PDA

View Full Version : Resnost komisij LZS



ZR7
25. September 2009, 09:37
Številka: LZS/760-1
Datum: 2. 7. 2009
ZAPIS
delovnega sestanka, ki so ga opravili prisotni člani komisije, potem ko se zaradi nesklepčnosti 20. seja Komisije za organizacijsko pravna vprašanja ni opravila. Delovna skupina je pričela z delom ob 16.15 uri v sejni sobi LZS, Ljubljana, Župančičeva 9.
Prisotni:
Niko Šuštarič, predsednik KOPV, Miloš Medved, Ivan Malešič, Ludvik Rituper, člani KOPV; Lado Bradač, podpredsednik LZS; Karmen Koren, za vodenje zapisnika (Strokovna služba LZS).
Opravičil so se: Goran Šuler, podpredsednik komisije, Danimir Rebec, Sandi Krajnc in Danijel Vehar, člani KOPV; Srečko Žerjav, direktor Strokovne službe LZS.
N. Šuštarič, predsednik KOPV, je pozdravil vse navzoče in ugotovil, da ni pogojev za sejo zaradi nesklepčnosti.
...

Toliko o resnosti lovskih "delegatov" pri delu v zaupanih jim komisijah.

Lectograjski
25. September 2009, 10:38
Se sploh ne čudim. Zakaj bi pa hodili na seje te komisije, če je vse zavoženo. Ta organ ne bo nikoli sposoben vspostaviti zakonito stanje na LZS.

ZR7
25. September 2009, 10:52
Se sploh ne čudim. Zakaj bi pa hodili na seje te komisije, če je vse zavoženo. Ta organ ne bo nikoli sposoben vspostaviti zakonito stanje na LZS.

Je pa sposoben vzdrževati nezakonitega.:icon_confused:
Predlog o preverjanju neodvisni instituciji so pa seveda prav na hitro pomedli pod prag.

muzikant
25. September 2009, 10:53
Se sploh ne čudim. Zakaj bi pa hodili na seje te komisije, če je vse zavoženo. Ta organ ne bo nikoli sposoben vspostaviti zakonito stanje na LZS.


Itak da ne, saj večina teh pravnikov je z Kotnikove.:icon_wink:

solzica
25. September 2009, 12:59
Enako je z drugimi komisijami. Poglejte datume zapisnikov, kdaj so se sestali ???
Pa saj smo jih mi imenovali ???

Ko vprašaš kakšnega člana ali celo predsednika ZAKAJ je v komisiji, če nima namena delati - dobiš odgovor: Pa jaz tako nisem hotel biti v tej komisiji, če pa so me predlagali in izvolili ???

Tako je takšno stanje kod je.
In vsi menijo, da so sposobni opravljati DOBRO vse funkcije jim zaupane...

Pozdrav!

Sraka
26. September 2009, 07:56
Solzica zapiše: "Enako je z drugimi komisijami. Poglejte datume zapisnikov, kdaj so se sestali ???
Pa saj smo jih mi imenovali ???"
____________

Tisti, "ki ste jih imenovali" nosite tudi vso odgovornost za posledice svojih odločitev. Da ne bo potem, ko bo prišel čas "inventure" ( če bo sploh kdaj prišel ) joka in stoka ter izgovarjanj.

Je pa seveda res tudi nekaj drugega, da bi bilo nerealno in skrajno neresno pričakovati, da bo v razmerah, ki vladajo v državi Sloveniji, sedaj neka lovska organizacija normalno in učinkovito funkcionirala. Ko nekaj jemlje hudič, potem praviloma to počne celovito in učinkovito.

Slovenci pa po kakšni državotvornosti in umnosti nikoli nismo pretirano sloveli. Eno je kaj si sami o sebi domišljamo in nekaj povsem drugega je, kako nas vidijo in ocenjujejo ter o nas mislijo drugi.

Mrtvega konja nima smisla več pretepati, ker ne bo in ne more več potegniti.

RAUBŠIC
27. September 2009, 12:08
[QUOTE=Sraka;42330]Tisti, "ki ste jih imenovali" nosite tudi vso odgovornost za posledice svojih odločitev. Da ne bo potem, ko bo prišel čas "inventure" ( če bo sploh kdaj prišel ) joka in stoka ter izgovarjanj. [QUOTE]

Da so nekateri v komisijah, ne bi rekel, da smo jih kar tako imenovali. Da so prišli na "listo" so morali kandidirati, oz. jih je moral "nekdo" predlagati, sami pa so morali v kandidaturo pristati. S tem, ko so pristrali na kandidaturo pa so se strinjali, da prevzamejo odgovornost za svojo delo.

Sraka, glede na "kratek" spomin lovcev, se ni potrebno bati, tudi če bi delali kakšno "inventuro" opravljenega dela posameznih "funkcionarjev" v LZS ali OLZ, da tisti, ki niso nič naredili, da ne bodo iponovno zvoljeni. Izkušnje iz preteklih let učijo, da "nagrajujemo" oz. volimo in dajemo podporo tistim, ki imajo radi funkcije, ki ničesar ne naredijo in so že dolga leta "coklja" v razvoju oz. se zavzelmajo in delajo vse, da se v lovski organizaciji ničesar ne spremeni. Kar spomnimo se primera z obale ali same LZS, ko "naši" predstavniki pridejo v organe teh organizacij, pa čeprav ničesar ne naredijo, se funkcije oklepajo z vsemi štirimi, se prisesajo kot klopi, lovci pa ne znamo ločiti dela od nedela in semena od plevel. Tako je in tako bo še nekaj časa ostalo. Je podobno kov v družbi - državi, v kateri živimo. :icon_wink:

Sraka
27. September 2009, 13:12
Kolega Raubšic k temu kar si zapisal nimam kaj dodati in se seveda z zapisanim strinjam.
Lepo te pozdravljam!

Lectograjski
29. September 2009, 13:02
Mineva že dve leti od izvolitve vodstva Lovske zveze. Pravila LZS še vedno niso potrjena s strani pristojnega organa. So zato še vedno nezakonita, ter neveljavna. Pristojna komisija LZS se ne sestaja. Predsednik še vedno slepo verjame, da je vse v redu. Mi na forumu se še vedno "kurčimo" zaradi tega.
Torej nič novega pod soncem!

ostrostrelec.pero
29. September 2009, 16:42
Fantje sami smo krivi da je tako. Z velikimi črkami napišem,SAMI SMO KRIVI!!!!!
Če bi bil vsak tako ustrajen kot sem jaz, bi bilo popolnoma drugače. Vem da se nam je naredila krivica na strelski tekmi v organizaciji ZLD in sem toliko časa tečnaril na sedežu LZS po vseh možnih kanalih, da so me imeli poln kufer in sedaj pridejo funkcionarji LZS v Novo mesto (05 10 ).Če kdo kaj zares želi, bo z svojim velikim JAZ tudi nekaj dosegel, pa čeprav po 120 dneh in 10 obiskov na Zupančičevi v Ljubljani

Krpan
29. September 2009, 17:07
Danes 29.9.2009 je LZS če vedno brez zakonitega zastopnika....

Sraka
30. September 2009, 07:19
Pa ti se šališ ! Ali pa si postal drugi Sraka, ki venomer nekaj nerga o zakonitosti, legalnosti, legitimnosti, transparentnosti, demokratičnosti in podobnih nepotrebnih neumnostih. Kot da ne bi bilo dovolj že to, da so "na oblasti" naši, kar je dovolj veliko zagotovilo, da drugače kot dobro in prav niti biti ne more. Oni drugi so ga seveda lomili, našim se kaj takega ne more dogoditi.
Če bi bili na polju politike, bi te za kaj takega obsodili, da širiš sovražni govor ali sovražno propagando.:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

ZR7
30. September 2009, 09:25
Da ne bo kdo, ki na novo prebira, da je bila ta komisija neresna samo tokrat.
Se je to že dogajalo pri obravnavi tako resnih zadev kot so koncesije.
Berite v temi http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=1264

Veper
30. September 2009, 10:30
Opozicija bo morala nekaj storiti, sprašujem pa se kaj smo sedaj forumaši ?? pozicija ali opozicija.Dejstvo da smo veliko pripomogli k izvolitvi sedanjega (še vedno virtualnega vodstva) LZS . Kakor koli že vse obljube so zapisane in objavljene na našem portalu in sedaj je res že skrajni čas ,da jih potegnemo iz arhive in se resno pogovorimo kako naprej. KOlega Sraka je kot vedno že pred časom opozarjal da bo ta čas prišel in ni se motil.Torej DELO nas kliče in nikakor ne smemo ostati brezbrižni. Ljudi ki so svoje delo vzeli prelahkotno je potrebno povprašati zakaj tako in tiste ki so svoje delo opravljali in ga še korektno je potrebno nagraditi.

Le v kup ,le vkup uboga gmajna :icon_redface:

ZR7
18. May 2010, 08:10
Sodeč po tem jokavem zapisniku, se medaljaški komisiji godijo velike krivice.:icon_cry:

ZR7
20. August 2010, 07:42
"G. O. Rettinger je poudaril, da »klik« preko računalnika , kot nova oblika predloga za odlikovanje ni primeren način. Potrebna je vsebina , oziroma obrazložitev zakaj se nekomu odlikovanje podeljuje, kot tudi soglasje območne zveze! Prisotni so se z njim strinjali."

A se kdo še sprašuje zakaj gremo v "peeeeeeeep"?
Če članom komisij ni jasno, da pek nima besede pri tem kakšen zrezek nam bo prodal mesar, potem pa res ni več rešitve za Slovensko lovstvo.
Fantje, kaj ko bi ko pridete na seje komisij, šli raje kar direktno dol v restavracijo in zapijete potne stroške brez da karkoli sejete in pišete, bo manj škode!