PDA

View Full Version : Dilema o članstvu v LZS



ostrostrelec.pero
26. November 2009, 19:06
Evo, še ena dilema se je pojavila v naših lovskih debatah.
Konkretno vprašanje? A sem kot član LD tudi član LZS. Kdo mi je dal lovsko izkaznico, ali LD ali LZS. Kdo mi da nalepko na to izkaznico. Debata je odprta.

Krpan
26. November 2009, 20:25
Ne. LZS je zveza društev in ne zveza fizičnih oseb. Tako v starih kot v virtualnih Pravilih LZS so pod poglavjem Članstvo navedene zgolj lovske organizacije.

tica
26. November 2009, 23:03
Drži, le pravne osebe - društva, so članice LZS. Lovske izkaznice za svoje člane izdaja LZS, letno jih podaljšuje upravljavec lovišča, torej LD.
S Pravilnikom o lovskih izkaznicah pa je uveljavljena rešitev z nalepkami, ki jo prejmeš ob plačilu članarine za prihodnje leto.

Franc
27. November 2009, 10:13
Torej "sniper.pero",ti nisi član LZS,le tvoja LD v kateri si član!

ostrostrelec.pero
27. November 2009, 22:04
Torej "sniper.pero",ti nisi član LZS,le tvoja LD v kateri si član!

Nevem, če jaz tole čisto zastopim.Kako se pa potem LZS lahko hvali da ima 22000 članov. ŽIVELA ZMEŠNJAVA!!!!!

Krpan
27. November 2009, 23:54
Ni kaj zastopiti. Nekateri so pač mentalno ostali v obdobju Franca Jožefa prvega. Takrat je bilo ustanovljeno Slovensko lovsko društvo, ki je imelo svoje ude po vsej Sloveniji. In ker še ni imel vsak svojega avta da bi odšli na občni zbor v Ljubljano so ustanovili podružnice v posameznih okrajih.

Bog ohrani Bog obvarij, nam cesarja Avstrijo......

ines00
28. November 2009, 11:57
Ni kaj zastopiti. Nekateri so pač mentalno ostali v obdobju Franca Jožefa prvega. Takrat je bilo ustanovljeno Slovensko lovsko društvo, ki je imelo svoje ude po vsej Sloveniji. In ker še ni imel vsak svojega avta da bi odšli na občni zbor v Ljubljano so ustanovili podružnice v posameznih okrajih.

Bog ohrani Bog obvarij, nam cesarja Avstrijo......

in te podružnice še vedno živijo,čeprav v zakonu niso več omenjene.

ostrostrelec.pero
28. November 2009, 12:17
in te podružnice še vedno živijo,čeprav v zakonu niso več omenjene.

Da boš vedel, te podružnice so največje cokle razvoju slovenskega lovstva. Tica bi točno vedel koliko predsednikov ZLD-jev sedi v upravnem odboru LZS, ali ima kakšno drugo odgovorno funkcijo. Jaz še vedno trdim da bo moralo priti do "zelene" revolucije, da se bo to spremenilo.

POLH
29. November 2009, 13:46
Daj mi prosim Pero povej, kaj bi rad sploh povedal oz. dosegel. Ker bolj kot razmišljam ne vem, kaj bi rad dosegel s tem postom oz. temo?

ostrostrelec.pero
29. November 2009, 14:29
Daj mi prosim Pero povej, kaj bi rad sploh povedal oz. dosegel. Ker bolj kot razmišljam ne vem, kaj bi rad dosegel s tem postom oz. temo?

Glej POLH, v eni izmed debat ravno z forumovci je naneslo na temo o članstvu v LZS. In tam mi je en dečko začel razlagat da jaz kot oseba nisem član LZS ampak je član LZS samo moja LD. In to ne zastopim.To je napisano tudi v pravilniku. Po vsem tem lahko sklepam da jaz kot lovec nimam nič z krovno organizacijo. Če imam slučajno kakšen problem nima LZS z mano nič ker nisem član LZS. A ti to zastopiš. Daj mi prosim ti razloži to, na tak način, da bo moja kmečka pamet to razumela.

tica
29. November 2009, 14:55
Pero, zelo preprosto, vsi mi smo člani članic LZS. In krovna organizacija nam mora preko svojih članic nuditi vso strokovno pomoč. MORA !!!

POLH
29. November 2009, 15:03
Vse že napisano v prejšnih postih. Ti - član LD, LD katere član si - članica LZS. Tako, da nisi neposredno član, posredno pa. O izkaznicah ti je povedal Tica. Tko da?
Pa ne vem kakšno vezo imajo območne zveze s to debato?

Veper
29. November 2009, 20:01
Območne zveze nimajo nič ker so pač samo zato da so in nič drugega.:icon_neutral:Morale bi biti našm servis in ne "ablast" za kar se imajo:icon_evil:

mišica
29. November 2009, 20:14
Ne vem zakaj vsi samo jamrate zaradi ZLD-jev, naredi pa nobeden nič.
Poglejte kako deluje ZLD Ljubljana za članarino 2 €.

ostrostrelec.pero
29. November 2009, 21:31
Mišica, jutri ti povem to zgodbo o tem zloglasnem ZLD-ju, pa me zanima potem tvoje mnenje.

POLH
30. November 2009, 08:59
Pri nas se nimajo za oblast, za članarino 7 eur nam nudijo dovolj. Sicer pa se lahko sami odločite, če ste člani ali ne. Pa ne pluvat kar vsepovprek ker so zadeve različne in ni pošteno, da mečete vse v isti koš. Zato predlagam, da ko kdo šimfa napiše še zraven ime območne zveze. Mi spadamo v Savinsko - Kozjansko območno zvezo.

ines00
30. November 2009, 20:48
Pri nas nismo v nobeni ZLD katirim je LZS podelila neke naloge usposabljanja lovcev z plačilom iz članarin,če se dobro spominjam v višini 7,50€.Morda zato nismo še prejeli zlatorogove knižice in nekateri organizatorji lovskih ispitov lahko zaračunajo pripravniku,ki prihaja iz LD,ki ni članica ZLD višje plačilo?Me lahko kdo rasvetli?

ZR7
1. December 2009, 08:50
Pri nas se nimajo za oblast, za članarino 7 eur nam nudijo dovolj. Sicer pa se lahko sami odločite, če ste člani ali ne. Pa ne pluvat kar vsepovprek ker so zadeve različne in ni pošteno, da mečete vse v isti koš. Zato predlagam, da ko kdo šimfa napiše še zraven ime območne zveze. Mi spadamo v Savinsko - Kozjansko območno zvezo.

Polh, z vsem spoštovanjem do tvoje ZLD!
Dokler ZLD same ne rečejo jasno in glasno, da so same samo in zgolj servis društvom, ki jo tvorijo, toliko časa so le prevleka za nezakonit delegatski sistem.
Ni samo tvoja ZLD taka, da ji lahko priznamo vsaj deklarativno izrekanje za pravice LD do direktnega odločanja v LZS. A vendar jih je mnogo preveč, ki so popolnoma drugačne in le iščejo načine, kako bi eni in isti ljudje vladali tako preko ZLD-jev kot tudi OZULov pa do vrha LZS.

In zato je potrebno jasno in glasno, ne povedati, temveč vztrajno ponavljati, da je le LD edina s pravico odločanja na občnem zboru LZS.
Da bodo ljudje, ki "jih lovska politika ne zanima" dojeli ta zakonita dejstva, pa je potrebno seveda v temelju razjasniti kako je zgrajeno članstvo v Slovenskem lovstvu.
Da je lovec samo član lastne ali več njih lovskih družin in nič več. Da so članice LZS le posamična društva s polno pravico odločanja na občnem zboru LZS in da nikakršne umetne vmesne tvorbe nimajo pravice odločanja v imenu lovskih družin!

Sraka
1. December 2009, 10:21
Ne jezite mi šefa, ker bomo potem ponovno vsi nasankali !:icon_lol:

pranger
1. December 2009, 13:00
Da je lovec samo član lastne ali več njih lovskih družin in nič več. Da so članice LZS le posamična društva s polno pravico odločanja na občnem zboru LZS in da nikakršne umetne vmesne tvorbe nimajo pravice odločanja v imenu lovskih družin!

Tako naj bi bilo oz. bi moralo biti. Ali je tako?

solzica
1. December 2009, 13:42
Neee.., ni tako !!!

In še dolgo ne bo tako, naše virtualno vodstvo LZS - Pravila LZS ali so veljavna ???(kako je bilo izvoljeno - legitimno ???, delegati po območjih so ga izvolili ).
V glavnem peseki lajajo in KARAVANA gre veselo dalje...

rock&roll
1. December 2009, 17:04
Tako naj bi bilo oz. bi moralo biti. Ali je tako?

Sej veš da ni. Ampak enkrat bo, al se bo pa lovstvo v sedanji obliki sesulo in bomo dobili zakupniški sistem. :icon_evil: