PDA

View Full Version : Lovske trgovine



ZR7
9. December 2007, 19:44
http://lov.mojforum.si/lov-about1302.html

Ker nikjer ne zasledim debate okrog lovskih trgovin odpiram post na to temo.

Zanima me predvsem vaše konkretne izkušnje z trgovinami tako v slabem kot dobrem, pač objektivna ocena in ali so kje cene bolj zasoljene in kam se splača pogledat.

pa me takoj zanima ali ima kdo kakšne konkretne izkušnje z trgovino Lovec v Celju?

Osebno menim, da je iz leta v leto slabša. Mislim, da bi se lahko preimenovala raje v "RIBIČ".

kristijan
5. December 2008, 21:20
Odločil sem se da obiščem forum zato, da bi posvaril vse svoje lovske kolege in tudi ostale o verižici trgovin LOVSKI MOJSTER, da se jih vsi izogibajo v velikem krogu,saj bolj jebivetričnih trgovcev kot v tej trgovini še svoj živi dan nisem srečal. Upam da bo lastnik te trgovine to prebral in se mogoče zamislil nad delom svojih zaposlenih v trgovinah (če slučajno ni bil celo on sam, eden izmed njih).
Že ob vstopu sprejem, obup, kot, da nimajo želje prodati nobene stvari, ki jim leži razstavljena na policah. Ob vprašanju za določen artikel: enozložnica - samo po naročilu. Imate mogoče prospekt izdelka: spet- ja ampak samo za pokazat(prospekt). Ali je to ta izdelek (vrednost izdelka cca 2000e):- skor mal drugačen.
To je kratek povzetek mojega pogovora z trgovcem v dotični trgovini. Upam, da se bo po mojem post-u, kaj spremenilo ali pa da morda še nekdo ne bo deležen enake postrežbe kot sem jo bil jaz. LP Kristijan

Hunter
5. December 2008, 21:29
Ob tako pestri izbiri lovskih trgovin ti predlagam,da greš v prihodnje kam drugam.Drugače pa sem tudi sam doživel tak hladen tuš v eni od prodajalen ki se imajo za male bogove.

Tle ni kej čez mejo je zakon,tle pa je vsak šelebajzar prodajalc orožja,ki nima pojma o orožju.Kot primer poznam prodajalca ki je na začetku prodajal ribe za v akvari-danes dela v trgovin za lov,o lovu pa nima pojma.

pumpa
5. December 2008, 22:35
fantje dobri trgovci delajo tam kjer jih plačujejo dobro vsi ostali trgovci hodijo v službo:icon_twisted::icon_twisted:

mrki
5. December 2008, 23:31
Preden admin vse zbriše naj povem da je enak sprejem tudi v Koptexu. Če hočeš kaj iz italije moraš skoraj da sam naročit del za puško pa ga pri njih čez pol leta prevzameš, če te sploh pokličejo da so dobili kar si naročil.:icon_mad:

kristijan
6. December 2008, 21:34
Takoj ko najdem lovsko trgovino, ki bo vsaj malo na nivoju, mislim v Sloveniji, vam sporočim. LP kristijan

main757
8. December 2008, 22:39
V katerem lovskem mojstru si bil v Cityparku ali v Emporiumu?

jagerboss
9. December 2008, 07:49
Kristjan tudi na obali je eden takšen!!!
Kupiš puško pri njemi, če se ti pokvari in imaš potrebo po kakšnem kosu se zglasiš pri njemu v trgovini in on te lepo pošlje v italijo po self nabavo - pomagaj si kot veš in znaš!!:icon_evil:

zober
9. December 2008, 08:25
Skratka šef najbolje bo da odpreš trgovino Forum lov!

Hunter
9. December 2008, 19:44
Skratka šef najbolje bo da odpreš trgovino Forum lov!

Tole je pa ideja leta!!!:icon_lol:

dolgin
11. December 2008, 21:21
Ki pa sploh ni tko slaba!! Kje pa še imaš 500 strank na kupu?
Ali ima kdo številke od une gospe iz Maribora ki rihta papirje in nakupe preko Frankonije? Prosim naj mi jo javi na ZS!
Hvala!

hunterxxxl
14. October 2012, 14:29
Bi lahko kaj več povedali o Frankoniji v Gradcu. Kako velika je trgovina, izbira(obleke, oprema, orožje)? Mogoče kdo ve obratovalni čas, ker na internetu ne najdem nič!

ravnohrib
6. November 2012, 22:25
me je večkrat že imelo, da bi nekaj delil na tem forumu na to temo, danes pa sem ob Lovcu v roke dobil še katalog s ponudbo lovske opreme in je šlo ravno čez rob.

Na kratko: jezi me, da morajo slovenski trgovci z lovsko opremo (pa v drugih branžah niso veliko boljši) nabijati tako visoke marže. Ponavadi +100%. Kot da EU s prostim pretokom blaga in internetno nakupovanje ne bi obstajala.

Ne poznam sicer podrobneje poslovne logike in taktik, s katerimi se uspe na slovenskem trgu, ampak veliko večino stvari sem si nabavil preko spleta v tujini. Precej v Veliki Britaniji in Nemčiji, veliko tudi direktno s Kitajske ali ZDA. Do sedaj brez problema, plačal tudi carino; in vedno sem v povprečju prihranil 30-70% cene podobne ali enake robe v Sloveniji. V posameznih primerih pa tudi več.

Če bi bili prihranki le 10-20% se ne bi ubadal s tem "uvozom", morebitnih tveganjem in nakupom brez (pisne?) garancije. Preprosto bi šel k slovenskemu trgovcu in mu rekel: "Rade volje ti plačam 20% več kot nekomu v Nemčiji, v zameno pa dobim stvar v roke, takoj, in mi tudi daš recimo 1 letno garancijo." Je to preveč, je za to res treba nabijati 100%?

Če jaz kot fizična oseba iz tujine uspem nabaviti stvari pol ceneje, bi nek trgovec - uvoznik, ki bi nabavil recimo 100 kosov, dobil to še veliko ceneje, da ne omenjam prihrankov pri transportu... A ne gre to tako??

Kot izjemo bi pohvalil prodajalca optike, ki se predstavlja tudi na tem forumu, ki ima cene praktično identične, kot drugje po Evropi ali ZDA+carina; razlika redko presega 10%. In tudi osebno zelo dobro svetuje.

Kot en drastično katastrofalen primerek, pa naj omenim znanega trgovca z Dolenjske, ki si lasti cel kup ekskluzivnih zastopstev in bojda grozi ostalim, če bi si upali kaj uvažati mimo njega. Potem pa ti pred časom na moje povpraševanje za strelivo, ki ga izdelujejo cca 500 km stran, in to relativno konkretno količino, da odgovor, da je naročilo možno šele spomladi 2013???!!!! To je pomenilo 6 mesecev!!! Cena pa seveda 2x večja kot v Avstriji. To me je tako "razp****lo", da sem pisal en jezen mail vodji prodaje na centrali tega proizvajalca. In so mi v odgovor praktično isti dan poslali opravičilo za tak odnos zastopnika, ter hkrati "bianco dovoljenje", da naj si uvozim v Slovenijo to željeno strelivo preko kogarkoli in kakorkoli. Kar sem tudi storil in v dobrem mesecu tudi izpeljal.

Še en "znan" trgovec mi je na mail odgovoril čez točno 35 dni!!!!??? In samo sporočil, da imajo na zalogi 100 kosov; cena pa itak zopet bližje dvakratniku...

Skratka, mala Slovenija mi ne otežuje življenja le zaradi omejenih oblastnih struktur, ampak tudi zaplankanosti slovenskih trgovcev... Morda bi se dalo ustanoviti kakšno "zadrugo" za nabavo opreme?? :)
Na, pa sem se olajšal....

jancar
7. November 2012, 07:10
BravoBighand

mprimoz
7. November 2012, 07:12
Ravnohrib, lepo si tole napisal.Bighand

mugo
7. November 2012, 07:16
Skratka, mala Slovenija mi ne otežuje življenja le zaradi omejenih oblastnih struktur, ampak tudi zaplankanosti slovenskih trgovcev...

Niso trgovci zaplankani, oni so pametni.......zase. Kupci so zaplankani, ker še kar kupujejo pri njih po nenormalno navitih cenah.

1248
7. November 2012, 07:54
Zdravo,
sicer sem se odločil, da ne bom več komentiral stvari na forumu, ampak trgovec z optiko na tem forumu ima za Bushnell Elite vsaj 100% maržo, glede na uvoz iz ZDA. Jaz verjamem, da ima stroške skladiščenja in podobno.
O cenah v Lovcu priloženem katalogu pa ne bi izgubljal besed. Za BSA-jin red dot je 500% marža.

LP Gorazd

narava
7. November 2012, 08:00
Mungo je prav napisal, nihče nikogar ne sili, da bi moral kupovati.

Cene pač določi vsak trgovec po svojih kriterijih.

Jaz osebno vsako stvar ki jo kupujem naprej pokličem več lovskih trgovin pri nas,
ali pa obiščem njihove spletne strani(če jih imajo) in preverim ceno še v tujini.
Rezultati so res zelo različni, sem pa že dobil tudi stvari v naših trgovinah po enakih cenah kot so v tujini. Tipični primer so bili naboji.

Da pa trgovci včasih pretiravajo z cenami, se pa seveda tudi strinjam. Zato je potrebno biti zelo pozoren, da te ne prevarajo z raznimi popusti, kjer je cena še zmeraj zelo velika.

Tomaž Ražman
7. November 2012, 08:12
Včeraj, ko sem dobil katalog od beluge, je letel direkt v smeti, ki dejansko je obup kake cene imajo... pa še večina reči je neuporabnih... osebno največ stvari kupim na egun... obleke pa vedno v trgovinah, ker rad prej probam...

Markysprej
7. November 2012, 08:56
se pridružujem mislim ravnega hriba. slovenski trgovci so si za porazno stanje čisto sami krivi; pač lupili nas bodo tako dolgo dokler jim bo šlo, potem pa v jok in na drevo. seveda ne bodo pozabili poudarit da je kriva v veliki meri država z visokimi davki, exrtemno draga pošta, nizka kupna moč ljudi... same bučke. so sami preživeti dinozavri, ki poslujejo kot pred 30 leti in se ne zmenijo za vse novitete in želje kupcev.
da bi se pa morda združevali in skupno robo naročali; kaj takega jim na misel ne pade. nabojev po želji ne dobiš ker bi jih morali več nabaviti, da bi se družno naročevali pri vseh trgovcih to pa seveda ne. pa vezani so na neke dobavitelje pocenskih in zanič opreme ter cot iz italije; da bi kaj onstran tega ponudili seveda ne gre itd itd...
skratka čez par let, ko bodo nehali lupiti staro generacijo lovcev bodo še zelo jokali...
sem pa zelo vesel za novo generacijo mladih trgovcev in puškarjev, nov val svežih idej ter načina, ki vedo kako delati da bodo obdržali stranke ter uspešno poslovali še nadaljnih 30 let.

muzikant
7. November 2012, 09:41
Bi lahko kaj več povedali o Frankoniji v Gradcu. Kako velika je trgovina, izbira(obleke, oprema, orožje)? Mogoče kdo ve obratovalni čas, ker na internetu ne najdem nič!

Ne najdeš zato, ker poslovalnice Frankonie v Gradcu ni, so samo v Nemčiji.:icon_wink:
Obstaja pa tam Kettner, glede da no, da na nek faks hodiš boš valda to našel na internetu. Če ti ne bo uspelo, mi piši na ZS.
Trgovina je zadosti velika in bo kar nekajkrat presegla vse tvoje potrebe in možnosti.



Niso trgovci zaplankani, oni so pametni.......zase. Kupci so zaplankani, ker še kar kupujejo pri njih po nenormalno navitih cenah.

Bighand

Moj dedek je vedno pravil; "Ko imajo neumni denar, trgovci služijo.":icon_wink:
Pa tudi pojava navideznih kupcev in podobnih umetnikov, ki kar klicarijo vsepovprek in pošiljajo maile je zelo vplivala na obnašanje trgovcev. :icon_wink:

Če misliš kaj kupiti, pač poiščeš sprejemljivo ponudbo in kupiš, vendar rabiš denar nhe pa telefona in računalnika.:icon_wink:

mazzinga
7. November 2012, 09:43
ravnohrib, v svojem postu si opisal misli slehernega slovenskega lovca, ki je v svoji državi prisiljen kupovati po "špajzih", ki so založeni z dvemi pajkovimi klobuki, enim puloverjem, petimi škatlami nabojev ene ali dveh različnih krogel,... in ga za nakup pri njih pošteno oskubijo. resnično se mi smilijo starejši kolegi (pa tudi ostali ljudje na splošno), ki niso vešči nakupovanja preko spleta oz. takemu načinu kupovanja še vedno ne zaupajo, saj so v teh težkih časih obsojeni na polnjenje žepov povrh vsega še marsikdaj tudi arogantnih trgovcev, ki bi "po slovensko" radi zaslužili, ne da bi karkoli vložili in se trudili razširiti ponudbo, da se njihovemu "špajzu" lahko potem reče trgovina. da ne omenjamo zaposlenih v teh "špajzih", ki te ob povpraševanju o določenih artiklih, gledajo debelo kot, da si ga vprašal, če ti posodi ženo. o dobavnih rokih za artikle, ki jih nimajo na zalogi, je pa sploh škoda besed. dokler se ljudje ne bodo začeli posluževati nakupov v tujini (preko spleta ali kako drugače), bodo naši trgovci to s pridom izkoriščali in bodo cene pri nas take kot so.

glede kataloga, ki je bil priloga novembrski številki lovca, pa menim, da bi bilo bolje, če bi trgovec začel ta katalog s takimi cenami tiskati na cenejšem (časopisnem) papirju. tako bo zadovoljen on, ker bo prišparal, kakor tudi njegova ciljna skupina potrošnikov, ker bo katalog kot tak boljši za zakurit. je pa fajn, da pride pozimi...:icon_lol:

TaSl
7. November 2012, 09:55
Mazzinga, se strinjam s tvojo mislijo!Bighand

Markysprej
7. November 2012, 10:53
Pa tudi pojava navideznih kupcev in podobnih umetnikov, ki kar klicarijo vsepovprek in pošiljajo maile je zelo vplivala na obnašanje trgovcev. :icon_wink:
zanimivo pa je, da se v tujini zaradi tega vpliva trgovci nič kaj bolj osorno in arogantno ne obnašajo. še bolj so ti pripravljeni pomagati in stisnit kakšen popust v teh časih. ampak ti tega itq ne dojameš...

jagerboss
7. November 2012, 11:07
glede kataloga, ki je bil priloga novembrski številki lovca, pa menim, da bi bilo bolje, če bi trgovec začel ta katalog s takimi cenami tiskati na cenejšem (časopisnem) papirju. tako bo zadovoljen on, ker bo prišparal, kakor tudi njegova ciljna skupina potrošnikov, ker bo katalog kot tak boljši za zakurit. je pa fajn, da pride pozimi...:icon_lol:

Se popolnoma strinjam!!!!
Z mano je končal!

detel
7. November 2012, 11:09
Pa tudi ti brez problema povejo kje so še druge enake trgovine. Trgovci si pomagajo, so povezani, ni foušije...drugi ljudje, pač.

muzikant
7. November 2012, 11:21
zanimivo pa je, da se v tujini zaradi tega vpliva trgovci nič kaj bolj osorno in arogantno ne obnašajo. še bolj so ti pripravljeni pomagati in stisnit kakšen popust v teh časih. ampak ti tega itq ne dojameš...


Pa tudi pojava navideznih kupcev in podobnih umetnikov, :icon_wink:


Me veseli, da si se našel v mojem opisu.:BangHead:
To, da ti in tebi podobni hodite iz trgovine v trgovino in kupujete tisto česar nimajo, tega res ne razumemem.

Na koncu pa povrh vsega kupite neumnost, samo poglej si tisto češko z bušnelom, počasi jo boš že zastonj dal.

Drugače pa se pri nas ddobi vsa lovska oprema ceneje kot v tujini, le kupiti je treba znati.

Robl
7. November 2012, 12:03
Pozdrav!
Se pridružujem z vsem zgoraj navedenim.

Naj opišem še moj dogodek.

Imam puško Titan 6 (staro 2 leti), ker sem imel težave z nabojnikom (nabojnik z tremi naboji, kateri so se mi pri repetiranju včasih zatikali v cev), sem se odločil, da puško odnesem k puškarju, kateri je ugotovil, da je napaka v nabojniku. Puškar je nabojnik neki ukrivil in pobrusil, uglavnem zadevo je zrihtu. Zaradi tega sem se odločil in z mailom kontaktiral vse naše URADNE zastopnike (3 uradni), da jih povprašam ali sem edini primer, ki sem imel težavo z nabojnikom ter glede nabave novega drugega nabojnika. Zdej pa bistvo...
Dne 04.10.12 sem poslal mail vsem našim zastopnikom in čakal do 16.10.2012 na odgovor, katerega pa od nobenega nisem dobil. Hvala vam! :limona:
Zato se odločim in napišem enak mail direktno v Avstrijo v tovarno Roessler Waffen (seveda sem pri tem pohvalil naše zastopnike). Glej ga zlomka naslednji dan mi odgovorijo, da jim naj pošljem naslov, da mi pošljejo drug nabojnik. Prvo sem bil v dvomih, da se bo to zgodilo, vendar sem jim poslal svoj naslov. In glej, po 2 dneh pride poštar in mi prinese nov nabojnik ZASTONJ! Tko da mal v razmislek vsem našim oz tistim trem trgovcem. Vem pa, da vsi niso isti. Aja še do danes niso odgovorili!

Zdej pa še neki, kateri razplet bom poročal.
Imamo jago in z isto puško grem na prašiče. Ker imam gor daljnogled 6x42 sem se odločil da ga snamem. Vse uredu in prov ko pogledam v sprednji utor (sprednja rinka) montaže in vidim, da je nek zobček zdrobljen. Ne me j...t! Prvič, (pravilno) snamem daljnogled (po dveh letih) in se mi to zgodi. Odnesem k puškarju, kateri mi je to dal skup in mi pove, da je montaža za en d..k. To mi je že takrat povedal, da mi ne more dati garancije za to montažo. Sam nisem imel kej narest, ker sem imel že kupljeno skupaj s puško pri znanem trgovcu v Grosuplju. Za montažu (neka češka firma) sem dal 280€! In po dveh letih se zgodi to.
Zdej je puška pri puškarju in bom dal gor drugo montažo, ker se ne mislm več j...t. V naslednjih dneh bom pa šel do trgovca v Grosuplje (M... sport) in mu pokazal zdrobljeno montažo in da vidim kaj in kako bom pri njem rešil. Bom poročal.

Mal sem se razpisal ampak je fajn filing...

ravnohrib
7. November 2012, 12:15
Drugače pa se pri nas ddobi vsa lovska oprema ceneje kot v tujini, le kupiti je treba znati.

Ne želim polemizirat, ampak to pač preprosto ne drži. Saj veliko artiklov še v ponudbi ni, kaj šele, da bi bili cenejši. Ampak to pač vzamem v zakup, je tudi s športno opremo in avtomobili podobno. Vseh modelov v Sloveniji pač nikoli ne bo na voljo...

jegr
7. November 2012, 12:48
Robl, napiši poimensko te tri zastopnike, ki se obnašajo ignorantsko, da vemo drugi, pri čem smo. Vse to le za dobrobit kupcev.

muzikant
7. November 2012, 13:54
Ne želim polemizirat, ampak to pač preprosto ne drži. Saj veliko artiklov še v ponudbi ni, kaj šele, da bi bili cenejši. Ampak to pač vzamem v zakup, je tudi s športno opremo in avtomobili podobno. Vseh modelov v Sloveniji pač nikoli ne bo na voljo...

Sam sem bolj skromen in sem večino stvari kupil v Sloveniji. Bilo pa je enih 20 pušk in prav toliko optik,..... In prav vse je bilo ceneje, kot bi bilo v tujini.:icon_wink:

Če sem si pa želel kaj bolj eksotičnega pa sem poiskal tam kjer to imajo.
Ekonomska logika ureja razmerje vrednosti prodaje in zaloge.
Saj tudi v vaši vaški gostilni ni na meniju 24 vrst viskijev, ampak samo Ballantines in Jack Daniels, pa se verjetno nič ne pritiožuješ.
Spiješ kar je ali pa greš v gostilno kjer promet omogoča, da imajo vse na zalogi.

Napiši 5 artiklov, ki si jih želel kupiti in jih nisi dobil ?

TaSl
7. November 2012, 14:50
Pozdrav!
Se pridružujem z vsem zgoraj navedenim.

Naj opišem še moj dogodek.

Imam puško Titan 6 (staro 2 leti), ker sem imel težave z nabojnikom (nabojnik z tremi naboji, kateri so se mi pri repetiranju včasih zatikali v cev), sem se odločil, da puško odnesem k puškarju, kateri je ugotovil, da je napaka v nabojniku. Puškar je nabojnik neki ukrivil in pobrusil, uglavnem zadevo je zrihtu. Zaradi tega sem se odločil in z mailom kontaktiral vse naše URADNE zastopnike (3 uradni), da jih povprašam ali sem edini primer, ki sem imel težavo z nabojnikom ter glede nabave novega drugega nabojnika. Zdej pa bistvo...
Dne 04.10.12 sem poslal mail vsem našim zastopnikom in čakal do 16.10.2012 na odgovor, katerega pa od nobenega nisem dobil. Hvala vam! :limona:
Zato se odločim in napišem enak mail direktno v Avstrijo v tovarno Roessler Waffen (seveda sem pri tem pohvalil naše zastopnike). Glej ga zlomka naslednji dan mi odgovorijo, da jim naj pošljem naslov, da mi pošljejo drug nabojnik. Prvo sem bil v dvomih, da se bo to zgodilo, vendar sem jim poslal svoj naslov. In glej, po 2 dneh pride poštar in mi prinese nov nabojnik ZASTONJ! Tko da mal v razmislek vsem našim oz tistim trem trgovcem. Vem pa, da vsi niso isti. Aja še do danes niso odgovorili!



Moj mentor ima podoben problem z zatikanjem naboja pri enaki puški!!! Tudi sam je nesel na servis in mu niso nič kaj popravili...:icon_confused:

Mu bom povedal kaj si naredil...

ravnohrib
7. November 2012, 14:56
Napiši 5 artiklov, ki si jih želel kupiti in jih nisi dobil ?
Nisem najbolj prepričan v konstruktivnost te debate s tabo. Glede na to, da imam samo na Ebayu v zadnjih 4 letih preko 120 uspešnih nakupov, bi verjetno prišel bliže 50 kot 5 artiklom v tem smislu.
Če mi zagotoviš, da boš za vsak artikel komentiral samo v smislu - to bi dobil tu in tu oz. tega res ni (bilo) v SLO - jih bom napisal. Če pa imaš namen komentirati artikle same (češ, za kaj si sploh to in to rabil) pa ti želim lep dan še naprej! Brez zamere.

muzikant
7. November 2012, 15:07
Nisem najbolj prepričan v konstruktivnost te debate s tabo. Glede na to, da imam samo na Ebayu v zadnjih 4 letih preko 120 uspešnih nakupov, bi verjetno prišel bliže 50 kot 5 artiklom v tem smislu.
Če mi zagotoviš, da boš za vsak artikel komentiral samo v smislu - to bi dobil tu in tu oz. tega res ni (bilo) v SLO - jih bom napisal. Če pa imaš namen komentirati artikle same (češ, za kaj si sploh to in to rabil) pa ti želim lep dan še naprej! Brez zamere.

Zagotavljam, mene se res ne tiče kam daješ svoj denar.

Markysprej
7. November 2012, 15:44
Pa tudi ti brez problema povejo kje so še druge enake trgovine. Trgovci si pomagajo, so povezani, ni foušije...drugi ljudje, pač.
to resno?:icon_lol:


Na koncu pa povrh vsega kupite neumnost, samo poglej si tisto češko z bušnelom, počasi jo boš že zastonj dal.
s to izjavo se 99% lovcev ne bi strinjalo. ampak kaj to tebi razlagati...


Drugače pa se pri nas ddobi vsa lovska oprema ceneje kot v tujini, le kupiti je treba znati.
lahko bi izdal kar priročnik 'kako pri nas kupovati najceneje v evropi'!:icon_lol:

Robl
7. November 2012, 16:58
Robl, napiši poimensko te tri zastopnike, ki se obnašajo ignorantsko, da vemo drugi, pri čem smo. Vse to le za dobrobit kupcev.

Dobil sem jih na Roessler Waffen Austria (http://www.jagd-shop.at) uradni strani, to pa so:

- Puškarstvo Skobir (kservis@volja.net),
- Puškarstvo Špendal (puskarstvo@siol.net) ter
- Veja d.o.o. Trebnje (veja.trebnje@siol.net).

Sm zadevo preveril še enkrat in ugotovil, da je še eden uvoznik in sicer Biros d.o.o., s sedežem v Grosuplju (M... šport), katere sem pa očitno spregledal in jim maila nisem poslal. Tam sem tudi kupil puško, montažo in pa daljnogled.

Pa še nekaj glede marž naših trgovcev. Poslal sem našemu trgovcu info mail glede cene za nakup Bushnellov spektiva, kateri mi je poslal ceno 449€ oz 10€ popusta na ta znesek. V Ameriki pride ista zadeva 230 $, preračunano v eure znaša 181€. Verjamem da znaša nekaj poštnina ter carina ampak se mi zdi ta razlika vseeno preveč. Tako, da bomo očitno morali nekatere artikle sami naročati iz tujine, ker te marže so za moje pojme nenormalne. :icon_rolleyes:

Glede nekaterih naših trgovcen in uvoznikov, tako kot je moj predhodnik zgoraj napisal, da ko bodo nehali lupiti staro generacijo lovcev bodo še zelo jokali... Pa z vsem spoštovanjem!

muzikant
7. November 2012, 17:08
Dobil sem jih na Roessler Waffen Austria (http://www.jagd-shop.at) uradni strani, to pa so:

- Puškarstvo Skobir (kservis@volja.net),
- Puškarstvo Špendal (puskarstvo@siol.net) ter
- Veja d.o.o. Trebnje (veja.trebnje@siol.net).

Sm zadevo preveril še enkrat in ugotovil, da je še eden uvoznik in sicer Biros d.o.o., s sedežem v Grosuplju (M... šport), katere sem pa očitno spregledal in jim maila nisem poslal. Tam sem tudi kupil puško, montažo in pa daljnogled.


Si res en umetnik, da sih pozabil poslati mail trgovcu, ki ti je puško prodal.

Za tvojo informacijo: Špendal in Skobir imata še preveč dela z resnimi strankami in verjetno ne uspeta odgovarjati po mailu. Kar je tudi prav, saj se puška po internetu ne da popraviti.
Veja Trebnje pa po mojih informacijah več ne posluje.

Robl
7. November 2012, 17:21
Si res en umetnik, da sih pozabil poslati mail trgovcu, ki ti je puško prodal.

Za tvojo informacijo: Špendal in Skobir imata še preveč dela z resnimi strankami in verjetno ne uspeta odgovarjati po mailu. Kar je tudi prav, saj se puška po internetu ne da popraviti.
Veja Trebnje pa po mojih informacijah več ne posluje.

Glede na to da si ti muzikant, zaenkrat umetnik še nisem. Glede ostalih tvojih navedb, se pač ne morem z njimi strinjati. Glede Veje pa ne vem, ker sem maile dobil na njihovi uradni strani. Ja na Biros sem pozabil-se zgodi!

p.s. Upam da zaradi tvojih komentarjev v resničnem življenju nimaš problemov. Pa brez zamere, sem hotu sam moj primer deliti z ostalimi, glede nekaterih naših trgovcev...

muzikant
7. November 2012, 17:31
Glede na to da si ti muzikant, zaenkrat umetnik še nisem. Glede ostalih tvojih navedb, se pač ne morem z njimi strinjati. Glede Veje pa ne vem, ker sem maile dobil na njihovi uradni strani. Ja na Biros sem pozabil-se zgodi!

p.s. Upam da zaradi tvojih komentarjev v resničnem življenju nimaš problemov. Pa brez zamere, sem hotu sam moj primer deliti z ostalimi, glede nekaterih naših trgovcev...

Nimam problemov, vsaj zaenkrat ne.

Bom šel jutri k Špendalu in mi bo pokazal mail, me res zanima kaj si natvezil.

Malo je neukusno, da lahko vsak umtenik brez referenc, zliva gnojnico vsepovprek.

Drugače je na njegovo delo bolj malo pripomb, mogoče je pa na stopnji, da si lahko izbira kaj bo delal in kaj ne.

ravnohrib
7. November 2012, 17:47
Drugače je na njegovo delo bolj malo pripomb, mogoče je pa na stopnji, da si lahko izbira kaj bo delal in kaj ne.

Če ima nekdo podjetje in javno objavljen naslov elektronske pošte se spodobi, da se tudi držijo poslovnega bontona, ki velja za komuniciranje preko e-pošte. Ta pravi, da se odgovor pričakuje v 24 urah, če že ne odgovor, pa vsaj sporočilo, da potrjujejo prejem in obvestilo, kdaj bodo odgovorili. Takega bontona se držijo tudi v najbolj zakotnem kitajskem garažnem podjetju... Če pa tega ne uspeš, pa pač ne objavljaj kontaktov ali kakšnih spletnih trgovin.

Robl
7. November 2012, 17:52
Nimam problemov, vsaj zaenkrat ne.

Bom šel jutri k Špendalu in mi bo pokazal mail, me res zanima kaj si natvezil.

Malo je neukusno, da lahko vsak umtenik brez referenc, zliva gnojnico vsepovprek.

Drugače je na njegovo delo bolj malo pripomb, mogoče je pa na stopnji, da si lahko izbira kaj bo delal in kaj ne.

Muzikant ti bom kr zdle ponudu mail:

Pozdravljeni!

Sem uporabnik puške Titan 6 standart v kalibru 8x57is. Puška je stara cca 2 leti in je bilo iz puške izstreljeno okoli 20 nabojev. Vse pohvalno o puški vendar sem imel problem z nabojnikom (3 naboji). Do zastojev je prihajalo, ko sem puško repetiral, se mi je pri tem naboj zataknil oz se je naboj "postavil" preveč "pokonci", tako, da se je zataknil v ležišče cevi in nato repetiranje ni bilo več mogoče, razen če sem snel okvir in odstranil naboj. To se je zgodilo tudi po prvem uspešnem strelu in to večkrat. (upam da si predstavljate to zoprno zadevo pri streljanju na divjad).

Zaradi tega sem ukrivil navznoter nabojnik, da ne postavlja preveč pokonci nabojev, vendar je prišlo do težav, ker sem mi je nato naboj zataknil v sprednji rob nabojnika. Tudi to sem saniral, saj sem malenkost pobrusil sprednji rob nabojnika. Sedaj upam, da bo bolje.

Razpisal sem se zaradi tega, ker me zanimajo naslednje stvari:

1. ali ste imeli tudi z drugimi uporabniki kakršnekoli težave v tej smeri?
2. kolikšna je cena nabojnika Titan6 za 3 ali 5 nabojev?
3. zanima me cena kopita allround?

Hvala za odgovore in lep pozdrav

Zadeva je bila poslana 04.10.2012 in je kopirana iz maila. Če ne verjameš lahko pri Špendalu preveriš, sam pomoje ga je že zbrisal, saj kot si sam rekel, ima preveč dela z resnimi strankam...

Glede raznih referenc lahko na ZS, da ne bova smetila po temi. Glede objektivnosti pa nevem no... Jst pač osebno nobenega trgovca nimam prijatelja. Ti očitno imaš... Uglavnem če te še kaj zanima glede zlivanja gnojnice in ostalih produktov se slišva na ZS, da ne bova komentirala zadev katere v temo ne sodijo.

Lep pozdrav

jegr
7. November 2012, 18:45
Za ostala dva ne vem, za trgovino Veja Trebnje, pa mislim da ne obratuje več. Pa tudi ko je, je bila trgovina le kamuflaža za druge zadeve. Bil je zastopnik za naboje Hitrtenberg, pa mi jih je za kaliber 8x57 uvažal 3 mesece. Naveličal sem se ga in šel na S&Bellot.:icon_confused:

main757
7. November 2012, 20:00
Naj vam povem mojo izkušnjo s trgovcem iz BTC-ja. Sem ga poklical in naročil naboje za risanico. Rekel je, da naj pridem čez 3 dni. Prišel sem čez 4 dni. Prodajalec mi je dal naboje na pult in povedal ceno. Sem mu rekel, naj mi da še račun in mi je odvrnil naj pridem čez 4 ure, ker naboje nima vnešene v računalnik. Prišel sem čez dva dni in nabojev še vedno ni imel v računalniku. Potem sem šel še malo naokoli in prišel čez eno uro spet po naboje. No v tretjo mi jih je dal z računom. Dal bi mi jih tudi že prvič samo brez računa. Račun bi mi pa poslal po pošti mi je rekel. Pa ne me je.bat sem si mislil.

Čisto druge izkušnje
pa imam z mariborskim kataloškim prodajalcem/posrednikom. Kar naročim tisto dobim, ista cena kot v katalogu. Račun mi obvezno da na artikel brez, da ga vprašam zanj.

ravnohrib
7. November 2012, 20:24
Napiši 5 artiklov, ki si jih želel kupiti in jih nisi dobil ?
Torej po vrsti par stvari iz zadnjega leta, ki jih nisem našel v domači ponudbi:
- samonastavljive kovinske "spinning" tarče
- lahka aluminjasta prenosna preža
- visoko kontrastne "birchwood casey" samolepilne tarče
- prenosni samopostavljivi kamuflažni "hide - šotor"
- lasreski kolimator za pristreljevanje pušk
- MTM predator stojalo za pristrelitev ali "bench-rest" streljanje
- master lock python kabelska ključavnica za prensone preže ali lovkse kamere
- MTM ročni metalec glinastih golobov
... pa še kaj bi se našlo...

detel
7. November 2012, 20:53
Pa tudi ti brez problema povejo kje so še druge enake trgovine. Trgovci si pomagajo, so povezani, ni foušije...drugi ljudje, pač.

Markyspray, to je mišljeno za trgovce v tujini, ne v SLO.....

muzikant
7. November 2012, 21:17
Torej po vrsti par stvari iz zadnjega leta, ki jih nisem našel v domači ponudbi:
- samonastavljive kovinske "spinning" tarče
- lahka aluminjasta prenosna preža
- visoko kontrastne "birchwood casey" samolepilne tarče
- prenosni samopostavljivi kamuflažni "hide - šotor"
- lasreski kolimator za pristreljevanje pušk
- MTM predator stojalo za pristrelitev ali "bench-rest" streljanje
- master lock python kabelska ključavnica za prensone preže ali lovkse kamere
- MTM ročni metalec glinastih golobov
... pa še kaj bi se našlo...


Tako iz spomina: pre?o, BC tarče, predatorja in master lock sem video ?e pri nas.
Ko mi bo čas dopuščal ti pa natančneje odgovorim.
Upam, da si vse zelo specifične ?elje tudi izpolnil.

ravnohrib
7. November 2012, 23:07
Tako iz spomina: pre?o, BC tarče, predatorja in master lock sem video ?e pri nas.
Ko mi bo čas dopuščal ti pa natančneje odgovorim.
Upam, da si vse zelo specifične ?elje tudi izpolnil.
Prosim, kar vzemi si čas. Me res zanima, česa vsega še ne poznam v Sloveniji. Za predatorja ti že jaz lahko povem, da ga ima (ne vem od kdaj sicer) Frankonia v ponudbi in je tako pravzaprav nam dosegljiv preko Maribora.

ravnohrib
7. November 2012, 23:12
Samo napisal sem mojo zgodbo in mail naslove katerim sem poslal svoje vprašanje. Čez nobenega ne mislim pluvat, le opisal sem vam ostalim izkušnje z mojim nabojnikom za puško.
Jaz in verjetno še mariskdo smo ti hvaležni za delitev te izkušnje. V lovstvu so pač določeni artikli, ki jih ne nabavljaš vsak dan, ampak morda 1x na 10 let ali 1x v življenju, zato je vsaka podelitev izkušenj z ostalimi tovariši zelo dragocena.

Ganges
8. November 2012, 10:31
Ne bom preveč komentiral, ker je stanje itak dokaj porazno. Razen pri trgovcih, ki jih osebno poznaš si lahko narediš vse skup nekoliko znosneje, pa še to ne pri vseh. Enkrat me je zanimalo kake so razlike v Sloveniji pri ceni enega modela puške. Mail s preprostim vprašnjem po kaki ceni pri njih prodajajo to znamko puške, ta in ta model in to in to izvedbo sem poslal več trgovcem. To je bilo pred več kot pol leta, če ne celo 1 letom, pa odgovora nisem prejel od niti enega samega trgovca.

lp

barnes308
11. December 2012, 11:21
Lep pozdrav vsem skupaj,
ta tema o lovskih trgovinah v SLO mi ni dala miru, da nebi napisal par kritik v negativnem smislu. Namreč ne razumem, da so v SLO trgovci tako togi glede lovske opreme. Pri nas je tako, če nekoga ne poznaš, da ti željeno stvar zrihta ne dobiš nič, če že dobiš je pa drago kot sam vrag. Primer iz tedna nazaj: iskal šiberne naboje 2,7 mm 12/70 nobena trgovina v okolici LJ. jih ni imela na zalogi. Nek trgovec mi je celo dejal ni problema čez dve uri jih dobite, in mu odgovorim da bi vzel dve škatli se pravi 50 kos na kar dobim odgovor, da se pa za dve škatli ne bo vozil na Vrhniko h Hamexu razen, če vzamem 10 škatelj.:bum::bum:. Drug primer, trgovec prodaja naboje na internetni strani ima jih na zalogi ampak je osebni prevzem v trgovini. Ni kaj se odpravim v trgovino 42 km daleč in hitim, da pridem v trgovino preden se zapre. Potem pa šok nabojev ni na zalogi potrebni jih je naročiti in jih dobim v dveh dneh. Kaj ??? Meni skoraj glavo odpre naredim 84 km za prazen nič zato, da mi pove da jih moram naročiti. HALOOOO
Primerov je še čuda veliko ampak ne zastopim pa nekaj šiberni naboji stanejo škatla 25 kosov ~10eur, če vsakih vzamejo po dve škatli na zalogo ne bodo dali več kot 500 eur in majo minimalno zalogo, ko prideš dobiš vsaj nekaj ostalo pa naročiš.
Kar se pa cen tiče pa sploh ni omembe vredno govoriti, primer plastična vrana (črna_krokar) v lovski trgovini od 9 do 13 eur ista vrana v KIK trgovini 3,17eur.
Upam da bo kateri trgovec tudi to bral in si zamislil zakaj nas toliko SLO "jagrov" hodi v tujino nabavljat razne lovske zadeve.:icon_cry:

LP

Kolovski
11. December 2012, 11:54
Letos sem imel podoben primer, iskal sem namreč šibrene naboje. Po raznoraznih mailih okoli in naokoli sem našel prodajalca, ki mi jih je priskrbel (2.9mm in 3.3mm) po ugodni ceni. Res pa je da sem jih vzel malo več in mi jih je po dogovoru pripeljal na dom!

muzikant
11. December 2012, 12:37
Mogoče bi vsi, ki imate toliko težav s trgovci lahko ustanovili kako lovsko zadrugo. Tako bi lahko vse negativne izkušnje s pridom uporabili in nam potrošnikom nudili kvalitetno uslugo.:icon_wink:

Sicer pa so naše trgovine prilagojene zahtevam trga, za dajanje informacij raznim firbcem in expertom, ki na koncu rečejo: "... bom še malo premislil...", pač ne rabiš velike zaloge.:icon_wink:

@barnes kaj pa si mislil loviti, da rabiš točno 2,7mm in nič drugega.

Če premoreš vsak nekaj ekonomske logike so ti zadeve jasne.

barnes308
11. December 2012, 13:11
Muzikant ne gre zato, da bi trgovine imele neke ogromne zaloge. Govorim o tem, da bi pa lahko imeli na zalogi vsaj tisto strelivo, ki se največkrat uporablja in kopuje. V mojem primeru sem potreboval strelivo 2,7mm za lov vran ker se obnese najbolje, saj 3,5 in 4 mm ne prideta v poštev. Kar se pa eksotike tiče pa pri nas dobiš bore malo, kar mi je tudi razumljivo saj je povpraševanje tudi manjše.
Pa da ne bo pomote obstajajo trgovci v SLO, ki ti zrihtajo kar ti srce poželi. Govoril sem splošno o lovskih trgovinah.

LP

muzikant
11. December 2012, 13:26
No, potem itak ni problemov, greš k tistemu, ki ti zrihta. Z neprilagodljivimi pa itak trg obračuna.:icon_wink:

Markysprej
11. December 2012, 15:12
ta slovenska trgovina je ena tako velika žalost... dobavitelji drkajo trgovce (in trgovci nato nas), namesto da bi bili dobavitelji v službi trgovcev.
to sem videl na primeru računalniških trgovin; piše 'na zalogi', v resnici pa trgovina praktično nima zaloge in mi javijo da so zadeve nedobavljive. ok, naročim pri drugi; ista zgodba. se pravi, da trgovine prodajajo tisto, kar imajo dobavitelji. zakaj potem nima kar sam dobavitelj zaposlenih par tržnikov in odpadejo marže za vse te trgovinice... on na boljšem in kupci.
isto z lovskimi zadevami; trgovcem dobavitelj teži naj vzamejo velike količine in potem se tresejo če bodo to sploh kdaj prodali. drugega pa itq ne upajo naročiti. ali pa je vedno odgovor: dobavitelj ne bo dobavil...:whistle:
skratka dokler se ne bodo trgovci povezali in da bodo dobavitelji delali za njih (ne sami zase), se jim slabo piše. ampak kdo pa se bo v sloveniji sploh povezal...Bighand

main757
11. December 2012, 16:45
Muzikant, ti še imaš ene par stvari za napisat v tej temi. Sploh tisto, kar si obljubil Ravnohribu.

muzikant
11. December 2012, 17:20
Trenutno nimam časa za podrobnejšo obdelavo Vama podobnih umetnikov. Tako na hitro ti pa svetujem, da greš v najbli?jo trgovino in nabaviš HV šrot, da boš zajca naprej primu.:icon_wink:

main757
11. December 2012, 17:28
Le kdo bi te razumel. Uživaj naprej.

Andrej1986
31. July 2014, 12:32
Živjo. Opazil sem, da iščete nove lovske trgovine. Jaz sem eno zasledil.
Nova lovska trgovina je v xxxxxxxxxxxxxx . Sedaj so odprti xxxxxxxxxxx. Imajo tudi svojo spletno trgovino:
xxxxxxxxxxxxx

Osebje je zelo prijazno in ustrežljivo. Imajo zelo veliko lepih stvari za lovce in strelce. Nožev imajo preko 200 različnih. Imajo pa tudi komisijsko prodajo orožja. kar se mi zdi super. Tako, da zelo priporočam da si greste ogledat to trgovino xxxxxxxxxxxxxxxx.

Lep pozdrav

MLikar
31. July 2014, 13:56
Andrej, očitno nisi dobro prebral Pravil foruma. Oglaševanja tu ne dovolimo. Dotična trgovina, če želi reklamo pri nas naj se ravna po navodilih na portalu pod rubriko "Oglaševanje"!

Da ne bo še koga premotilo, to temo zaklepam.

admin