PDA

View Full Version : Reloading



Kolovski
10. September 2009, 14:45
No, še tukej odprem temo glede reloading-a šibernih nabojev. Na hrvaškem lovskem forumu sem videl filmček od reloadinga šibernih nabojev (povezave spodaj). Glede na to, da se naboji vedno bolj dražijo, se z Dolginom (kot večja porabnika lovskih nabojev:icon_lol:) odločava o nakupu takega pripomočka na filmu (65€).

Ker so dobri šiberni naboji okol 0.5€, me zanima, če se s takim pripomočkom pride pod 0.5€ na naboj? Rabljenih tulcev se dobi malo morje, tako da ni to tak problem. V filmčku je pokazana cena tulcev že z netilko(100kos/10 funtov) ter košaric (200kosov/5 funtov).

A kdo ve, koliko stane 1kg smodnika, primernega za šiberne naboje ter koliko stanejo kapslni?

Evo še povezave:

http://www.youtube.com/watch?v=tH9uRB42lys&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=VBJrAxDDGwg&feature=channel_page
http://www.youtube.com/watch?v=ZcEKrhxa-vo&feature=channel_page

Kaj menite? Ima kdo izkušnje iz polnjenja šibernih nabojev?

pmarijan
10. September 2009, 17:41
Za šibre bo pa ja REX dovolj dober (30 EUR/kg) ali kaj?

pumpa
11. September 2009, 18:06
Za šibre bo pa ja REX dovolj dober (30 EUR/kg) ali kaj?

pol ti pridejo pa rogisti eno odtrobit.:icon_lol:

dolgin
11. September 2009, 21:49
Resno vprašanje; ali to kdo dela? Cene in nabava surovin (lahko na zs,da ne bo reklam).

dolgin
11. September 2009, 22:21
http://www.eguns.com/spearcat/1-4.woa/1/wa/ItemPage?i=DLSL900&l=en-ZZ&wosid=NOLeLtmPlviFiw9As0ylQw
Tole me mika,je sicer mal dražje,ampak se mi zdi da je to to! Kje se da nabavt to reč? Kdo ve?

lp

tinko balinko
11. September 2009, 22:25
pa nesplaca se to filat.sej se dejansko krogel tudi nesplaca filat,ce ne streljas nevem kaj,oz za tisto kar na lovu porabis,se definitivno nesplaca,za recimo trap pa dvomim da bos pod 17centov prisel skozi,toliko namrec stane naboj.:icon_wink:

dolgin
11. September 2009, 22:32
pa nesplaca se to filat.sej se dejansko krogel tudi nesplaca filat,ce ne streljas nevem kaj,oz za tisto kar na lovu porabis,se definitivno nesplaca,za recimo trap pa dvomim da bos pod 17centov prisel skozi,toliko namrec stane naboj.:icon_wink:

Tinko.....,a misliš res? Ne vem no.....
Dober krogelni naboj stane tam okrog 2,3€ (recimo Norma).... Za šibrene naboje pa zato sprašujem ker ne vem. Če ne druzga je pa "gušt" s svojim patronom jagat.......

lp

tinko balinko
11. September 2009, 23:14
dolgin se popolnoma strinjam gust je pa gust,a mi lahko nekdo ki se z tem ukvarja pove koliko ga stane eden naboj prema novim-tovarnisko polnjenim,recimo z isto kroglo.
in koliko ga stane siberni naboj prema tovarnisko polnjenimi
prosim ce se da v stevilkah:icon_redface:

Kolovski
11. September 2009, 23:31
Tinko, mislm da se mora priti pod 0,5€ na šiberni naboj - skor sigurn!

tinko balinko
11. September 2009, 23:59
pol ervina je v trgovini in to siroka paleta nabojev za ta denar,ce ne prides pod 30centov se nikakor nesplaca pomoje.je dolgin je lepo napisal gust je vazen.........ce mi kdo nafila trap naboje po 13centov jih takoj kupim 10.000 kak kandidat hehehehehehe:icon_biggrin::icon_biggrin:

pmarijan
12. September 2009, 01:37
ni toliko vprašanje glede stroškovne smiselnosti pri trap nabojih, bolj se gre za prihranek pri buckshotih, idealkah, (če kdo tekmuje z šibrenico v dinamičnih disciplinah bo bolj vedel na kaj mislim)... - koliko pa je tak naboj v trgovini - čez 40 centov/kos, no tukaj pa se že kar dosti pozna, a ne. Je pa res še drugi vidik - koliko nabojev porabiš na leto, potem pa še vidik užitkarstva pri polnjenju,...
V glavnem stvar posameznika in njegovih potreb, prioritet, želja,...

pumpa
12. September 2009, 13:51
pol ervina je v trgovini in to siroka paleta nabojev za ta denar,ce ne prides pod 30centov se nikakor nesplaca pomoje.je dolgin je lepo napisal gust je vazen.........ce mi kdo nafila trap naboje po 13centov jih takoj kupim 10.000 kak kandidat hehehehehehe:icon_biggrin::icon_biggrin:

če izstreljene tulce ponovno napolnimo pride šrot dosti ceneje, tako pridejo stvari cenejše , če pa kupuješ vse sestavine nove te pa naboj zagotovo pride dražje kot pa v trgovini.
drugače pa je pri vsakem naboju ki ga sam narediš je surovine (brez tulca,uporaba starega)za 30% cene naboja v trgovini, pač odvisno od vrste krogle,šiber..
tako da naprimer če sam polnim me pride škatla nabojev 308w -krogla barnes ali evolutionRWS 30€, z kroglo oryx 28€ , če pa uporabim cenejšo sierino kroglo pa 9,7€,ali se splača eli ne pa naj razmisli vsak sam.

stjrp
20. June 2010, 18:17
http://www.midwayitalia.com/

Na zgornjem naslovu se dobi vse potrebno za reloading šibrenih nabojev. Problem je samo da je stran v italijanščini, opisi izdelkov pa so večinoma v angleščini. Se mi pa zdi da bi težko prišel pod 25 centov na naboj pa tudi če bi uporabljal rabljene tulce. Tako da bi bila ta stvar res samo za gušt. Jaz se bom kar elektropalstike držal :D

hunterxxxl
20. June 2010, 18:23
Šrot patronov se še ni nikol splačal filat.:icon_biggrin:

JAKAJEŽ
20. June 2010, 20:52
http://www.midwayitalia.com/

Na zgornjem naslovu se dobi vse potrebno za reloading šibrenih nabojev. Problem je samo da je stran v italijanščini, opisi izdelkov pa so večinoma v angleščini. Se mi pa zdi da bi težko prišel pod 25 centov na naboj pa tudi če bi uporabljal rabljene tulce. Tako da bi bila ta stvar res samo za gušt. Jaz se bom kar elektropalstike držal :D

Koliko pa pride patron elektroplastike?

lp

hunterxxxl
20. June 2010, 20:55
Odvisn kašne kupuješ. od 25-45 centov komad.

alojz1
20. June 2010, 21:00
STJRP sva že dva.
Jaz mislim, da domače proizvajalce malo zapostavljamo.
Elektroplastika v mojem (20 mag.) kalibru dela najbolje od vseh preizkušenih (rotwel, wincester, fiocci).

stjrp
20. June 2010, 21:10
STJRP sva že dva.
Jaz mislim, da domače proizvajalce malo zapostavljamo.
Elektroplastika v mojem (20 mag.) kalibru dela najbolje od vseh preizkušenih (rotwel, wincester, fiocci).

Je je odvisno od puške do puške. Samo so eni, ki se nekako nočejo sprijaznit da ni nujno draga municija boljša od cenejše. Do zdaj se mi je super obnesla 4mm, letos sem pa že nabavil 3 in 3,5mm pa morm it en dan provat na strelišče, samo glede na res odlično pokritost 4mm mislim da ne bo težav in bom lahko z veseljem nadomestil fiocchi :icon_lol:

hunterxxxl
20. June 2010, 21:24
V mojmo gveru nesejo vsi patroni od elektroplastike najbolje od vseh, govorim glede raztrosa. Res so odlični.

JAKAJEŽ
21. June 2010, 19:10
Odvisn kašne kupuješ. od 25-45 centov komad.

Sprašujem za trap naboje 24 in 28g.

lp

hunterxxxl
21. June 2010, 19:22
Kar ti bom povedal se bom zlagal:icon_lol: ker ne vem na pamet, ampak ne presegajo krepko čez 20 centov, mogoče še manj.

stjrp
31. October 2010, 21:35
Vse kar ti srce poželi za reloading, prodajni del je v anglešini, ostalo pa več ali manj v italijanščini.
http://www.siarm.com

Kolovski
10. March 2011, 14:09
Spet sem obudil željo po "domačici". Nazadnje, ko sem kupoval naboje kal. 12, so bili malo boljši 65centov in več.


Tkole... sem malo cene gledov in surovine:

1000 košaric = cca. 17€ (se pravi 333košaric = 5,6€)
1000 netilk = cca. 30€ (333 netilke = 10€)
12 kg šiber = cca. 50€ (333 nabojev = 36g na naboj)
----------------------------------------------------

333 nabojev = 65,6€ -> 1 naboj=0,2€ + smodnik

To je računano brez smodnika ter s predpostavko, da imamo prazne tulce doma!


Ali kdo ve, kakšen smodnik gre v šibrene naboje + cena?

PS.: Upam, da se nisem kje zmotil pri izračunu....

zajec
10. March 2011, 14:31
Rex bo najceneje.

Kolovski
10. March 2011, 14:34
A ima kdo kakšno tabelo za filat šrot?

Koliko se ga pa da na 1 naboj?

alojz1
10. March 2011, 17:11
Če boš nabavil Rex3 - zeleni (28€/kg) je enak kot N340 (43€ - 0,5kg).
Tabele so na netu ali poglej Forum Strelec, kjer veliko polnijo.

zajec
11. March 2011, 07:21
Evo na tem linku imaš tabele za polnenje šrota z Rexom,nekje na sredini.
http://www.rexpowder.com/

alojz1
12. March 2011, 10:00
http://leeprecision.com/xcart/20G-LOAD-ALL-II.html
Tukaj pa je preša za polnjenje šibrenih nabojev

jež
12. March 2011, 10:57
A ima kdo mogoče viška netilk in čepov oz. košaric za kal. 16? Prosim če lahko na ZS.

Brakir
21. August 2012, 00:27
Ravno danes opravil nakup streliva v cal. 16:, 2,7;3,1 in 3,5mm kos stane 0,42 evrona, pa se mi je porajslo vprasanje ce kdo dejansko ve s kako ceno se da pridt skoz z "domacico"?

tinko balinko
21. August 2012, 00:40
Nesplaca se ce postrelis 20nabojev na leto...razen ce ti zraven prihaja ko polnis:icon_lol:.Osebno sem mislil polnit trap naboje pa negre skozi z ceno.Je pa tudi to en bluz kot pisete nekatiri da lahko uporabljate ze istreljene cavre.....cavra-tulec mora biti nov,zakaj je temu tako boste postudirali sami.....ali pa tudi ne....:icon_confused:

Tomaž Ražman
21. August 2012, 00:50
Nesplaca se ce postrelis 20nabojev na leto...razen ce ti zraven prihaja ko polnis:icon_lol:.Osebno sem mislil polnit trap naboje pa negre skozi z ceno.Je pa tudi to en bluz kot pisete nekatiri da lahko uporabljate ze istreljene cavre.....cavra-tulec mora biti nov,zakaj je temu tako boste postudirali sami.....ali pa tudi ne....:icon_confused:

Ma ne, sej se da z že istreljenimi čavrami, samo je odvisno kako prešo uporabiš... Vsekakor pa nevem če se najbolj splača cenovno, vsaj v Slo ne, glede na ponudbo surovin za polnjenje šibrenega streliva...

Fuchs
21. August 2012, 13:44
kje je možno narediti tečaj za polnjenje?

alojz1
21. August 2012, 13:56
Običajno je v septembru. V Tacnu.

stjrp
21. August 2012, 14:19
kje je možno narediti tečaj za polnjenje?


Poišči na strani ministrstva za notranje zadeve obrazec in ga pošlji. Potem pa čakaš da ti sporočijo termin izpita. Baje pa da bo jeseni.

alojz1
21. August 2012, 19:11
Vprašanja in odgovori za izpit so na forumu Strelec.

_fox_
22. August 2012, 09:32
večkrat mi kdo ponuja kak star smodnik iz bivše yuge-mislim da na njem piše jelen..kolko še je to dejansko uporabno?:icon_wink:

alojz1
22. August 2012, 09:48
To je šiberni ali pištolski smodnik. Ni za krogle.
Uporaben pa je.

_fox_
22. August 2012, 10:01
aha, verjetno bomo probali napolnit za hec par škatel nabojev.. kako pa je z doziranjem tega smodnika? na tisto nastavljeno merico se nebi rad zanašal:icon_lol:

alojz1
22. August 2012, 10:08
kako pa je z doziranjem tega smodnika?
Piše na škatli. Je pa enakovreden N330 ali Rex II