PDA

View Full Version : Sredstva proti eksternim parazitom



Brakir
21. April 2009, 15:43
Mene pa zanima katere produkte proti zunanjim parazitom (klopi, ipd.) uporabljate in seveda pozitivne in negativne izkušnje z omenjenimi.

miš93
21. April 2009, 16:05
Za klope "Forth", za ostali mrčes karkoli kar ima 30% DEET-a (kot naprimer "Bens").

Brakir
21. April 2009, 16:08
Miš, Forth uporabljaš na psih? :icon_neutral: Zanima me kako in s čim zaščitite svoje zveste štirinožne pomočnike, glede na to da je objavljeno pod kinologijo.... :icon_wink:

miš93
21. April 2009, 16:14
E pardon - emšo - vedno sem za pse uporabljal ovratnice - dokler se je dobilo sem uporabljal Kiltix (Bayer), sedaj uporabljam Scalibor - vse ostalo se ni obneslo.

detel
21. April 2009, 17:13
Frontline v primerni dozi. To so strupi, pravilno rokovati. Stranskih učinkov na psu ne vidimo, ker imajo kratko življensko dobo.

Veper
21. April 2009, 17:31
Špricam z Biokilom

Breza
21. April 2009, 17:59
Frontline v primerni dozi. To so strupi, pravilno rokovati. Stranskih učinkov na psu ne vidimo, ker imajo kratko življensko dobo.

A psi? :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

detel
21. April 2009, 19:28
Ja, psi.To sredstvo namreč naj bi bilo tudi kancerogeno (rak). Slišal od strokovnjaka s tega področja.

lunca
21. April 2009, 20:48
Pri nas že leta uporabljamo Frontline,pa Advantix,pa po ta novem Top Spot On.Nikoli nobenih problemov.
Detel,to "famo" o kancerogenosti kožnih polivov so si izmislili tisti trgovci,ki teh preparatov ne smejo prodajati v svojih trgovinah.Če bi prepovedali prodajo Autana,in bi se ga dobilo samo še v lekarnah na recept,bi se sigurno hitro našel nekdo,ki bi trdil isto za Autan.
LP Tjaša

Breza
21. April 2009, 21:04
Včasih so tudi za paradajz rekli, da je kancerogen! :icon_lol: :icon_lol:

detel
21. April 2009, 21:14
Upajmo, da res ni škodljiv, ker je sicer dober .

Breza
22. April 2009, 11:26
Lej...osebno mislim, da je vsaka "kemija" do neke mere škodljiva. Potem pa greš po principu "manjšega zla" in pač zaščitiš psa proti klopom; kajti manj možnosti je, da ga prehitro pobere zaradi strupov, ki so v vsakem insekticidu kot pa zaradi bolezni, s katerimi so klopi pri nas še kako okuženi.

detel
22. April 2009, 14:15
Vidim, da te ta kemija skrbi, kakor tudi mene a brez tega ne gre. Mnogi šibki insekticidi (piretrini) ne pomajo nič :icon_cry:.

Kolovski
28. August 2012, 11:52
Ali kdo uporablja Fibrospot?

http://www.vetuk.co.uk/fiprospot-fiprospot-for-dogs-c-3_787_1156

3 ampule so 12funtov, kar je precej ceneje kot Frontline, ki je 1 ampula 11€.
Sem slišal, da jih tudi slovenski lovci uporabljate?

zober
29. August 2012, 00:53
http://www.scalibor.com/images/layout/logo.gif Kupi si tole ovratnico pes ne bo imel nobenih klopov,bolh itd.....

mprimoz
29. August 2012, 13:06
http://www.scalibor.com/images/layout/logo.gif Kupi si tole ovratnico pes ne bo imel nobenih klopov,bolh itd.....

Iz lastnih izkušen lahko potrdim zoberjevo izjavo. Že drugo leto zapored uporabljam scalibor ovratnico pri svoji psici in dejansko nima težav s klopi, itd.

detel
29. August 2012, 23:03
Nekateri lastniki psov se takih ovratnic bojijo, ker naj bi ( morda) negativno delovala na voh psa (nosno sluznico) ???

mprimoz
30. August 2012, 07:59
Nekateri lastniki psov se takih ovratnic bojijo, ker naj bi ( morda) negativno delovala na voh psa (nosno sluznico) ???

Zanimiva misel, detel. Vsekakor ta vpliv ni povsem za izključiti.:icon_wink:

matejk
20. January 2013, 16:16
Pozdravljeni

Zunaj je pol metra snega in primerne zimske temperature, jaz pa sem psici pravkar odstranil zivega klopa. Mi lahko kdo pojasni kako je to mogoce?

LP
Matej

jež
21. January 2013, 10:46
Pozdravljeni

Zunaj je pol metra snega in primerne zimske temperature, jaz pa sem psici pravkar odstranil zivega klopa. Mi lahko kdo pojasni kako je to mogoce?

LP
Matej

Na psu ni mraza, pa še hrane je dovolj biggrin.

detel
21. January 2013, 11:04
Tudi jaz jih pobiram s psov, ker pri nas še ni prave zime.

andrej50
21. January 2013, 12:52
Kot je napisal Jež. Na psu ni mraza, primejo pa se ga tisti klopi, ki so shranjeni v topli pasji uti.:icon_wink:

detel
21. January 2013, 14:28
Moje pse napadajo v naravi. Ko enkrat pride led in burja, izginejo tudi klopi.