PDA

View Full Version : Krivolov



Veper
29. March 2009, 15:30
Ne razumem kaj žene krivolovce,da streljajo. Dobro če bi lovil za meso,razumem ,če bi lovil za trofejo tudi razumem,ne razumem pa da ustreli žival in jo pusti ležati ne da bi izkoristil vsaj en njen del torej meso ali trofejo ali kožo. Edino kar mi pride na misel je ,da to počne iz maščevanja do lovske družine zaradi bog ve kakšne zamere ali pa iz čistega sadizma. Tole je jelen ustreljen samo 500m zračne linije od tistega ,ki nam ga je verjetno isti krivolovec pokončal lansko jesen. No sedaj se o njem ve sicer nekoliko več in bomo videli kaj bo pokazala preiskava. Tokrat so tudi policisti zadevo obravnavali bol resno in v družini smo pojačali čuvajsko službo. 3246

Veper
29. March 2009, 15:47
3248

3249

3250

3251
No še nekaj fotk jelena ,ki je bil tarča krivolovca .

detel
29. March 2009, 15:56
Problem je tudi neprijavljeno orožje. Sicer pa je posameznikom pomembno streljat, za drugo jim ni mar.....

n44p.
29. March 2009, 16:55
To pa je višek ja..:icon_confused:

capra ibex
29. March 2009, 17:35
Žalostno.
Sam sem v začetku meseca naletel na podoben primer. Ko sem se peljal v službo sem šel čez del terena kjer prehaja jelenjad. Ko sem med vožnjo gledal če se kaj pase sem videl ležati jelena. Seveda sem ustavil ter šel do njega saj sem domneval da ga je povozil avto. Ko sem prišel do njega je bil ravno v zadnjih zdihljajih. Po gsm sem poklical revirnega lovca saj je bilo to sosednje lovišče, medtem pa je jelen izdihnil. Ko sem jelena hotel potegniti k cesti sem opazil da je nenavadno šibak. Potem je prišel revirni, jelena sva naložilla, jaz pa sem se odpravil naprej v službo.
Kot sem kasneje zvedel je imel jelen strel v glavo skozi čeljust!! Mk je izključen saj ne bi prebil vseh kosti, najverjetneje pa je bila to trda krogla večjega kalibra. Na žalost nimam nobene slike od glave. No v glavnem jelena sem našel ko je izdihnil ne zaradi avta ampak od LAKOTE!!!!!!!!!!!!:icon_evil::icon_evil: :icon_evil: Pa to ni osamljen primer na tem območju. V zadnjih 10 letih vem za vsaj še dva primera, koliko jih je pa še neodkritih pa si lahko samo zamišljamo
Jelen osmerak je bil ocenjen na starost 8+
Pa še slikca
3252

lp

dolgin
29. March 2009, 17:41
OK,ta komad od Capre mi je jasen,nekdo ga je hotel poravbšicati - strel v glavo nakazauje da je bilo najverjetneje streljano ponoči ob luči,pa je nekdo falil par centimetrov. Tistole od Vepra pa mi ni jasno. Zdej al mu ni jelen ni takoj padel,pa ga je kaj zmotilo (in jo je hrabrež pobrisal),al pa je res objestnost .....:icon_evil:

lp

Brakir
29. March 2009, 17:45
Tudi pri nas je bil primer krivolova, mislim da lani če se ne motim, in kolikor se spomnim je šlo za košuto. strel za čisto desetko za plečko, vsaj kolikor sem govoril z enim od naših lovcev! :icon_evil::icon_evil::icon_evil: Jazbec če sem se zmotil popravi!

detel
29. March 2009, 18:11
Kot vidim je krivolov v porastu. Kazni so premile, težko je dokazovati. Tako je nažalost pri nas :icon_cry:.

jazbec
29. March 2009, 21:20
Ja lansko leto košuta in tele, košuta je bila dobro zadeta, mogoče je še šla kakšen meter, ampak smo jo našli že razpadlo, teleta so pa streljali, ker ni padel na mestu, so ga po naklučju našli nekaj dni kasneje (smrda). Vrgli so ga špranjo med skalami,kjer smo ga (vsega razpadlega) kasneje našli.

Imeli smo tudi primer, ko sta lovca (očitno z dušilcem) uplenila teleta. Ko sta ga neiztrebljenega vlekla v avto,kjer ju je "zasačil" drug lovec. Dejala sta, da bosta teleta peljala na mrhovišče, in ga tam iztrebila...ali pa domov v hladilnik..

jazbec
29. March 2009, 21:21
Predvsem je težko dokazat. To je bistvo problema.

Veper
29. March 2009, 21:32
Dejstvo je res da je težko dokazati ampak ko končno pade v kremplje bo kriv za vsa krivolovna dejanja tistega časa in za nazaj. Dejstvo je da bo morala država pooblastila lovskim čuvajem povečati in mogoče bo tista varijanta o plačanih lovskih čuvajih , rangerjih ki naj bi skrbeli še za marsikaj drugega (gobe,onesnaževanje,krivolov, itd) obrodila boljše sadove.

zajec
29. March 2009, 21:42
Pomoje in iz podobnih izkušen v našem lovišču ,krivolovci streljajo ponoči iz avtomobilov in če ne pade v ognju, se lepo brez srca odpeljejo naprej po drug kos, ki bo padel v ognju!

detel
29. March 2009, 21:56
Ko bo ta junak moral odsedeti par let v zaporu, bo to dobra šola tudi za druge. Le zakon treba sprejeti :icon_study::icon_twisted:.

n44p.
29. March 2009, 22:00
Ja maš prau detel...jst sm prec za to..:icon_twisted:

zajec
29. March 2009, 22:07
Nč ne bo velik sedel, če sploh kej. Sej zato je tko.

luka
30. March 2009, 09:07
Fantje ne se šalit, nam krivolovci nardijo skoraj četrt odstrela. Človeka, ki je streljal iz avtomobila so zasledovali s štirimi avtomobili in ga ujeli. Policijo so poklicali nekaj minut zatem, ko je padel strel, frajerja so ujeli približno pol ure za tistim. Kljub temu, da so ga zadrževali eno celo uro, se policija ni prikazala. Prišli so natančno tri ure po dogodku z modro lučjo in svetlobno hitrostjo (20km/h) na dvorišče od Fonzata in nardili zapisnik za kar so so vzeli dobri deset minut časa. Kljub nedvomni identifikaciji osebe, bil je sovaščan, šestim neodvisnim pričam se jim ni zdelo vredno naredit hišne preiskave in sploh sprožit KP-ja. Pač tip ni zadel srne in ni bilo dokazov. Pred enim tednom najden šesterak sam sem predlani imel sanitarni odstrel srnjaka, ki je šepal na prvo in zadnjo nogo(nizrk strel v prsa)... Ni da ni. Moj ded je ostal brez orožja in dobil na sodišču šest mesecev dve leti pogojno, ker je z orožjem pridržal krivolovce. Policaji so sami priznali, da se jim ne da ker morajo v primeru prijave krivolova naredit hišno preiskavo,kar jim vzame dva dni papirologije. Beden izgovor, hudi beden ampak na policijo mi nit ne računamo več. Pač preprosto spregledamo, kaj pa nam drugega preostane. Čeprav se v zadnjem času širijo in talajo represivna pooblastila vsakovrstnim organom, mislim, da je do stila lovskih čuvajev kot jih imajo italijani(guardia di foresta) še zelo daleč. Upam, pa da se bodo kdaj pojavili s podobnimi pooblastili kot je policija(pridržanje, osebni pregled in pregled vozila, uporaba prisilnih sredstev...)

LZ L

zajec
30. March 2009, 11:41
Pri nas smo pozimi na skupnem lovu našli zanko in okoli frišne sledi in kri .Ponoči je padal sneg tako da so bili sledovi od zjutraj.Sled je vodila tako od čevljev,kot od krvi naravnost v hišo kjer živi ta krivolovec.Poklicali smo policijo okoli 9 ure. Hitri policaj se je pripeljal okoli 13 ure.Povedali smo vse kako in kaj,a se mu ni zdelo,da bi šel vsaj pogledat, naredil je zapisnik ,sedaj pa kljub klicanju večkrat se ne dogaja NIČČČ!
Drugi primir ponoči okoli polnoči so zasledili storilce ki so streljali po divjadi ,Poklicali so vrlo policijo ki je na kraj dogodka prišla ob 4 zjutraj,ziher so jih krivolovci čakali!:icon_evil:

Brakir
30. March 2009, 11:54
ziher so jih krivolovci čakali!:icon_evil:


mogoče so pa mislili da bodo pekli "cvrček" nad ognjem na mestu uplenitve! :icon_evil::icon_evil::icon_evil:

luka
30. March 2009, 12:27
Sej banda policajska, na cestah jih je pa ko dreka.

LZ L

detel
30. March 2009, 14:01
Bi bilo treba napisat kako pisemce na MNZ. Mislim, da bi pomagalo.

luka
30. March 2009, 15:55
Ljubavno pismo Kresalki? Oznaka na zaprti kuverti bi bila PREBRANO in bi romalo v koš.

LZ L

detel
30. March 2009, 18:11
:icon_confused::icon_cry:

kragl
1. April 2009, 21:02
Najprej en lep pozdrav vsem na forumu.
Malce prebiram te vaše dogodke in sem se odločil da še sam napišem nekaj besed na to temo. Lani jeseni sem ob vožnji proti domu na sosedovem travniku opazil kadaver mislil sem da je morda kakšna krava imela teleta na paši in je poginil pa sem se ustavil in lastnika opozoril na to. Naj omenim da je ravno takrat 3dni skupaj padal dež in da je kadaver ležal ob manjšem potočku.
No lastnik se je začudil saj naj nebi imel krav le telice pa je vseeno šel pogledat. Nad prizorom sva bila oba presenečena v travi je ležal lanski srnjaček (gumbar) ustrelejen za pleče po vsej vrjetnosti z mk.
Ker sam nisem član v tej LD sem poklical kinologa LD kjer sem to našel počakal da je prišel in zgodba je bila zaključena.
Povedal mi je da vedo kdo naj bi to počel vendar da gospodov v modrem to ne zanima??
Ko sem še malo spraševal sem dobil informacijo da naj bi to bil njihov član ker pa je vpliven se ga vsi bojijo in tako počne kar se mu zljubi.
Pišem pa zaradi dogodka ki se je zgodil danes pozno popolda sem namreč naletel na kadaver ustreljenega delno očiščenega obglavljenega srnjaka.
Očitno se je nekomu zelo mudilo da je vzel samo glavo na pol iztrebljeno truplo pa pustil ležati sredi travnika nedaleč proč od lovske opazovalnice in streljaj od ceste.
Fotografije sledijo.
LEP POZDRAV

mišica
1. April 2009, 22:40
Jaz sem lani v jeseni opazil čudne avte zvečer in ponavadi so bili parkirani tako, da bi samo luči prižgali in osvetili senožeti.
Opazil sem jih kar nekajkrat in sem potem obrnil in se vračal z ugasnjenimi lučmi, ko sem prišel pa v bližino sem "nažgal" dolge, tako da sem si jih lahko malo ogledal. Ustavil sem se zraven avta in si napisal tip avta in registrsko tablico in se počasi odpeljal naprej. Ko sem jim to 3x naredil, jih nisem več opazil, so bili pa vsakič z drugim avtom (bili pa so vedno 3. v avtu).

torro
2. April 2009, 00:23
Ma ne o tem na 1. april. :icon_twisted:
To so resne zadeve !
LP

mišica
2. April 2009, 00:29
Moja ni 1. aprilska.

bakus89
2. April 2009, 01:31
Ko bo zraven lovnih dob napisana lovna doba za krivolovce, tudi teh ne bo več!!

luka
2. April 2009, 08:51
Bakus 89 iz tvojih ust v parlamentarna ušesa. Ozimce bi lahko jagali celo leto, za ostale pa odprt lov od 1.1. do 1.1.:icon_wink:. Žal je tako, da jim ne moreš nič. Teoretično jih lahko zadržiš na kraju dejanja, če si jih ujel inflagranti ampak ne bi priporočal, ker se da vložit nasprotna tožba zaradi prekomerne uporabe sile, ki ji sledi odškodninski petit, vse v dobro demokracije in človekovih pravic.

LZ L

ZR7
2. April 2009, 09:03
Ta problematika kaže na sposobnosti in pristojnosti naših čuvajskih služb. Obenem tudi na sposobnosti vodstev lovskih družin.
Z zadostno prisotnostjo in dobrim nadzorom, katerega pogojuje podpora lovskim čuvajem tako finančno kot tudi tehnično, bi se ta pojav zreduciral na minimum.

A kot vidim, marsikje vodstvo lovskih družin samo tišči druge v žerjavico po kostanj, ko je potrebno nagraditi in pomagati pa nikjer nikogar.

pranger
2. April 2009, 14:21
Ta problematika kaže na sposobnosti in pristojnosti naših čuvajskih služb. Obenem tudi na sposobnosti vodstev lovskih družin.
Z zadostno prisotnostjo in dobrim nadzorom, katerega pogojuje podpora lovskim čuvajem tako finančno kot tudi tehnično, bi se ta pojav zreduciral na minimum.

A kot vidim, marsikje vodstvo lovskih družin samo tišči druge v žerjavico po kostanj, ko je potrebno nagraditi in pomagati pa nikjer nikogar.

Nikoli ne veš, zakaj je tako po LD?:icon_confused::icon_wink:

kragl
2. April 2009, 20:22
Družba meni se pogled včeraj ni zdel prav nič prvoaprilski čeprav sem si po tihem to želel.
Naj samo omenim da so imeli člani LD včeraj zvečer sestanek in srnjaka pred njim tudi pobrali vendar pa je očitno vodstvo v LD premalo zainteresirano za reševanje takšne problematike saj na sestanku konkretno najdba sploh ni bila omenjena. Kljub temu da sem samo jaz v zadnjem letu in pol naletel na tri podobne primere za njihove člane ne vem vendar se nič ne premakne v tej smeri.
Ravno nasprotno dva njihovih članov delata z menoj pa namesto strinjanja dobiš pod nos le kaj vtikaš nos v tuje stvari češ bomo že sami poskrbeli za to.
To se mi zdi skrajno neodgovorno in neetično.

ZR7
3. April 2009, 08:52
...
Ravno nasprotno dva njihovih članov delata z menoj pa namesto strinjanja dobiš pod nos le kaj vtikaš nos v tuje stvari češ bomo že sami poskrbeli za to.
To se mi zdi skrajno neodgovorno in neetično.

Če bi meni tako odgovorili, bi začel razmišljati o možnosti da so oni sami vpleteni v te barabije. Ne bi se to prvič zgodilo.

jvpv
3. April 2009, 10:20
Malo spremljajte kdo bo imel nov preparat v sobi pa se mogoče kaj najde, saj manjka kar nekaj kože.:icon_evil::icon_twisted:

kragl
4. April 2009, 21:30
Strinjam se z vama gospoda le da si jaz tega tako direktno nisem upal napisat.
Kakor pravi star pregovor "VRANA VRANI NE IZKLJUJE OČI"
V kolikor bi se pa kdo opogumil in obvestil o stvari pristojne službe bi se kaj hitro zgodilo da bi mu prenehalo članstvo v LD :icon_evil:.


P.S ne samo da manjka kar precej kože okrog vratu amapak ga je nekdo začel že iztrebljati in zarezal v stegno in sicer zeo lepo potem pa vse skupaj pustil ležati.:icon_evil::icon_sad:.
Krivolovec prav gotovo ni bil sicer bi se umaknil v zavetje grmovja oziroma bi odnesel cel kos ne samo trofejo.

ZR7
6. April 2009, 08:43
...
V kolikor bi se pa kdo opogumil in obvestil o stvari pristojne službe bi se kaj hitro zgodilo da bi mu prenehalo članstvo v LD :icon_evil:.
...

Za take primere bi bilo potrebno ves fotografski material z vsemi podatki poslati v imenu foruma LOV in posredovati inšpektorju, da preveri in sproži postopke. Seveda bi objavili tudi vse povratne informacije. Pravočasnost prijave je ključnega pomena.
Tega pojava ne smemo pometati pod preprogao in dolžnost vseh državljanov, še posebej lovcev je, da ukrepamo.
Ob prijavi bi potrebovali tudi vse podatke potrebne za pošiljanje prijave. Torej naslov pristojnega inšpektorja, oz. območne enote.

Podatke o pošiljatelju bi seveda zadržali zase in jih brez sodnega naloga ne odstopimo nikomur.

Tako nekako mislim, da bi se dalo ukrepati. Tisti, ki to področje bolje poznate, pokomentirajte in svetujte, da izdelamo sistem preko katerega bomo lahko delovali.

LP

P.S.: Kragl, o kakšni gospodi govoriš?!:icon_evil: Mi smo tovarišija. Lovska tovarišija in si kot tovariši tudi pomagajmo pri takih težavah!

LAKL
21. May 2009, 10:17
Na dravskem polju in ptujskem polju se pojavlja krivolovec z pomočnikom.
Vozi metalik sivozlate barve Renault Megane 2 kratki model.Pri nas je odstrelil dva komada srnjadi iz avta ,pospravil na brzino in pobegnil. Na vozilu so dve različni registraciji (verjetno ukradeni) Preden se zapelje iz ceste si dobro ogleda teren če so polja prazna in prav tako preže. Na gozdnih poteh smo našli obešene pvc vrečke z katerimi si označuje prehodne poti za pobeg.
Na neprehodnih poteh ni vrečk! Po vsej verjetnosti zelo dobro pozna ali si čez dan ogleda lovišče si ga označi in pridrvi v večernem mraku. Strelja na prvi komad ko ga vidi in z veliko hitrostjo pobegne. Lovi z dobrim orožjem saj je streljal na 200 m od ceste do nastrela.
Naši represvni organi pa nič.
Rešitev je da je čim več vozil vidnih v lovišču saj se potem umakne.To smo testirali včeraj!
Žal pa se sliši streljanje tudi ponoči
LP Lakl

fonza
21. May 2009, 20:46
Pred dvema dnevoma so ga dobili v blizini Slovenske Bistrice, je pa bil v starejšem pasatu sive barve. Tudi v našem lovišču smo našli vrečke ob poteh. V sosednjem pa jim je z avtom pobegnil, policija pa je potrebovala 3 ure da so sploh prišli.
Javi se mi na ZS. Sem tudi iz dravskega polja.

mišica
21. May 2009, 20:55
Kaj/kako so ga dobili?
V lovišče ali so ga ujeli?

fonza
21. May 2009, 21:02
Ujeli. Oba s pomočnikom, pa puška in komad srnjadi v avtu.

mišica
21. May 2009, 21:04
:limona:

dolgin
21. May 2009, 21:21
Ne da bi vam privoščil,ampak NIČ NE BO IZ TEGA!!!! Dobil bo neko minimalno kazen za ilegalen lov,to je pa vse!!!!¨Tako je pač v tej naši ljubi demokraciji!!!

lp

luka
22. May 2009, 08:34
Kdo pravi, da je kazensko kaj prida, dobro zaplenili mu bodo pripomočke, če se bo tožilec kaj premaknil lahko tudi avtomobil, ker je izvajal lov iz avta in se avto v tem primeru šteje kot sredstvo, ki ga je uporabljal pri lovu, ampak sem skoraj prepričan da bodo šle samo puške. Drugo pa je, da bo LD verjetno vložila odškodninski zahtevek za povzročeno škodo. To pa zna znest neki dinar, sicer verjetno ne več kot jurja al pa tu nekje, odvisno koliko bodo uspeli dokazat. Ampak sej ni važno, važno je da se po pravnomočni obsodbi zapiše s polnim imenom in priimkom v lokalnem časopisu in po možnosti objavi še njegovo sliko, ter naplete kako "zverinsko" se je znašal nad "brejimi" srnami in ubijal še nerojene mladiče, skratka tako kot to novinarji znajo. Poleg tega pa je to resno opozorilo ostalim.

LZ L

capra ibex
22. May 2009, 09:02
Tudi pri nas se nekaj dogaja. V najbolj zakotnih predelih v torek dva strela in včeraj en. Kljub temu da sem doma v bližini sem se odpravil tja a nisem našel ničesar razen ene deset pjanih fantinov ki so zaprli polovico ceste in nekemu kamionu menjali gumo. :icon_confused: Seveda nihče ni slišal ničesar. Imam jih pa enih par na sumu, naših članov seveda :icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil: :icon_evil:

luka
22. May 2009, 11:45
Je guma počila - trikrat.
Ja je res najslabši so oni, ko so člani LD in raubšicajo, smo tudi meli vsaj en primer.:icon_evil:

LZ L

capra ibex
29. May 2009, 09:51
Pri nas pa kar veselo poka, ko pa prideš tja ni žive duše. Sedanji oblasti se izteka zadnje leto, pa so to pomoje predvolilne poteze.
Dvomim da sploh kdo kaj upleni, samo malo u luft streljajo da je šara, pa poj tadrugi mav letamo. :icon_evil: Mamo pa jago zaprto, ker je polovica lanskega plana že dosežena nov plan pa še ni potrjen.

Lp

rahowc
11. October 2009, 00:39
Žalostno kaj se vse dogaja takim ljudem bi dal takšno kazen, kot da ubije človeka:(:(.
Sam še nisem lovec in ko zdj razmišljam mislim da tega nebi bil sposoben narediti pa če bi bil v nevem kakšni krizi da nebi imel kaj jesti pa še bi razmislil.
lp
Klemen Kobal

rikec
30. December 2009, 15:25
Z krivolovci so sami križi in težave še posebej zato, ker streljajo vse po vrsti ne glede kaj je. Imam nekaj izkušenj z krivolovci niso pretirano dobre. Bilo je že tudi nekaj groženj..tistih pravih o življenju. Ker se partizanov nisem želel it, sem se raje umaknil. Policaji pa tudi ne naredijo tako kto bi bilo treba. Sem slišal enega znanca pred časom na to temo govoriti... "kje so tisti dobri časi, ko smo še sami lahko krotili raubšice..." In res je tako! Z takimi bi trebalo imeti bolj trdo roko... Žal pa za krivolov ni dovolj učinkovite kazni in to je problem... upam, da bo kmalu drugače, če sploh bo kdaj?

pranger
30. December 2009, 18:38
Z krivolovci so sami križi in težave še posebej zato, ker streljajo vse po vrsti ne glede kaj je. Imam nekaj izkušenj z krivolovci niso pretirano dobre. Bilo je že tudi nekaj groženj..tistih pravih o življenju. Ker se partizanov nisem želel it, sem se raje umaknil. Policaji pa tudi ne naredijo tako kto bi bilo treba. Sem slišal enega znanca pred časom na to temo govoriti... "kje so tisti dobri časi, ko smo še sami lahko krotili raubšice..." In res je tako! Z takimi bi trebalo imeti bolj trdo roko... Žal pa za krivolov ni dovolj učinkovite kazni in to je problem... upam, da bo kmalu drugače, če sploh bo kdaj?


:icon_lol::icon_lol::icon_lol: Država je slab gospodar. Še za podjetja ne zna skrbeti, ne da bi za divjad, za katero ji je malo mar. Divjad in lovstvo je primeren poligon za napenjanje mišič naše politike. Najraje "trenirajo" črni.:icon_wink:

zajec
9. January 2010, 21:42
Dva dni nazaj sem spet pobral 6 nastavljenih zank,tko da je to še kar aktualno pri nas.

zober
9. January 2010, 21:52
Zajec a so romi v bližini al domačini?

Prepelicar
9. January 2010, 23:30
:icon_lol::icon_lol::icon_lol: . Najraje "trenirajo" črni.:icon_wink:

in rde?i!

zajec
10. January 2010, 11:27
So tudi cigani sm oni ne nastavlajo zank ,ampak grejo na jago s puškami.Pa če tudi jih dobijo tudi policaji se jim nič ne zgodi. Drugač pa je zagotovo te zanke nastavil stari znanec,kateremu kljub temu da smo našli sledi in kri ki je vodila v njegovo hišo in prijavi policiji,se ni zgodilo nič.Policija je bila tako zagreta ,da tudi ni hotela na kraj dogodka da bi jim pokazali,ampak naredila zapisnik in to je to.:icon_twisted:

ostrostrelec.pero
12. June 2010, 09:30
No pa še jaz napišem da so v naši LD iz četrtka na petek dobili krivolovca, ki sta v avtomobilu imela ustreljeno srno, špicarja in pa obstreljenega srnjaka. Saj ne vem kaj bi si ob tem mislil. Naj še povem da nista bila roma, ampak domačina.:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_sad:

dolgin
12. June 2010, 11:09
Pero,tega je povsod celo reč. Slovenski nacionalni šport je postal kraja in objestnost. Jagr je divjadi postal največji sovražnik....

ostrostrelec.pero
12. June 2010, 11:33
Saj nista bla jagra, ampak človeka ki imata urejeno zakonsko življenje, novo hišo, lep avto srednjega cenovnega razreda, oba službe, skratka popolnoma nič jima ne fali. Razen mogoče kakšna celica v možganih ki določa kaj je prav in kaj ne.

rikec
14. June 2010, 08:53
Kaj ste storili, ste poklicali policijo in začeli postopke za sodni pregon???

ostrostrelec.pero
14. June 2010, 09:27
Jih je kar sama policija odkrila. Glede pregona pa mislim da bo tako kot je na železnici. Če slučajno narediš po nepotrebnem zamudo, ti traven pripišejo še vso zamudo od prejšnega in jutrišnega dne.:icon_redface:

rikec
14. June 2010, 10:09
Toliko si vzamite časa in naredite vse potrebno, da bosta "plačala" kar sta naredila in delala. Mislim, da je tudi v vaši dolžnosti, da boste naredili vse, da bosta ustrezno sankcionirana. Prekleta b.... kot da je meso tolk drago, da si ga ne morejo privoščit... :icon_confused::icon_cry:

jancar
16. June 2010, 11:23
http://www.siol.net/slovenija/lokalne_novice/dolenjska_in_posavje/2010/06/nezakonito_na_lovu_ustrelila_divje_zivali.aspx

rikec
16. June 2010, 13:48
Kaj samo ta mk so zasegli in jih spustili al kaj???? :icon_confused:

muzikant
16. June 2010, 14:21
Kaj bi pa naj po tvoje, jih dali v pripor ?

Verjetno so na podlagi teh dejstev pridobili nalog za hišno preiskavo na naslovih stalnih prebivališč in to tudi opravili.
Zdaj pa bodo napisali ovadbo na podlagi zbranih dejstev za kazniva dejanja nezakonitega lova in posedovanja in promata z orožjem.
Lovska družina pa bo v civilnem postopku zahtevala povrnitev nastale škode v skladu s pravilnikom.:icon_wink:

Ali kako si mislil, da to gre ?

luka
16. June 2010, 16:07
tnalo, desna roka in obe očesi:icon_lol: - po šerjatskem pravu.
Upam le da so policisti pridobili te dokaze kot je potrebno, ker v nasprotnem primeru bo ostalo le pri navedenem in kasnejši odškodnini teroriziranim krivolovcem, ki so jim bile brutalno kršene človekove pravice:icon_confused:.

LZ L

rikec
16. June 2010, 22:31
Kaj bi pa naj po tvoje, jih dali v pripor ?

Verjetno so na podlagi teh dejstev pridobili nalog za hišno preiskavo na naslovih stalnih prebivališč in to tudi opravili.
Zdaj pa bodo napisali ovadbo na podlagi zbranih dejstev za kazniva dejanja nezakonitega lova in posedovanja in promata z orožjem.
Lovska družina pa bo v civilnem postopku zahtevala povrnitev nastale škode v skladu s pravilnikom.:icon_wink:

Ali kako si mislil, da to gre ?

Napisal si "verjetno", glede na to kako naša policija dela, se lahko kmalu zgodi, da niso tko naredili in bodo lahko veselo naprej krivojagali... Pa tud upam, da so pravilno pridobili vse potrebno da bodo pravnomočno obsojeni... Me res zanima kako se bo tole izpeljalo in rešilo...Pero, dej nas malo obveščaj, boš?

dolgin
16. June 2010, 22:42
Jest ne vm,pri takih zadevah vsi vidite napake policajev in tko poteka tudi na sodiščih,na koncu bosta revčka še odškodnino mogla dobit,ker jih je polcaj grdo pogledov,pa dejte no. In problem je ravno v takih ljudeh,ki iščejo/te blesave luknje v še bolj butatstih zakonih,ki jih pišejo ravno taki "lukjnaši" - zakone pišejo barabe!

lp

RAUBŠIC
17. June 2010, 11:48
Napisal si "verjetno", glede na to kako naša policija dela, se lahko kmalu zgodi, da niso tko naredili in bodo lahko veselo naprej krivojagali... Pa tud upam, da so pravilno pridobili vse potrebno da bodo pravnomočno obsojeni... Me res zanima kako se bo tole izpeljalo in rešilo...Pero, dej nas malo obveščaj, boš?

:icon_lol::icon_lol: Najlažje je kritizirati tiste, ki so nekaj ugotovili in naredili. Kaj so delali lovci, da niso ugotovili, da jim "pošteni" občani izvajajo krivolov.:icon_confused:
Če je bila policija toliko sposobna, da ju je "dobili" s plenom, mislim, da je toliko usposobljena, da je izvedla še ostale ukrepe, da bo ugotovila utemeljeni sum in poda kazensko ovadbo na tožilstvo. Tu se konča "delo2 policije, naprej je stvar tožilstva in sodišča ter tudi oškodovaca (LD), da izterja odškodnino. Da policija po mnenju "strokovnjakov", ki kritizirate njeno delo, ne naredi po vašem mnenju vsega, ni odvisno od policije, ampak preiskovalnega sodnika, kateri odredi posamezne nadaljne ukrepe (hišna preiskava, ..).
Ko se gre za nas, se kar radi sklicujemo na človekove pravice, razna načela itd, ko pa je nekdo nam naredil škodo, pa na to kar hitro pozabimo in pričakujemo od policije več, kot lahko stori po zakonu. In že kritiziramo, četudi stvar ne poznamo dobro.
Moje mnenje je, da lovci radi kritiziramo ostale inštitucije, da ne naredijo vsega na področjih zaščite narave (vožnje v naravnem okolju, krivolova, spuščenih psov v lovišču itd), sami pa tudi ko imamo možnost, da bi nekaj storili (priča pri vožnji v naravnem okolju, poznamo čigav pes je prosto v lovišču itd), ne naredimo ničesar, ne sodelujemo z inštitucijo (policijo, inšpektroji), da bi nezakonitosti preprečili.
Najlažje je kritizirati. :icon_twisted::icon_redface:

ZR7
17. June 2010, 12:52
Upam, da bo LD pri ugotavljanju škode, ki je bila storjena s tem konkretnim primerom krivolova izpostavila tudi izgubo vsaj enega do treh mladičev, ki so ostali po srni za lisičjo hrano in ne bodo nikjer evidentirani pod odvzemom.

rikec
17. June 2010, 13:12
:icon_lol::icon_lol: Najlažje je kritizirati tiste, ki so nekaj ugotovili in naredili. Kaj so delali lovci, da niso ugotovili, da jim "pošteni" občani izvajajo krivolov.:icon_confused:
Če je bila policija toliko sposobna, da ju je "dobili" s plenom, mislim, da je toliko usposobljena, da je izvedla še ostale ukrepe, da bo ugotovila utemeljeni sum in poda kazensko ovadbo na tožilstvo. Tu se konča "delo2 policije, naprej je stvar tožilstva in sodišča ter tudi oškodovaca (LD), da izterja odškodnino. Da policija po mnenju "strokovnjakov", ki kritizirate njeno delo, ne naredi po vašem mnenju vsega, ni odvisno od policije, ampak preiskovalnega sodnika, kateri odredi posamezne nadaljne ukrepe (hišna preiskava, ..).
Ko se gre za nas, se kar radi sklicujemo na človekove pravice, razna načela itd, ko pa je nekdo nam naredil škodo, pa na to kar hitro pozabimo in pričakujemo od policije več, kot lahko stori po zakonu. In že kritiziramo, četudi stvar ne poznamo dobro.
Moje mnenje je, da lovci radi kritiziramo ostale inštitucije, da ne naredijo vsega na področjih zaščite narave (vožnje v naravnem okolju, krivolova, spuščenih psov v lovišču itd), sami pa tudi ko imamo možnost, da bi nekaj storili (priča pri vožnji v naravnem okolju, poznamo čigav pes je prosto v lovišču itd), ne naredimo ničesar, ne sodelujemo z inštitucijo (policijo, inšpektroji), da bi nezakonitosti preprečili.
Najlažje je kritizirati. :icon_twisted::icon_redface:

Dej si malo preberi, kaj lahko lovcxi zoper tega sploh aktualno naredimo... če povzamem... NIČ! Krivolovca moraš zadržati...kako, sej če ga primeš za roko in mu rečeš ti pa nikamor ne greš je že sranje. Slikanje ni dovoljeno in še cel kup takih stvari. V bistvu vse kar lahko narediš je prijava, ko pa pride do iskanja in preganjanja pa se že vse zabriše... in potem smo za vse spet jagri krivi. Sej smo bili na predavanju v NM, pa smo vse slišali, kateri je bil tam lahko potrdi to.

muzikant
17. June 2010, 13:56
Dej si malo preberi, kaj lahko lovcxi zoper tega sploh aktualno naredimo... če povzamem... NIČ! Krivolovca moraš zadržati...kako, sej če ga primeš za roko in mu rečeš ti pa nikamor ne greš je že sranje. Slikanje ni dovoljeno in še cel kup takih stvari. V bistvu vse kar lahko narediš je prijava, ko pa pride do iskanja in preganjanja pa se že vse zabriše... in potem smo za vse spet jagri krivi. Sej smo bili na predavanju v NM, pa smo vse slišali, kateri je bil tam lahko potrdi to.

Zgleda, da si bolj malo odnesel s predavanj ali pa predavatelji bili slabi.

rikec
17. June 2010, 14:06
Zgleda, da si bolj malo odnesel s predavanj ali pa predavatelji bili slabi.

No, pa ti povej, kaj bi ti naredil, če prideš do primera krivolova?

RAUBŠIC
17. June 2010, 14:08
Dej si malo preberi, kaj lahko lovcxi zoper tega sploh aktualno naredimo... če povzamem... NIČ! Krivolovca moraš zadržati...kako, sej če ga primeš za roko in mu rečeš ti pa nikamor ne greš je že sranje. Slikanje ni dovoljeno in še cel kup takih stvari. V bistvu vse kar lahko narediš je prijava, ko pa pride do iskanja in preganjanja pa se že vse zabriše... in potem smo za vse spet jagri krivi. Sej smo bili na predavanju v NM, pa smo vse slišali, kateri je bil tam lahko potrdi to.

Odvisno od lovca, od poznavanja zakonodaje, od želje da nekaj prepreči itd!

Če bomo vsi enako razmišljali kot pišeč ti, dejansko ničesar ne bomo ukrenili, krivolov pa se bo nadaljeval. Bolje je pogledati vstran oz. se naredimo, kot da nepravilnosti - nezakonitega lova ne bi videli. Še najslabše je pa to, da stvari komentirajo takšni, ki svari ne poznajo in pesimizem, da se ničesar ne da narediti širijo tudi na tiste, ki imajo željo, da se nepravilnosti dogajajo. Najlažje je napisati oz. reči, da se ničesar ne da narediti.

Potrebnmo je poznati zakonodajo, za to bi bilo smiselno, da lZS organizira več izobraževanj, da na teh izobraževanjih predavajo kompetentni strokovnjaki, ne pa da predavajo ljudje, ki ne poznanjo zakonodaje in sejejo pesimizem med lovce ter še tiste, ki so imeli željo prepričajo - prepričujejo, da se ne da ničesar narediti.

Tisti, ki poznajo Zakon o kazenskem postopku (160 člen), vedo, da lahko storilca kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti, to pa je tudi kaznivo dejanje nezakonitega lova, zadržijo do prihoda policije. To je že nekaj. S tem dejanjem se lovec izpostavi. Da se pa izpostavi mora biti tudi v okviru LD "dobra" klima, ker drugače se ne bo in si bo mislil, naj gre vse nekam, saj vsi govorijo, da se ničesar ne da storiti. Ukrepanje namreč za sabo potegne zopet določene nevšečnosti, pričanje, soočenje s storilcem, kar lovci vedo in takoj presodijo ali se je smiselno izpostaviti in nakopati nevšečnosti.

Rikec, v bistvu lahko lovci veliko naredimo za preprečevanja nezakonitega lova, s preventivnim delovanjem, z raznimi informacijami itd, samo interes mora obstajati.

rikec
18. June 2010, 00:44
Odvisno od lovca, od poznavanja zakonodaje, od želje da nekaj prepreči itd!

Če bomo vsi enako razmišljali kot pišeč ti, dejansko ničesar ne bomo ukrenili, krivolov pa se bo nadaljeval. Bolje je pogledati vstran oz. se naredimo, kot da nepravilnosti - nezakonitega lova ne bi videli. Še najslabše je pa to, da stvari komentirajo takšni, ki svari ne poznajo in pesimizem, da se ničesar ne da narediti širijo tudi na tiste, ki imajo željo, da se nepravilnosti dogajajo. Najlažje je napisati oz. reči, da se ničesar ne da narediti.

Potrebnmo je poznati zakonodajo, za to bi bilo smiselno, da lZS organizira več izobraževanj, da na teh izobraževanjih predavajo kompetentni strokovnjaki, ne pa da predavajo ljudje, ki ne poznanjo zakonodaje in sejejo pesimizem med lovce ter še tiste, ki so imeli željo prepričajo - prepričujejo, da se ne da ničesar narediti.

Tisti, ki poznajo Zakon o kazenskem postopku (160 člen), vedo, da lahko storilca kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti, to pa je tudi kaznivo dejanje nezakonitega lova, zadržijo do prihoda policije. To je že nekaj. S tem dejanjem se lovec izpostavi. Da se pa izpostavi mora biti tudi v okviru LD "dobra" klima, ker drugače se ne bo in si bo mislil, naj gre vse nekam, saj vsi govorijo, da se ničesar ne da storiti. Ukrepanje namreč za sabo potegne zopet določene nevšečnosti, pričanje, soočenje s storilcem, kar lovci vedo in takoj presodijo ali se je smiselno izpostaviti in nakopati nevšečnosti.

Rikec, v bistvu lahko lovci veliko naredimo za preprečevanja nezakonitega lova, s preventivnim delovanjem, z raznimi informacijami itd, samo interes mora obstajati.

No, tole je vse lepo in prav. se strinjam. Ampak! OGROMNO je jagrov ki se raje obrnejo in zamižijo. OGROMNO! Preveč lahko rečem. Nihče se ne želi mešat, še sploh ne zdej ko so pravice ljudi v vesolju, obveznosti pa na smetišču. To kar si rekel, da ga lahko zadržiš... ja , ampak kako zadržiš? Z silo ne in to je poanta, kaj ti misliš, da bo krivolovec čakal? Nebo! Kakor bi ga pa hotel omejit gibanje si že v prekršku, vsaj tako pravi strokovna služba (odvetniki) in že smo tam, kjer se začne ves problem. Poznam človeka, ki se je 1x šel vso to "vojno". Pet let na sodišču zaradi postopka krivolova, še dodatne 3 leta zaradi osebne tožbe, ter še dodatni 2 leti zaradi obnovitve postopka. Se je kdo pripravljen iti v podobno? V teh časih mislim da zelo redki. LD-ji nimajo financ za tožarjenja, posamezni jagri pa po večini tud ne.
Se strinjam, da bi bilo potrebno to uredit, da bi se postopki delali bolj efektivno in da bi država stopila takim na prste. Osebno sem pripravljen tud "lovit" krivolovce, ampak, ko jih dobim naj potem kdo drug hodi v te postopke ne pa LD in osebno (opišem spodaj zakaj tko mislim). Divjad je državna last in tudi tako bi morala za to divjad na tak način skrbeti, da potem ona prevzame vso tožbo (čeprav se to ne bo zgodilo).
Osebno sem že zalotil krivolovca. Na štantu! Čakal! Doma narejena puška, po pogovoru priznal koliko je vse padlo pod njegovimi streli. Na koncu pogovora pa tko malo zagrozil...če me prijaviš bo... Sem mlad, ne bom riskiral življenje za divjad, ker tipa poznam in vem da je to sposoben storiti. Kaj zdaj??? MI lahko kdo to odgovori? Kdo je pripravljen it v tak riziko in tega norega krivolovca spraviti v red??? Zelo malo ljudi! Še enkrat ponavljam! Sem za to, da se to naredi, da bodo takšni obsojeni in "odplačali" svoje, ampak ta naša demokracija je vse skupaj postavila toliko na glavo, da si potem vsi vse upajo in če jim vse dokažeš, pa dobi nekaj sto evrov kazni in se ti smeji. Mogoče sem veliko tu napisal preveč poenostavljeno, ampak tudi odvetniki pravijo... ne omejujte svobode, itd... ker si prehitro v prekršku in v novih problemih. Postopki... naj nekdo pove, na kakšen način lahko tako osebo oz. osebe zadržiš? Kakšni so nadaljnji postopki? Predlagam, da se kakšne te zadev tu gor tudi napiešejo. Na razne seminarje hodijo v glavnem starešine ali upravni odbori, drugi pa ne vemo, kako in kaj se zadevi streže. Ali lahko LD računa tudi na pravno pomoč LZS,...?

ZR7
18. June 2010, 08:13
... Ali lahko LD računa tudi na pravno pomoč LZS,...?

Če ne bi bilo žalostno, bi se http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif

RAUBŠIC
18. June 2010, 14:45
No, tole je vse lepo in prav. se strinjam. Ampak! OGROMNO je jagrov ki se raje obrnejo in zamižijo. OGROMNO! Preveč lahko rečem. Nihče se ne želi mešat, še sploh ne zdej ko so pravice ljudi v vesolju, obveznosti pa na smetišču. To kar si rekel, da ga lahko zadržiš... ja , ampak kako zadržiš? Z silo ne in to je poanta, kaj ti misliš, da bo krivolovec čakal? Nebo! Kakor bi ga pa hotel omejit gibanje si že v prekršku, vsaj tako pravi strokovna služba (odvetniki) in že smo tam, kjer se začne ves problem. Poznam človeka, ki se je 1x šel vso to "vojno". Pet let na sodišču zaradi postopka krivolova, še dodatne 3 leta zaradi osebne tožbe, ter še dodatni 2 leti zaradi obnovitve postopka. Se je kdo pripravljen iti v podobno? V teh časih mislim da zelo redki. LD-ji nimajo financ za tožarjenja, posamezni jagri pa po večini tud ne.
Se strinjam, da bi bilo potrebno to uredit, da bi se postopki delali bolj efektivno in da bi država stopila takim na prste. Osebno sem pripravljen tud "lovit" krivolovce, ampak, ko jih dobim naj potem kdo drug hodi v te postopke ne pa LD in osebno (opišem spodaj zakaj tko mislim). Divjad je državna last in tudi tako bi morala za to divjad na tak način skrbeti, da potem ona prevzame vso tožbo (čeprav se to ne bo zgodilo).
Osebno sem že zalotil krivolovca. Na štantu! Čakal! Doma narejena puška, po pogovoru priznal koliko je vse padlo pod njegovimi streli. Na koncu pogovora pa tko malo zagrozil...če me prijaviš bo... Sem mlad, ne bom riskiral življenje za divjad, ker tipa poznam in vem da je to sposoben storiti. Kaj zdaj??? MI lahko kdo to odgovori? Kdo je pripravljen it v tak riziko in tega norega krivolovca spraviti v red??? Zelo malo ljudi! Še enkrat ponavljam! Sem za to, da se to naredi, da bodo takšni obsojeni in "odplačali" svoje, ampak ta naša demokracija je vse skupaj postavila toliko na glavo, da si potem vsi vse upajo in če jim vse dokažeš, pa dobi nekaj sto evrov kazni in se ti smeji. Mogoče sem veliko tu napisal preveč poenostavljeno, ampak tudi odvetniki pravijo... ne omejujte svobode, itd... ker si prehitro v prekršku in v novih problemih. Postopki... naj nekdo pove, na kakšen način lahko tako osebo oz. osebe zadržiš? Kakšni so nadaljnji postopki? Predlagam, da se kakšne te zadev tu gor tudi napiešejo. Na razne seminarje hodijo v glavnem starešine ali upravni odbori, drugi pa ne vemo, kako in kaj se zadevi streže. Ali lahko LD računa tudi na pravno pomoč LZS,...?

V mnogo čem se strinjam. ZKP je jasen in sam bi in bom ravnal po 160 členu, ki se glasi: "Tistemu, ki je zasačen pri kaznivem dejanju, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti, sme vsakdo vzeti prostost. Nato ga mora takoj izročiti preiskovalnemu sodniku ali policiji, če tega ne more storiti, pa takoj obvestiti nekoga od teh organov. Policija ravna po določbah 157. člena tega zakona.
Človekove pravice so jasne, ampak nekje so končajo. Za "krivolovca" takrat, ko je zasačen pri kaznivem dejanju nekakonitega lova.

luka
18. June 2010, 14:53
Samo pazi, da ne boš pri tem prekoračil najmanjše za to potrebne sile.

LZ L

rikec
18. June 2010, 15:01
Samo pazi, da ne boš pri tem prekoračil najmanjše za to potrebne sile.

LZ L

Točno tole je najbolj sporno. Koliko uporabiti "silo"? Nek odvetnik mi je tukaj še posebej svetoval da bodimo previdno, ker do prekomernega omejevanja lahko zelo kmalu pride... Če tega nebi bilo, bi jaz osebno sigurno zadržal krivolovca... :icon_twisted:

RAUBŠIC
18. June 2010, 19:14
Točno tole je najbolj sporno. Koliko uporabiti "silo"? Nek odvetnik mi je tukaj še posebej svetoval da bodimo previdno, ker do prekomernega omejevanja lahko zelo kmalu pride... Če tega nebi bilo, bi jaz osebno sigurno zadržal krivolovca... :icon_twisted:

Sorazmernost?:icon_twisted::icon_twisted:
Pravni čigumi, ki ga lahko vlačijo v vse strani!:icon_wink:

MilanK
19. June 2010, 11:57
MUZIKANT ali lahko pojasniš zakaj ni dovoljeno slikati osebe, ki izvršuje kaznivo dejanje (krivolov).

MilanK
19. June 2010, 14:03
Najmanjša potrebna sila se nanaša na silobran. Ta nima nobene zveze z zadržanjem osebe, ki je zalotena pri izvrševanju kaznivega dejanja, ki se preganja po uradni dolžnosti, kar krivolov je?

Kaj je pri zadržanju prekomerno omejevanje?

Ne vem pa, če bi krivolovec dovolil,oz. mirno sedel do prihoda policije,ampak bi verjetno lovca napadel z fizično silo,v tem primeru pa ima lovec, tako kot vsaka napadena oseba, pravico do silobrana,katerega zlo pa ne sme biti večje od zla ki je grozilo,kar pomeni, da če je krivolovec lovca po zadržnju napadel, ima lovec pravico do silobrana, ko ga oblada, pa ga nima pravice brcat, zasliševat, zmerjat ali kako drugače z njim grdo ali ponižajoče ravnat.

MilanK
20. June 2010, 12:16
Neupravičeno slikovno snemanje opredeljuje 148. člen KZ : Kdor neupravičeno slikovno snema ali naredi slikovni posnetek drugega ali njegovih prostorov brez njegove privolitve in pri tem občutno poseže v njegovo zasebnost …………… se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.

Pregon po tej določbi se začne na predlog oškodovanca.

Da bi lovec storil kaznivo dejanje po tej določbi KZ bi torej moral občutno poseči v zasebnost krivolovca. Kdor izvaja krivolov in je pri izvrševanju tega kaznivega dejanja slikovno posnet, pač ne more reči, da se je s tem slikovnim snemanjem bistveno poseglo v njegovo zasebnost. Pri izvrševanju kaznivega dejanje krivolovec pač ne more pričakovati zasebnosti. Prej lahko pričakuje, da bo pri tem zasačen. Slikovni material o kaznivem dejanju krivolova ni zbirka osebnih podatkov, zato tudi ZVO ne pride v poštev. Je pa "dokazni material", na podlagi katerega bodo lahko organi pregona odkrili storilca kaznivega dejanja. Če pa lovec s tem noče imeti opravka, pa enostavno poda anonimno prijavo, k njej priloži slikovni material in pregon se bo nadaljeval po uradni dolžnosti.

Kar se tiče zadržanja in silobrana pa gre za dva popolnoma različna pravna instituta. Prvi se nanaša na pravico zadržanja osebe do prihoda policije, namen silobrana pa je, da oseba od sebe ali koga drugega odvrne napad. Torej zadržanje osebe (krivolovca) s tem ni povezano. Ni logično, da bi lovec krivolovca zadrževal zato, da bi zaščitil sebe. Zato proti krivolovcu, ki hoče pobegniti, lovec ne more in ne sme uporabiti silobrana, razen v primeru, da ga krivolovec ob prijetju (zadržanju) napade.

V primeru silobrana sodišče presoja med drugim, ali je obramba neizogibno potrebna za odvrnitev napada in ali je podana sorazmernost med intenzivnostjo napada in obrambe. Praviloma je vselej neizogibno potrebna tista obramba, ki zagotavlja takojšnjo, zanesljivo in dokončno odvrnitev, dokončanje ali najmanj oslabitev napada. Sorazmernost ne pomeni sorazmerje med dobrino, ki je bila ogrožena z napadom in dobrino, ki je bila v obrambi poškodovana, temveč sorazmerje med intenzivnostjo napada in obrambe. Pri tem ne gre za pravno, temveč za dejansko vprašanje, ki zahteva ugotovitev in presojo vseh okoliščin konkretnega primera. Na podlagi ocene teh navedenih dejanskih okoliščin nato sodišče ugotovi ali je podana sorazmernost med intenzivnostjo napada in obrambe ter ob vseh ostalih ugotovljenih elementih sprejme pravni zaključek o tem ali je dejanje bilo storjeno v silobranu ali ne , ali pa je šlo za prekoračitev silobrana.

Veper
20. June 2010, 12:32
Nekemu znancu so vlomili v delavnico in stanovanje. Imel je varnostne kamere ni pa bilo napisa z opozorilom na te kamere.Med postopkom je bil obtožen za prepovedano snemanje in čeprav se je iz posnetkov jasno prepoznalo bvlomilca se mu vloma ni dokazalo ker posnetek ni bil upoštevan kot dokaz oziroma je bil zavržen.Ne vem pa če je potem prišlo do tožbe zaradi nedovoljenega snemanja, se je opa govorilo tudi o tej možnosti.

MilanK
20. June 2010, 12:42
Delavnica je obrat, za te pa veljajo drugačna pravila kot pa za slikanje v naravi ali na javnih krajih. V delavnicah gre za varstvo zaposlenih, ti pa morajo biti seznanjeni o tem, da so pod videonadzorom.

Franc
20. June 2010, 12:56
Tudi za fizično osebo velja isto in mora biti opozorjena na to!

MilanK
20. June 2010, 13:29
Govorimo o različnih zadevah. Videonadzor ni slikanje z fotoaparatom. Bomo vse novinarje oz. fotografe kaznovali. Ali slednji na javnih krajih napišejo "pozor novinarji na preži, lahko ste slikani". Bomo osebo, ki smo jo zalotili pri krivolovu najprej vprašali, če jo lahko slikamo. Je slikanje osebe, ki izvršuje kaznivo dejanje, hujši poseg v njeno zasebnost kot pa zadržanje. Krivolovca lahko zadržimo do prihoda policije, ne smemo pa ga slikat!!??

Veper
20. June 2010, 14:43
Ja ne vem kako se to smatra ampak za stelth kamere je musarjeva rekla ,da so lahko hudo nerodna zadeva, če bi se kdo pritožil. No logično pa je tisto o fotoaparatih (paparazzi) ja ta razlika pa verjetno drži vodo.:icon_study:

MilanK
20. June 2010, 16:50
To o čemer se pogovarjamo ni zbirka osebnih podatkov, zato to področje ne sodi pod varstvo osebnih podatkov. Prav tako ne gre za objavo posnetkov (slik), temveč za gradivo, ki lahko pomaga pri preiskovanju kaznivega dejanja oz. iskanju storilca. Zagotovo posnetki ne bodo dokaz, da je oseba storila kaznivo dejanje krivolova, temveč odstreljena divjad. Tudi v trgovini ni posnetek dokaz, ampak ukradena roba, ki jo najdejo pri osebi.

muzikant
21. June 2010, 10:09
MUZIKANT ali lahko pojasniš zakaj ni dovoljeno slikati osebe, ki izvršuje kaznivo dejanje (krivolov).

Preglej še enkrat moje poste, pa če najdeš kaj takega ti dam eno od mojih pušk.:icon_wink:

MilanK
21. June 2010, 13:06
MUZIKANT se ti iskreno opravičujem za napačno citiranje. Sem spregledal, da ti tega nisi zapisal, temveč RIKEC, kateremu si na zapisano odgovoril: "Zgleda, da si bolj malo odnesel s predavanj ali pa so predavatelji bili slabi."

Lp
milanK

Vešpa
11. November 2010, 11:11
hmmmm