PDA

View Full Version : Spletna stran GONIČI



pranger
26. May 2010, 10:33
Pri brskanju po internetu sem naletel na spletno stran www.gonici.si.

Gre za zanimivo internetno stran s podatki o vzrejno pregledanih goničih, zato sem prepričan, da bo zanimiva za vodnike goničev in vzreditelje.

Hubertus
26. May 2010, 12:26
Pa poglejmo o čem razpravljajo "taveliki":

Tole je iz zapisnika delnega zbora sodnikov za 6.FCI skupino. Citiram:

RIHTARŠIČ Jurij je vprašal, zakaj vzrejna komisija ni dala vzrejnega dovoljenja kratkodlakemu istrskemu goniču, ker je imel na enem mestu temnejšo rjavo barvo. Po njegovem mnenju takšen način dela ruši delovanje vodnikov v LKD.

Podpredsednik VK za goniče odgovori, da standard za kratkodlakega istrskega goniča ne dovoljuje temno rjave barve, zato se je vzrejna komisija temu primerno tudi odločila. konec citata.

Ne bi verjeli, da je gospod, ki je zastavil vprašanje, dolgoletni sodnik za goniče, nekdanji predsednik vzrejne komisije za goniče in sedanji član vzrejne komisije za goniče. Zakaj pa ima istrijan temne lise pa tudi vemo.
Pohvala g. podpredsedniku VK za strokovnost.

Še eno podobno vprašanje so obravnavali pred tem in sicer, citiram:

V razpravi MRAK Niko vpraša, zakaj je toliko psov ne dobi vzrejnega dovoljenja.

ŽLEBNIK odgovori, da na vzrejnih pregledih vzrejna komisija upošteva standarde, kateri pa se pri telesnem ocenjevanju psov v celoti ne upošteva. konec citata.
Tokrat pohvala g. predsedniku VK.

Spet se mi pojavlja misel, da je že prav, da so bili istrijani podeljeni hrvatom. Vsaj temnih lis nimajo:icon_lol::icon_lol::icon_lol: c-c-c



p.s.: čestitke za spletno stran tudi, če si jo našel po naključju:icon_wink:

Hubertus
26. May 2010, 12:30
Tukaj si oglejte, če ima kateri temne lise:
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=223704041060&ref=ts

detel
27. May 2010, 10:14
Pretemne lise res ne pašejo istrijanu. No, tudi na HR ni vse odlično.

lunca
29. May 2010, 12:38
Tudi jaz sem si ogledala to spletno stran in moram reči,da je bila zanimivo branje.Me pa preseneča ena stvar.V rubriki vzrejno pregledanih psov,kjer so zabeležene vzrejne prepovedi so poleg tudi opombe,kaj je s psom narobe.Nikakor ne morem razumeti kako lahko podgrizav pes sploh dobi pozitivno oceno na TO in gre potem na vzrejni pregled.
Tjaša

Hubertus
21. August 2010, 01:50
A je konc s stranjo?

solzica
23. August 2010, 15:11
Pa so šli k hudiču !!!

solzica
26. August 2010, 08:31
No pa je zopet tu - Spletna stran namreč !!!