PDA

View Full Version : Klopi in bolezni



206
26. August 2009, 14:58
Previdno!!

Na Celjskem porast primerov borelioze (http://www.siol.net/slovenija/zdravje/2009/08/na_celjskem_porast_primerov_borelioze.aspx)



Tudi na Dolenjskem se povečuje.

capra ibex
26. August 2009, 15:23
Na gorenjskem je pa že mem saj kar se mene tiče upam :icon_redface:
5048

Tole je moja noga u začetku junija. Klopa mi je moja izdrla po parih urah pa je bilo čez ene tri tedne tole poj. :icon_evil:
Sem odšel k zdravniku ki mi je dal dozo sumameda, poj sem bil ene dva dni enih 300% več na skretu kot ponavadi ampak se je počas poštimalo. Baje pa če zamudiš je pa dost neprijetna stvar. Slišal sem da so nekateri pristali na vozičku.

lp

Kolovski
26. August 2009, 15:26
Uf, ja precej je zajeban, če zamudiš. Moj voča, je prepozn porajtov, da se mu rdečica okol pika klopa veča... 14 dni je hodu na jesenice po 1uro na infuzijo.

guss
26. August 2009, 15:57
Js sn jih že letos meu ene 15 pa se nisn šou cepit! Mnde ja ne bo kake kozlarije!

teohafy
26. August 2009, 16:10
Za boreliozo ni cepljenja. Se je pa fajn cepit proti klopnemu meningoencefalitisu. Eni so pravi srotiji po preboleli bolezni, tako da se splača cepit.

ostrostrelec.pero
26. August 2009, 16:46
Js sn jih že letos meu ene 15 pa se nisn šou cepit! Mnde ja ne bo kake kozlarije!

Guss ne zajebavaj se z svojim zdravjem, pa se bejž hiter cepit. Je pa res da so nekateri jagri bolj iz hudiča od klopov( upam da nisi med njimi ha-ha).

detel
27. August 2009, 09:35
Mene fejst napadajo klopi. Spomladi sem jih imal ene 10 ali več. Celo tri naenkrat na nogi. Sreča, da je na Prim. Borelie malo. Dobra zaščita so škornji, ki jih bom od sedaj nosil vsako pomlad. Klop se prime na čevelj ali nogavico in nato potuje po tebi.
Sem se pa cepil proti meningitisu, letos dvakrat, po enem letu spet, nato po treh letih in naprej vsakih pet let. Vsaka doza je 30EUR .

Ganges
27. August 2009, 10:24
Pri nas pa je vsaka doza 26 EUR. Dobiš eno takoj, drugo čez 2 tedna, tretjo čez 6 mesecev, potem pa čez leto, tri, pet... Je pa vseeno potrebno biti pozoren na boreliozo kot opozarjajo vsi. Tudi proti meningoencefalitisu si baje odporen šele po drugi dozi, saj samo prva ne prime dovolj.

lp

guss
27. August 2009, 13:48
Bo treba it ja!

jereb
31. August 2009, 22:48
Kolegi malo premislite, doza je 30 eur. Prvo leto stane cepljenje 100 eur, nato pa po 30 eur na 5 let. Pa ja ne boste šparali na zdravju! Pojdite se cepit! Meningoencefalitis ponavadi pusti hujše posledice kot borelioza, ker ga kasneje "opazimo". Za boreliozo pa naj vas kar bolša polovica večkrat tedensko dobro pregleda, če ste flekasti. Jaz sem jo fasal pred 10 leti. Zanimivo je bilo to, da se je flek pojavil sam od sebe, kajti klopa tisto leto še nisem imel!

Ko pa greste na "tehnični" pa omenite, da ste dosti v gozdu, pa če lahko kri še za boreliozo pogledajo. Lahko vas preseneti!

capra ibex
15. September 2009, 10:30
Izgleda da imam prav srečo s klopi letos.
Tale je že prav kapitalc, sem ga fajn zredil. :icon_confused: Res je zadnj čas da gre temperatura pod ničlo. :icon_evil:
5188

5189

Lectograjski
15. September 2009, 11:34
Majhen namig glede klopov. Moja izkušnja. Za prisesanega klopa imam zdravilo. Kapljica WD 40 (je vedno v nahrbtniku), klop v nekaj sekundah dehidrira in pogine. Počakam še minuto in ga počasi odvijem. Nobeno drugo sredstvo se ni pokazalo za učinkovitejše.

ZR7
15. September 2009, 11:42
Majhen namig glede klopov. Moja izkušnja. Za prisesanega klopa imam zdravilo. Kapljica WD 40 (je vedno v nahrbtniku), klop v nekaj sekundah dehidrira in pogine. Počakam še minuto in ga počasi odvijem. Nobeno drugo sredstvo se ni pokazalo za učinkovitejše.

Pri teh "zdravilih" se pojavlja vprašanje če v tem času klop ne izpusti, izbruha trebušne vsebine nazaj v ranico in se s tem še poveča možnost okužbe.
Včasih so bila tudi zdravniška priporočila podobna. Kapljica olja ipd.
Dandanes priporočajo pinceto in enostavno poteg navzven brez vrtenja.

Potem pa vedi kako je najbolj prav.:icon_confused:

Mogoče je 8x57JS res še najboljše zdravilo.:icon_wink::icon_twisted:

detel
15. September 2009, 13:25
Capra, fajn si ga zredil. Imaš dobro kri :icon_lol:. Čudno, da te ni takoj zasrbelo, tako kot mene. :icon_confused:

zober
15. September 2009, 16:49
Čik al pa ogenj!

dolgin
15. September 2009, 17:09
Pri odstranjevanju je najboljši postopek sledeč : v lekarni si nabavite sprejček (ne vem točno kako se imenuje),je narejen na bazi tekočega dušika in s tem klopa zamrznete in ga lahko brez problemov odstranite,po odstranitvi ga obvezno še stisnite. Bolj ko ga boste "rofkali" s kakimi olji in masažami slabše bo,prej bo izpustil v vas še tisto česar še ni do tistega momenta. Strup oz. slina klopa NAJ BI BILA termolabilna,torej Zobrove navedbe držijo,če mate zadosti j...c da se kurite s kakim ognjem!
Sicer pa Capra.... temperature pod ničlo klopu ne škodujejo,lahko da zmrzne,ne bo pa zaradi tega poginil (podoben sistem ima navadna muha,poskusite jo zamrzniti in potem počasi odtaliti,presenečeni boste). Klop lahko v temperaturah pod ničlo preživi tudi več let. Tudi s hrano nima problemov,ko se enkrat naje in sam odpade(recimo od divjadi) ima za kar precej časa lahko mir. Je bolj grozna živalca kot zgleda na prvi pogled.
Ne igrajte se z zdravjem,riskirajte tiste dve škatle patronov in se pojdite raje cepit proti KME. In drži kot že prej napisano: zaščite po prvi dozi cepljenja še ni,saj gre v tem primeru za mrtev virus (priprava organizma na cepivo),v drugi in vseh nadaljnih dozah pa je oslabljen virus,tako da ga telo zlahka premaga in ustvari zadostno število protiteles,zato je tudi ključnega pomena, da ste ob cepljenju povsem zdravi.
Za boreliozo pa je najboljša preventiva redno pregledovanje po prihodih domov iz gozda.......

lp

detel
15. September 2009, 18:16
Capra ima prav. Ko pade temp. se aktivnost klopov zelo zmanjša. Pozimi ga redko dobim. Jaz vzamem pinceto in ga v momentu spulim, tako, da nima časa sikati v mene :icon_lol:.

RedFox
21. September 2009, 09:24
Zdravo,

Pri sebi sem opazil, da me klopi ne marajo, če smrdim po dimu. Ker veliko taborimo, je tam obvezen tudi taborni ogenj in dim. Obleka, koža, lasje kmalu smrdijo kot star dimnik. Preprost in učinkovit način:icon_wink:, le v civilizaciji potem ljudje malo vihajo nosove.:icon_twisted:

Ali je mogoče kdo opazil kaj podobnega!

ZR7
21. September 2009, 10:05
Erlihioza je tudi polezen, ki se prav tako lahko pojavi ne samo pri psu, temveč tudi pri človeku.
Z Biso greva danes na test. Bojim se najhujšega.:icon_cry:

Brlogar
18. June 2010, 10:45
Letos je, vsaj na področju našega lovišča, tele golazni ogromno.

Zanimajo me vaše izkušnje z učinkovitostjo repelentov. Se je kakšen izkazal za bolj učinkovitega?

mugo
18. June 2010, 10:58
Ker sem poleg lova tudi službeno veliko v gozdu, lahko povem iz svojih izkušenj in izkušenj kolegov in sodelavcev, da je veliko bolj učinkovito zaščitno obnašanje kot razna kemična zaščitna sredstva. Razni kemični repelenti so se po mojih izkušnjah izkazali za neučinkovite, saj klop v vsakem primeru "skoči" na nas in potem nas ne bo več kar tako zapustil, ker smrdimo po repelentu. Bo pač toliko časa lezel po obleki, da bo prišel podnjo in se prisesal na primernem mestu. Verjetno bi repelent deloval edino, če bi ga nanesli po celem telesu, da se klop nebi imel kje prisesati. Ampak ne vem, če je komu v interesu nanašenje teh strupov po vsem telesu.
Priporočam raje primerna oblačila, skozi katera bo klop težje prišel do kože. Dolge hlače, dolgi rokavi, pa takoj ko pridemo iz gozda slecimo ta oblačila in jih po možnosti damo čimprej v pranje. Pa najboljše je čimprejšnje tuširanje po prihodu iz gozda, če se nam je kakšen klop že prisesal, ga odstranimo čimprej, ker s tem zmanjšamo možnost prenosa bolezni iz klopa na nas.

Brlogar
18. June 2010, 14:22
Razumljivo, poskušam bit previden. Ampak kljub temu, da jih vztrajno pobiram s hlač in se doma tuširam, sem samo minuli vikend izpulil 6 že prisesanih.

Tudi sam se izogibam uporabi kemikalij na koži, zato me je zanimalo, če ima kdo izkušnje z Forthom ali čim podobnim. Se pa bojim, da je to res bolj blažev žegen, tako kot piše Mugo.

mugo
18. June 2010, 16:08
Forth in podobne reči sem preizkusil. Za hec sem nekoč z nekim repelentom (ne insekticidom, repelentom) poškropil nadležno oso. da bi jo pregnal. No pa je kar strmoglavila in poginila. Tako da... teh strupov jaz že zato ne dajem na sebe. Pa tudi delovali niso, ko sem jih preizkušal, ravno tako sem imel prisesane klope. So pa repelenti dobri za ljudi, ko si našprican res smrdiš :icon_twisted:

detel
18. June 2010, 16:36
Aha,....da te ženske ne nadlegujejo :icon_biggrin:

jereb
13. July 2010, 22:46
Preiskušal forth (tudi službeno), pa autan .... in konec koncev ugotovil, da bistvene razlike med uporabo in neuporabo repelentov ni. Žal. Tako da se je potrebno sprijazniti z dejstvom, da nas klopi in podobna "golazen" najbolj najedajo v gozdu. Sam se ne sekiram več kako sem oblečen, saj sem opazil, da sem klope pulil s sebe že v vseh možnih kombinacijah oblek in repelentov, celo delavska obleka ,ki smrdi po olju in bencinu ni več učinkovita. Opažam celo to, da klopa fašem v stanovanju (se skrije nekje na obleki pa skoči dol preden gre v pranje...) ali ga celo "prenesem" na sobivajoče.

Tako smo sklenili, da se proti klopnemu meningoencefalitisu ceijo še vsi preostali člani družine. Za boreliozo pa se pregledujemo (z mlado ženo je to lahko hudo uporabno :icon_lol: ) Sem pa kljub temu že 10 let pozitiven na boreliozo :icon_cry:

Prisesanega klopa pa čim prej zagrabit in spulit, nič vrtit pa mazat. Za lažje izpuljenje brez stiska klopa (da čim manj sline spusti v ranico) pa se dobijo različne "zekenzange" - ja nemci jih delajo pa imajo nemško ime.

jelen1
13. July 2011, 15:47
js sm meu že dosti klopov pa kroga nisem opazil, zato me je malo strah da sem kaj spregledal ali pa se krog sploh ni pojavil :icon_evil:....kaj je možno da ko grem k zdravnici da poprosiš da te pregledajo preventivno če imaš boreliozo??.
veliko ljudi se boji medveda, teh majhnih hudičov pa ne :icon_confused:

lp

detel
13. July 2011, 20:40
Opravi se kontrola krvi na protitelesa .

Ahiles
14. July 2011, 09:56
pregled krvi na specifična protitelesa se lahko opravi, vendar ni nujno, da protitelesa sploh zazna (ceo v samo slabih 30% akutne okužbe - sploh pri tistih, ki so vmes jemali antibiotike). V kliniki je najbolj pomembna ta "rdečina" (eritema migrans), ki je zanesljiv in visoko specifičen znak okužbe. pojavi se v prvi fazi (t.j. akutni okužbi) za latntno dobo nekje 10-14 dni v povprečju. Rdečina se širi iz centra, kjer je bil prisesan klop navzven. že v nekaj urah od začetka močno napreduje in je relativno velika. naraste lahko do premera nekaj 10 cm. ob širjenju premera se lahko v sredini pojavi belina/bledica. ne smemo je zamenjati z navadno reakcijo na ugriz klopa, ki predstavlja lokalizirano rdečino, ki se nikamor ne širi.

Sicer je možen pregled in ti predlagam, da se v primeru, da si zaskrbljen oglasiš in posvetuješ s svojim zdravnikom. Načeloma (in res samo načeloma!) pa eritema ne moreš kar tako spregledati...

jelen1
14. July 2011, 14:40
aha. hvala:icon_biggrin: , sem razumel...jaz ko bom šel k zdravniku bom spopotoma uprašal za pregled ....

žandar
14. July 2011, 16:48
"rdečina" (eritema migrans), ki je zanesljiv in visoko specifičen znak okužbe. pojavi se v prvi fazi (t.j. akutni okužbi) za latntno dobo nekje 10-14 dni v povprečju. Rdečina se širi iz centra, kjer je bil prisesan klop navzven. že v nekaj urah od začetka močno napreduje in je relativno velika. naraste lahko do premera nekaj 10 cm. ob širjenju premera se lahko v sredini pojavi belina/bledica. ne smemo je zamenjati z navadno reakcijo na ugriz klopa, ki predstavlja lokalizirano rdečino, ki se nikamor ne širi.

..

Nekje sem prečital, da se rdečina ne pojavi pri vseh okužbah z borelijo, ki so jo povzročili ugrizi klopov.
Zanima me ali to drži in če drži , kako bom v zgodnji fazi ugotovil, da sem okužen z borelijo.

Ahiles
14. July 2011, 17:46
Nekje sem prečital, da se rdečina ne pojavi pri vseh okužbah z borelijo, ki so jo povzročili ugrizi klopov.
Zanima me ali to drži in če drži , kako bom v zgodnji fazi ugotovil, da sem okužen z borelijo.

Da, drži. Sicer je nemogoče napovedati verjetnost, da se bo rdečina pojavila. V ameriški literaturi se (tam je glavni povzročitelj v glavnem druga bakterijska vrsta istega rodu Borelia burgdorferi sensu stricto - v ožjem pomenu) pojavljajo najrazličnejši odstotki pojavljanja rdečine in sicer od 30-80% bolnikov. Pri nas bi dejal, da se pri večini ljudi, ki so okuženi, rdečina pojavi (je pa to zgolj ocena, še boljše: mnenje :icon_neutral:).

Dejstvo je, da je rdečina (eritema migrans) edini specifični znak bolezni v akutni fazi. če je odsoten zato nastane problem, ker so ostali znaki zelo nespecifični in jih ljudje (in tudi zdravniki) pogosto pripišejo mnogim drugim boleznim, stanjem,... Ti znaki so: splošna oslabelost, glavoboli, utrujenost, zaspanost, bolečine v mišicah blago povišana telesna temperatura in še marsikaj. Za predstavo: nekaj podobnega kot ob "virozi".

Zato je pomembno (in slednje bi bil moj odgovor na vprašanje), da v primeru, da se pojavijo takšne splošne težave in trajajo več kot 1 teden (in ni nobenega drugega možnega vzroka), obiščete zdravnika. Ob tem upoštevate še kakšna je sploh verjetnost, da ste okuženi: letni čas, izpostavljenost klopom. Ob pregledu zdravnika posebej opozorite, da ste se gibali v naravi. Včasih je zaradi epidemioloških vzrokov dobro navesti približno teritorij, kjer ste se gibali (obstajajo območja, kjer je prekuženost zelo velika in obratno).

Skratka, drugega enostavnega znaka za prepoznavo žal ni. Veliko pripomorek temu tudi preventiva in pa preglejevanje kože po aktivnosti v naravi. V primeru, da ste imeli prisesanega klopa in dobite te nespecifične simptome, je verjetnost seveda precej večja.

detel
14. July 2011, 20:08
Dvakrat sem dobil nespecifično rdečino a mi je dr. vseeno dal antibiotik .

patriot
14. July 2011, 23:19
S klopi nisem imel nikoli težav niso se mi prisesali oz. sem jih prej odkril, do letos. To leto jih, kar mrgoli in moral sem že tri odstranit tako, da se bo treba cepiti. Kot repilent sem začel uporabljati novo zadevo na tržišču St.. klop, vonj ima po divjem paradižniku. Zaenkrat dobro služi in jih zgleda odganja.
lp in dober pogled!

Ahiles
15. July 2011, 13:51
Dvakrat sem dobil nespecifično rdečino a mi je dr. vseeno dal antibiotik .

Tudi sam bi v takšnem primeru verjetno ravnal podobno. Antibiotiki, ki se uporabljajo za Lymsko boreliozo so relativno varni za uporabo (najverjetneje amoksicilin). V primeru, da bolezen napreduje do 2. faze, pa so posledice lahko precejšnje (v večini primerov ostanejo trajne posledice, bodisi na centralnem ali perifernem živčnem sistemu, bodisi na sklepih, koži, ostanejo nespecifične mišične bolečine - mialgije, fibromialgije, ipd.)

jelen1
16. July 2011, 13:24
včeraj ko smo še dokončevali prežo niti slutil da bi dobil klopa ker ga nisem tam nikoli dobil ali videl ker je na travniku...... včeraj ko pridem domov pa 10 prijetih :icon_confused: :icon_confused:..... upam da niso bili nevarni ker so bili usi iste vrste in približno enako veliko, se mi zdi da so bile larve, bolj svetli čisto majhni..... kaj tej klopi so bili v fazi larve in če so taki klopi nevarni?

Ahiles
16. July 2011, 14:30
taki klopi so običajno najbolj nevarni, ker jih ne opaziš prej, kot pa se prisesajo (stopnja okuženosti pa ne odstopa).

Da ne bo panike, saj se boš sčasoma navadil na njih :icon_lol: Pomembna je preventiva (repelenti, redno preglejevanje kože in morebitnih vgriznih ranic za eritem, dolge hlače in majice z dolgimi rokavi v goščavi...)

jelen1
16. July 2011, 16:07
aha... jaz sem jih dobil na eni trasi zraven travnika... prvič tam...
najbolj pomembno je opazovati vse znake in jih ne zanemarit..

Inanna
20. July 2011, 12:00
Klopi so prav povsod, travniki, gozdovi, domača trata...
Ko sem imela drugič borelijo, je bila prav od klopa, ki se mi je moral prisesat na nogo nekje okoli domače hiše, ker nisem nikjer okrog hodila:icon_confused:

Repelenti in pa redno pregledovanje... :icon_wink:
In cepljenje proti klopnemu meningitisu.

detel
20. July 2011, 12:11
Mene tudi radi napadajo. Spomladi jih dobim tudi do 10. Čimprej ga izpulim, sem se pa cepil proti meningitisu in priporočam vsakemu, ki je veliko v naravi .

Inanna
20. July 2011, 13:06
A kdo ve, zakaj se na nekatere ljudi raje "prijemajo"?
Če gremo z družbo kam v naravo, drugi sploh ne potrebujejo repelenta, ker sem jaz zraven. Četudi nasprejana, jih je vedno vse polno po meni, na drugih pa ne. Po kakšnem ključu izbirajo? Vedno sem mislila, da pač na vsakega, ki pride mimo...

detel
20. July 2011, 15:32
Prijetno dišimo...:icon_biggrin::icon_lol:

1248
20. July 2011, 19:41
Zdravo,

žrtve izbirajo glede na telesno temperaturo. Tudi moj kolega pri lovu je pravi magnet zanje, dokler se ne namaže, potem napadejo tudi mene.

Lp G.

jelen1
20. July 2011, 23:18
a je kdo imel že klopni meningitis in kako so potekali simptomi od začetka do odkritja bolezni?.. a je bil glvobol na začetku hud ali blag..

1248
21. July 2011, 08:21
Zdravo,

moja bivša ga je imela. Glavobol hud,bruhanje, pa jo je doktor kljub temu poslal domov. Šele na urgenci v Ljubljani so posumili na menengitis. Na koncu so ugotovili, da ne gre za klopnega ampak mešanico klopnega in virusnega. Klopni oslabi organizem, da virusni lahko napade. Vsaj tako so rekli.Je pa zorno. Nekaj dni kome in punkcije hrbtenične tekočine. Po tednu dni se je na srečo vse uredilo.

LP G.

jelen1
21. July 2011, 12:14
kaj se je takoj začelo z hudim glavobolom ali je bil v prvi fazi blag glavobol in v drugi hud?

detel
21. July 2011, 15:30
Jelen, glavoboli so pogosti zaradi drugih vzrokov. Pogovori se s starši in pojdi se cepit pa boš brez skrbi.

jelen1
21. July 2011, 16:49
pametno! :icon_biggrin:....
samo uprašam ker sem meu zdej neki klopov pa imam blag glavobol že 3 dni.. pa da nisem v skrbeh.... me ful malo boli... sej zdej če bom šel kaj mimo ambulante moram uprašat :icon_wink:

1248
22. July 2011, 08:34
Zdravo,

ko boš imel menengitis boš vedel kaj to pomeni boleti glava. Niti premakniti je ne boš želel. Na začetku je glavobol blag, kmalu pa preide v nevzržnega, Vse spremlja visoka vročina.

Lp G.

Brlogar
26. June 2013, 11:24
Letos so očitno orenk strupeni... :S Res pa je, da sem si jih že ene 15 izpulil to sezono.
Trenutno sem na antibiotikih zaradi eritema Lymske borelioze. Upam, da konjske tablete naredijo svoje.

Zdaj sem si na Amazonu naročil Permetrin v spreju za impregnacijo oblek. Da probam, če res deluje.

alojz1
26. June 2013, 11:39
Zdaj sem si na Amazonu naročil Permetrin v spreju za impregnacijo oblek. Da probam, če res deluje.
Če deluje nam sporoči.
Znanec je tudi imel dolgo hude glavobole. Preiskave za vse in negativne. Potem je sam zahteval še za klope (meningitis, erlehija). Zelo huda okužba.
Psi so večinoma okuženi. Pri nekaterih je to neizrazito. Pokaže se na začetku brejosti ali ob luni. Naravno zdravilo je izvleček (kapljice) ščetinca.

Brlogar
26. June 2013, 11:51
EDIT: Sem si probal naročit. Ne pošiljajo v Sloveniijo :(

Tole bi imel:
http://www.amazon.co.uk/Nomad-Bugproof-Clothing-Treatment-Permethrin/dp/B000R2DQFW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1372236649&sr=8-1&keywords=permethrin

Ali pa tole:
http://www.amazon.co.uk/Bugproof-Ultra-Clothing-Treatment-150ml/dp/B002DZEI80/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1372236649&sr=8-6&keywords=permethrin

Moram malo raziskat, kako bi lahko dobil...

PROF.racoon
26. June 2013, 13:54
Brlogar, prilepiš, prosim, link?

S svakom uporabljava Forth in tudi izredno dobro deluje. Zunaj sem skoraj vsak dan (na lovu, da se razume) in dobil samo dva klopa, pa še to takrat, ko sem se pozabil pošpricati.
Drugače pa sva se s svakom letos tudi cepila proti klopnemu meningoencefalitisu...

PROF.racoon
26. June 2013, 13:55
Sem prehitro odgovarjal, pa spregledal, da si to že naredil... :)

PROF.racoon
26. June 2013, 13:57
Brlogar, če ti prideta kaj prav tale dva linka:
http://www.ebay.com/itm/Bugproof-Mosquito-Net-Treatment-Kit-50ml-Two-Treatments-/390409039502?pt=UK_TravelTickets_Accessories_RL&hash=item5ae6312e8e

in

http://www.ebay.com/itm/Bugproof-Ultra-Anti-Mosquito-6-Week-Clothing-Treatment-150ml-Insect-Repellent-/390525492150?pt=UK_TravelTickets_Accessories_RL&hash=item5aed221bb6


Vse iz V.Britanije...

TaSl
26. June 2013, 19:32
Vsa divjad in tudi psi so okuženi, vendar jim virus meningitisa ne povzroča težav oziroma ne vpliva nanje, vsaj tako je predaval doktor Bidovec.

alojz1
26. June 2013, 19:57
Erlehija je hujša, če znakov ne zaznamo pravočasno. Jaz sem bil že ob enega psa. Simptomi se pokažejo v razbolelosti sklepov in togi hoji. Kasneje tudi hujšanje in izguba ravnotežja.

mugo
26. June 2013, 22:05
Rakun, ti bom povedal o mojih izušnjah in in zkušnjah mojih sodelavcev, ki smo vsk dan v gozdu. Forth ne deluje. Zaenkrat še nismo preizkusili repelenta, ki bi bil učinkovit. In se raje nihče ne šprica, ker smrdiš že, pomaga pa ne. Pa še strupene zadeve so v glavnem to...
Ravno danes sem začel s preizkušanjem ene nove maže, bom videl kako deluje. Ker letos je klopov nenormalno veliko. Prejšnji teden v tisti vročini sem imel povprečno po 5 prisesanih na dan, onih hodečih pa ne štejem. Danes nisem našel nobenega prisesanega.Mogoče je kriva sprememba vremena,ali pa maža, ki jo testiram, dejansko pomaga. Bomo videli kako bo v daljšem časovnem obdobju.

Brlogar
26. June 2013, 23:11
Brlogar, prilepiš, prosim, link?

S svakom uporabljava Forth in tudi izredno dobro deluje. Zunaj sem skoraj vsak dan (na lovu, da se razume) in dobil samo dva klopa, pa še to takrat, ko sem se pozabil pošpricati.
Drugače pa sva se s svakom letos tudi cepila proti klopnemu meningoencefalitisu...

Ja, cepljen sem tudi jaz.

Od repelentov ki vsebujejo DEET večina virov daaaleč najbolj priporoča Ultrathon. Tega se dobi tudi pri nas.

Za impregniranje obleke pa ameriška vojska uporablja Permetrin. Ko se zadeva vsuši v blago traja par tednov in menda deluje tudi še po dveh do treh pranjih.
Tale tvoj tadrugi Ebay link (Bugproof) bi znal biti kar uporabna zadeva. Bom proibal naročit.

Sicer pa sem malo pobrskal in permetrin vsebuje tudi Effect sprej, ki ga dobiš tudi pri nas.
http://www.effect-insekt.si/index.php?stran=katalog%20izdelkov&vrsta=Univerzalna%20za%9A%E8ita%20pred%20vsemi%20v rstami%20mr%E8esa

TaSl
26. June 2013, 23:23
Proti klopom še najbolj pomaga temeljit pregled po celem telesu takoj po prihodu domov, pregled ženskih rok in oči sevedabiggrin

PROF.racoon
26. June 2013, 23:26
Rakun, ti bom povedal o mojih izušnjah in in zkušnjah mojih sodelavcev, ki smo vsk dan v gozdu. Forth ne deluje. Zaenkrat še nismo preizkusili repelenta, ki bi bil učinkovit. In se raje nihče ne šprica, ker smrdiš že, pomaga pa ne. Pa še strupene zadeve so v glavnem to...
.
.
.

Na meni pa deluje... Večkrat pridem v gnezdo klopov, ko jih je naenkrat 15-20 na meni. Jih vidiš, kako jih stisne (noge pokrčijo k sebi) in poginejo... Pa ne delam reklame...
Mugo si prepričan, da je Forth strupen? Bi naj bil na naravni bazi in priporočljiv tudi za dojenčke... Pa brez vonja, ko je enkrat na oblačilu...

Drugače pa sem takoj za kaj drugega še sprobat. Če le deluje in ni predrago...

mugo
26. June 2013, 23:30
Mugo si prepričan, da je Forth strupen? Bi naj bil na naravni bazi in priporočljiv tudi za dojenčke... Pa brez vonja, ko je enkrat na oblačilu...
Ni strupen, deluje pa kot blažev žegen, kot pravi moj sodelavec, pomaga ne, škoduje pa tut ne.
Iz izkušenj ti povem, da se le majhen procent klopov, ki ti lezejo po obleki, dejansko prisesa na kožo, tudi brez repelenta.

mugo
27. June 2013, 00:24
Pa še nekaj. Repelenti so eno, insekticidi pa drugo. V veliki koncentraciji pa tudi repelent ubija, to smo pa tudi že preizkusili.
Aja, meni obleka dodatno začinjena z nekim protiklopnim smradom nekako ne gre skupaj z lovom.

detel
27. June 2013, 09:38
Racoon, svinca v mesu se bojiš, insekticidov in repelentov pa ne biggrin.

PROF.racoon
28. June 2013, 09:27
Racoon, svinca v mesu se bojiš, insekticidov in repelentov pa ne biggrin.

Brez skrbi... Preberi si, kaj piše na Forthu... :icon_wink: Pa eno je vnašati v telo, drugo pa na obleko...

Drugače pa se strinjam z Mugotom, da lov in razne dišave ne gredo skupaj...

Legvan
3. July 2013, 07:20
Zdravo,

jaz sem proti meningitisu cepljen že najmanj 6-7 let, prav tako moji otroci. Klopov ne najdeš samo na robu gozda ampak tudi ko greš po pločniku ali ob cesti. To sem doživel že večkrat, da sem ga dobil ob robu ceste kakor v gozdu. V poletnih mesecih uporabim tudi sprej proti mrčesu vendar za klope ni nekega haska. :icon_sad: Sem pa zasledil nekakšne zapestnice, ki jih daš okrog roke in to bi naj pomagalo odganjat komarje kakor klope (sem jo kupil in malo testiral pa je res bilo man klopov). Prepojene so z meliso in so primerne tako za nas in otroke kakor tudi za naše 4 nožne prijatelje. Drugače pa ko prideš iz gozda se dobro preglej za klope in čim prej pod tuš:icon_lol::icon_lol::icon_lol: Bighand

mrzlikar
7. December 2013, 19:00
Pozdravljeni.
Čeprav je sezona klopov za letos k sreči mimo bi navedel nekaj svojih izskušenj.Lahko rečem da me imajo klopi zelo radi.Proti klopnemu meningitisu sem cepljen, drug problem pa je borelija.
Prvič sem se z to okužbo srečal v zgodnjih devetdesetih letih.K sreči je bil par mesecev prej v reviji Lovec objavljen članek Dr.Strleta o tej bolezni.Rdečino sem pokazal dežurnemu zdravniku in mu naravnost povedal da je to borelija.Povedal je da je to prvi primer katerega vidi.Poslal me je na infekcijsko kjer se je z antibiotiki vse lepo uredilo brez ležanja v bolnici.Od takrat sem bil okužen še štirikrat,vendar se je z antibiotiki k sreči vse uredilo.
Glede zaščite pa je moja izkušnja da klope še najbolj odganja nafta ali bencin.Je pa res da si tako nadišavljen le za v naravo in ne med ljudi.

žandar
7. December 2013, 21:38
Glede zaščite pa je moja izkušnja da klope še najbolj odganja nafta ali bencin.Je pa res da si tako nadišavljen le za v naravo in ne med ljudi.

Da, to zagotovo drži, še posebej je primerno "nadišavljanje" z nafto ali bencinom (pozabil si na petrolej) na lovu. Te vonjave izredno privabljajo divjad, uporaba teh sredstev pa je priporočljiva tudi ob zmenkih v parkih.:OK:

zerox
7. December 2013, 22:55
Najbrž se res ne bo noben namenoma z bencinom namazal. Je pa sigurno ta vonj najbolj učinkovit. Pri delu z motorko, ko lepo "dišiš" po mešanci, še nikol nisem dobil klopa..

Ostrorogi
7. December 2013, 23:04
Na biokil je kdo pomislu?

detel
8. December 2013, 21:49
Pozdravljeni.
Čeprav je sezona klopov za letos k sreči mimo bi navedel nekaj svojih izskušenj.Lahko rečem da me imajo klopi zelo radi.Proti klopnemu meningitisu sem cepljen, drug problem pa je borelija.
Prvič sem se z to okužbo srečal v zgodnjih devetdesetih letih.K sreči je bil par mesecev prej v reviji Lovec objavljen članek Dr.Strleta o tej bolezni.Rdečino sem pokazal dežurnemu zdravniku in mu naravnost povedal da je to borelija.Povedal je da je to prvi primer katerega vidi.Poslal me je na infekcijsko kjer se je z antibiotiki vse lepo uredilo brez ležanja v bolnici.Od takrat sem bil okužen še štirikrat,vendar se je z antibiotiki k sreči vse uredilo.
Glede zaščite pa je moja izkušnja da klope še najbolj odganja nafta ali bencin.Je pa res da si tako nadišavljen le za v naravo in ne med ljudi.

Hvala, da si me spomnil, da se moram iti cepit po 3 letih. Tudi mene imajo klopi zelo radi. Že večkrat sem moral jemati antibiotik, preventivno..... ali pa je mogoče šlo za pravo okužbo. Zaradi klopov ne bom doma, ampak bom še vedno hodil v naravo. To je le moje mnenje..... Spomladi pomagajo škornji, namesto nizkih čevljev. Da bi se s čim parfumiral, pa ne......

mrzlikar
9. December 2013, 22:50
Najbrž se res ne bo noben namenoma z bencinom namazal. Je pa sigurno ta vonj najbolj učinkovit. Pri delu z motorko, ko lepo "dišiš" po mešanci, še nikol nisem dobil klopa..

Jaz sem prav zaradi dela z motorko prišel do tega spoznanja.Tudi gozdni delavci kateri delajo z žago z klopi nimajo težav.Koliko je pa danes divjad še občutljiva na bencinske hlape je pa tudi vprašanje,saj je po gozdovih in poljih vse polno raznoraznih porabnikov naftnih derivatov.Verjetno so divjadi precej bolj tuje vonjave raznih zaščitnih sredstev.

TaSl
28. February 2014, 16:51
Kako je kaj s klopi pri vas?

Jaz sem mojemu psu v zadnjih dneh odstranil 20 klopov, od velikih (eden je celo sam odpadel na tla) do malih, še ne prisesanih.:icon_confused:

Katera sredstva po vaših izkušnjah res učinkujejo pri psih, da niso več takšen magnet za klope.

detel
28. February 2014, 18:53
Resnično jih je veliko, ni bilo prave zime. Frontline dobro deluje.

POLH
1. March 2014, 12:02
Jaz psici namestim ovratnico (bela) prosti zajedacem (klopi, bolhe). Imena se ne spomnim, bom pogledal pa napišem. Sem zadovoljen z njo, deluje tudi po tem ko gre pes v vodo, kar je pri prepeličarjih pogosto. Treba jo je dovolj pogosto menjevati in služi namenu. Stane pa okrog 12,00 EUR, če se ne motim.

Nobeno sredstvo pa po moje ne deluje tako, da pes ne bi dobil kakšnega klopa. Pri moji psici se vseeno pojavijo na glavi (čelo) okrog ušes.

mugo
1. March 2014, 12:11
Za pse najbolj pomaga kvalitetna ovratnica (npr Scalibor) proti klopom. Deluje celo sezono.

dolgin
1. March 2014, 12:30
Advantix dela 100%. Ampulo stisneš psu za vrat in je to to. Slaba stran tega "repelenta" je cena, za psa nad 25 kg košta ena škatla ampul 40€...,ampak se splača, klope in bolhe odganja tudi v okolici psa (npr. pesjak)

rikec
2. March 2014, 12:02
Tudi pri nas so klopi že zelo dejavni :icon_sad:

zober
2. March 2014, 22:42
Moj pes uporablja ovratnico res odlična
13887

Zober, lepi sliko in ne linka na trgovino! Sem popravil.
admin

jazbec
3. March 2014, 07:27
Sam sem poizkusil (oziroma moj resasti jazbečar) kar nekaj ovratnic, scalibor pa je edini ki je res deloval. Zdrži pa celo sezono

mprimoz
3. March 2014, 09:51
Tudi jaz sem zadnji dve leti na svoji psici uporabljal ovratnico Scalibor (isto ovratnico dve leti). Delovala je 100%. Vendar pa sem od vodnikov slišal, da naj bi ovratnice imele škodljiv učinek na delovanje pasjega nosu. Koliko je v tem resnice?

mugo
3. March 2014, 10:35
Vendar pa sem od vodnikov slišal, da naj bi ovratnice imele škodljiv učinek na delovanje pasjega nosu. Koliko je v tem resnice?

Meni jo je priporočil kinolog, ki se med drugim ukvarja s službenimi psi slovenske vojske in reševalnimi psi. Pa imajo njegovi psi te ovratnice, nos jim pa dela :icon_lol:

detel
3. March 2014, 10:36
Tudi mene to bega, ker ni nobenih podatkov .

Taxus
3. March 2014, 12:36
Na nekaj se je treba zgovarjat.

TaSl
11. April 2014, 11:26
Fantje in dekleta...zanimiva oddaja!

http://4d.rtvslo.si/arhiv/svetovalni-servis/174270480

Zvitorepec
24. May 2014, 14:20
Evo,včeraj sem šel še po eno injekcijo in zdaj sem dober za 3 leta.

detel
24. May 2014, 16:43
Klopov je letos ogromno. Vedno ga prinesem iz lova ali celo po dva :icon_mad:

Leupold
26. May 2014, 08:05
Tudi jaz sem se letos odločil za cepljenje...