre. Niti ena pa kože ni predrla (4mm, cal.12).
V 20 mag. pa uporabljam največ 3,7mm in gredo pri lisici skozi .
Pred leti je prijatelj vsak večer streljal lisice doma na gnojišču z belot 5,1 in nobene ni dobil. Ko sem me svetoval drobnejše šibre se je smejal, je pa poizkusil. Sedaj strelja z 3,5mm.

V čem se skriva vzrok, da naj bi imeli z drobnejšimi šibrami več uspeha?
Ali drobnejše šibre lažje prodirajo skozi kožuh, ali zaradi večjega števila šiber povzročijo večji šok?

Tudi sam sem lani doživel nekaj podobnega pri jazbecu. Pri jazbinah sem streljal dva jazbeca na enaki razdalji (cca 25 m). Prvega s 3,0mm, ki je padel v ognju in drugega s 4,0mm, katerega pa je po 50m ustavila psica. Pri izkoženju sem ugotovil, da sta oba imela zelo podobne lege zadetkov z razliko v številu šiber.

mugo
24. September 2010, 23:01
Po mojih izkušnjah je 3,5mm za lisico premalo. Pri lepo postavljeni je sicer vredu, pri strelu v špico pa se pokaže, da so premalo prebojne. Ne prebijejo lisici lobanje in lisica ne pade. Sprobano že večkrat, tako da uporabljam za lisce 4mm ali pa 4,5mm.

alojz1
24. September 2010, 23:24
Mugo,tudi pri strelu v "špico" je bolje večje število šiber, torej drobnejše. Tisti "zgrešeni" streli so vedno smrtni. Nešteto lisic je našel moj pes, ko so strelci trdili, da so zgrešili.
Pri strelih s šibrami je veliko ranjene divjadi, ki kasneje pogine. Dovolj je ena šibra v mehko. Ko streljate na večje razdalje pomislite tudi na to.
Tudi sam sem streljal lisice na 60m in več. Vsako mi je pes prinesel, bežale pa so okrog 200m. Nobena pa ni padla v ognju.

rikec
25. September 2010, 09:27
Glede šibrenih nabojev je zgodba! Vsak naboj ne "paše" na vsako cev, to drži kot pribito. Kolega ima šibrenico 12 kal, pa mu Winchesterjev naboj super paše in pravi da nese zelo dobro in lisico pobere na 50 metrov kot za šalo. Jaz imam bokarco IŽ 16 kal. pa je recimo Belotov patron, Italcaccia, al pa Elektroplastika resnično slab. Po vseh testiranjih so se najslabše pokazali. Na 35 metrov res ni več dobrega posipa, pa je lahko čok takšen al pa drugačen. Tudi Rotweil in Hirtenberg me nista prepričala. Zelo dobre izkušnje imam z Trepčo. Ja z Trepčo! Lisico poberem tudi na 60 metrov in ne naredi po strelu več kot 10 metrov! Do sedaj sem uplenil na tako daljavo že vsaj 10 lisic, pobegnila pa je samo ena in še za tisto sem bil sam kriv, ne pa patron. Kolega ima tudi češko bokarco. Pravi, da mu Elektroplastika super nese, mu pa zato Trepča ne. Ker sem jaz imel Elektroplastiko on pa Trepčo sva oba izmenjala municijo ter oba imela nekaj od tega.
najboljša varianta za ugotovitev ustreznosti naboja za pučko je, da pač nekao nabereš nekaj nabojev različnih proizvajalcev in jih sprobaš na tarčo fi 75 cm na daljavo 25 (oba strela), 35 (oba strela), ter 45-50 metrov (oba strela). Tako se lahko prepričaš, kakšen je raztros šiber na vseh treh dlajavah in potem lahko izbiraš kaj boš uporabljal na lovu. Tisti, ki raje čakajo lisice bodo vsekakor izbrali tiste naboje, ki jim na daljavo bolje nesejo šibre skupaj.
Se strinjam s Tinetom. NI rečeno, da je kriv vedno strelec. Če pač naboj na določeno šibreno cev ne trosi šibre ustrezno, si lahko še ne vem kako dober strelec, pa ti to nič ne pomaga.
Dober pogled

mugo
25. September 2010, 13:51
Mugo,tudi pri strelu v "špico" je bolje večje število šiber, torej drobnejše. Tisti "zgrešeni" streli so vedno smrtni. Nešteto lisic je našel moj pes, ko so strelci trdili, da so zgrešili.

Predrobne šibre niso v redu, včasih poderejo žival, ki pa se potempobere in pobegne. Tako se mi je zgodilo pri lisici v špico s 3,5mm. Kasneje sem jo sicer popravil s pomočjo psa...
Enako sem opazil pri racah: lani nekajkrat in letos sem jih streljal s šibrami 3,2 mm ki sem jih nabavil sicer za vrane. Prvi občutek je bil super, race so lepo padale, po nekaj lovih pa sem prišel do spoznanja, da raca s temi šibrami sicer res takoj pikira, vedar pa skoraj nobena ni mrtva, marsikatera je padla kot snop, potem pa prišla k sebi in odletela, še dobro da imam prepeličarko, ki je tudi take poiskala. Prišel sem do sklepa da sicer je pri tej debelini šiber takojšen šok učinek in raca pade, vendar pa raci ne prebijejo kože in zato jo premalo poškodujejo in preživi. In tako se pri racah vračam na preizkušeno debelino 3,5 mm.

alojz1
25. September 2010, 14:15
Ja race so pa trde.