PDA

View Full Version : Nova cev za repetirko



Erysimum
9. September 2009, 09:39
Ker imam težave z natančnostjo moje nekoliko dotrajane repetirke, trenutno razmišljam o nabavi nove cevi. Zanima me, če imate kakšne izkušnje z nabavo nove cevi. Svetovali so mi nakup Böhler cevi v Borovljah. Baje imajo cevi različnih kvalitet, kar se odraža tudi na njihovi ceni.
Ali morda veste za cene in kaj mi svetujete?

Hvala!

detel
9. September 2009, 16:04
Češka je tudi v redu.

denis jež
10. September 2009, 17:35
Če bi bil s tabo bi naredu takole,tole puško bi dal lepo u omaro za spomin,in bi kupil eno novo puško,ki bi bila potem za naslednjih 50 let. Ker tudi če menjaš cev imaš potem še zmeraj staro,in use skupaj te pride kar okrog 400€ sigurno nove puške so recimo češke okrog 800,pa tudi kakšna tika za okrog 1000€ ali pa titan,in ima res potem novo puško precizno in vse. drugače pa veliko montirajo sedaj Lothar Walther cevi,zelo natančne,cena je pa kolikor je debela denarnica,lahhko daš za cev 150€ ali pa 500€.
Moje menenje

tinko balinko
10. September 2009, 18:52
jugoslovanska cev stane okrog 80eur.nisi pa napisal kako pusko mas....

zajec
10. September 2009, 19:16
Kolk je pa še montaža cevi?

pmarijan
10. September 2009, 19:21
Nova tekmovalna cev za long range tekmovanja - narejena po naročilu, oz. željah stranke, ter za željeni kaliber bi stala z montiranjem vred cca 600 EUR v Avstriji.

sauer202
10. September 2009, 20:19
jugoslovanska cev stane okrog 80eur.nisi pa napisal kako pusko mas....
Ful kvalitetna pa more bit :icon_neutral:

amwin
10. September 2009, 21:11
Ful kvalitetna pa more bit :icon_neutral:

A slučajn dvomš!
Ker zgleda ne poznaš dober tega orožja! Ni vse v dnarju prjatu!
Mal poglej kdo vse uporablja zastavine cevi!:icon_study:

lp

jazbec
10. September 2009, 22:29
Remington.....

sauer202
10. September 2009, 22:30
Ma lej, ti jo kr mej, jst jo pa ne bom. Za 80€ nima bit kej dost in ne.
Selekcija v fabriki je verjetno zelo slaba, tako da verjetno ena od petih cevi je verjetno dobra. Pri kaki spodobni nemški fabriki, je izmet veliko večji, posledično tudi cena okol 600€, ampak je neka garancija preciznosti ne. Meni veliko pomeni, da ko kupim puško, vem vnaprej da bo nesla, pr Zastavi pa ne moreš lih vedet (4cm grupa ni dovolj dobro v letu 2009).
Remington? Amm ameriške puške se tud ne morjo hvalit z neko kakovostno izdelavo, tolk da smo si na jasnem.
In ne, ni vse v dnarju, sam če bi ga mel mal več verjetno vseeno ne bi mel Zastave ane?

rws
10. September 2009, 22:39
Js ti prodam cev od kranjskega karabina, kaliber 243win, dolžine 50cm, cev pa še ni brunirana.Če ti je kaliber všeč, lahk napišeš na ZS.lp

tinko balinko
10. September 2009, 22:57
sauer ni cisto tako kot pravis,jugoslovanske cevi so ene najbolsih na svetu,seveda je dejstvo da so tiste na njihovih orozjih malo slabse kakovosti,kot pa tiste ki so za izvoz v nemcijo in anglijo in seveda v ameriko,zato ne se cudit ce ima kdo na svojem mauserju jugo cev gor,nekaj si zapomnite jugoslovansko orozje in strelivo je eno najbolsih na svetu najbol kvalitetno najbol vzdrzlivo,in najbol spostovano.........
samo slovenci nebi bli slovenci ce nebi pluvali po tistem kar ni nemsko......
ce kdo ne vrjame naj gre na ameriski forum in uprasa po jugoslovanskem orozju in strelivu........
80eur je samo cev brez mirkov in brez dela.

Erysimum
10. September 2009, 23:06
Gre za puško, ki je stara okrog 100 let, I. svetovna vojna, Steyr Mannlicker M95, leta 1954 predelana v kaliber 7x57R. Ni problem kupiti nove puške, rad pa bi še naprej uspešno uporabljal orožje, ki ga je uporabljal moj ded in praded. Do pojava težav sem s puško delal grupe 3 cm. V omari je pa tako ali tako še nekaj kosov brezhibnega orožja.

Kolovski
10. September 2009, 23:23
Glede na to, da ima puško neko osebno vrednost, bi jaz na puško namestil kar tvoja denarnica dopušča. Za intemerco: boroveljska cev nama z bratom služi več kot zadovoljivo- jo ima brat na 7x64 ter jaz na 8x57 - grupa vrhunska - za lov več kot zadovoljiva. Verjamem tudi, da češke, Zastavine in ostale cevi niso slabe. Ne poslušaj špetira tu na forumu.... če hočeš puško imeti za lov, je tudi Zastavina ali češka za 80€ dobra - pač grupa 4 oz. malo več centimetrov (marsikdo ni sposoben ustrelitii take grupe z nevemkakšno super****rfulhudonatančno cevjo...). Če pa hočeš varmint oz. match cev, boš pa pač odšel malo več denarja - vse je v tvoji odločitvi!

jancar
11. September 2009, 08:25
Ne poslušaj špetira tu na forumu....

Bravo Kolovski, tako se govori oz. piše, vsak se sam odloča in seveda glede na finačno stanje samo če nisi od direktorja sin:icon_lol:

sauer202
11. September 2009, 09:14
sauer ni cisto tako kot pravis,jugoslovanske cevi so ene najbolsih na svetu,seveda je dejstvo da so tiste na njihovih orozjih malo slabse kakovosti,kot pa tiste ki so za izvoz v nemcijo in anglijo in seveda v ameriko,zato ne se cudit ce ima kdo na svojem mauserju jugo cev gor,nekaj si zapomnite jugoslovansko orozje in strelivo je eno najbolsih na svetu najbol kvalitetno najbol vzdrzlivo,in najbol spostovano.........
samo slovenci nebi bli slovenci ce nebi pluvali po tistem kar ni nemsko......
ce kdo ne vrjame naj gre na ameriski forum in uprasa po jugoslovanskem orozju in strelivu........
80eur je samo cev brez mirkov in brez dela.
Ja ja super strelivo je, PPU in Igman je res super, ko mi z vsakim drugim, tudi Češkim, ki je NEPRIMERNO boljše, dela spodobno grupo, tvoje "velespoštovano" Jugo strelivo pa meče levo desno 5cm. Super res. Ja ja jugoslovanske so ene najboljših ja. Ne rečem da more bit vse nemško. Tud finci delajo dobro orožje. Pa še marsikateri narod. Sam ne mi pravit, da je ena blesava zastava za 500€ tolk dobra k puška za 1500€. Ker vsak puškar, ki sm ga tle prašal je povedal tako: če si hočeš puško mal uštimat (zastavo), boš dal še enkrat tolk dnara v njo, kolikor si plačal za novo.
Tinček: veš zakaj imajo v ZDA jugo strelivo? IZKLJUČNO zaradi cene. Tako da boš vedel. Ker oni uporabljajo poceni strelivo, in jugo je poceni.

Brlogar
11. September 2009, 09:48
Ka pa vem, če mal pobrskaš po tujih forumih boš našel o zastavini interarms seriji večinoma kar dobre ocene in pohvale

jancar
11. September 2009, 10:01
Sauer202; zgleda da maš ti dost dnarja, nekateri ga nimajo zato jim ne vsiljuj kaj naj kupi se bo že sam odloču.kva mi taki dvignejo prtisk.
Pa brez zamere

sauer202
11. September 2009, 10:03
Ja že že, ampak tukaj se je treba zavedat, da z ameriškim orožjem evropskega ne moreš primerjat. Ker njihovo serijsko orožje ni nevem kaj. Oni niso grozno "picajzlasti" glede tega, ampak še enkrat povem, da pri njih veliko šteje cena, in je treba to vzeti v zakup. Če bereš njihove lovske forume, od evropskih znamk najbolj cenijo Blaser, vsaj kar sem jaz videl.
Nimam dosti dnarja. Povprečno plačo imam, če bi rad vedel. Ampak imam raje 2 uredu puški, kot 10 "krepel".

andrej win
11. September 2009, 10:07
Ja ja super strelivo je, PPU in Igman je res super, ko mi z vsakim drugim, tudi Češkim, ki je NEPRIMERNO boljše, dela spodobno grupo, tvoje "velespoštovano" Jugo strelivo pa meče levo desno 5cm. Super res. Ja ja jugoslovanske so ene najboljših ja. Ne rečem da more bit vse nemško. Tud finci delajo dobro orožje. Pa še marsikateri narod. Sam ne mi pravit, da je ena blesava zastava za 500€ tolk dobra k puška za 1500€. Ker vsak puškar, ki sm ga tle prašal je povedal tako: če si hočeš puško mal uštimat (zastavo), boš dal še enkrat tolk dnara v njo, kolikor si plačal za novo.
Tinček: veš zakaj imajo v ZDA jugo strelivo? IZKLJUČNO zaradi cene. Tako da boš vedel. Ker oni uporabljajo poceni strelivo, in jugo je poceni.

Mogoče še nisi videl kako nese dober zastavin karabin..:icon_lol::icon_biggrin:
Poglej post ki ga je objavil veper,kjer je napisal,da je veprica ustrelila 28 al 29 krogov z zastavo..
Men se zdi to zadosten razlog,da verjetno nebi kupoval puške za 2000€:icon_wink:

Američani nimajo dragega streliva in imajo ga velik, velik ,... Vsaj men se tko zdi,če primerjaš dolar in €,pa pogledaš mal cene,je kr dost pocen...

jancar
11. September 2009, 10:08
Ampak imam raje 2 uredu puški, kot 10 "krepel".

važno je držalo:icon_lol::icon_wink:

rws
11. September 2009, 10:45
točno tako, kdor zna lahko s kozo boljše in hitrejše orje kot nekdo s plugom:icon_lol:
Nekateri preveč berete te ameriške forume, na katerih večinoma o orožju in strelivu pišejo zelo izkušeni 18-letniki.
O igmanu tudi sam samo najboljše: grupa dobrih 5cm, ko sem spredaj odrezal svinec, kjer se začne plašč, sem ustrelil celo grupo blizu 3cm. Odsun sicer pri tej municiji je pošteno močnejši kot pri ostali, sicer pa dokler rame ne utrga nimaš kaj za "mijavkat":icon_wink:

Ne vem kako bi naj streljala zastava, ali neko orožje, za katerega lahko rečemo da je "slabše od ostalih"?
Kolega, s katerim sva "pred davnimi leti" skupaj opravljala lovski izpit, z lokom uspe ustreliti 3 puščice na 100m v tarčo srnjaka:icon_exclaim:

wolf1
11. September 2009, 13:34
Ko ste že vsi posvinjali temo do konca, jo bom še jaz malo. Imam naslednje vprašanje:

- Kakšna je razlika uplenit divjad s puško od 300€ ali od 30000€?

rws
11. September 2009, 13:54
razlika je ogromna. Že samo puško za 30.000e v roke primeš z rokavico, medtem ko tisto za 300e z smolenimi rokami:icon_wink:

Veper
11. September 2009, 14:21
Wolf moje mnenje dobro poznaš in še vedno nisem našel korenjaka ,ki bo enkrat bolje ustrelil z puško ki je lahko tudi 100x dražja od moje.
Drugače pa če že delate eksotične primerjave paje mogoče tala tudi na mestu
Če ti radodajka zaračuna 30000e za mora biti tako dobra ,da ti zaradi tega one tudi glave ne bo dvignil, če bo pa zahtevala 300e bomo pa vsi hoteli še glihati.:icon_lol:

pmarijan
11. September 2009, 14:44
...Če ti radodajka zaračuna 30000e za mora biti tako dobra ,da ti zaradi tega one tudi glave ne bo dvignil, če bo pa zahtevala 300e bomo pa vsi hoteli še glihati.:icon_lol:

Uh - takšne cene da so?
No sedaj pa vem, zakaj je toliko Bi-sexualcev! Bi, pa nimajo denarja... :icon_twisted::icon_confused::icon_wink:

denis jež
11. September 2009, 17:25
Živjo
zdej je recesija tako da pomoje se da že z marsikatero zmenit za 30€ ne za 300 in ne za 30 000 :D heheheh

Erysimum
16. September 2009, 23:21
Najverjetneje bom nabavil cev Lothar Walther. Direktno od proizvajalca naj bi cena cevi znašala okrog 300 EUR.