PDA

View Full Version : Predelava pušk z Mauser sistemom



ZR7
12. March 2009, 13:20
Ker se nima smisla pregovarjati o znamkah pušk, ker vsak berač svojo malho hvali, dajmo tu debatirat o predelavah preizkušenega Mauser sistema.
Torej od starih vojaških M48, K92 in neštetih variacij pa do Zastav ipd.
Kaj so razlike od originalov, kaj se da še postoriti, kaj bi želeli in kaj ste zanimivega v smislu te teme kje videli.

ZR7
12. March 2009, 13:24
Za pokušuino ena sličica. Predelana Češka Zbrojevka:

Brakir
12. March 2009, 18:13
Šefe, a je tvoja? sicer pa se zdel obeta postopek predelave mosin nagant sam ne sod v to temo predvidevam?

Veper
12. March 2009, 20:49
No pa še moja medvojna Mannliherica v prenovljeni obliki.3082

3083

Prskač
12. March 2009, 22:21
Živjo, Veper!

Puškica izgleda super. A mi lahko zaupaš na kolko si skrajšal cev?

Lp

jereb
12. March 2009, 23:11
Veper, kako se pa kaj obnese tako kopito pri zalazu ... (zatikanje vej ipd.) ali imaš to samo za na štant?

rws
12. March 2009, 23:29
pomoje se tako kopito ne obnese nič slabše kot navadno, saj je itak pred kopitom še daljnogled, se pravi se prej kaka veja zatakne za daljnogled kot za kopito:icon_wink:

krduš
13. March 2009, 00:49
Bi pa še js pripomno nekaj, da dobro kopito je tisto ki na lovu zadane. Sam imam na zastavi podobno izvedbo.
Je pa ena stvar ki je pri lovu zelo pomembna pa je na forumu nikjer še nisem zasledo. To je višina montaže strelnega daljnogleda.
Vem, da vas bo večina menila, da nima nobene veze z natančnostjo orožja. S tem bi rad samo opozoril na strelno krivuljo oziroma lok ali kako naj se izrazim, "let krogle", ki je pri nižji montaži bistveno drugačen kot pri visoki. Pri mauzer in podobnih zaklepih je ta višina s samim zaklepom omejena in nižje od zaklepa ne moremo. Mislim da se najnižje da zmontirati daljnogled na prelamačah. Let samega projektila je najbolj viden pri loku.
Drugače povedano za mene pri lovu ni pomembno da puška nosi strele tako rekoč v eno luknjo /100m, na 10m pa bom prašiča ali kar koli že, s preže zgrešil za 1 mm. Čeprav je zelo pomembno vedeti, kašen je raztros. Zato je natančnost lovske puške "po mojem" daleč od njenega raztrosa.
Natančnost pušk leži v zavesti strelca njegove izkušenosti, prepričanosti v lovsko pravičen strel in odstrel živali ter kakšna je lega zadetka na vsaki razdalji, do nekje 170-200m odvisno od streliva in kalibra. Poznam odlične strelce na tarčo v naravi pa se "poserjejo", in kljub odličnemu orožju naredijo veliko luknjo v naravo. Kakšna je ta luknja si pa sami predstavljate.

Veper
13. March 2009, 08:30
Prskač cev sem skrajšal na 50,8 cm kaliber pa je 7x64 (menjana cev). Kopito pa sem moral dvigniti zaradi ekstremno visoko dvignjenega daljnogleda( višina ročice zaklepa) vendar me ne ovira med jago in tudi točnost je zelo dobra glede na to da sem do sedaj preizkušal samo Igman in mi dela iz moje roke 3cm grupo.
Priznam pa ,da mi streljanje z križem 1 ne gre najbolj v štibeljc sem bol navajen 321 lov light ali pa cros hare križev.

ZR7
13. March 2009, 08:34
Šefe, a je tvoja? sicer pa se zdel obeta postopek predelave mosin nagant sam ne sod v to temo predvidevam?

Za Nagantko si obljubil celovit članek.
Ne pozabi narediti fotk v originalnem stanju! Pa tist video, ki sva ga posnela, je čisto zanič. Ponovi doma na primernem ozadju.

LP

Kolovski
13. March 2009, 10:47
Jao admin, a ni tlele debata o Predelavah pušk z Mauser sistemom? Mam občutk, da ste mau zašli iz teme - sej ne da me moti, ampak se bo sigurn kdo najdu, da mu ne bo prav..
Ko pridem domov, vam prilimam sliko bratovega karabina...

ZR7
13. March 2009, 11:04
Jao admin, a ni tlele debata o Predelavah pušk z Mauser sistemom? ...

Danes je en tak čuden dan.... petek 13. :icon_confused:

Evo, sedaj imam pa slabo vest:icon_redface: in grem koj nazaj radirat. Ti pa le pokaži puškico!

LP

Perun
25. November 2010, 08:58
Zanima me, če je kdo predeloval staro Predužeče 44 - M98?
Res da gre za staro, a še zelo uporabno puško, ki bi jo imel za brakiranje in lazenje po grmovju in skalovju.

Na krilno varovalko prisegam, ker varuje iglo, a je napoti daljnogled. Skrajšal bi tudi cev in montiral kak drug prožilec.
Kakšni predlogi?
Ali se dobi lahek prožilec, ki pa bi vseeno imel koleno? Tak nastavljiv?
Puškarska predelava s poliranjem, kjer naredijo negativen kot med prožilcem in zaklepom, mi ni všeč.