PDA

View Full Version : S&B Sierra Game King



rikec
31. December 2009, 14:21
Pozdravljeni,

Zanima me kakšne so izkušnje lovcev glede risane krogle S&B Sierra Game King?
Do sedaj sem uporabljal kroglo SPCE (11,2 g) istega proizvajalca, ampak očitno to ni najboljša krogla za srnjad in je vse po strelu šlo od 50-100 metrov,čeprav je bil strel odličen in tudi podpludbe so bile kar hude. Kaliber, katerega uporabljam je 7*57r. Prosim Vas, da mi sporočite vaše izkušnje. Do sedaj sem slišal, da je Sierra kar precej občutljiva na dotik kakšne travice... Prosim za mnenja. Hvala.

guss
31. December 2009, 19:42
Kolega jo uporablja v kalibru 7x64 in je zelo zadovoljen! Divjad pada v ognju ali naredi še nekaj metrov tudi ob malo slabšem zadetku. Teža krogle je je nekaj čez 11 gramov.

Prskač
31. December 2009, 22:46
Meni je delala S&B Sierra v 7x64 odlično. Za 7x57r nimam izkušenj s to kroglo.

Hubert.ctg
1. January 2010, 16:29
SPCE je bolje zaobiči, jer zrno ima čelični plašt na koji je samo nanesen tanki sloj tombaka, dok je GK zrno koje ima košuljicu od tombaka. U .30-06 i težini od 9,7g Sierra se pokazala kao vrlo dobro rješenje za sve vrste krupne divljači na daljinama do 150 metara.
Mislim da bi i u 7x57R trebao dobro raditi.

alojz1
1. January 2010, 18:38
Sierra GK je zelo natančna krogla torej tudi za večje razdalje. Polni jo tudi hirtenberg, vendar je kar draga. Če se kupijo samo krogle pa je cena okrog 35E - 100 kom. Za 7x57R dajem spodnjo mejo polnitve in se odlično obnese.

zlatorog
2. January 2010, 10:30
Katero težo krogel pa uporabljaš za 7x57R? LP

alojz1
2. January 2010, 11:39
140 greenov - 9g. Daje izstrel tudi na večji divjadi. Za srnjad pa je najboljša 120 green pro hunter. Odsuna skoraj ni. Hitrost pa se poveča. Največkrat divjad pade v šoku.

rikec
2. January 2010, 12:23
Jaz sem najprej uporabljal S&B 2931 Soft Point 9,0 g. Za srnjad je bilo v redu, je vse padlo na mestu, razen pri divjih prašičih. Nobeden ozimec ni padel v ognju in tudi strela ni nakazal, kjub temu, da je krogla prebila telo. Potem sem zamenjal s S&B SPCE 11,2 g. Za divje prašiče in jelenjad je bilo v redu, za srnjad ne, in vse je šlo po strelu. Zanima me, kako je kaj občutljiva Game King na dotik kakšne travice, če ima kdo kakšne izkušje glede tega pri tej SPCE ni bilo problema, glede na dotik.
alojz1? A to imaš kroglo od S&B (140 greenov - 9g. ; 120 green pro hunter)?

P.S.:
Vsi, ki ste do sedaj zapisali svoje izkušnje glede Sierra Game King se zahvaljujem. Hvala.

Kolovski
15. March 2012, 12:12
Zamenjal bom kroglo... grem iz pretrdega Interlocka na Sierro. Sierra (Game King 9.7g mi je v 7x64 delala zelo dobro). Ali priporočate isto kroglo tudi za v 7x65R? Kaj pa Pro Hunter (pretežno za srnjad, mogoče kakšen pujs prilično?).

LP, Jernej

Aleš
15. March 2012, 13:59
Js sem uporabljal Pro hunterja v kalibru 7x57R, za srnjad se mi je odlično obnesla, divjad padla v ognju, seveda če je zadetek kolikor toliko natančen.

alojz1
15. March 2012, 14:27
Večina strelov, ko divjad ne pade v ognju je preniskih.
Merite v zgornjo polovico trupa in ne v srce.

1248
16. March 2012, 08:05
Zdravo,

meni je Pro-Hunter SPT krogla za srnjad pretrda. Ob slabšem zadetku gre skozi ne da bi se odprla. Zato sem za srnjad začel uporabljat Pro-Hunter RN kroglo od Sierre. V kalibru 308 win. in 150 grenski krogli, polnjeni na spodno mejo, mi je do sedaj vse padlo v ognju. Podpludbe majhne. Celo mladič zadet v mehko je počakal 4 m od nastrela.

Lp G.

rikec
16. March 2012, 08:08
Jaz uporabljam Sierro Game King. Sem presedlal iz SPCE. Na divjadi dela bolje zato mi ni žal, da sem zamenjal.

alojz1
16. March 2012, 09:11
Zdravo,
Zato sem za srnjad začel uporabljat Pro-Hunter RN kroglo od Sierre. V kalibru 308 win. i
RN je dovolj težka v tvojem kalibru tudi 110 grain. Na spodnji meji polnjena.
Tisti, ki bo začel z navoji cevi ali twistom, ki je za lahke krogle drugačen naj to dokaže v praksi.

Tomaž Ražman
16. March 2012, 09:23
Tisti, ki bo začel z navoji cevi ali twistom, ki je za lahke krogle drugačen naj to dokaže v praksi.

Lahko kroglo stabilizira, samo preciznost ni popolna, težke krogle, ki pa jih ne stabilizira so problem in tam je pomemben twist...

1248
19. March 2012, 08:32
Zdravo,

lahko bi o twist-u, pa ne bomo. Na spodnjo mejo filam malo težjo kroglo predvsem zaradi manjše hitrosti krogle. Po mojem subjektivnem občutku so potem podpludbe manjše oz. jih ni.
Pri prejšni puški(twist=12 in 72 cm dolga cev) sem filal 168gren-ske krogle, ker so najlepše letele.

LP G.

rws
19. March 2012, 21:01
Zdravo,

meni je Pro-Hunter SPT krogla za srnjad pretrda. Ob slabšem zadetku gre skozi ne da bi se odprla. Zato sem za srnjad začel uporabljat Pro-Hunter RN kroglo od Sierre. V kalibru 308 win. in 150 grenski krogli, polnjeni na spodno mejo, mi je do sedaj vse padlo v ognju. Podpludbe majhne. Celo mladič zadet v mehko je počakal 4 m od nastrela.

Lp G.

Pro hunter rn 308win 9.7g uporabljam od lanskega leta, presenetljivo dobra krogla, moti me samo izgled:icon_smile:. Do sedaj ni prebila samo jelena(krogla je prebila obe plečeti in ostala pod kožo), srnjad, gams, prašič je vse padlo v ognju.Podpludbe so bile povsod relativno majne.
Natančnost te zaobljene krogle je neverjetna, pred 14dnevi sem s to kroglo spet streljal malo dlje, na 230m sem ustrelil 5cm 3strelno grupo! Polnjeno imam pa na maximum.

1248
20. March 2012, 09:09
Zdravo,

sam imam nafilane obe krogli RN za manjšo divjad, za večjo(po priporočilu proizvajalca nad 35 kg) pa SPT, ki je po mojem mnenju trša. Žal večje divjadi v lanskem letu nisem dobil, tako da učinka na večjo divjad ne vem. Sicer pa nosim na jago na jelena kombinirko 7x65R in 175 grenske krogle GameKing SBT nafilane na zgornjo mejo. Te pa delajo večje podpludbe. Ker so mehke je tudi šilar padel v ognju.

Lp G.