PDA

View Full Version : Državno prvenstvo o oponašanju jelenjega ruka



jagerboss
19. June 2009, 20:08
Ali se bo kdo od vas jutri udeležil državnega prvenstva o uponašanju jelenjega ruka pri gradu Snežnik v Loški dolini?
Sicer je napovedano slabo vreme, vsekakor če bo kdo šel bi prosil za kakšno fotko in komentar. Jaz sem si želel udeležbe, vendar mi službene obveznosti ne dovolijo.:icon_cry:

ZR7
20. June 2009, 11:49
Prvenstvo ne bo pri gradu Snežnik, torej na Zagradnih njivah, temveč v Kulturnem domu v Starem trgu pri Ložu.
Tako sem na željo enega od organizatorjev tudi objavil na straneh: http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=623&Itemid=53

Seveda pa na spletnih straneh LZS: http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=2 niso sposobni spremembe objaviti.:icon_twisted:
Še tisti, ki se bodo v tem vremenu pripeljali do gradu bodo "veselo" obračali in sledili plakatom nazaj v smer od koder so prišli in zamujali.

Bom poslikal in mogoče celo posnel video.

Zanimivo je, da spletne strani LZS ali zadolženi v strokovnih službah še 4 ure pred začetkom niso sposobni ažurno izpeljati objave te spremembe. Spet črna pika!
Očitno so spletne strani LZS le zaradi lepšega in ne za dejansko obveščanje članov. Kot lovci nismo vredni zapisnikov sej nekaterih od komisij LZS, bomo spet vredni zgolj preusmerjanja in ne pravočasnih in točnih informacij.

Veper
20. June 2009, 12:21
Vedno večkrat se spomnim Kropetoveh besed na okrogli mizi ko je dejal ,da bi bilo veliko lažje in predvsem veliko kvalitetnejše vodenje LZS,če bi bilo v upravnem odboru samo pet Lovcev in ne množica ljudi , ki so tam samo zaradi tega da so tam:icon_sad:

No da se vrnemo k državnem prvenstvu v oponašanju jelena. Vse je pripravljeno in to lahko trdim,saj smo oder pripravljali kar štirje forumaši in en ne forumaš,vsi pa člani LD Lož-stari trg. Z izjemo Veperčka ,ki pa je tako in tako vedno zraven in ko bo dovol star bo tudi on član te LD.

shadow23
13. August 2009, 13:07
Pravis da bo sel po očetovih stopinjah!:icon_biggrin:

zoran26
26. June 2010, 15:45
veper,se strinjam steboj,da postaja LZS ,čedalje bolj glomazna in je že skoraj kot ministrstvo.Ima že toliko notranjih aktov,da ji res lahko zavida vsak državni organ.zapisniki,se objavljajo z zakasnitvijo in če povem,da je moja LD podala predlog za odlikovanje,eno leto ne duha ne sluha,potem pa na intervencije je dobil kar dve.
Morda kdo ve,koliko je zaposljivih na LZS?

MilanK
26. June 2010, 17:03
Ker gre za informacije javnega značaja, ti te podatke mora dati direktor strokovne službe LZS. Pokliči ga in zaželjene podatke boš dobil iz prve roke.:icon_wink:
Lp
MilanK

tica
26. June 2010, 17:45
Ker gre za informacije javnega značaja, ti te podatke mora dati direktor strokovne službe LZS. Pokliči ga in zaželjene podatke boš dobil iz prve roke.:icon_wink:
Lp
MilanK

Hi, hi, hi, ta je pa dobra

MilanK
26. June 2010, 20:01
TICA ne vem kaj je tukaj smešnega. Pa ja ne boš rekel, da so informacije o številu zaposlenih na LZS poslovna skrivnost in da ta podatek ni javno dostopen. Če pa ti meniš drugače, potem pa povej, zakaj ni dostopen. Zaposleni vendarle prejemajo plačo iz naše članarine.

ZR7
26. June 2010, 22:06
Kako ste pa to debato v jelenji ruk pripeljali?:icon_confused:

Tine
10. March 2011, 18:17
Sicer je ta link za radio prispevek na rtv slovenija o tekmovanju v salzburgu. http://tvslo.si/predvajaj/rukanje-slovenski-tekmovalci-oz-rukaci-so-na-nedavnem-prvenstvu-v-rukanju-v-salzburgu-osvojili-prva-tri-mesta/ava2.98682785/

Sraka
10. March 2011, 18:55
[QUOTE=zoran26
Morda kdo ve,koliko je zaposljivih na LZS?[/QUOTE]
_________

Koliko je na LZS zaposlenih ti lahko pove direktor strokovne službe LZS in seveda ni nobena skrivnost.

Koliko pa jih je tam resnično zaposljivih, pa ti ne bo uspelo nikoli izvedeti, ker je to zagotovo ena največjih in skrbno varovanih skrivnosti naše drage lovske organizacije.

cvi5k
15. March 2011, 17:06
Sem že nekaj časa nazaj pisal na zvezo, no tole sem dobil nazaj:



Pozdravljeni,

V strokovni službi LZS je šest zaposlenih.

In sicer tajnica sekretariata, svetovalec za ekologijo divjadi, generalni sekretar, odgovorni urednik in tajnica založništva ter direktor.

Sicer so interni akti, ki to določajo, vsem dostopni tudi na naši spletni strani.
Lep pozdrav.

Srečko Žerjav



Me pa bolj druge stvari zanimajo- kot Srako npr...

main757
12. June 2011, 20:01
Včeraj sem bil na državnem prvenstvo v oponašanju jelenjega ruka, ki je bilo na gradu v Gradu na Goričkem. Med 13 tekmovalci je zmagal Gril. Opaziti je bilo zelo malo obiskovalcev, lovcev je bilo cca.50-60, kar je zelo malo glede na to da je šlo za državno prvenstvo, vseh obiskovalcev pa cca.100. Cena bograča je bila 8€.

Krpan
12. June 2011, 20:11
No ja.... lani pri gradu Snežnik je bilo vsaj 500 obiskovalcev, pa so rekli, da ni dober prostor in da bodo šli na Goričko kjer bo bolje....

pumpa
13. June 2011, 11:54
No ja.... lani pri gradu Snežnik je bilo vsaj 500 obiskovalcev, pa so rekli, da ni dober prostor in da bodo šli na Goričko kjer bo bolje....

200 jih je prišlo gledat državno prvenstvo v streljanju:icon_lol:
200 jih je ostalo na predavanju za lovske čuvaje.:icon_lol:
seveda se to dogaja v eni sami soboti:icon_confused:

muzikant
13. June 2011, 12:41
Včeraj sem bil na državnem prvenstvo v oponašanju jelenjega ruka, ki je bilo na gradu v Gradu na Goričkem. Med 13 tekmovalci je zmagal Gril. Opaziti je bilo zelo malo obiskovalcev, lovcev je bilo cca.50-60, kar je zelo malo glede na to da je šlo za državno prvenstvo, vseh obiskovalcev pa cca.100. Cena bograča je bila 8€.

A med lovce si štel sam one v zelenem ?
Škoda da me nisi pocukal za rokav in bi dobil gratis bograč.:icon_wink:

Na Snežniku je bilo 500 obiskovalcev na kompletni prireditvi, v okviru katere je bilo DP v oponašanju ruka.

main757
13. June 2011, 13:02
A med lovce si štel sam one v zelenem ?
Škoda da me nisi pocukal za rokav in bi dobil gratis bograč.:icon_wink:

Na Snežniku je bilo 500 obiskovalcev na kompletni prireditvi, v okviru katere je bilo DP v oponašanju ruka.

Ja, folklorne skupine in vaških pevk nisem štel med lovce:icon_lol:
Okolica gradu je čudovita, obisk pa je bil zelo slab. No saj si bil tam. Bograč vam je ostal?

muzikant
13. June 2011, 13:06
Ja, folklorne skupine in vaških pevk nisem štel med lovce:icon_lol:
Okolica gradu je čudovita, obisk pa je bil zelo slab. No saj si bil tam. Bograč vam je ostal?

Ostali so mi reprezentančni boni.:icon_wink:, bil sem zgolj obiskovalec.
Veliko Lovcev nas je bilo v casual opravi, zato vprašam.

Trotovšek Tomaž
30. May 2012, 18:36
Ima mogoče kdo posnetek tekmovanja, ker na youtubu (link iz foruma lov)ni več dostopen. Hvala.

Sršen
31. May 2012, 08:32
Letos bodo spet heci okoli državnega in evropskega prvenstva. Komisija za kulturo vleče iste poteze kot komisija za strelstvo. Če udeleženci priskrbijo sredstva, se evropskega prvenstva lahko udeležijo. http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif

Kaj ko bi se te velesposobne komisije raje odločile, da dobijo povračilo potnih stroškov, če si jih sami izplačajo.
Presneti nesposobneži, sredstva je potrebno planirati jeseni, ne se pa po jajcih za mojo članarino praskat!:icon_evil::icon_evil::icon_evil:
A bi prosim, še kakšnega kozjega pastirja izvolili v UO in komisije, bo sigurno bolj skrben gospodar našega denarja!

pumpa
1. June 2012, 23:54
ja ja kar berite in se čudite da gre za sejnine in potne stoške komisij cca 300.000EUR na letni ravni pa vsi govorijo ,da delajo volantersko .:icon_lol::icon_lol:

cvi5k
4. June 2012, 18:58
Letos bodo spet heci okoli državnega in evropskega prvenstva. Komisija za kulturo vleče iste poteze kot komisija za strelstvo. Če udeleženci priskrbijo sredstva, se evropskega prvenstva lahko udeležijo. http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif

Kaj ko bi se te velesposobne komisije raje odločile, da dobijo povračilo potnih stroškov, če si jih sami izplačajo.
Presneti nesposobneži, sredstva je potrebno planirati jeseni, ne se pa po jajcih za mojo članarino praskat!:icon_evil::icon_evil::icon_evil:
A bi prosim, še kakšnega kozjega pastirja izvolili v UO in komisije, bo sigurno bolj skrben gospodar našega denarja!

Ugotovil si to, kar sem jaz že dolgo tega- celo leto si zaračunavajo sejnine in potne stroške, ko je pa treba denar za neko stvar, ga pa čudežno ni oziroma ga je zelo malo...

cvi5k
4. June 2012, 18:59
ja ja kar berite in se čudite da gre za sejnine in potne stoške komisij cca 300.000EUR na letni ravni pa vsi govorijo ,da delajo volantersko .:icon_lol::icon_lol:

:icon_redface: ponavlam za tabo, res nisem videl komentarja... no glavno da se strinjava:icon_lol:

MLikar
17. August 2012, 10:57
Tudi letos bo:
http://www.forum-lov.org/lovstvo/965-5-dp-v-oponasanju-jelenjega-rukanja

206
19. May 2013, 21:54
prispevek na RTV SLO http://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti/video-je-to-glas-jelena-ne-pac-pa-slovenskega-rukaca/309175

tarfila
31. May 2013, 15:38
Ima kdo kontakte od Šušteršiča, ali pa Grila ?
Jih potrebujemo rukače za lovski večer...
Lahko tudi na ZS
Hvala

teohafy
31. May 2013, 18:50
Pohvalno, še več podobnih prispevkov!