PDA

View Full Version : RITTER-OPTIK 10-40x50SFE



PROF.racoon
5. November 2009, 13:33
Sem friški med vami in potencialni član lovske bratovščine (upam, da mi naslednje leto uspe). Drugače se s športnim streljanjem ukvarjam že 18 let, zadnjih 5 let pa opravljam tudi funkcijo predsednika v lokalnem str. društvu.
Forum sem že kar prečesal, vendar nisem našel potrebnih informacij za optiko primerno za športne namene oz. ni nihče tega posebej omenil.
Omenjeno optiko bi montiral na Brno2 ali CZ - obe kalibra .22lr. Ima kdo kakšne izkušnje s podobno optiko? Streljal bi na razdalji 50-100m.
Nekaj sem gledal tudi Bushnell rimfire (3-9×40), ki bi naj bil namenjen prav za MK puške. Kaj priporočate?
Za odgovore že v naprej hvala!

Lovski zdravo!

ZR7
5. November 2009, 14:23
...
Forum sem že kar prečesal, vendar nisem našel potrebnih informacij za optiko primerno za športne namene oz. ni nihče tega posebej omenil.
...

Za optiko za strelske namene priporočam obisk strelskega foruma. Zelo hvalijo neko romunsko optiko.

Brlogar
5. November 2009, 14:33
Jst sem dal na mojo 452 lux Ritter optic 3-9 X 40, iz Nemčije me je prišel 60€. Daljnogled deluje kar robusten za tako ceno. Če pa bi ponovno naročal MK daljnogled, bi se zihr odločil za nabavo Bušnela preko luže.

1248
5. November 2009, 14:41
Zdravo,

za MK je dober za kam drugam ni. Čeprav pišejo, da je testiran ne vem kje, ga sesuje 308 Win brez problema že v prvem šusu. Je pa dober za na strelišče ob normalnih vidnih pogojih.

Lp G.

De_Tomaso
5. November 2009, 19:16
Za optiko za strelske namene priporočam obisk strelskega foruma. Zelo hvalijo neko romunsko optiko.

Res je, da jo hvalijo, samo najcenejši daljnogled te firme (IOR) je krepko preko 1000€. Tako, da dvomim, da spada v okvir te teme in zastavljenega vprašanja.



Sam bi ti priporočal kakšnega Bushnela Legend 4-12x40 ali 5-15x40. Ali pa Nikona Fieldmasters 4.5-15x44. Raje malo več denarja in s tem posledično robustnosti in ostrine.

Če pa iščeš res kaj poceni pa pogled recimo za kakim Bushnellom Trophy 4-12x40. Bi se pa izogibal optike pod tem rangom pa magari, če jo boš nataknil na MK.