PDA

View Full Version : Lov na Hrvaškem



Prepelicar
2. November 2009, 11:29
Spoštovani kolegi!

V kratkem se nameravam udeležiti lova na Hrvaškem, pa me zanima kakšni so postopki pri prehodu meje z orožjem, ter kakšne dokumente potrebujem?!

Za odgovore se vam v naprej lepo zahvaljujem.

DP

luka
2. November 2009, 12:01
Orožni list, kune za plačilo vstopa z orožjem in živce, ker to je občutek ki traja:icon_evil:, še posebej če ne greš sam.

LZ L

dolgin
2. November 2009, 12:02
Pa še vabilo na lov rabiš...
lp

Prepelicar
2. November 2009, 12:13
A velja naš orožni list (zelena knjižica) ali moraš imeti EU OL (plahta papirja), na UE namreč nimajo pojma!

jancar
2. November 2009, 12:22
, ...na UE namreč nimajo pojma!:icon_lol::icon_lol:
to si pa dobr napisu

Prskač
2. November 2009, 12:28
Spoštovani kolegi!

V kratkem se nameravam udeležiti lova na Hrvaškem, pa me zanima kakšni so postopki pri prehodu meje z orožjem, ter kakšne dokumente potrebujem?!

Za odgovore se vam v naprej lepo zahvaljujem.

DP

Rabiš vabilo, naš (zelen) orožni list in kune za plačilo uvoza orožja.

Lp

muzikant
2. November 2009, 13:46
Če si kje blizu LJ, ti svetujem da v izogib nevšečnostim na meji, postopek opraviš na hrvaški ambasadi.

Rabiš orožni in potni list, pri prečkanju meje pa nato pokažeš še vabilo.

detel
3. November 2009, 14:41
Matr, komplicirate. Na Obrežju (Bregana) potrebujemo naš orožni list, obvezno potni list in nobenega vabila. To je vse. Tako je tudi drugje. Brez denarja se pa itak ne hodi po svetu .

slauc123
3. November 2009, 21:11
Matr, komplicirate. Na Obrežju (Bregana) potrebujemo naš orožni list, obvezno potni list in nobenega vabila. To je vse. Tako je tudi drugje. Brez denarja se pa itak ne hodi po svetu .

Ma ja detel...sej maš prav glede denarja...ampak ostalo pa glih ne drži...sam sem bil že večkrat dol...ponavad nas je blo več...brez vabila smo imeli dvakrat kr resno smolo...da ti ne povem, da sem mel sam hrvaškega gosta in so ga na Obrežju zadržali 3 ure, ker mu nisem dal pisnega vabila...ko pa sem zadevo faksiral...pa so ga takoj spustili naprej...

Glede ostalega se pa strinjam s tabo ja....sam se bojim, da se uradniki na prehodu obnašajo zelo različno...ti recimo po svojih izkušnjah nisi imel nikoli težav...zaradi vabila mislim...jst pa že...po mojem ga je boljš met v žepu...

Lovski pozdrav !

muzikant
4. November 2009, 09:21
Vabilo opravičuje razlog za vnos orožja v RH in bi ga morali zahtevati, če ne je to bolj izjema kot pravilo.

detel
4. November 2009, 10:51
Da se uradniki obnašajo različno je res, tudi glede plačila na mejah so bile pred par leti razlike. Bom poročal kako je bilo letos z vabilom. Gremo spet brez.

detel
5. November 2009, 10:20
Pogon na pračiče v SLO stane od 50 - 100 EUR, ker nudijo tudi malice. Organizatorji bi morali vedeti, da si želi gost lova ne pa obilne malice, ki je cenejša, če jo prineseš s seboj:icon_twisted:

muzikant
5. November 2009, 11:13
Pogon na pračiče v SLO stane od 50 - 100 EUR, ker nudijo tudi malice. Organizatorji bi morali vedeti, da si želi gost lova ne pa obilne malice, ki je cenejša, če jo prineseš s seboj:icon_twisted:

Saj na Hrvaškem ima veliko lovcev iste izkušnje, sploh zdaj ko že vsak tretji Slovenček organizira love, samo malo dalje se pelješ.:icon_wink:

FEDERAL
6. November 2009, 13:37
V Sloveniji so pa res super jage(kaj super-odlične!!) za 50-100 eur + malica:icon_confused::icon_confused:- da si pa res srečen, ti pa še 5 prascev ven spustijo iz kletke:icon_twisted:,kot se na teh jagah dogaja.

Na hrvaškem pa se redno zadnje čase dogaja, da ima pogon večino odstrela( pa še kakega merjasca znajo dobro zamešat kakemu gostu),pogon odstreli, drugi pa so srečni!:icon_redface:
Verjemite, veliko doživetega in videnega na takih lovih

detel
6. November 2009, 14:01
Da bi v SLO spuščali prašiče pa prvič slišim.

Niti na HR nisem tega doživel.

Mogoče si to privoščijo tuji lovci, ki v bistvu niti niso lovci.

206
6. November 2009, 14:10
Glede na to da imajo na Primorskem divjih prašičev malo morje,me zanima če tko koga povabijo zraven ki so bolj "vajeni hitrega odstrela"?

slauc123
10. November 2009, 19:49
Da bi v SLO spuščali prašiče pa prvič slišim.

Niti na HR nisem tega doživel.

Mogoče si to privoščijo tuji lovci, ki v bistvu niti niso lovci.

Ej Detel....reci mi...pravš, da greš kr velik na CRO...kakšne so zdej cene....si kaj na tekočem.....dej mi povej no....mam par ponudb...pa nisem ziher...al je drago, al ugodno...seveda mislim s tempogone...

detel
11. November 2009, 09:46
Ti napišem na ZS.

Kolovski
11. November 2009, 09:47
Še men, k me mau firbc matra :icon_wink:!

detel
26. November 2009, 10:10
Petkov pogon na HR, 2 vepra, 2 krmače, 8 mladih.

muzikant
26. November 2009, 10:36
Super jaga, kje pa ste bili ?

rikec
30. December 2009, 14:26
Če kdo ve, kje bi se še organizirala kakšna jaga na divje prašiče in z dokajšnjo mero možnosti, da bi prišel do strela, se rad pridružim. hvala za info.

dolgin
30. December 2009, 15:15
Si pa že kr pozen za letos....

rikec
30. December 2009, 15:18
Si pa že kr pozen za letos....

Ja vem ja, sem se šele prejšnji teden prijavil tu gor. Če ne gre drugače se lahko dogovorimo za naslednjo sezono...