PDA

View Full Version : evidenčna knjižica izhodov v lovišče



evidma2
8. June 2010, 07:53
Pozdravljeni!

v naši LD nimamo vpisnih knjig ima pa vsak član svojo evidenčno knjižico izhodov v lovišče.

Zanima me kako imate urejeno po vaših LD? hkrati pa me zanima kje v vaši LD tiskate evidenčne knjižice, če jih seveda imate?

ZR7
8. June 2010, 08:13
Evidenčne knjižice, vpisne knjige ipd se mi zdijo slabe in nepotrebne rešitve.
Zakaj?

Ker bi kot lovec, ki stanuje v lovišču moral zapisati izstop in vstop vsakokrat ko se odpeljem na šiht in se vrnem domov.:icon_twisted::icon_wink:

Ok, resno:
Aktivnejši lovci so v lovišču veliko prisotni. Taka knjižica bi bila potem debela bukva, ki je ne bi nihče bral. Čemu je potem namenjena?
Povrh vsega aktivni lovec hodi po gozdu tudi brez namena plenjenja, morebiti celo brez orožja. Ali pa gre nabirat gobe in za vsak slučaj sanitarnega odstrela ali celo pokončanja poškodovane, ogrižene ali bolne živali nosi s seboj kos orožja.
In sedaj naj vse to evidentira, če pa ga bo čuvaj ali nek drug lovec zalotil v zelenih cotah, se bo pa moral zagovarjati, če izhoda ni vpisal.:icon_confused:

Tako kot drugi državljani imamo tudi lovci polno pravico sprehoda po naravnem okolju in nobenega pravega vzroka ni za omejevanje s takimi nepotrebnimi nadzori.

Če pa se gre za zagotovitev, da enega lovca ne zmoti drug, ki nevede prikrevsa na isto prežo, obstajajo mnogo boljši načini. Sicer vpisna knjiga je način, a po mojem mnenju neroden. Situacija (sled, videna divjad ipd.) te lahko odvrne od prvotnega načrta in kreneš na drugo področje, pa je spet špetir. Za povrh ta način ovira najlepši in najuspešnejši način lova, pirš.

Za preprečitev motenja na prežah zadoščajo stari uveljavljeni znaki z vejicami na poti do preže. Ki se jih seveda za seboj pospravi. Kjer to ne deluje, tudi drugi papirnati ali elektronski načini nimajo uspeha. Le lenobo vodstvu podpirajo in so osnova špetirom. Pri nas pa itak nimajo smisla taki vpisi, ker bi večinoma kot kraj izhoda bile napisane predvsem oštarije.:icon_twisted:

Brlogar
8. June 2010, 08:31
Mi zapisujemo strele iz risanih cevi. Ker imamo precej krivolova s strani romov, je to nujno.

evidma2
8. June 2010, 09:00
Nisem želel sprožiti dileme ali je dobro imeti evidenčno knjižico ali ne! Mi že imamo evidenčne knjižice, ki pa nam bodo počasi pošle! Zato me je zgolj zanimalo, če jih imate, kako izgledajo, kje jih tiskate,...

Praktično ne gre za nobeno debelo bukvo, ampak knjižico manjšo (cca. 7x12cm), ki jo vsak član nosi v žepu in v njem beleži vstop v lovišče, izstop, morebiten plen oz. druga opažanja/opombe. Debela pa je 2mm, tako da sploh ni moteča. Njen namen pa je predvsem lastna evidenca in evidentiranje izhoda. Ostale zadeve glede prež pa imamo urejene in delujejo! :icon_wink:

dolgin
8. June 2010, 09:13
Če prav razumem imate nekakšn družinski dnevnik,bi blo zanimivo enkrat skupaj zbrat vse "arhive" in kej spesnt.....
Kar pa se tiče EK oz. vpisnih knjig ali kaj podobnega,pa sem sam mnenja,da so to dobrodošle rešitve v velikih loviščih ali pa loviščih,kjer je vliko nevarnega terena. Če se ti kaj zgodi,vsaj prbližno vedo kj te bodo pobrali....

Za tisk pa se pozanimajte mal naokol,tiskarn je veliko....

lp

ZR7
8. June 2010, 09:24
...
Kar pa se tiče EK oz. vpisnih knjig ali kaj podobnega,pa sem sam mnenja,da so to dobrodošle rešitve v velikih loviščih ali pa loviščih,kjer je vliko nevarnega terena. Če se ti kaj zgodi,vsaj prbližno vedo kj te bodo pobrali....


To že doma ženi poveš kam greš. Potem pa drug dan čukasto gledaš iz oštarije, kaj gorska reševalna nekaj nori.:icon_confused::icon_twisted:

No, če so knjižice le za osebno evidenco lovca, potem v redu.
Za to je po mojem mnenju čisto primeren tudi čuvajev dnevnik ali kaj je tista knjižica, ki sem jo dobil na Radgonskem sejmu. Mislim, da jo tiska nekdo blizu Ljubljane. Naj kdo od čuvajev pogleda in napiše!

Če pa gre za res tenko knjižico, je verjetno najceneje narediti na računalnik, natisniti na laserski tiskalnik, razrezati in speti s "klamfo". Se da to prav lično narediti. Jaz sem tako naredil knjige odstrela in knjige strelov.

mugo
8. June 2010, 10:59
Pri nas imamo enotno evidenčno knjigo edino za lov gamsa, ki je specifičen zaradi varnosti, pa tudi zato, da se med lovom ne motimo med sabo. Sistem nam funkcionira kar v redu.

Prepelicar
8. June 2010, 14:30
Absolutno podpiram evidenčne knjige izhodov v lovišče in sicer iz več razlogov. Lov je dejavnost, katera zahteva od izvajalca visoko kvaliteto storitve in nedopušča šlamparije, saj tako od nas zahteva država, možne napake pa tudi plačujemo državi (inšpekciji). Drugič se moramo zavedati, da opravljamo enega najnevarnejših "poklicev", zato je dobro da v primeru nesreče ali pogrešanja lovca odgovorne službe vedo, kje te iskati. Tretjič se mi zdi primerno, da upravljavec lovišča in njegova odgovorna oseba, kateri nosi vso materialno in kazensko odgovornost ve, kaj in kje njegovi člani v lovišču počnejo. In ne nazadnje sem prepričan, da nikomur ni všeč, ko po nekaj kilometrih razdrapanih in zasneženih cest prideš do željenega mesta za lov, pa je tam že tvoj lovski tovariš. Roko na srce, ne poznam takega heroja, kateri ne bi tisti trenutek pomislili na...., pa ne bom napisal dalje.

Mogoče se motim, saj kot pravi ZR7: "To že doma ženi poveš kam greš."

Odlično zaupanje in super žena, ni kaj!

jež
8. June 2010, 16:51
Grizli Adams, a ste že katerega roma spravli ob orožje?:icon_wink:

JAKAJEŽ
8. June 2010, 20:46
Knjižico o vstopu v lovišče se dobi na LZS oziroma na območni ZLD.
Jaz jo uporabljam ampak vanjo vpisujem samo oddane strele,ker bi bila v nasprotnem primeru mnogo pretanka:icon_lol:

lp

ZR7
9. June 2010, 06:30
...
Jaz jo uporabljam ampak vanjo vpisujem samo oddane strele,ker bi bila v nasprotnem primeru mnogo pretanka:icon_lol: ...

Točno tako!:icon_biggrin:

Brlogar
9. June 2010, 08:02
Grizli Adams, a ste že katerega roma spravli ob orožje?:icon_wink:

:)

Načeloma se nimam za ksenofoba, ampak tile cigani so pa zaščiteni, da jim nič ne moreš.
Na delu lovišča, ki leži v bližini njihovega naselja na obrobju krakovskega gozdu, je srnjadi vedno manj. Tako smo imeli primere, da so se s svojimi kombiji vozili na lov vedno bližje naselij in krivolov izvajali vedno bolj predrzno in brez strahu. Letos smo imeli primer, ko so spomladi ustrelili srno 50 m od hiše, pri belem dnevu ob 17h popoldne, odvekli srno v kombi in se odpeljali. Ko obveščamo policijo, sicer pridejo poslikat sledove krvi itd, ampak ti že vnaprej dajo na znanje, da je možnost za kakršenkoli represiven ukrep zelo malo, ker bi morali dobiti nalog za hišno preiskavo, tačas pa bo golaž že pošel.
No, letos so ob eni kasnejši hišni preiskavi menda celo zasegli eno risanico z dušilcem, kakršne uporabljajo romi za lov.

Tudi zaradi takih stvari vse svoje člane vedno znova pozivamo, naj bodo čim več prisotni v lovišču, in ne kompliciramo z nikakršnimi evidenčnimi knjigami Odhodov v lovišče.

evidma2
9. June 2010, 19:56
Knjižico o vstopu v lovišče se dobi na LZS oziroma na območni ZLD.
lp
klical sem na LZS pa so rekli, da oni nimajo nič.

bom še enkrat napisal kaj potrebujem, ker mislim, da ne govorimo vsi o enaki zadevi :icon_biggrin:
- Dimenzija 8,5x12 cm
- Platnica + 4 listi

http://www.forum-lov.org/forum/picture.php?albumid=62&pictureid=486

če veste, da bi na kakšni ZLD to imeli mi sporočite!

Pinkfloyd
9. June 2010, 20:20
Ma sej to lahko narediš kar v Wordu. Al mora bit ufičalna? :icon_smile:

JAKAJEŽ
9. June 2010, 21:08
klical sem na LZS pa so rekli, da oni nimajo nič.

bom še enkrat napisal kaj potrebujem, ker mislim, da ne govorimo vsi o enaki zadevi :icon_biggrin:
- Dimenzija 8,5x12 cm
- Platnica + 4 listi

http://www.forum-lov.org/forum/picture.php?albumid=62&pictureid=486

če veste, da bi na kakšni ZLD to imeli mi sporočite!

Dobil sem jo na ZLD NM leta 2002,tako da mi gre že proti koncu,če jo pa imajo še pa ne vem,na sami brošurci pa nidatuma natisa.

lp

evidma2
9. June 2010, 21:26
Ma sej to lahko narediš kar v Wordu. Al mora bit ufičalna? :icon_smile:

Saj če ne dobimo za našo LD že natisnjenih jih bomo sami naredili! inDesign in 10 minut dela in je zadeva narejena :icon_biggrin:

cvi5k
10. August 2010, 01:21
Evidenčne knjižice, vpisne knjige ipd se mi zdijo slabe in nepotrebne rešitve.
Zakaj?

Ker bi kot lovec, ki stanuje v lovišču moral zapisati izstop in vstop vsakokrat ko se odpeljem na šiht in se vrnem domov.:icon_twisted::icon_wink:

Ok, resno:
Aktivnejši lovci so v lovišču veliko prisotni. Taka knjižica bi bila potem debela bukva, ki je ne bi nihče bral. Čemu je potem namenjena?
Povrh vsega aktivni lovec hodi po gozdu tudi brez namena plenjenja, morebiti celo brez orožja. Ali pa gre nabirat gobe in za vsak slučaj sanitarnega odstrela ali celo pokončanja poškodovane, ogrižene ali bolne živali nosi s seboj kos orožja.
In sedaj naj vse to evidentira, če pa ga bo čuvaj ali nek drug lovec zalotil v zelenih cotah, se bo pa moral zagovarjati, če izhoda ni vpisal.:icon_confused:

Tako kot drugi državljani imamo tudi lovci polno pravico sprehoda po naravnem okolju in nobenega pravega vzroka ni za omejevanje s takimi nepotrebnimi nadzori.

Če pa se gre za zagotovitev, da enega lovca ne zmoti drug, ki nevede prikrevsa na isto prežo, obstajajo mnogo boljši načini. Sicer vpisna knjiga je način, a po mojem mnenju neroden. Situacija (sled, videna divjad ipd.) te lahko odvrne od prvotnega načrta in kreneš na drugo področje, pa je spet špetir. Za povrh ta način ovira najlepši in najuspešnejši način lova, pirš.

Za preprečitev motenja na prežah zadoščajo stari uveljavljeni znaki z vejicami na poti do preže. Ki se jih seveda za seboj pospravi. Kjer to ne deluje, tudi drugi papirnati ali elektronski načini nimajo uspeha. Le lenobo vodstvu podpirajo in so osnova špetirom. Pri nas pa itak nimajo smisla taki vpisi, ker bi večinoma kot kraj izhoda bile napisane predvsem oštarije.:icon_twisted:

se strinjam... pri nas mamo tak sistem,da se moraš vpisat v knjigo pri revirnem-in useskupaj potem deluje kot odrasli otroški vrtec (da ne omenjam kako zanimive slikce so "intelektualci" v knjigo narisal)!

zoran26
10. August 2010, 07:15
tudi jaz ne vem zakaj bi moral vpisovati vstop v lovišče?Podpiram pa vpisno knjigo za posamezne preže,da ne prihaja do motenja lova.V našem lovišču je to urejeno po revirjih in ni težav.je pa sto ljudi sto čudi,tako,da je res,da včasih kakšna knjga tudi dobi noge.Predlog označbe z vejicami ni slab,če je samo ena steza,ki vodi do preže.Ni zadeve preveč za komplicirat,ker ne bomo izumili tople vode.

vest
10. August 2010, 07:35
Tudi jaz se popolnoma strinjam z mnenjem ZR7.
Naj dodam, da moraš pri nas vsak lov, ki se vrši 1km zračne linije od meje z Hrvaško, (to je 1/2 lovišča), 24 ur prej prijaviti na policijo, drugače ob slučajni kontroli sledi kar močna finančna porcija. Sicer policaji ob kontroli neupoštevanje le tega, nekako tolerirajo, ne pa vedno in vsi, tako, da meč skozi visi nad lovsko glavo.
Sam se 24 ur prej, prav težko odločim, kje bom naslednji dan jagal, saj je lokacija lova največkrat odvisna od vremena, (predvsem lokalnih vetrov).

Tako, da je to zapisovanje in javljanje (ne glede kdo to zahteva), kdaj, kje in kam bom šel (skoraj lahko rečem srat) velika traparija, ki mi omejuje svobodo gibanja, kar pa lov vsekakor je.

Lp

cvi5k
12. August 2010, 13:18
Tudi jaz se popolnoma strinjam z mnenjem ZR7.
Naj dodam, da moraš pri nas vsak lov, ki se vrši 1km zračne linije od meje z Hrvaško, (to je 1/2 lovišča), 24 ur prej prijaviti na policijo, drugače ob slučajni kontroli sledi kar močna finančna porcija. Sicer policaji ob kontroli neupoštevanje le tega, nekako tolerirajo, ne pa vedno in vsi, tako, da meč skozi visi nad lovsko glavo.
Sam se 24 ur prej, prav težko odločim, kje bom naslednji dan jagal, saj je lokacija lova največkrat odvisna od vremena, (predvsem lokalnih vetrov).


Tako, da je to zapisovanje in javljanje (ne glede kdo to zahteva), kdaj, kje in kam bom šel (skoraj lahko rečem srat) velika traparija, ki mi omejuje svobodo gibanja, kar pa lov vsekakor je.

Lp

Pri nas sploh ni problema s policisti pa mamo tut kr veliko višinskega lovišča na meji s Hrvaško, pa se noben ne javlja na policijo- se mi zdi zelo neumna zadeva, da bi mogu še na policijo hodit poleg vpisovanja v knjigo, pa kaj še...:icon_evil: čudno, to res prvič slišm- a mi lahko daš link od zakona, pa kater člen je, da ne bom iskou:icon_biggrin:? kje pa si član?

lp