PDA

View Full Version : Kaliber 7x65r



macane
9. September 2009, 14:46
Nabavil sem novo kombinirko cal 12/7x65R in me zanima kakšne naboje v cal 7x65R uporabljate oz. priporočate za odstrel cca 10 kom srnjadi in 3-5 kom prašičev letno.

luka
9. September 2009, 14:52
JAz S&B mehka za srnjad, prašiča nimamo. Odlično orožje.

LZ L

sauer202
9. September 2009, 14:56
Kakšno znamko in model si pa kupil?

wolf1
9. September 2009, 15:23
Jaz uporabljam S&B krogla HPC (češko ime), drugače je Torpedo-S. Za srnjad in prašiče. Teža 11,2g.

JANEZ L
9. September 2009, 15:52
Lp!

Jaz uporabljam Hirtenbergov 11,3 gramski Nosler.

Lovski zdravo
Janez L

muzikant
9. September 2009, 16:05
RWS ID Classic 11,5g, če hočeš prišparat pa S&B SPCE

sauer202
9. September 2009, 16:09
Ja, prišparat, pa naj pove kolega Denis Jež, ki je danes trebil jelena, kaj naredi SPCE. Razbito ko sam satan, sicer zadetek v stegno, krogla ni obdržala niti 10% svoje mase, je šla na koščke totalno. Kakšna spodobna krogla bi se tle bolje odrezala. Ampak, je treba šparat.

jazbec
9. September 2009, 16:28
Če je jelen padel v ognju ali pa v bližini je krogla opravila svoje. Ne glede na škodo na mesu.

Drugače pa Orix, 10.1 grama..

muzikant
9. September 2009, 16:33
Ja, prišparat, pa naj pove kolega Denis Jež, ki je danes trebil jelena, kaj naredi SPCE. Razbito ko sam satan, sicer zadetek v stegno, krogla ni obdržala niti 10% svoje mase, je šla na koščke totalno. Kakšna spodobna krogla bi se tle bolje odrezala. Ampak, je treba šparat.


Pri zadetku v stegno še kakša dražja krogla razpade.:icon_wink: V stegnno se naj nebi strelajlo, sploh pa ne jelene, ker če nista obe prestreljeni živi še dolgo in pogine zaradi vnetja in posledično vročine.

sauer202
9. September 2009, 17:42
Že že, ampak ne na 15.000 prafaktorjev. Kak barnes sigurno ne bi, grem stavit. In še mimogrede, če je zadetek v stegno, ni nujno da je bilo tja pomerjeno, a se zastrel ni zgodil še nobenemu od vas???

Kolovski
9. September 2009, 20:14
Hornadyjev Interlock, 10,5grama. Na tarčo dela vrhunsko, na divjadi še nisem probal.

POLH
9. September 2009, 22:05
Kateri Interlock? SP GR, SP ST?

Kolovski
9. September 2009, 23:08
.284 7mm 154 gr rn

jancar
10. September 2009, 06:42
RWS 10,3 g EVO - priporočam:icon_wink:

amwin
10. September 2009, 09:52
Preizkušena zadeva od Bellota!:icon_study:
SBT 11,35g dober patron!

dolgin
10. September 2009, 10:08
Hornady SST (do porabe zaloge:icon_lol:) 150 gr.; potem najbrž Norma Oryx....


lp

tarfila
10. September 2009, 11:46
Norma Oryx me še ni pstila nacedilu, iz vsega naredi cedilo in ne mesari preveč - od mladičev srnjadi do jelenjadi

denis jež
10. September 2009, 13:37
živjo
meni dela blaserjec CDP na tarčo odlično,na žival še ni blo prilike sprobat,danes zvečer bomo probali kej poiskat kakšno tele ali lanščaka :D

mprimoz
12. March 2010, 22:14
Odločam se med nabojema S&B SBT (Sierra Game King) 11,35g in Norma Oryx 10,1g. Slednja je precej dražja. Je razlika v kvaliteti sorazmerno enaka razliki v ceni? Katera povzroča manj škode na mesu in ima boljšo prebojnost?

rws
12. March 2010, 23:01
Če loviš samo srnjad, potem vzami sierro, drugače ti predlagam oryx, prebije 2x toliko kot sierra, potpludbe dela pa manjše. Vrhunska zadeva za težjo divjad.

patriot
13. March 2010, 12:01
Norma Oryx me še ni pstila nacedilu, iz vsega naredi cedilo in ne mesari preveč - od mladičev srnjadi do jelenjadi
Tukaj se upam tudi jaz podpisat, odlična krogla.
Uporabljam jo za srnjad, jelenjad, prašiče tudi gams je že padel. Sicer jo uporabljam v kal. 308 Win, veliko kolegov jo uporablja za 7x65 in so zelo zadovoljni.
Rečem lahko samo Norma Oryx je zakon!
Lp in dober pogled!

pikolis28
15. March 2010, 11:27
vulkan je zakon:icon_biggrin:

detel
15. March 2010, 13:18
Baje, da je Vulkan dober za večje pujse. Bom sprobal te Normine krogle.

ZR7
15. March 2010, 13:52
Baje, da je Vulkan dober za večje pujse. ...

To dokazano ni res!

ben1
15. March 2010, 13:56
Vsak pade :icon_twisted:

pikolis28
15. March 2010, 14:11
To dokazano ni res!

pade pade preverjeno:icon_twisted::icon_twisted:

rtvcokan
15. March 2010, 14:45
sigurno pade vse kar zadene,iz izkušenj govorim ,pa dober pogled

ZR7
15. March 2010, 14:57
Vulkan ni dober za prašiče, pa basta!

Veper
15. March 2010, 15:43
Ja še posebno ni dober za prašiča ki ga tudi zadane:icon_lol:

zlatorog
15. March 2010, 16:50
Vulkan ni dober za prašiče, pa basta!

Točno tako!:snorting::icon_lol:

šakal
15. March 2010, 18:52
Ko sem imel ta kaliber sem preizkušal razno municijo, na koncu pa pristal kjer sem začel RWS ks 10,5g (zelo zadovoljen) je pa res, da se krogla ni smela ničesar dotakniti na poti do cilja!
LP/šakal
p.s. saj ni nobena krogla dobra za prašiča, če ga zadane!

rws
15. March 2010, 21:59
Za manjše prašiče so vse krogle slabe, za orng merjasca je pa ob strelu v pleče perfektna vsaka mehka krogla(na lastne oči videl, razpacano nosler balistic tip kroglo na plečetu.( do organov sploh ni prodrla!) Menim da se podobno lahko zgodi z vsemi mehkimi kroglami(sierra game king, rws ks, čeh spce, in še se najdejo.)

andrej win
16. March 2010, 10:17
Za manjše prašiče so vse krogle slabe, za orng merjasca je pa ob strelu v pleče perfektna vsaka mehka krogla(na lastne oči videl, razpacano nosler balistic tip kroglo na plečetu.( do organov sploh ni prodrla!) Menim da se podobno lahko zgodi z vsemi mehkimi kroglami(sierra game king, rws ks, čeh spce, in še se najdejo.)

RWS DK v omenjenem kalibru na 30 m in še in še..:icon_wink::icon_evil:

main757
16. March 2010, 11:17
Za manjše prašiče so vse krogle slabe, za orng merjasca je pa ob strelu v pleče perfektna vsaka mehka krogla(na lastne oči videl, razpacano nosler balistic tip kroglo na plečetu.( do organov sploh ni prodrla!) Menim da se podobno lahko zgodi z vsemi mehkimi kroglami(sierra game king, rws ks, čeh spce, in še se najdejo.)

Daj povej nam zgodbo...od česa je padel...več strelov?

andrej win
16. March 2010, 11:34
Verjetno v obeh primerih po drugem strelu z drugo kroglo,drugi lovec drug kaliber:icon_wink::icon_twisted:
tko je bilo pri nas..
pa ni bil ornk merjasc,ampak lanščak 100kil

rws
16. March 2010, 15:45
merjasec 4+ je padel šele po dveh strelih v glavo- z isto kroglo, strelec je bil isti.
poznam tudi primer, ko je bil uplenjen merjasec, z razmazano kroglo v plečetu(pa ne kako majhno kroglico 22kalibra..)
sej to se ne dogaja pogosto, pa vendar se:icon_wink:
problem se pa reši z temi tršimi kroglami( ala barnes in podobno)

šakal
16. March 2010, 19:10
Ja, padu je od zastrupitve po svincu saj se mu je krogla razpacala v plečetu, in zastrupila kri! Fantje moj lanščak (97 kg spucan na 85m) zadet v pleče z kal. 7x65R RWS KS 10,5g. Obe plečke zdrobljene-uničene padel na mestu tudi enega celega metra ni naredil res pa ja da krogla ni naredila izstrela in je bila v tkivu pod kožo (cca 3cm).

Lakotnik
16. March 2010, 19:16
Balistic tip je tudi pri mojem prijatelju že ostal v prašiču. Jaz sem pa stvar rešil tako, da ostajam zvest Nosler Accubond, ki ima iste balistične lastnosti kot balistic tip, le da je bolj kompaktna, ker spada med tako imenovane bonded krogle. Se mi je ponesrečil strel na pujsa bolj zadaj v mehko, prestrel je bil skozi stegno, pujsek pa je mrtev počakal 50 metrov od nastrela. V tem primeru me je ta krogla prepričala zato sem naredil kratko pavzo pri mojem eksperimentiranju s kroglami in jo priporočam vsem, ki lovite vso visoko divjad. Lastnost dobre krogle se pokaže šele ob slabših zadetkih na divjad, ker vsi vemo, da smo ljudje zmotljivi in nismo vedno sposobni oddati 100% smrtnega strela, kljub dobrim strelskim pogojem.

rws
17. March 2010, 12:58
šakal, verjetno je v trenutku padel od zastrupitve ja:icon_wink:
lahko ima lanščak 120kg, pa nima niti približno tako trdega "ščita" na plečetu, kot 80kg merjasec.

pikolis28
17. March 2010, 14:22
šakal, verjetno je v trenutku padel od zastrupitve ja:icon_wink:
lahko ima lanščak 120kg, pa nima niti približno tako trdega "ščita" na plečetu, kot 80kg merjasec.

in kero kroglo ti uporablas?

šakal
17. March 2010, 15:12
Rws, odgovoril sem na tvoj post in tvoje mnenje glede mehkih krogel, zakaj je pa moj lanščak padel sem lepo napisal v nadaljevanju! Kroglo "nosler balistic tip" sicer ne poznam niti njeno delovanje saj je še nisem preizkusil, moram pa vseeno odkrito rečt, da dvomim v tvoje navedbe (lahko se motim)! Sem pa tudi sam videl merjasca 3+ zadetega s kroglo RWS KS v kal. 7x64, res je da je naredil še 80-100m ampak je imel prestreljeno desno pleče, krogla se je pa ustavila na sredini! Verjetno boš sedaj ti dvomil v mojo navedbo, za kar imaš vso pravico.
Rws, da neboš narobe razumel, samo podal sem svoje mnenje in svoje izkušnje!
LP in DP šakal.

alojz1
17. March 2010, 15:37
Nepotrebno se je na izkušnjah enega (slabega ali dobrega) strela prepirati o izkušnjah. Zadetek in obnašanje divjadi po njem je odvisno od toliko faktorjev, da je treba upoštevati vse okoliščine. V eni pa se verjetno vsi strinjamo. Če je divjad preganjana in pod adrenalinom, ne pade zlepa.

rws
17. March 2010, 18:06
in kero kroglo ti uporablas?
Uporabljam kroglo Barnes tipped triple shock, 8.4g v 308win.Ob kakem ekstremnem strelu tudi ta krogla ne prebije vsega. Na merjascu je še nisem imel možnosti uporabit.(ubistvu je niti ne smem zarad 0.6g premajhne gramaže:icon_neutral:)

stjrp
17. March 2010, 18:32
Uporabljam kroglo Barnes tipped triple shock, 8.4g v 308win.Ob kakem ekstremnem strelu tudi ta krogla ne prebije vsega. Na merjascu je še nisem imel možnosti uporabit.(ubistvu je niti ne smem zarad 0.6g premajhne gramaže:icon_neutral:)

In prav je tako. Da ne boste po gošči s temi krogelcami nažigali in se potem čudli zakaj pujs ne pade. Pujs rabi da dobi skalo ne pa kamenček da ga posede, sploh kadar je ves pod adrenalinom, poleg tega težje in počasnejše krogle bolje držijo smer, če pograbjo kakšno vejico.

rws
17. March 2010, 19:23
barnes ttsx ni nobena "kroglca" ampak krogla, skonstruirana za težjo divjad, tk čist by the way:icon_wink:
Ne gre za nobena nažiganja, gre za en strel.

alojz1
17. March 2010, 19:46
Uporabljam kroglo Barnes tipped triple shock, 8.4g v 308win.Ob kakem ekstremnem strelu tudi ta krogla ne prebije vsega. Na merjascu je še nisem imel možnosti uporabit.(ubistvu je niti ne smem zarad 0.6g premajhne gramaže:icon_neutral:)

mene pa zanima kaj ta krogla ni prebila

pikolis28
17. March 2010, 19:56
mene pa zanima kaj ta krogla ni prebila

:icon_lol:

rws
17. March 2010, 20:26
Prebila ni košute... streljal sem jo strmo navzdol,zadel sem nekoliko višje kot sem nameraval. točno v hrbtenico(katero je dobesedno preščipnilo na 2 dela), krogla pa je obstala v grudnici.
http://s8.mojalbum.com/lov-foto_1511738_1511740_17471668.jpg
Res je da je 0.6g prelahka po zakonu, vendar pa sem prepričan, da je bolj učinkovita kot 12g težka krogla srednjega razreda.
Drugače pa mislim da bi odlično delala tud v 7x65r kalibru:icon_smile:

alojz1
17. March 2010, 20:35
Res je da je 0.6g prelahka po zakonu, vendar pa sem prepričan, da je bolj učinkovita kot 12g težka krogla srednjega razreda.
Drugače pa mislim da bi odlično delala tud v 7x65r kalibru:icon_smile:

V vsakem kalibru je super. Sploh pa v tistih hitrih kjer običajne krogle veliko uničijo (7rem.mag.)

pikolis28
18. March 2010, 15:06
vidim da boste toplo vodo odkril :icon_twisted:

rws
18. March 2010, 19:49
toplo smo že, poskušamo še vrelo vodo:)

alojz1
18. March 2010, 20:09
Če bo tale lovopust še dolgo trajal bomo pa od začetka debatirali

Tine
8. July 2010, 10:49
Pozdravljeni lovski tovariši!

Ker mi je pošla zaloga Barnesa XLC in moram nujno menjat municijo še pred 25.7. :icon_wink: in ker sredstva (beri evri) niso najboljša, bi vas prosil vaše izkušnje z Igman municijo.

Da je natančna vem, ker sem z njo streljal v tarčo in so rezultati zadovoljivi. Me bolj zanima njeno delo na mesu.

Zanima me tudi, če je kdo že sprobal novo češko Xergy kroglo v tem kalibru in seveda izkušnje.

LP in dober pogled!

Tine
20. January 2012, 08:03
Kaj čeha exergy res še noben ni stestiral? Se jih ne da dobit al kaj?

jagerboss
20. January 2012, 11:03
Za to kroglo sem se pred kratkim pozanimal. Moje zanimanje pa se končalo takoj ko sem zvedel za ceno!

alojz1
20. January 2012, 11:19
Trenutno najcenejša in najboljša je Grom krogla od PP (manjkot 20€ škatla).
Jih poznam kar nekaj, ki jo ne menjajo tudi za najdražje.

Tine
20. January 2012, 22:54
Trenutno najcenejša in najboljša je Grom krogla od PP (manjkot 20€ škatla).
Jih poznam kar nekaj, ki jo ne menjajo tudi za najdražje.

aLojz. Sam je ne polnijo v 7x65R! Vsaj na njihovi strani je ni. Je le SP.

Tine
20. January 2012, 22:55
Za to kroglo sem se pred kratkim pozanimal. Moje zanimanje pa se končalo takoj ko sem zvedel za ceno!

Ni treba omenjat trgovca (lahko na ZS) vendar a lahko zaupaš ceno?

miš93
21. January 2012, 06:59
49 €/škatlo (Frankonia)

Tine
21. January 2012, 07:23
Frankonia že. Samo pri nas je lahko kaj ceneje/dražje. So različne cene.

iztok66
19. April 2012, 20:15
pozdravljeni

zanima me katero kroglo bi priporočali v tem kalibru (7x65R) za srnjad, lisico,...

gramaža okrog 9g?

razmišljam o:
- sierra prohunter 120 grain
- sierra gameking 140 grain
- nosler partition 140 grain (ki je malo dražja krogla)
- speer krogle???

izkušnje, priporočila, lahko kake drugi predlogi izven teh štirih.

Naboje bi napolnil sam, tako da potrebujem samo kroglo.

hvala.

alojz1
19. April 2012, 23:16
Grom in 45 grain N140 ali
Sierra 120 grain ali Speer ali Hornady. Od teh je vseeno katera samo, da je 120 grain in 46 grain N140
Pri slednjih je polnjenje minimalno, zato pa ne razbijajo in dajejo vedno izstrel.

janez valentic
21. April 2012, 18:17
Oče je z 9,1 gramsko Nosler Partition kroglo uplenil ca. 10 jelenov in precej srnjadi. Odlična krogla ne samo za srnjad in lisice.

Zmeril sem tovarniško Hirtenberger municijo in iz 65 cm cevi je bila izmerjena hitrost 930 m/s.

Samo za srnjad je Partition verjetno res nepotrebno drag, ampak človek nikoli ne ve kaj mu pride pred cev.

S kroglo Sierra 9,1 gr (140 grs) ne moreš pogrešiti - bodisi Pro-hunter (flatbase) ali GameKing (boattail), kar ti pač bolje nese iz tvoje puške.

Vprašanje tudi iz kakšne platforme streljaš (teža puške), ker je odsun manjši pri manjši teži krogle.

Samo za srnjad je bila meni tudi všeč 8 gr KS od RWS. Ima "scharfrand", kar zagotavlja dlako na nastrelu (doma imam še 54 krogel,če te zanima kontaktiraj).

Jurij Klanjšček
22. April 2012, 12:30
Samo za srnjad je Partition verjetno res nepotrebno drag, ampak človek nikoli ne ve kaj mu pride pred cev.

Kaj bomo šparali na kroglah, ko imamo toliko drugih stroškov... Če že postrelimo 20 patronov na leto, naj bodo vsaj kvalitetni!

alojz1
22. April 2012, 14:27
Če že postrelimo 20 patronov na leto, naj bodo vsaj kvalitetni!
Jaz mislim drugače. Bolje postreliti 60 cenejših v tarčo in 20 na divjad, kot samo 20. Zadetek v trup je za vsako divjad dokončen. Problem so slabši streli. Tedaj pa cenejši naboji praviloma naredijo večje poškodbe kot dragi.
Izjema so hitri kalibri.

Jurij Klanjšček
22. April 2012, 15:33
@Alojz, popolnoma se strinjam s tabo. Sam postrelim približno 300 Sierra GameKing (najcenejših na italijanskem trgu) v papir, za lov pa uporabljam enako težke Barnes TTSX. Oboje polnim sam, tako da so zadetki na istem mestu. Hotel sem izraziti misel, da je naš plen "vreden" kvalitetne krogle, ne pa najcenejše. To pa seveda lahko uporabljamo za luknjanje papirja.

alojz1
22. April 2012, 15:41
OK :icon_lol:

Markysprej
21. August 2012, 15:46
katera za srnjad (da ne bo ravno preveč škode naredila)?
najbolj so mi dosegljive RWS ks, dk, evo, id class in S&B sp, spce, hpc.
nekako pa se bolj nagibam k lažji krogli...

.300
21. August 2012, 15:58
Spce dela kar veliko škode, v tem kalibru drugače uporabljam TIG 11,5g pa nedela velike poškodbe pa tudi podpludb ni velikih, zaenkrat mi še noben kos ni šel dlje kot par metrov

Tine
21. August 2012, 16:47
Sedaj že nekaj časa uporabljam S&B PTS. Sem zadovoljen, ker ne razbija in divjad pada na mestu (postrelil sem 7 glav srnjadi). Morda je premalo za dokončno oceno, a bi ti vseeno priporočal.

Markysprej
27. August 2012, 21:36
izbral DK. mislim da bo to to.

narava
28. August 2012, 07:32
Letos bom proval z sako hammerhead, cena ugodna, krogla zelo natančna.

Tine
17. September 2012, 13:04
Sedaj že nekaj časa uporabljam S&B PTS. Sem zadovoljen, ker ne razbija in divjad pada na mestu (postrelil sem 7 glav srnjadi). Morda je premalo za dokončno oceno, a bi ti vseeno priporočal.

No, sem pa ustrelil mimo:icon_confused:. Res da ne razbija (zgoraj navedenih kosov nisem odkupil) ampak dela pa potpludbe, kar sem opazil pri prvem kosu, ki sem ga odkupil (sicer v 308).

Bokarca
1. June 2013, 10:12
Pozdravljeni!

Mene pa zanima, ali je kdo že poiskusu naboj za ta kaliber od Hornadya? Oz a se sploh dobi te naboje v Sloveniji?

alojz1
1. June 2013, 10:22
No, sem pa ustrelil mimo:icon_confused:. Res da ne razbija (zgoraj navedenih kosov nisem odkupil) ampak dela pa potpludbe, kar sem opazil pri prvem kosu, ki sem ga odkupil (sicer v 308).
Išče in išče, pa ne najde. Trenutno najboljša krogla v 308 in hkrati poceni je LOS-ova. Če pa želiš iskati naprej pa veliko uspeha. Krogel je dovolj. biggrin
Bokarca, ti pa vedno napiši za kateri kaliber gre. Ista krogla dela pri vsaki hitrosti drugače.

Bokarca
1. June 2013, 10:54
Tukaj je debata samo za kaliber 7X65R, tako da je navajanje za kateri kaliber gre brezpredmetno. Poleg tega ima omenjeni proizvajalec samo eden naboj v tem kalibru, tako da tisti ki ga/je že uporabil ve za kaj se gre.

alojz1
1. June 2013, 11:14
No potem pa takole. Če loviš tudi večjo divjad potem Grom. Drugače pa katera od Hornady, Speer ali Sierra 120 grain (7,8g). Ker je hitrost okrog 900m/s vse pade na mestu. Podpludbe so minimalne.
In še utemeljitev. Pred kratkim sem iskal srnjaka streljanega z 11g Norma (tipa krogle ne vem). Streljan pozno zvečer, zjutraj dobil le glavo in kosti. Pobeg 150m. Očitno dober zadetek ker so bili deli pljuč na nastrelu. Ni pa bilo šoka. Pri večji hitrosti je šok vedno. Razen v prsku zna še iti.
Tudi jaz imam ta kaliber. In nikoli ne streljam težjih krogel.

alojz1
1. June 2013, 11:50
Pozdravljeni!

Mene pa zanima, ali je kdo že poiskusu naboj za ta kaliber od Hornadya? Oz a se sploh dobi te naboje v Sloveniji?

Ja potem pa napiši, da gre za GMX kroglo. Dela enako kot Grom in je uporabna res za vso divjad. Če le zadeneš tistih 15 cm.

jazbec
1. June 2013, 15:11
Sam v 7x65r streljam težje krogle, trenutno Sako hamerhead 11g. In sem zelo zadovoljen.

alojz1
1. June 2013, 15:56
Kriteriji za zadovoljstvo so različni.
V kakšnem težjem drilingu in za težjo divjad je v redu. Napiši pa eno samo prednost težje krogle v lahki prelamači ko lovimo pretežno srnjad, muflona, gamsa.

hunterxxxl
1. June 2013, 16:14
Da si eno s puško, ko fajn nazaj useka.... :icon_lol:

alojz1
1. June 2013, 18:17
Ja dobra. Pa tudi pri vsakem drugačnem naslonu ali prijemu je zadetek drugje.

jazbec
2. June 2013, 13:44
Kdo govori o lahki prelamači in kdo govori da lovimo samo "lažjo" divjad.
Z 11g kroglo moja bokarica ne useka čisto nič bolj kot z malo lažjo kroglo. Še najbolj tolče z Barnesom XLC, pa je nekaj lažji.
Uporabljam jo pa za vso divjad. Lani sem v svoji družini poleg kar nekaj kosov netrofejne divjadi uplenil gamsa, srnjaka in jelena (192 točk) in to vse z eno puško in z enakimi naboji. Tako da ne kompliciram, kot je že bilo zapisano, ena puška za podnevi, ponoči, za v hribe in za pujse v dolini....

alojz1
2. June 2013, 14:10
Kdo govori o lahki prelamači in kdo govori da lovimo samo "lažjo" divjad.
Z 11g kroglo moja bokarica ne useka čisto nič bolj kot z malo lažjo kroglo.
Prvi stavek. Preberi še enkrat kar sem napisal. Pa brez razburjenja.
Drugi stavek. To je tvoja domneva oziroma občutek. Lahko tudi težja krogla manj udari pri nižji polnitvi. Takrat divjad lahko odskoči ravno toliko, da imamo v mraku težave z iskanjem. In jaz sem pisal o teži 7,8g kar je bistveno lažje.
Še enkrat. Za lahke puške v 7x65R z katerimi lovimo pretežno lažjo divjad jaz priporočam 120 grain kroglo. Hitrost preko 900m/s povzroči skoraj vedno šok. In divjad samo pade. Pri 11g Normi pa sem opisal moj zadnji primer (pobeg 150m), ko so preko noči psi imeli pojedino.

jazbec
2. June 2013, 15:59
Se nič ne razburjam. Samo zanimivo mi je tvoje sveto prepričanje in prepričevanje kaj je Ok. Najprej grom, nato LOS, zdi se kot da bi reklamo delal.
Ne vem če veš, naš zelo znan in priznan vodnik krvosledca ne pride iskat, če si streljal z losom, impalo, bergerjem, jaguarjem...
Se umikam iz te debate, obstaja pa tudi velika verjetnost da se umaknem s foruma.

alojz1
2. June 2013, 16:12
Mislim, da je užaljenost odveč. Ne delam reklame. Skušam samo popraviti napake pri streljanju in izbiri krogel, ki jih kot iskalec največ vidim. In če kdo išče samo po strelu z določeno kroglo, potem je priznan le v določenih krogih, ki te krogle uporabljajo. Ni problem najti mladiča streljanega npr. z SPCE.
In za groma ter druge monolitne sem napisal:

Če le zadeneš tistih 15 cm.
Zato pa je treba moje poste brati. In razumeti. Če pa nisem razumljiv se pa lahko lepo vpraša. Brez napadanja in diskreditiranja.
In vse kar pišem je moje osebno mnenje, ki ga ne vsiljujem nikomur. Če loviš vso divjad je logična uporaba težjih krogel.

detel
2. June 2013, 17:37
Res je, preveč vsiljuješ... Tudi mnogi drugi imamo nekaj izkušenj, a ne. Zaradi tebe in tebi podobnih je že marsikdo zapustil ta forum. Škoda.

alojz1
2. June 2013, 18:07
Ali sem kdaj napisal, da kdo mora uporabljati določeno kroglo? Vedno napišem svoje mnenje in utemeljitev zanj. Če se z tem ne strinjaš me lahko z argumenti ovržeš. Ker pa jih nimaš narediš to kar najbolje znaš. Prepir in diskreditacijo.

alojz1
2. June 2013, 18:41
Najprej grom, nato LOS, zdi se kot da bi reklamo delal.
Ko smo pisali o monolitnih sem navedel ti dve in GMX zato, ker delajo zelo podobno. Za 7mm LOS ne dela krogel zato sem o njej pisal za cal. 30.
Napisal sem tudi, da dajemo preveč pozornosti izbiri krogel. Pri dobrem zadetku je vsaka dobra.

Bokarca
2. June 2013, 19:02
Alojz1, mislim da je detel bolj mislil na način kako si to povedal. Nekaterim ni vseeno kakšne besede uporabljaš in kakšen ton imajo tvoje povedi. Saj veš, isto stvar lahko poveš na mnogo načinov. Če remi dodaš povedim besede kot so mislim, moje mnenje itd izpade stavek čisto drugače, čeprav si uporabil iste argumente.

Tine
4. October 2013, 14:25
Isto vprašanje kot v temi 308win. Kaj bi vi dali v cev za lov medveda?

brina
4. October 2013, 14:30
RWS evolution 11,9.

Tine
4. October 2013, 14:31
Zakonsko ne gre:icon_wink: Pa še v 308 si mislil/a vejetno.

zlatorog
4. October 2013, 16:00
Zakonsko ne gre:icon_wink:
Zakonsko, ID Classic 11.5g:icon_wink:

jazbec
4. October 2013, 16:15
Pa tudi HMK od RWS-a... pa še kaj bi se našlo..

Tine
4. October 2013, 16:24
Ti dve, zgoraj navedeni dobiš v vsaki lovski trgovini in bom zato verjetno res RWS vzel. Me pa mika tudi Nosler Partition od Winchesterja. Ve kdo kje se jih dobi (seveda na ZS)?

Tine
4. October 2013, 16:53
Ee nekaj sem zbrskal po internetu. Geco Plus. Verjetno bo ta, ker so baje ljudje kar zadovoljni (na drugih živalih).

Tine
28. October 2013, 12:47
Municija Geco Plus je doma. Igman adijo, pa morda še kdaj nasvidenje:icon_wink:

ntuš
10. November 2013, 10:53
Zdravo!
Ko ravno pišete o GECO-u me zanimajo vaše izkušnje, za karabin imam GECO TM 10,7 v 7x64 in sem v streljanju na srnjad sicer zadovoljen le izstopne rane so pa take da je groza, no ko sem pa rabil novo municijo za bokarco v 7x56R sem pa ravno zaradi tega ker naj bi delala ta krogla manj škode na mesu kupil GECO PLUS 11,0 nisem imel pa priložnosti z njim še streljat, me pa zanima s katero od teh krogel bi mi priporočal streljat na prašiče, ker plus naj bi bil bolj za prašiče zaradi prebojnosti....

alojz1
10. November 2013, 11:40
Od teh dveh vsekakor Geco plus za večjo divjad. Pa tudi za manjšo. Bodo manjše poškodbe.
Pa to ni treba spraševat. Poišči na internetu.

ntuš
10. November 2013, 18:36
Prebral sem na netu in na škatli tukaj me pa zanimajo izkušnje drugih lovcev z tem strelivom.Če pa to ne smem vprašat se pa forume lahko kar ukine.Če se ti zdi moje vprašanje nepotrebno je bil tvoj odgovor vsaj brezvezen...

Dober pogled

alojz1
10. November 2013, 18:48
Če pa to ne smem vprašat se pa forume lahko kar ukine.
Imaš kar prav. Saj je večina debat takšnih. Nekaj brezveze. Sploh na takle deževen dan. biggrin

patriot
10. November 2013, 19:46
:whistle::icon_wink:

TaSl
10. November 2013, 22:46
Prebral sem na netu in na škatli tukaj me pa zanimajo izkušnje drugih lovcev z tem strelivom.Če pa to ne smem vprašat se pa forume lahko kar ukine.Če se ti zdi moje vprašanje nepotrebno je bil tvoj odgovor vsaj brezvezen...

Dober pogled

Kaliber je dober, samo naboj moraš najti pravi!:icon_wink: Pri tem si pa sam, vse je odvisno katero divjad največ loviš.

barnes308
11. November 2013, 13:10
Do pred letom dni sem sam polnil strelivo za 7x65R. Na kar me je nekaj pičilo, da bi pa mal testiral GECO PLUS 11 g, saj je strelivo sorazmerno poceni z bondet kroglo. Imam češko bokarico, ki mi dela grupo zadetkov na 100 m 3-4 cm z PLUS-om. Se pravi za lov zadovoljivo, kar se tiče divjadi naj rečem samo eno super drogla in strelivo za ta cenovni razred. Na divjadi zmeraj izstopna rana v velikosti do 5 cm. Streljal sem pa divje prašiče in srnjad. Tako, da sem sedaj nabavil še za ostale kalibre isto strelivo.