PDA

View Full Version : Predlog za član Programskeg sveta RTV



rock&roll
13. December 2009, 11:59
UO LZS je dr. M. Toša na predlog mag.S.F. Kropeta predlagal kot kandidata za programski svet RTV za naslednji mandat.

Dober predlog ali ne, to je sedaj vprašanje!

Člani in obiskovalci foruma-lov verjetno ne bodo ravno navdušeni nad predlogom, saj gre za osebo, ki ni ravno zgled svobode izržanja stališč, za demokratično in transparentno delovanje, ampak je bolj ko ne predstavnik t.i. družbe enakomislečih, enoumja, pravovernih ali kako se ji še lahko reče.

Vsi se namreč dobro spomnimo, da je omenjeni kandidat za člana programskega sveta onemogočil objavo članka o forumu-lov v glasilu Lovec, kar pa je najhuje, zavrnil je tudi objavo plačane reklame za forum lov. To je bilo v prejšnjem mandatu. V sedanjem mandatu pa je res, da ga je novi predsednik v tej smeri malo "omehčal". Ali ga je dovolj omehčal oziroma prevzgojil pa bo pokazal čas.

Ta dejstva mu nikakor niso v prid pri kandidaturi za člana programskega sveta RTV. Verjetno so tudi zaradi omenjenega njegove možnosti manjše, kot bi sicer bile. Škoda za slovenske lovce, saj bi si zasliužili, da bi imeli svojega predstavnika v programskem svetu RTV, ki bi lahko pomambno vplival na to, da bi se na RTV pojavile oddaje s lovsko in naravovarstveno tematiko ki bi bile bolj naklonjene našim prizadevanjim.

Kakšno pa je vaše mnenje o primernosti kandidata?

ZR7
13. December 2009, 18:59
...

Kakšno pa je vaše mnenje o primernosti kandidata?

Tako, da si ga pravzaprav čisto točno že opisal. Nimam kaj dodati.
Res škoda, sposoben človek bi verjetno lahko veliko dosegel.
Bomo videli, če bo kaj...

solzica
14. December 2009, 07:16
Slab predlog, pa saj imamo tudi mlade sposobne lovce izven organov LZS. Zopet se pojavlja, da eni in isti ljudje rotirajo.
Saj zadnji čas bi že bil, da predsednik LZS z to prakso PREKINE.

ZR7
14. December 2009, 07:33
... pa saj imamo tudi mlade sposobne lovce izven organov LZS. ...
Verjetno sposobnih lovcev izven organov sploh ne pozna, saj je v ta krog nemogoče prodreti. Mladi in sposobni pač nekako ne spadajo tja. Smo že v neki drugi temi prebrali točno trditev, da tam, kjer se vse sprejema soglasno ali skoraj soglasno, ni drugega kot kimanje in slepa vodljivost. Iluzorno bi bilo misliti, da bi v takem krogu bilo mladih in sposobnih na izbiro. Spet plačujemo davek večnim funkcionarjem.:icon_evil:

Sraka
14. December 2009, 07:59
Res nimam sreče pri iskanju sozvočja z nekaterimi kolegi s foruma. Sam namreč menim, da je predlog dober. Dr. Marjana TOŠA poznam že vrsto let in nekoč sva nekaj časa bila celo "sodelavca" in upam si zapisati, da sem ga takrat vsaj malo spoznal. In to kar sem pri njem takrat odkril ter spoznal zelo cenim in spoštujem.

Tudi sam se občasno s kakšnim njegovim stališčem ne strinjam, vendar se ob tem zavedam, da pa imam mogoče premalo informacij in ne poznam dovolj dobro okoliščin zaradi katerih je njegovo stališče takšno kot pač je in nasprotno mojemu.

Prepričan pa sem tudi, da kandidatura dr. Marjana TOŠA za člana programskega sveta RTV ni primeren trenutek za "obračun z večnimi funkcionarji",temveč kaže to priložnost poskati pri evidentiranju kandidatov za odgovorne funkcije v vseh nivojih naše slovenske lovske organizacije od LD, ZLD, OZUL do LZS. Takrat se izkažimo in prekinimo staro prakso ter demokratizirajmo te postopke in jih osvobodimo starih in škodljivih spon.

ZR7
14. December 2009, 08:38
Res nimam sreče pri iskanju sozvočja z nekaterimi kolegi s foruma. ...

Sraka, menim, da ne iščeva ne ti ne jaz kakšnih posebnih "sozvočij" na tem forumu. Ker oba kar pošteno "pičiva", če nama kaj ni všeč. In to pri tebi jaz cenim. Zato tudi verjamem, da zelo dobro veš, zakaj si izrazil nasprotno mnenje kot jaz. Kdo ima prav? Kdo bi vedel?
Jaz pač opozarjam, oz. se strinjam s tistim, kar sem sam čutil in na tej podlagi dobil tako mnenje.
Morebiti smo nekateri pri svojih zahtevah bolj radikalni kot drugi, a ker še vedno ne vidim rešitve v smeri, ki jo nakazuješ, sem zelo skeptičen do kandidatov iz takih krogov. Predvsem, ker je ravno uredništvo glasila eden glavnih stebrov stare trdnjave!

Če za svet RTV iščemo kandidata, ki se bo prilagajal navodilom iz baze, potem je verjetno Toš pravi kandidat. Prilagodljivost je do sedaj dokazal. A mislim, da rabimo na tem mestu kaj drugega. Zastopnika idej, kakršno naj bi Slovensko lovstvo bilo! Izrazito naravovarstveno, celo radikalno če je treba in kritično do napak v lastnih vrstah. To pa se zaenkrat še zelo razlikuje od tistega, kar v vodstvih večine vseh Slovenskih lovskih organizacij in zvez želijo.

tica
14. December 2009, 08:52
Ta razprava je že zgubila na aktualnosti, kandidati za programski svet so znani. O našem ni niti govora.

ZR7
14. December 2009, 09:07
Ta razprava je že zgubila na aktualnosti, kandidati za programski svet so znani. O našem ni niti govora.

Mogoče je izgubila kar se tiče samega kandidata.
Kaj pa kaj več o tej temi. Imaš kakšno povezavo, informacijo kako vse to poteka in kako je potekalo?
Na tem mestu bi nekdo lahko naredil kaj pomembnega za divjad in lovstvo!

Lectograjski
14. December 2009, 10:04
Poiskusimo najprej o vsaki stvari pozitivno razmišljati. Kaj je v tej zadevi dobrega. Da je v Programskem svetu RTV lovec in urednik lovske revije je po mojem mnenju zelo dobro. Dajmo mu možnost, da se na tem mestu izkaže in potem sodimo čeprav nam kot tak ni povšeči.

rock&roll
14. December 2009, 20:57
Strinjam se z oceno, da bi bilo dobro imeti lovca v programskem svetu RTV. Verjetno je bolje on, kot noben, tu se strinjam z nekaterimi komentarji. Če ni prišel skozi se je potrebno vprašati, kaj je LZS naredila, da bi prišel skozi, če ga je že predlagala. Upam, da so tudi kaj lobirali, ne samo da so dali predlog. Sicer pa, če predlog nima notranje močne podpore se nam lahko zgodi primer "Ertl".

Sraka
15. December 2009, 07:16
Sicer pa, če predlog nima notranje močne podpore se nam lahko zgodi primer "Ertl".
_____________

Tega pa res ne razumem. Kaj pa naj bi imela podelitev državnega odličja Ertlu skupnega s kandidiranjem kandidata LZS v programski svet javnega zavoda RTV ??? In kdo pravi, da kandidat dr. Marjan Toš nima močne podpore v slovenski lovski organizaciji ? Nihče ne ve kakšna je ta podpora, ker tega nihče ni preverjal. To, da je bilo na tem forumu objavljenih nekaj kritičnih mnenj, še ne pomeni, da članstvo v večini predloga ne podpira. Ste res prepričani, da če bi namesto njega bil predlagan XY, se na forumu ali kje drugje ne bi pojavile kritične pripombe in dvomi v upravičenost predloga ??

Seveda pa kandidat LZS ni imel velikih možnosti ali skoraj nobene, da bi bil imenovan v ta organ. Potrebno je poznati interes predvsem političnih strank, političnih civilno družbenih skupin, največje verske skupnosti in nekaterih lobijev s področja kulture ter drugih, za sedeže v tem organu. Dobro pa je, da se je LZS odločila in kandidirala svojega kandidata in tako mora početi tudi v bodoče.

rock&roll
15. December 2009, 21:45
Kaj ima Ertl s tem? pravi Sraka. Nič on, ampak njegov primer kaže na razdvojenost pri oceni njegovega dela oziroma prispevka k demokratizaciji političnih odnosov pri nas. Pri Tošu je lahko podobno. Ste zagovorniki njegovega lika in dela in prepričani v njegov prispevek k objektivnem obveščanju v lovski javnosti in so (smo) lovci, ki upravičeno dvomimo v njegovo težnjo po objektivnem obveščanju. Dejstva so bila že navedena, nasprotnih argumentov razen da je fanj dec pa ni bilo. Kaj je naredil da bi Lovec objektivno poročal? Kaj je naredil, ko je "Uredniški odbor" zavrnil objavo plačane reklame za Forum-lov? Je mogoče javno protestiral, je odstopil, ker ni želel biti član ekipe enoumja in ene plati resnice? Nič od navedenega. Kakšna pa je sploh bila njegova vloga? Mogoče ve kaj več kdo iz tega foruma ali se pa mogoče kar sam Toš javi in pojasni svojo vlogo. Mogoče pa je res vse skupaj puhlo in so moje navedbe ena sama škodeželjnost. Ko bom dobil utemeljen odgovor, zakaj je zavrnil najprej objavo članka od šefa foruma-lov v Lovcu in nato še plačano reklamo za Forum-lov, potem bom imel podlago, da spremenim svoje mnenje. Do takrat pa me pristanem na samoobtožbo, da sem nekorekten in škodeželjen saj to nočem biti.
Verjetno pa nisem edini, ki tako misli.

PS: Šele novi "capo" je s svojim osebnim vplivom spremenil odnos uredniškega odbora do Foruma-lov. Upam, da tako tudi ostane, kljub kakšni kritični besedi na forumu. Saj ne nazadnje vsak ki kritizira še ne misli slabo. Še posebno če ima svoj predlog.

Sraka
25. December 2009, 08:01
106 Uradni list RS, št. 106/2009 z dne 22. 12. 2009

Sklep o imenovanju osmih članic oziroma članov Programskega sveta RTV Slovenija

Na podlagi sedme alineje šestega odstavka v zvezi s sedmim odstavkom 17. člena Zakona o Radioteleviziji Slovenija (Uradni list RS, št. 96/05, 109/05 – ZDavP-1B, 105/06 – odločba US in 26/09 – ZIPRS0809-B) ter 112. člena Poslovnika državnega zbora (Uradni list RS, št. 92/07 – uradno prečiščeno besedilo) je Državni zbor na seji dne 17. decembra 2009 sprejel

Za članico oziroma člane Programskega sveta RTV Slovenija se na podlagi sedme alineje šestega odstavka 17. člena Zakona o Radioteleviziji Slovenija imenujejo:

Aleksander BASSIN

Gojko BERVAR

Peter GERŠIČ

dr. Mojca KOVAČ ŠEBART

dr. Tonček KREGAR

Sergij PELHAN

dr. Anton PLOJ

Peter RUDL.

Št. 010-02/09-25/49

Ljubljana, dne 17. decembra 2009


Državni zbor
Republike Slovenije
dr. Pavel Gantar l.r.
Predsednik

rock&roll
26. December 2009, 08:47
Ne vem, ali je kateri od imenovanih lovec,verjetno ne, tudi ribič verjetno ne. Torej je bilo slabo zastavljeno pri evidentiranju in lobiranju za kandidate. Škoda. Dokler ne bomo delovali kot močna organizacija in navzven enotno ne bomo imeli uspehov. Navzven enotni pa ne bomo dokler ne bomo imeli znotraj organizacije razvitih demokratničnih odnosov. Pa smo spet tam.

Sedaj nam ostane le da čakamo na naslednjo priložnost. Upam, da je ne bomo zamudili.

tica
26. December 2009, 11:55
Pri teh imenovanjih ali volitvah ne gre za dobro ali slabo zastavljeno delo. Gre za politiko in interese strank. Poligon medijev je preveč mamljiva zadeva, da bi bilo prostora za civilna združenja.

rock&roll
27. December 2009, 21:24
Se strinjam Tica, brez podpore strank ne gre. Saj bi lahko dobili kakšnega lovca, ki bi imel tudi podporo strank. Sicer se pa strinjam, da bomo brez tega težko prišli do sedeža v programskem svetu RTV.

Sraka
28. December 2009, 07:13
Lovska organizacija Slovenije ne bo nikoli s svojim predstavnikom zasedla sedeža v programskem svetu RTV. S tem se kar sprijaznimo in iz tega ne delajmo politike v sami organizaciji. Lahko se sicer kdaj dogodi, da bo kdo, ki ga bodo strankarske elite uspele posesti na stol v tem organu, slučajno tudi član lovske organizacije. To pa še ne bo pomenilo veliko oziroma sploh ne bo pomenilo nič.
Tako, da bi bilo kar prav, da svoja pričakovanja po tovrstnih vplivih in sedežih v takšnih organih kar prizemljimo.