PDA

View Full Version : Strelni dalnogled Hawke 3,5-10x50



patriot
11. September 2009, 20:02
Kakšne so vaše izkušnje s to strelno optiko. Je natančna? Se dobro obnese? Za vse odgovore se že v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav in dober pogled!

206
11. September 2009, 20:09
Kolega ima na bokarici nekaj manjšo povečavo,pravi da je čist zadovoljen.

teohafy
11. September 2009, 20:26
Pri nas sta imela dva lovca Hawka. Obadva sta ga po enem letu menjala, ker sta imela vedno težave s prestavljenjem križa. Nevem pa kateri model sta imela, sta pa oba veliko postrelila tudi na tarčo, tako da je bil dalnogled na kar trdi preizkušnji.

toncybrak
11. September 2009, 21:19
kaksen pa je cenovni razred tega streljnega daljnogleda?predvidevam da ne visoki...ali pac??npr...6x40(42) pribljizna cena?

LP toncy

patriot
12. September 2009, 12:41
3,5-10x50 z rdečo piko stane 224 eurov.

Lp

zober
14. September 2009, 07:47
Jaz mam na 223 6x42,zaenkrat nobenih problemov(pa veliko prestreljam znjo)edino kar me moti je pretanek križ!bom si pa bom nabavil nekaj z povečavo!Verjetno od hawkeja!

De_Tomaso
14. September 2009, 15:28
Stric ima podobnega na 22 magnum in se mi zdi, da so za ta denar Bushnell precej bolje skupaj narejeni.

Predvsem kak elite 3200 je narejen na Japonskem in se mu to na daleč pozna proti stricovemu Hawku, ki je narejen na Kitajskem.

Ampak seveda, to ej le moje skromno mnenje.

detel
14. September 2009, 19:25
Te cenejše daljnoglede se montira na šibkejše kalibre. Paziti je treba tudi na udarce po puški. Sej niso tako slabi .

tinko balinko
14. September 2009, 20:15
de tomaso dokazi da je bushnell narejen na japonskem...lahko slikas in pokazes,oprosti ne zelim se kregati z dobenim,ampak nevrjamem in rad bi dokaz,ker sem videl ogromno bushijev in dobenga z japonske ampak usi so made in china..........

De_Tomaso
14. September 2009, 21:46
Katerega si videl Made in China?

tinko balinko
14. September 2009, 22:18
banner,elite(nevem tocno ker model je bil,nebom neki na pamet govoril).blo je se nekaj modelov,ki pa ce ti povem po resnici nisem gledal za katere modele gre,razen za banner-ja in enega elita,vem da je bila na spodnjem delu nalepkica ki je pisalo made in china.oba sta bila na katabinkah in sta po dobrem letu romala v smeti.....torej ce prav sklepam mores biti pozoren kaj kupis,saj te lahko prodajal hitro nat.....ne.:icon_lol:

De_Tomaso
14. September 2009, 22:22
Na spodnji sliki so trije Bushiji:

Elite 3200 3-10x40 (Made in Japan)
Legend 4-12x40 (Made in Philippines)
Trophy 3-9x40 (Made in Philippines)

http://www.shrani.si/f/3P/pf/11vGxCp9/1.png

Kljub slabi sliki mislim, da se dovolj jasno vidi kaj je na posameznem od njih napisano.

http://www.shrani.si/f/1x/Q6/lox3hv0/p9160074.png


Sam sicer uporabljam samo Trophya, ki je res optično bolj slab, a še vedno za svojo ceno več kot odličen. Elite 3200 in Legend pa sem vzel kot plačilo za delo in jih sedaj prodajam. Sem jih pa doslej veliko primerjal v mraku in sredi dneva z okenske police s starejšim Swarovskim 6x40, Nikonom Monarch in prej omenjenim stricovim Hawke in me zmeraj manj mika prodaja. V bistvu sedaj že bolj razmišljam skoraj o nakupu dodatne puške, da bi mel kam montirat.

Legend je v mraku na oko enako dober kot Swarovc, Elite 3200 pa tudi ne zaostaja veliko pa je še malenkost bolj oster pri dnevni svetlobi. Oba povozita Hawke na celi črti in tudi z nikonom sta tu tu, vsaj kolikor se mojemo očesu zdi.

Je pa seveda res, da to ni optika ranga novih Z serij od Swarovskega ali kakšnega Zeissa. Za teh manj kot 300€ pa boljšo optiko zelo zelo težko najdeš. In skoraj zagotovo ne pri optiki Hawke.


Glede zgodb kako Bushiji prestavljajo križ in kako so v mraku bolj bogi, pa glede na videno v moji lovski družini nikakor ne more biti drugače. Samo v naši LD poznam štiri lovce, ki so jim prijazno trgovci prodali Bushnele Banner in Rimfire za cene med 300 in 400€ in jasno da je potem razočaranje tu. Enako kot da kupiš Mercedesa A razred in jokaš kako je mercedes popolnoma zanič. Seveda dokler se ne pelješ s kakšnim S 63 AMG in vidiš, da mercedes dela avte vse od 18000€ pa do 350000€. In seveda 1.4 A klasa ni tako dobra kot 6.3 S klasa.

Tako kot pri vsaki strani je pač tudi tukaj treba razmišljat.

tinko balinko
14. September 2009, 22:23
no pa ker sem se zatipkal in napisal po domace karabinka-repetirka in prodajal-prodajalec,trgovec.
upam da nebodo spet z vseh strani letele pripombe.

De_Tomaso
14. September 2009, 22:32
banner,elite(nevem tocno ker model je bil,nebom neki na pamet govoril).blo je se nekaj modelov,ki pa ce ti povem po resnici nisem gledal za katere modele gre,razen za banner-ja in enega elita,vem da je bila na spodnjem delu nalepkica ki je pisalo made in china.oba sta bila na katabinkah in sta po dobrem letu romala v smeti.....torej ce prav sklepam mores biti pozoren kaj kupis,saj te lahko prodajal hitro nat.....ne.:icon_lol:


Si me prehitel z odgovorom, ko sem pripravljal slike. In napisal si točno to, kar sem predvidelaval. Banner, ki stane nov 50-80€ jemljete za referenco o Bushellu. Jasno, da gre to v smeti. Ko bo pa nekdo vrgel Elite serijo v smeti pa bi prosil za kak post s pojasnilom o tem. Pa ne prosim potem privlečt nekoga, ki je za Elite daljnogledom kupil Swarovski Z6i 2.5-15x56 ali Zeiss 6-24x72, ker ljudje ki v štartu kupujejo optiko za 2500 in več evrov itak nimajo kaj gledat Bushnellov za 500€, kaj šele s tem primerjat.

Ko pa smo že pri primerjanju. Ga ni junaka, ki bi rekel, da je Elite 6500€ 2.5-16x50 za 600€, 4x slabši od Z6i 2.5-15x56. Je morda 10% slabši in kar 4x cenejši.

Pa ne me narobe razumet, tudi sam nameravam kupiti v bližnji prihodnosti Z6 za svojo puško, ampak se pač zavedam da zagotovo Bushnell Elite 6500 ponuja več vrednosti za moj denar.


Pa za konec še ena pikolovska, ki sem jo sedaj našel preko wikipedije. Nobena od Elite serij se NIKOLI ni delala nikjer drugje kot na Japonskem. ;)

tinko balinko
14. September 2009, 22:33
mmmmmm vrjamem,hvala de tomaso naslednjic k mi bo trgovec ponudil kvazi"original" made in china ga bom lopnil po glavi z njegovim dalnogledom,ker do zdaj so mi v trgovini n..d,ki recimo imajo oglas tudi v reviji lovec,tako sveto zatrjevali da so usi bushiji narejeni na kitajskem kot kao podruznica ameriske firme,da sem ga skor kupil.Torej danes grem k prodajalcu da kupim bushija za na svojo MK,in za cuda ni imel dobenega na zalogi.Zakaj le............slabsi so od.....:icon_lol::icon_lol:

Veper
15. September 2009, 09:39
Tinko Balinko Bushiji so delani na kitajskem,v koreji in na japonskem.Na japonskem samo najdražji modeli torej od elita 4200 dalje.Srnjaki pa se skotihjo tudi v sloveniji:icon_twisted:

De_Tomaso
15. September 2009, 10:55
Veper po kakšnem naključju pa so torej tudi Elite 3200 delani na Japonskem? :icon_wink:

Veper
15. September 2009, 12:52
Pred časom so bili tudi Legend delani na japonskem pa so bili predragi in so proizvodnjo selili.

Vojak
15. September 2009, 13:33
Moj Banner je narejen "made in China" in je montiran na 222 rem, vendar je vse na 100 v desetih centih. Tako da ga ne menjam za nobenega. kar bi mu dodal je samo svetla pikica, ki jo rabiš ko streljaš lisice. Pa še to ni treba če je seng in luna.

tinko balinko
15. September 2009, 13:37
sej zato ker so skoteni v sloveniji pa si zasluzijo ob strelu le najbolje in precizno:icon_lol::icon_wink::icon_twisted:
ok veper ce te prav zastopim japonska,filipini,kitajska to se use eno in isto.:icon_confused::icon_confused:

jvpv
15. September 2009, 14:02
Kaj pa če bi se držali teme (Hawke)?

patriot
15. September 2009, 20:12
Res smo se malo oddaljili od teme.

Glede strelnega daljnogleda Hawke sem postavil vprašanje kakšne izkušnje imate, ker sem imel prvega dve leti in se mi je začel premikati križ. Tako sem ga reklamiral in dobil novega, ta je držal cele tri mesece, "katastrofa". Potem je križ padel na daljavi 100m za 14 cm. Dovolj, da sem zgrešil mladiča srnjadi na 80m. Tako me je vse skupaj ra.p....lo, da sem sedaj naročil Zeissa 2.5-10x50 in srčno upam,da se bodo takšne in drugačne težave nehale.
Lp in dober pogled vsem skupaj!

detel
15. September 2009, 20:26
Se bodo :icon_wink:.

patriot
15. September 2009, 21:05
Glede na to, da je cev nova in natančna, moja roka pa še zaenkrat mirna. Upam, da "bodo."

andrej win
15. September 2009, 22:46
Glede na to, da je cev nova in natančna, moja roka pa še zaenkrat mirna. Upam, da "bodo."

Lahko je problem tudi nova cev,ki še nima dovolj "kilometrine"..:icon_wink:
..lahko je krivo različno čiščenje orožja,...
suhi,mastni strel...

Lahko pa je tudi hawke kriv:icon_lol:

patriot
16. September 2009, 07:32
Vse to je res, vsi ti dejavniki lahko vplivajo na točnost zadetka. Ampak v mojem primeru je bilo vse optimalno izpolnjeno in puška nastreljena v nulo, prišlo ni do nobene poškodbe ali kakšnih udarcev. Ves čas je bila v toku. Tako, da krivdo dajem Hawku, sploh pa je to že drugi takšen primer s to firmo daljnogledov, tako da me nasprotno ne bo nihče več prepričal.
Lp in dober pogled!

zober
16. September 2009, 16:00
Verrjetno se te drži smola pri daljnogledih!