PDA

View Full Version : Šibernica Monte Carlo



Franc
7. February 2010, 12:19
Zanima me,če ima kdo to šibernico in izkušnje z njo!!??
Lp.......Franc!

Franc
7. February 2010, 12:44
Slike šibernice 16/16 model Monte Carlo Madžarske firme FEG po kopiji Brovinga HPja,puška je letnik
1952!

GregaK
10. February 2010, 19:28
V lasti imam šibrenico Monte Carlo 16/16, vendar jo večino časa uporabljam varianto 7x57r/16, ki je bila narejena v Borovljah!
Puška ima levičarsko kopito, ki me malo moti, zato bo enkrat v prihodnosti šlo na predelavo!
Za risano cev sem imel na začetku rahle težave s proženjem, vendar se navadiš. Ne morejo mi pa vgrditi naprožila, ker je manda premalo prostora.
S samo šibrenico pa sem zelo zadovoljen. Z waildmanshail je še vsaka lisica letos počakala!

LZ
Grega

dolgin
11. February 2010, 08:20
GregaK,naprožilo se da zrihtat,ne zavzame nič več prostora. Sam sem spraševal(verjetn za isto puško k jo imaš ti) v Borovljah kako je z vgradnjo tega,pa so ata G. djal da ni problema,sam če imaš denar. Cena za tako predelavo bi bila zelo visoka 800-1000....

GregaK
11. February 2010, 11:16
Ja verjamem, če ti vse zamenjajo, da se da! Sam (sem) se bolj nagibam k varianti kakor jo poznamo pri čeških bokarcah. Za to pa so rekl da se žal ne da!
Puško pa najbrž poznaš. Sej je bila sosedova! :icon_lol:

dolgin
13. February 2010, 20:36
Sej je bila sosedova!
Jap,pa en tedn pred colango s mn jo spleu:icon_lol: Sicer pa fajn puškica....

lp

Franc
13. February 2010, 22:43
Dolgin,povej še kaj več o tej puški !?
GregaK,mi je obljubil sliko,od te puške,verjetno je pozabil!

dolgin
13. February 2010, 23:04
Al mu je pa fotoaparat zmrznu. :icon_twisted:

GregaK
14. February 2010, 13:07
Puška je treunutno v lovski rezidenci.:icon_lol::icon_twisted:
Moram it ponjo! bom dal gor. Oblubim

GregaK
14. February 2010, 13:09
Jap,pa en tedn pred colango s mn jo spleu:icon_lol: Sicer pa fajn puškica....

lp

Ja zinu bi kej! :icon_lol:
Sej ti si pa vložno vzel, sva pa kvit!:icon_lol:

GregaK
8. March 2010, 13:03
No eto pa mi je končno uspelo naložit tele slikce. Francu se za nepotrebno čakanje opravičujem!
sem malce bolje pogledal menjalne cevi, ki so izdelane v Borovljah, pa sem našel dve oznaki, ki sta vgravirani na risano cev.
Prva je v obliki elipse in v elipsi piše JK, druga pa je v obliki puzle (sestavljanke) in v sredini je oddisnjen veliki M.
Če kdo pozna oznaki naj prosim napiše kaj pomenijo.

Aja pa še to. Risana cev je Bohler special, šibrena pa Bohler Blitz.

LZ
Grega

Franc
8. March 2010, 19:49
Hvala Grega,lepa zadeva!