PDA

View Full Version : nova zastava - lk m808



Tine
24. January 2010, 11:56
tale puška se mi zdi zanimiva za nabava, pa me zanima, če ima kdo od vas kake izkušnje z njo.

http://www.zastava-arms.co.rs/

me pa mal jezi, ker ne razumem cirilice in posledično tudi ne pdf kataloga :icon_mad:
http://www.zastava-arms.co.rs/

ben1
24. January 2010, 12:51
Meni osebno ni preveč všeč ker je narejena preveč po vojaško. To je samo moje menje.:icon_wink:

Upam pa da je narejena bolj natančno in strokovno kot so bile prejšne.

tikkat3
24. January 2010, 14:14
Mnja. Lepša je kot prejšnje Zastave, še vedno pa ni lih lepa. Poleg tega mi ni jasno, ČEMU ima 65cm dolgo cev pri standard kalibrih (veliko firm sedaj ponuja 56cm, ali celi 51cm), saj s tem izgublja na okretnosti. Prav tako je zelo težka, 50 gramov manj kot 4kg, kar je za moderno risanico absolutno preveč. No, dobra stran tega je, da sigurno ni kakih dural primesi vmes.
Če drugega ni, jim je ratalo vsaj narest izvlečni magazin (juhu, leta 2010, ampak je ratalo). Osebno pa mislim, da glede na cene ki so sedaj, bo gvišno dražja od M70, tako da jaz osebno bi v tem rangu raje gledal CZ 550 (češka zbrojevka). Boljša kvaliteta in kar sem dosedaj videl, boljša preciznost. Zadnje dobre zastave so bile izdelane 15-20 let nazaj. Vsi puškarji povejo, da je sedaj bolj revščina, in je treba še kar nekaj vložit na puško, da nastane "spodobna". Potem smo že na dilemi "zakaj nisem kupil raje kaj drugega".

Tine
24. January 2010, 17:23
ne teža in ne dolžina puške zame nista pomembni. zaradi 0,5 kg in par cm se mi zdi, da ne izgubiš prav nič.

ZR7
24. January 2010, 18:44
Po ogledu slik lahko rečem da je nagravžna! Izdelana kot da bi jo popoldne kovaški vajenec iz dolgega časa skup stolkel. Edino kar mi je všeč je to, da so končno vstavili spodobno varovalko, ki ne moti daljnogleda in še vedno deluje na varovanju igle. Var ročice na zatvarač je pa sploh višek šlamparije:

rws
24. January 2010, 18:59
tine, še enkrat raje pomisli o starem čehu, pomoje je bolj kvalitetno narejen kot pa tole krepelo:)

tikkat3
25. January 2010, 07:23
Čeh pomojem v vsakem pogledu poseka Zastavo. Kakšen nov model 550 lux z snemljivim nabojnikom je prav spodobna puška po spodobni ceni!

Tine
25. January 2010, 09:08
Po ogledu slik lahko rečem da je nagravžna! Izdelana kot da bi jo popoldne kovaški vajenec iz dolgega časa skup stolkel. Edino kar mi je všeč je to, da so končno vstavili spodobno varovalko, ki ne moti daljnogleda in še vedno deluje na varovanju igle. Var ročice na zatvarač je pa sploh višek šlamparije:

ravno ta varovalka me je pri tem gviru najbolj navdušila:limona:

a po tej sliki sklepaš, da je "rigl" zavarjen?

ZR7
25. January 2010, 09:23
ravno ta varovalka me je pri tem gviru najbolj navdušila:limona:

a po tej sliki sklepaš, da je "rigl" zavarjen?

Saj se čisto jasno vidi. Zavarjeno, var pa šlampasto obdelan.
Kar se tiče varovalke, je možno tako vgraditi na vsak Mauser zaklep, zato to naj ne bo tvoje vodilo za nakup.

detel
25. January 2010, 09:54
Ni lepa, niti zastonj.........

stjrp
25. January 2010, 19:37
Tine kaj pa o kakšni tikki si pomislu????? JE kar dober kompromis med ceno in kvaliteto.

De_Tomaso
25. January 2010, 21:25
Prave zastave so delali pred razpadom juge. Od takrat pa so žal šli nazaj ne naprej.