PDA

View Full Version : 30R Blaser



stjrp
10. March 2010, 19:37
Mene pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje s tem kalibrom.

alojz1
10. March 2010, 21:16
Še redek, drag vendar odličen naboj ki ima za naše potrebe višek moči.
To ne pomeni, da razbija ampak da je tudi pri težji divjadi izstrel.

alojz1
10. March 2010, 21:26
Tudi mene zanima kako se obnese v praksi. Pri nas ji je kar nekaj in upam, da nam bo kdo zaupal svoje izkušnje. Glede na hitrost krogle (skoraj 1000m/s) je pristrelna razdalja skoraj 200m. Izbira krogel za ponovno polnenje pa je zelo pestra.

jazbec
10. March 2010, 21:32
Saj ni tako hitra. Pri RWS-u navajajo hitrost od 800 do 940 m/s, kar pa ni tako hudo.
Po hitrosti je nekje vmes med 30.06 in 300win mag.
Mi je pa všeč zaradi robu in velike izbire krogel, če polniš sam

stjrp
10. March 2010, 21:37
Potem bi bil primeren za drilling v lovišču z vso divjadjo (pujsi, jelenjad, gamsi, srnjad)?

alojz1
10. March 2010, 21:53
Potem bi bil primeren za drilling v lovišču z vso divjadjo (pujsi, jelenjad, gamsi, srnjad)?

Zakaj pa driling?:icon_sad:
Ke je ta naboj komaj polnoleten predvidevam, da razmišljaš o novi puški.
Če pa imaš v mislih driling nam pa vsaj pojasni njegovo prednost pri današnjem načinu lova.

Pa še to:
ta naboj je bolj 300 win. mag. kot 30-06

stjrp
10. March 2010, 22:25
Zakaj pa driling?:icon_sad:
Ke je ta naboj komaj polnoleten predvidevam, da razmišljaš o novi puški.
Če pa imaš v mislih driling nam pa vsaj pojasni njegovo prednost pri današnjem načinu lova.

Pa še to:
ta naboj je bolj 300 win. mag. kot 30-06

Enim so pač všeč ene vrste pušk, drugim druge, meni je pač drilling.
Meni je pač poleg lova na visoko divjad zelo všeč tudi lov na šoje, vrane, race, lisice in ostale stvari, katere večini današnjih lovcev ne pomenijo nič. In z drillingom bom imel vse potrebno ''orodje vedno pri sebi:icon_lol:. To da ga nabavim in da gre R93 od hiše je že zatrdno odločeno, dilema je samo še ali 30R Blaser/5.6x50Rmag/20-76 ali 30R Blaser/20-76/20-76
To da je bližje 300win mag mi je pa zelo všeč.

muzikant
11. March 2010, 09:27
Mene pa zanima če ima kdo kakšne izkušnje s tem kalibrom.

v tem kalibru uporabljam CDP 10,7 grama, zelo dobri rezultati na jelenjadi in prašičih.
Od viška hitrosti ne boli glava, posebej pri strelih na premikajočo se divjad. :icon_wink:

šakal
11. March 2010, 10:59
strjp, če si se odločil za driling je po mojem osebnem mišlenju najboljša kombinacija tvoj/ 30R Blaser/ moj/ 5,6x52R Savage/ najin/20-76/.
Ta kaliber imam na kombinirki zelo zadovoljen, kuglca je dober g. težja in tudi počasnejša.
LP/šakal

pikolis28
11. March 2010, 15:02
Zakaj pa driling?:icon_sad:
Ke je ta naboj komaj polnoleten predvidevam, da razmišljaš o novi puški.
Če pa imaš v mislih driling nam pa vsaj pojasni njegovo prednost pri današnjem načinu lova.

Pa še to:
ta naboj je bolj 300 win. mag. kot 30-06

in kaj je narobe z drilingam?jaz ga imam in ga nemenjam za noben denar dela ke sus pa se tocen je

trma
11. March 2010, 15:31
Glede karakteristik, je tudi meni kaliber všeč. Mogoče v prihodnosti na prelamači.

lp

alojz1
11. March 2010, 15:37
To je prava lovska puška

zlatorog
11. March 2010, 18:41
To je prava lovska puška
In kaliber. :icon_lol:

patriot
11. March 2010, 18:45
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

alojz1
11. March 2010, 19:59
Kako se z malo besedami lepo razumemo:icon_lol:

trma
12. March 2010, 11:25
Kako se z malo besedami lepo razumemo:icon_lol:

kaj Alojz1 je prava lovska puška? A prelomača?

alojz1
12. March 2010, 12:02
kaj Alojz1 je prava lovska puška? A prelomača?

Da se razumemo. Vsaka puška za lov je lovska. Razlika pa je, ali je polavtomatska ali pa enostrelna. Vsak lovec ima tudi drugačen pogled na to (hvala bogu). Eni pač merijo lovsko uspešnost po številu uplenjene divjadi, drugi po lepoti lova, dobrem zadetku, opazovanju itd.
Ker število divjadi ni v porastu je moje osebno mišlenje bolj na strani slednjih.
Sem pa sodi tudi puška. Tako kot pregovorno podobnost psa in lastnika lahko primerjamo lovca in orožje. Kdor ima izkušnje z tujimi gosti dobro ve kaj mislim.

trma
12. March 2010, 14:05
Da se razumemo. Vsaka puška za lov je lovska. Razlika pa je, ali je polavtomatska ali pa enostrelna. Vsak lovec ima tudi drugačen pogled na to (hvala bogu). Eni pač merijo lovsko uspešnost po številu uplenjene divjadi, drugi po lepoti lova, dobrem zadetku, opazovanju itd.
Ker število divjadi ni v porastu je moje osebno mišlenje bolj na strani slednjih.
Sem pa sodi tudi puška. Tako kot pregovorno podobnost psa in lastnika lahko primerjamo lovca in orožje. Kdor ima izkušnje z tujimi gosti dobro ve kaj mislim.

Saj sva se razumela. Vsekakor je to odlična puška. Je pa res, da kot si povedal, vsaka puška za lov je lovska....