PDA

View Full Version : Optika"strogo" na špico



ostrostrelec.pero
24. November 2009, 09:40
Prjatli, jaz imam pa popolnoma drugačne probleme glede optike. Nikjer ne dobim, ali pa vsaj tam kjer sem se pozanimal, strelne optike na špico. Kupil sem novega čeha 222 in bom imel puško predvsem za na tekme. Pomagajte mi. Mora biti povečava do 12x40-50. Važno da se lepo vidi samo podnevi. Kaj mi svetujete.

1248
24. November 2009, 10:14
Jaz sem dobil en tak daljnogled na ebay-u, lociran pa je bil na Kitajskem.Povečava 12-40 x 56. Uporaben do povečave 32-35, naprej pa je motna slika in se ojstrine ne da nastaviti. Skupaj z carino okoli 150 eurov. Sem zelo zadovoljen z njim. Ima pa zelo ozek zorni kot, kar za streljanje na tarčo ne moti.

LP G.

muzikant
24. November 2009, 11:28
Za Swarovskega se da zmenit da ti menjajo križ v 1. AV 4-12*50

Puska
24. November 2009, 11:32
kaj takega morda? 10-40x50.
tisti Y s črtico se tudi osvetli. slika je presenetljivo jasna.

http://i255.photobucket.com/albums/hh135/ja-yt-07/Y-RET.jpg

De_Tomaso
24. November 2009, 14:38
V kakšnem denarnem rangu išče daljnogled? Mnogo proizvajalcev ponuja križ po lastni izbiri (izbira skoraj brez omejitev) za primeren denar.

ostrostrelec.pero
24. November 2009, 16:01
Glej, De , križi me sploh ne zanimajo, pa naj bodo takšni ali drugačni. Na mk. imam samo špico in nič drugega in to je. To mi je en optik daljnogled odprl, pobral oz. odstranil križ, in dal samo špico nazaj. Sedaj mi pa noče tega več narediti, zgleda da se mu ne splača. So pa sedaj te nitke ulite v lečo in se tudi ne da to narediti. Sem pa pripravljen za njega dati 500€, nekaj gor še rajši pa dol.

pumpa
24. November 2009, 21:32
:icon_question:kaj boš s tako povečavo delal ,saj ja imaš 222rem, to je tako da križ a4 ali 7ali plex,ali pika... z 24× povečavo pokrije 3mm na 100m.:icon_study:kroglo imaš pa 5,6mm:icon_study:zakaj ravno špica če lahko malo napišeš tvoje iskušnje...

muzikant
25. November 2009, 09:32
Če prav preberete Ostrega, išče dalnogled do 12x povečave z premerom objektiva 40-50 mm. :icon_wink:

Poznam par tekmovalnih strelcev, ki prisegajo na križ 1.

FRANCI
25. November 2009, 14:19
Ja, ampak so starejša generacija.

jancar
25. November 2009, 14:27
Ja kje si pa to :icon_study:?

ostrostrelec.pero
25. November 2009, 19:07
:icon_question:kaj boš s tako povečavo delal ,saj ja imaš 222rem, to je tako da križ a4 ali 7ali plex,ali pika... z 24× povečavo pokrije 3mm na 100m.:icon_study:kroglo imaš pa 5,6mm:icon_study:zakaj ravno špica če lahko malo napišeš tvoje iskušnje...

Prjatu tako je kot je zapisal muskontar, iščim dalnogled do 12(najraje 12 ker to je največja dovoljena povečava na lovskostrelskih tekmah) X 40-50 premera objektiva. Zakaj na špico. Tako sem se navadil. Zdi se mi da se veliko manj matram pri streljanju z špico kot z križem. Pri križu moraš krog 10 dati na 4 enake dele,in to meni ne gre. Pri špici pa tam kjer je vrh konice, tam je lukna v tarči. Če imaš še kopito pravilno dvignjeno, da ti kost ličnice pravilno sede nasproti daljnogleda, sploh ne rabiš več dajati pozornost puški, ampak samo še špici in pa tarči. Veš, jaz sem vse uspehe in tudi neuspehe dosegel kot samouk in vidim da sem vedno hrepenel po daljnogledu z špico. Tudi samozavest zelo upliva na izid tekme. Če se bom že na začetku tekme bal puške ker ni po mojem okusu zaradi križa je tekma rezultatsko mimo. Enkrat se bova dobila na enem treningu pa bova probala kako se strelja z križem in z špico. Veš kaj sem ti pozabil napisati, nobene razlike ni če ti streljaš iz mize, razlika se pri meni pokaže na 100m prosto stoje, ko je izredno majhna 10 in da bi se še z križem se matral, pa ne gre. Hvala bogu, da smo strelci različni, zato paše enemu križ, drugemu špica. Jaz sem pač v tej manjšini z špico.

pepo
26. November 2009, 18:41
V moji omari že dolgo leži tekmovalni Smith&Bender 12x42 s tankim križem.

Kontakt na ZS.