PDA

View Full Version : 6,5x52 Carcano



luka
21. April 2010, 10:27
A slučajno kdo ve kje bi se dalo dobit strelivo v tem kalibru. Sporočila na ZS.

LZ L

hunterxxxl
21. April 2010, 14:56
Mogoče bi bilo pametno da se učlaniš na forum Zbiralci.com. Tam bi ti znal kdo svetovati, ali pa ima kdo kaj za prodajo. Municija je pa dokaj redka v Sloveniji.
Si že šel pogledat na sejem v Šempeter, tam se najde vse.

Lovski zdravo

dolgin
21. April 2010, 16:01
Za ta kaliber se dobi Normino municijo z Alaska kroglo,povsod kjer se prodaja Norma.

luka
21. April 2010, 16:22
Ma sej zbirateljsko municijo mam, samo jaz bi potreboval za lov, ker en gver mam zrihtan za jago, en je pa šminka. JE pa problem z vojaško municijo, ker prebije vse živo. Za hec smo poskušali streljat v litoželezno ploščo(pustmo, da je to skrajno nevarno ipd.) in je ta hudič prebil 5mm plato ko burek, 7x65 pa jo je samo malo izbočil.

Bom poskusil v Avstriji, ker samo tam ostaja upanje. Pri nas je to eksotika.

LZ L

hunterxxxl
21. April 2010, 18:02
Razlika med lovsko in vojaško kuglo je velika. Vojaške so zelo trde, lovske pa odvisno od modela.

lp

luka
22. April 2010, 07:21
Vsem hvala lepa za informacije. Strelivo sem kupil včeraj, zgleda, da sem pred tem iskal pri napačnih ljudeh :icon_evil:amapk od sedaj naprej vem, kje se da to dobit. Bomo poskusili, kako se jaga s to zadevo.

LZ L

hunterxxxl
22. April 2010, 13:36
Naj ti bo Dianca naklonjena :icon_biggrin:

lovski zdravo

Kolovski
22. April 2010, 13:39
Luka, dej poslikej tist gver, k boš jagov z njemu - da vidmo kuko maš uštimanga...

hunterxxxl
22. April 2010, 14:04
Če smem vprašat a maš ti to predelano puško iz vojaške Carcano Celiveria, al kaj podobnega? Ja pa kaka slikca zaželjena.

ZR7
22. April 2010, 14:35
Carcano cavalleria!

hunterxxxl
22. April 2010, 14:45
:icon_redface:

luka
22. April 2010, 15:31
Cavalleria je kratka al se motim? Mam dve eno kratko eno pa za enih 15cm daljšo. Za jago je primerna daljša. Slike sledijo ko pridem domov, to pa bo malo pred al pa okrog 1 maja. Sicer pa ni nič posebnega. Bo treba še malo dodelat pri puškarju, ko bojo cekini.

LZ L

hunterxxxl
22. April 2010, 15:35
Maš kaj tazga?

Pinkfloyd
22. April 2010, 17:38
luka, obe, "karabinka TS in Cavalleria" sta kratki, s tem da ima konjeniška preklopni bajonet.
O kakšnih puškah sploh govorimo? M91 ali novejše M38?

Hunterxxxl, kaj ta tvoja je M91/41? Sklepam po merku...

hunterxxxl
22. April 2010, 18:13
luka, obe, "karabinka TS in Cavalleria" sta kratki, s tem da ima konjeniška preklopni bajonet.
O kakšnih puškah sploh govorimo? M91 ali novejše M38?

Hunterxxxl, kaj ta tvoja je M91/41? Sklepam po merku...

Ja je ja. Ni več moja, najdena pa na podstrehi.

lp

Pinkfloyd
22. April 2010, 19:37
A si jo del preč?

Ma teh M91 in avstrijskih M95 je malo morje predelanih v lovsko verzijo. Zaklep kot pri TS karabinu zvit navzdol in gremo v hosto. Na egunu je tega ogromno...

hunterxxxl
22. April 2010, 19:51
Ja prodal za 110€, saj mi je žal:icon_cry:
Super puška, cev tipi topi, samo kaka malenkost za uštimat bi bla, pa bi bla fantastična puška za jago:icon_biggrin:
V Sloveniji takih pušk ni prav veliko se pa najdejo.

Lovski zdravo

hunterxxxl
22. April 2010, 19:58
Prilagam še par slikc te puške. Ko jo gledam mi je kar žal da je šla.

zober
22. April 2010, 22:27
Res ti je lahko žal ajajaj

luka
23. April 2010, 07:18
E pol je TS nima preklopnega bajoneta. Ena je taka kot je objavil hunterxxxl, druga pa malo predelana, zaklep je malo dodelan. JA sej v bistvu je z obema bilo zelo podobno. Obe sta bili najdeni. Lovska v enem skladišču, druga pa na podstrehi, s tem, da je bilo poleg lovske še nekaj municije Mannlicher Schonauer 6,5x54. Malo bolj na "trdo" gre v cev, ampak se da:icon_lol:. Poleg prve pa je bila "priložena", original municija za eno majceno bitko ampak je hitro "pošla":icon_confused:. Tiste dni smo bolj šparali bormašino:icon_lol:.

Pri predelavi pa se je pojavil problem, da pri odpiranju pade ven zatvarač. Puškar je rekel, da je to posledica vgraditve šteharja. A kdo pozna kako rešitev za to stvar? Kako je pri predelavah rešeno polnjenje, a je slučajno predelan spodnji del prostora za saržer al je preposto polnjenje po en naboj?

Drugač pa je to taka ful cortkana puškica za na jago, lahka, zlo okretna, ker nima neke zlo dolge cevi, pa upam, da bo tudi natančna:icon_wink:.

LZ L

karel
23. April 2010, 07:37
Se pogovarjamo o takšnem ali podobnem kosu?


http://www.frankonia.de/355522/252078/productdetail.html?pagingSize=8&lastSelected=f_s_gwb_kaliber&sortOption=performance&f_s_gwb_kaliber=6%2C5+CARC.&page=0&displayType=gallery&f_s_gwb_subtyp=Langwaffen&f_s_gwb_typ=Ordonanzwaffen%7CB%C3%BCchsen&navCategoryId=7260

ZR7
23. April 2010, 07:38
...
Drugač pa je to taka ful cortkana puškica za na jago, lahka, zlo okretna, ker nima neke zlo dolge cevi, pa upam, da bo tudi natančna:icon_wink:.
...

Kavalirka, ki jo je imel moj oče je bila dokaj natančna. Na 70m se je krota samo še bolj k tlem pritisnila in nikamor več šla. Seveda brez optike.
Pa da ne bo hude krvi, bilo je to še pred leti, ko je bila zaščitena.
Čeprav divjad pa tudi takrat ni bila... No, saj jaz pa tudi ne jager.
Škoda, ker jo je stari dal od hiše.:icon_redface: Mogoče pa mi jo bo novi lastnik dovolil fotkati, pa jo pokažem.:icon_biggrin:

luka
23. April 2010, 08:54
Karel, žal linka ne morem odpret. Ja cena desno spodaj pa je kar primerna za to orožje. Fajne je tudi, ker nima skoraj nobenega odsuna, približno kot 5,6x50. ZR7 sej primerna je za vso "divja" razen medveda, pa kaj ne bo še za kroto, kar se pa optike tiče pa je ovi finec, sicer z moissinko vse švabe na prosto oko postrelo.

LZ L

luka
23. April 2010, 09:06
Napak, rusov, ne švabov. LZL

karel
23. April 2010, 10:32
"Karel, žal linka ne morem odpret..."
Ta je brez slike - sem pozneje opazil. :icon_redface: Na tistem naslovu jih je še nekaj v ponudbi, tudi s slikami.

ZR7
23. April 2010, 10:51
Ta je brez slike - sem pozneje opazil. :icon_redface: Na tistem naslovu jih je še nekaj v ponudbi, tudi s slikami.

Le "Zurück zur Übersicht" pritisnite in vas vrže en nivo nazaj in potem ponovno izberite model s sliko. Jih je še nekaj.

Pinkfloyd
23. April 2010, 11:40
Ja, karel,
če prav razumem luko, ima doma tole:

http://castboolits.gunloads.com/showthread.php?t=48866

No, mogoče je tudi kak drugi model TSja. Bo več luka povedal pa kako slikico pokazal ;)

hunterxxxl
23. April 2010, 14:50
Je kdo zainteresiran za Carcano Cavalleria letnik 1935, odlično ohranjena. Pišite na ZS.

Lovski zdravo

hunterxxxl
12. May 2010, 21:50
čakamo slike:icon_lol:

luka
13. May 2010, 08:31
Bil doma, pozabil slikat:icon_sad:. Opravil poskusno streljanje s staro puško in sodobno munucijo od Norme (Alaska). Rezultati ...., mesto kjer je krogla zadela še zmerom iščemo:icon_sad:. Mogoče bi moral poskusiti na malo krajšo razdaljo kot je 70m, da sploh vidim, kako pa kaj ampak žal ni bilo časa za kaj več. Zaenkrat torej malo nelagodja, ampak moram poudarit, da nisem navajen streljati s kroglo brez optike(bla bla, sami izgovori, ko človek ne zadane:icon_evil:). Upam da bo v nadaljevanju italjansko-švedska naveza delovala malo bolje.

LZ L

hunterxxxl
13. May 2010, 15:03
Potem nisi zadovoljen?:icon_neutral:
za slike se pa ne mudi tako hudo, ko bo pa bo:icon_wink:

luka
13. May 2010, 15:41
Je malo prezgodaj govorit o tem, ker zadeve nisem preizkusil v nulo ampak zlo površno. Skratka na sedemdeset metrov nisem spravil od dveh krogel nobene v A4 format je pa res, da tudi sam ne vidim ko sokol in tudi nisem kaj prida strelec brez daljnogleda, tako, da upam, da je bolj človeški faktor, kot kaj drugega. Sicer pa glede na to da italjani v vsaki vojni bežijo,...:icon_confused:, verjetno tudi orožja ne delejao vrhunskega. Zej pa sem pluno na karbid.

LZ L

hunterxxxl
13. May 2010, 16:33
:icon_lol: ga nis velik faliu :icon_wink: