PDA

View Full Version : Delavnica Zakaj lovimo



ZR7
4. November 2009, 14:34
Iz zadnjega lovca:

Zakaj lovimo?
Lovska zveza Slovenije je 17.10. 2009 v Sevnem pri Novem mestu, v Centru biotehnike in turizma Grm, organizirala posebno problemsko delavnico pod
navedenim naslovom. K sodelovanju je povabila po naključnem vzorcu izbrane približno vsakega tretjega predsednika (starešino).
Od 165 vabljenih starešin se jih je zbralo 60 (udeležbo je ustrezno opravičilo le 34 starešin).
...

In če bom sedaj spet napisal, da je naša organizacija gnila do obisti, bom seveda le požel naval kritike. A res mislim, da je in da je tako mizeren odziv na delavnice, kjer se išče odgovore na temeljna vprašanja našega delovanja enostavno kriminal!
Jaz bi na tako delavnico šel prav z veseljem.
Pozdravljam odločitev pisca članka, Borisa Leskovica, da je članku dodal seznam starešin, ki izostanka niso opravičili.
Naj se ve komu se j...!:icon_evil:

jvpv
4. November 2009, 15:31
Pozdravljam odločitev pisca članka, Borisa Leskovica, da je članku dodal seznam starešin, ki izostanka niso opravičili.
Naj se ve komu se j...!:icon_evil:

Lepo bi pa bilo tudi, če bi prvo preveril vse maile in potem izdal ta seznam (najverjetneje bo objavljal še kakšen popravek).

ZR7
4. November 2009, 19:13
Lepo bi pa bilo tudi, če bi prvo preveril vse maile in potem izdal ta seznam (najverjetneje bo objavljal še kakšen popravek).

To bo le dokaz, da tak način seže do živega. Morebitno napako pa je seveda treba popraviti in se opravičiti.
A bistvo, da so vodstva lovskih družin večinoma brezbrižna do osnovne lovske problematike, še vedno ostaja.

Krpan
4. November 2009, 20:23
Takoj sem šel pogledat če sem med neopravičenimi, pa na srečo nisem, zato lahko tukaj pišem bolj neobremenjeno.

O tem posvetu nisem vedel nič. Že sam sistem vabljena me spominja na streljanje talcev. Vsak tretji. Zakaj ne tisti ki jih tematika zanima? Imam občutek, da organizatorja ni zanimalo kaj bodo udeleženci prispevali in kaj bodo odnesli domov ampak samo, da bo polna dvorana in lepa slika. Kdo pa smo starešine, da jih lahko vsak, ki ima pet minut časa nekam povabi, potem pa se zgraža nad udeležbo.

Objava v Lovcu pa ima še globji pomen in namen. Do kraja razdvojiti članstvo v že tako skreganih lovskih družinah. Člani bodo prebrali ime svoje lovske družine v Lovcu in potem na občnih zborih na dolgo in na široko razpravljali o zločinu svojega šefa, in na koncu bodo mogoče sklenili da ga bodo dali na disciplinsko, na koncu občnega zbora, pa ga bodo ponovno izvolili za starešino, saj drugega kandidata tako ali tako ni.

Organizatorji imajo očitno slabo vest, ker so spet brez efekta zapravili nekaj našega denarja iz članarine. Če bi ti fantje, delali na tem, da nam olajšajo vsakdanje lovsko udejstvovanje, bi šel zanje tudi na cesto ali pred parlament. Koliko predlogov in sprememb so pripravili za noovelo zakona o orožju, ki se bo v parlamentu sprejemal ta mesec? Enega! Dva! Nobenega! Če bi jih 20 bi zagotovo eden šel skozi, in nam olajšal kakšno brezvezno birokratsko pot na UE. Do tega ne more priti, ker za to ni pogojev. Dokler v viziji piše, da si bo LZS prizadevala za pridobitev svojega privatnega loviščam zagotovo ne!

*matr sem si pa dal duška ane*

Hubertus
4. November 2009, 20:28
Krpan, klobuk dol!

ZR7
4. November 2009, 20:56
Krpan, to je pa pogled z druge strani. Dobro si napisal!

Krpan
4. November 2009, 21:00
Zato imamo forum, da si delimo različne poglede....

Veper
4. November 2009, 22:25
Krpan sem kar ponosen na svojega starešino:icon_wink:

hl
5. November 2009, 07:15
Krpan bravo! Malo prosim napiši po kakšnem ključu so izbirali povabljene.
lp.

Prepelicar
5. November 2009, 07:30
Krpan, kapo dol!

CREATIVE
5. November 2009, 08:03
Krpan, se podpišem pod tvoj post!!!

tica
5. November 2009, 08:23
Če je že bil namen izvedbe delavnice dober, je bil ponesrečen način izbire udeležencev. Zakaj izbira po nekem ključu, ki je bil vsaj v tem primeru popolnoma zgrešen in ne po zainteresiranosti LD, kot navaja Krpan. Škoda, nova praksa, ki je bila dobro zamišljena, mora v prvi vrsti zainteresirati lovske družine in šele takrat lahko pričakujemo tudi rezulatate.
Verjetno bo o tem še tekla razprava tudi na organih LZS, zato so predlogi in pobude dobrodošli.

jvpv
5. November 2009, 09:07
Odličen post Krpan:icon_exclaim:

pepo
6. November 2009, 10:03
Sam sem bil med vabljenimi, a sem se zaradi službene obveze opravičil, sicer bi šel. Iz vabila je bilo razvidno, da se srečanja lahko udeleži samo vabljeni in nihče drug.

Na veliko presenečenje pa se je v zadnjem lovcu pojavilo ime moje LD, ki nima s to zadevo popolnoma nič, saj so bili vabljeni posamezniki ne LD.

Upam, da bodo "strokovnjaki na LZS" znali pojasniti, na osnovi katerega akta so uvedli sramotilni steber v naše "obvezno" glasilo. Sicer pa bo to ostala ena od cvetk "strokovnih služb LZS"!

LAKL
6. November 2009, 18:39
Bravo Krpan!
Naš diktator si je pa celo dal izplačati kilometino in dnevnico iz lovske blagajne sedaj pa išče izgovore o pokvarjenem vozilu ... (to je legenda)
LP Lakl

JANEZ L
6. November 2009, 18:45
LP!

Ta je pa zvezda...:icon_confused:

Lovski zdravo
Janez L

Vojak
10. November 2009, 11:36
Spoštovani člani foruma.
Tukaj se moram tudi jaz oglasiti.

Ko sem dobil vabilo s strani LZS, sem na njem videl moje ime in ne ime LD, katere starešina sem.
Že od samega začetka sem vedel, da se ne bom mogel delavnice udeležiti, zato sem se v roku treh dneh opravičil po e-mailu na elektronski naslov LZS.
Konec koncev, pa tudi če se ne bi opravičil, je to moja osebna stavr, ker to jemljem malo drugače. Če bi v vabilu pisalo do tega in tega potrdite svojo prisotnost pa bi bila stvar malo drugačna.
Tako pa so na LZS naročili toliko malic in pijače kolikor starešin so vabili, potem pa ker je bila udeležba slaba, opočitajo starešinam, da so zapravili ogromno denarja v NIČ. Kdo jim je kriv. Vsaka LD, ki organizira lovski piknik, pošlje vabilo in datum, do katerega se udeležbo potrdi, ne pa da enostavno naroči 50 kosil in potem se zgodi kot se je zgodilo v tem primeru.

Kar me je pa njabolj "razpizdilo" je to da je naša LD na tistem seznamu.
Zanima me kdaj je bila LZS na kakšni črni listi? Nikoli, ker si gospoda poskrbi, da na črno listo ne bo prišla nikoli.

In še nekaj. Ko se obrneš na LZS za kakšno pomoč, ti najprej zabrusijo da te informacije posreduje LD-jem območna lovska zveza(zakaj pa jo imate). Dobro da so na LZS še nekateri, ki ti nesebično pomagajo, tudi če za to ne ve naš predsednik (šef).

Pa še nekaj.
Čas, da je črna lista v Lovcu je bil, zanima me kdaj nam bodo nam in širši javnosti podani izsledki te delavnica. Bojim se da nikoli!

rock&roll
30. November 2009, 15:39
Naj še jaz dodam, da mi je post od Krpana všečen. Pa ne samo da je izbira po ključu malo smešna, tudi dejstvo, da starešina ne more poslati nekoga drugega v svoje imenu (oz LD) je smešno. Ža od davno obstoja delitev dela ker smo ljudje različno sposobni za različne zadeve in nekatere nas zanimajo ene teme, druge pa kaj drugega. Ne nazadnje imamo kot odrasli v teh zaostenih gospodarskih razmerah tudi še kakšne druge obveznosti, ne samo lovske. Bistveno drugače bi bilo, če bi bili zagotovljeni dobri uvodničarji in bi bili povabljeni vsi tisti, ki lahko k tej temi tudi kaj prispevajo. Torej tudi mi, tukaj iz foruma in vsi drugi lovci, ki so plačali članarino. Mimogrede še pomislite koliko časa bi trajal takšen "posvet" če bi vsi vabljeni (165) imeli krajši nagovor, recimo samo zelo kratkih 5 minut! Saj zato so pa bili vabljeni, da povedo svoje mnenje, a ne? Menda niso bili vabljeni samo za poslušat? Če so bili vabljeni za poslušat je prav da niso prišli. Ne nazadnje bi lahko LZS vse skupaj posnela na video in objavila, kot to delamo na forumu-lov in bi lahko poslušali vsi lovci, ki jih to zanima. Ampak očitno niso imeli tega namena. Namen je bil da nekaj izbrancev "predava" (beri:soli pamet) prisotnim in se potem z njimi slika ter maha na okoli o enotnosti lovcev. Napaka. Če nam hočejo kaj sporočiti nam naj to naredijo na sodobnejši način, ne da zapravljamo svoj denar in denar lovcev za "poslušanje predavanja". Se motim? Možno, a le malo verjetno.
Še to, ste zračunali koliko minut bi trajalo posvetovanje če bi vsak vabljeni spregovoril samo borih 5 minut (marsikdo v tem času nebi mogel povedati kar bi želel)? Naj pomagam , trajalo bi 825 minut, plus vsakemu še ena minuta da pride do mikrofona torej skupaj 990 minut plus 10 minut uvodničar kar znese fantastičnih 1000 minut ali 16 ur in 40 minut. Kdo torej koga tu je.e?
In na koncu na sramotilni steber obesijo tiste, ki niso prišli poslušat (ker govoriti vsi pač nebi mogli, ker bi sicer trajalo 1000 minut) predavanja nekaterih izbrancev. Sramota za našo organizacijo. Če nam želi sporočiti stališča udeležencev posveta pa kot že rečeno naj nam posreduje video posnetke, da si jih bomo lahko doma, brez da sebi in LD povzročamo stroške, v miru pogledali in jih po potrebi tudi komentirali ali podali svoje pisno mnenje.
Pa ne mi reč spet da prehitro razmišljam in da čas še ni zrel :icon_exclaim: za spremembe.

Kaluža
30. November 2009, 18:31
Odkar je ZGS prevzel vajeti, se območne zveze ZLD ukvarjajo same s seboj. LUO je sopodpisnik dokumentov, ki jih pripravi ZGS. Ker so člani LUO-v in ZLD v glavnem isti, je presejanje dvakrat isto. Sedaj pa starešine LD, ki so funkcionarji LZS in LUO, so začeli pošiljati poročila in priporočila starešinam LD, kako se začne razprava pri nogah-krempljih. Kam to vodi? Ni težko uganiti!!!

Vojak
1. December 2009, 14:56
Ne vem kam to pelje.
Sploh ne vem kaj naredit.
Eni te minirajo z ene drugi z druge.

Povedal bi samo sledeče. Ko sem videl pripravljene sklepe za U.O. LZS, me je najbolj zbodel tisti, ki predvideva vsem zaposlenim na LZS izplačilo božičnice v višini 300,00€???!!!!

Kje je tu pravica. Mi lovci plačujemo nekomu božičnico, ki je več kot polovica nas lovcev letos ne bo dobila.

ZR7
1. December 2009, 15:25
...Mi lovci plačujemo nekomu božičnico, ki je več kot polovica nas lovcev letos ne bo dobila.

Jaz je že ne bom dobil. Pa bi še kako prav prišla.:icon_redface:

ostrostrelec.pero
2. December 2009, 07:03
Jaz je že ne bom dobil. Pa bi še kako prav prišla.:icon_redface:

Ti bom pa jaz plačal eno kavico v G.....I, pa boš mislil da je božičnica.
:icon_lol::icon_lol:

Prepelicar
2. December 2009, 07:37
Povedal bi samo sledeče. Ko sem videl pripravljene sklepe za U.O. LZS, me je najbolj zbodel tisti, ki predvideva vsem zaposlenim na LZS izplačilo božičnice v višini 300,00€???!!!!

Kje je tu pravica. Mi lovci plačujemo nekomu božičnico, ki je več kot polovica nas lovcev letos ne bo dobila.

Saj zato pa moramo navadni vojaki za gospoda iz LZS članarino za 2010 plačati še do Božiča letos, da dobimo mačka v žaklju.

Resnično ne vem kam to pelje, predvsem glede na zadnje dogodke in dopisovanja. Mislim, da je skrajni čas, da NAŠI počasi razmislijo o odhodu, ne pa božičnici!!!!

solzica
2. December 2009, 08:07
No, kar nekako z zanimanjem sem prebral odgovor oziroma grajo M.Janozoviča - spoštovanemu??? Bradaču in predvsem vodstvu LZS.

Žal se v vseh omenjenih stvareh popolnoma strinjam z M.Janozovičem. Že sam sem večkrat omenil, in opozoril na velike nepravilnosti, ki se dogajajo na LZS in nemoč predsednika LZS, da stvar uredi, saj je samo lutka akterjev v ozadju (podpredsednikov in preds.komisij ).
- glede plačila članarine za leto 2010 - VSEM NAM JE JASNO KOMU SE PLAČA VNAPREJ - prodajalki ljubezni ali ne.

No upam, da ta mnenja, predloge... prebirajo tudi vsi omenjeni in da se bodo zamislili in sprejeli ustrezne zaključke !!! ter seveda odstopili ???, je pa res, da so prepričani, da bo LZS brez njih propadla...

Prepelicar
2. December 2009, 08:40
- glede plačila članarine za leto 2010 - VSEM NAM JE JASNO KOMU SE PLAČA VNAPREJ - prodajalki ljubezni ali ne

Pa še tisti ne!



No upam, da ta mnenja, predloge... prebirajo tudi vsi omenjeni in da se bodo zamislili in sprejeli ustrezne zaključke !!! ter seveda odstopili ???, je pa res, da so prepričani, da bo LZS brez njih propadla

V to, da mislijo da so edini in zveličavni pa sem 100% prepričan!

solzica
2. December 2009, 10:28
prepeličar:
"Pa še tisti ne!"

- seveda, če si dober - potem tudi to odpade ??? :icon_redface:

ZR7
2. December 2009, 11:40
Povrnimo se k delavnici "Zakaj lovimo"!

Nedvomno obstajajo načini kako take delavnice mnogo bolj približati vsem zainteresiranim z mnogo manjšimi stroški. S stroški, ki so potrebni za izvedbo take delavnice ali nekaj njih, bi si forum upal to početi kar nekajkrat več kot LZS. Z uporabo modernih tehnologij in s tem tudi z možnostjo direktnih povratnih informacij s terena.

Bodo zaposleni v strokovnih službah in vodilni v LZS te možnosti kdaj sploh voljni uporabljati? Narediti več z manj denarja? Uporabiti delavoljne lovce, ki pa nimajo dlake na jeziku?

Žal dvomim, se pa rad pustim presenetiti.