PDA

View Full Version : Nakup mladička



ZR7
21. December 2007, 07:00
v v v v v

Lep pozdrav vsem skupaj!

SEm nov na forumu in rad bi vam postavil nekaj vprašanj v zvezi z omenjeno pasmo kuža.

Res je, da sem par postov pod mojim pregledal temo, ampak nisem našel nič posebnega v njej, oz. nisem našel podatkov, ki bi me zanimali.

Torej: zanimam se za nakup bavarskega barvarja, mi lahko kdo pove, če mogoče ve, kje in kdaj so previdena legla barvarjev, in kakšna je kaj cena rodovniških psov.

Zelo lepo bi prosil za mobi številko ali kontakt vzreditelja!

Najlepša hvala vsem skupaj ter uspešen lov! :wink: :wink:

lynx pozdravljen na forumu - glede predvidenih legel v Sloveniji poglej v Lovca ali Kinologa (ponavadi je enako) pod predvidena legla. Glede cene pa se boš pogovarjal z vzrediteljem - cena lahko varira glede stanja na trgu (velika ponudba - nižja cena...majhna ponudba višja - cena) ampak iz solidnega legla +- 400€ - nasvet - ne šparaj :wink: ...ko boš iskal primerno leglo poizkusi dobiti mladiča iz legla kjer sta oba starša iz preizkušene "delovne linije".

Malo spreminjam naslov, saj pod imenom pasme in v istoimenski rubriki pričakujemo predvsem konstruktivne debate vodnikov, vzrediteljev in ljubiteljev o posameznih pasmah in uporabi le-teh.

Kot je že povedal miš93 pa je za vse informacije najbolje pogledati podatke o predvidenih leglih (ki so seveda objavljena prav vsa) v Lovcu ali Kinologu. Pobrskaj tudi med malimi oglasi v Lovcu, kajti tudi tam se marsikaj najde.

In nenazadnje, marsikdaj lahko najdemo zanimiv podatek tudi tule:
http://forum-lov.org/component/option,com_simpleboard/Itemid,223/

lp, B.

Evo kuža je doma, Rodovniška psička Ara, tko luštne žvauce pa še ne!!! :srce:

In še slika, pridejo boljše nekoč, tale je slikana med vožnjo:

http://img63.imageshack.us/img63/2507/slika038mw8.th.jpg (http://img63.imageshack.us/my.php?image=slika038mw8.jpg)

Hvala vsem za pomoč!
8)

Kuža je od vzreditelja iz Vodic. Gospod Traven Ivan nama je z mami vse razložil, o vzreji, cepljenjih, prehrani itd, ko sva prišla domov je šel na testno šetnjo okoli hiše, da nekako malo spozna okolje, že na daleč se opazi, da je pasma ubogljiva in mirna, ima nagon po raziskovanju!

Toliko spoznam prvih par ur spoznavanja, vas obveščam o dogajanju!

Imam pa tudi vprašanje: kako je če ima recimo kuža več lastnikov, na katerega se najbolj naveže in kako ga pripraviti do tega, da ima za gospodarja samo nekoga, ubogal naj bi pa vse?

Hvala in lp! 8)

Imam pa tudi vprašanje: kako je če ima recimo kuža več lastnikov, na katerega se najbolj naveže in kako ga pripraviti do tega, da ima za gospodarja samo nekoga, ubogal naj bi pa vse?
____________________
Obstajajo najmanj tri možnosti v takšnih pogojih odraščanja kužka:
1. da boš s svojim ravnanjem, druženjem, odnosom, šolanjem, hranjenjem, spoznavanjem okolja in lovišča postal vodja tropa - alfa- šef ti;
2. da bo s svojimi ravnanji se kužku prikupil kdo drug iz tvoje družina in bo ta postal alfa
3. da bo v okviru družine postal alfa kar kuža sam :D

Vse je sedaj odvisno le od tebe. In zapomni si nekaj, da na silo se ne da doseči nič. Koliko boš v kužka vložil, toliko od njega pričakuj. Nič več.

Veliko lepih trenutkov v druženju s svojim novim lovskim prijateljem ti želim. To je tudi edini prijatelj, ki mu lahko popolnoma zaupaš, in ki te zagotovo nikoli ne bo pustil na cedilu ali se ti izneveril.
Lep kinološki pozdrav!

Hvala sraka!

http://shrani.si/f/1t/Aa/1mQNVrTq/slika045.jpg

http://shrani.si/f/E/J1/3ORMyUh3/slika041.jpg


To je hanoveranka.A se nisi zanimal za bavarce :?: :?: Lp

A ni isto, Hanover nej bi bil glavno mesto Bavarske, je pa res ja!

Hanoveranski barvar



To je hanoveranka.A se nisi zanimal za bavarce :?: :?: Lp

A ni isto, Hanover nej bi bil glavno mesto Bavarske, je pa res ja!

Hanoveranski barvar

Ups...tole bo pa še pestro - Bavarski barvar je druga pasma kot Hanoveranski - sta pa oba barvarja - ampak zelo različna.

Lynx preglej tile dve strani:

Bavarski barvar: http://www.forum-lov.org/content/view/108/216/

Hanovrski barvar: http://www.forum-lov.org/content/view/91/216/

P.S. Glavno mesto Bavarske je Munchen.

Pri meni je tako, da ko se oblečem v zeleno pes pozabi na vse ženske in otroške privilegije in se ne odmakne od mene dokler ne odprem avta in se odpraviva v gozd kjer sva oba gospodarja. He,he,he vsaj v gozdu če že ne pri hiši.

capek
25. January 2008, 06:24
V starem formu mislim, da smo se o tem že pogovarjali pa sem pozabil.Čez dva tedna grem po mladiča na Hrvaško.Zanima me kako naj ga spravim čez mejo, ali je dovolj knjižica o cepljenju, ali mora za prestop že imeti izvozni rodovnik?Nekdo mi je pravil, da bi moral pes biti čipiran, da drugače ga zdaj ko je šengen sploh nemoreš pripeljati v EU.Ali ve kdo kaj več, da mi nebodo še psa uzeli!

ZR7
25. January 2008, 08:13
V starem formu mislim, da smo se o tem že pogovarjali pa sem pozabil.Čez dva tedna grem po mladiča na Hrvaško.Zanima me kako naj ga spravim čez mejo, ali je dovolj knjižica o cepljenju, ali mora za prestop že imeti izvozni rodovnik? Nekdo mi je pravil, da bi moral pes biti čipiran, da drugače ga zdaj ko je šengen sploh nemoreš pripeljati v EU.Ali ve kdo kaj več, da mi nebodo še psa uzeli!

Kako gre to uradno, povprašaj na VURS. Se je verjetno kaj spremenilo taradi Schengena. In tako na začetku leta boš težko našel tu odgovor na podlagi izkušenj.
Neuradno pa bo sedaj mnogo težje kot pred novim letom.
Dve leti nazaj je zadoščalo imeti psa pod nogami otrokom pa basati čokolado v usta, da niso policistu povedali da imamo novga kužka.:icon_twisted:

Hribowc
4. March 2009, 09:43
Ko sem bil še majhen je imel oče dva psa zapored, oba brak-jazbečarja tako, da so me psi spremljali celo otroštvo. Zdaj pa se jaz odločam za svojega prvega. Pa me zanima na kaj moram biti pozoren, ko izbiram mladička iz legla(npr: postava, zobje ipd.) Zanima me tudi kako lahko vem, če sploh izbiram iz dobrega legla (mogoče po kakovosti staršev). V enem izmed starejših lovcev sem celo zasledil članek o teh vprašanjih, vendar ga zdaj nažalost več ne najdem.

Upam, da vas nism nasmejal s svojimi smešnimi vprašanji.:icon_lol:

Hvala za pomoč v naprej, Lp

Breza
4. March 2009, 10:01
O tem, na kaj naj bo kupec pozoren ob nakupu mladička smo že pisali v temi o madžarskih vižlah (na 2. strani). Kljub temu, da se zadeva nanaša na nakup male vižlice, je kar nekaj stvari splošnih, ki veljajo za nakup vsakega psa.

Brakir
4. March 2009, 10:15
Ali pa vprašaj Brezo, ona ima 6. čut glede tega! :icon_wink::icon_lol:

detel
21. September 2009, 13:49
Glede na različne oglase (ponudba) sklepam, da se lovski psi trenutno težko prodajajo, kljub zelo nizkim cenam :icon_confused:

Sraka
19. November 2009, 07:13
NAČIN DOSTAVLJANJA POTVRDE O PARENJU PASA

Mnogi vlasnici pasa mužjaka, plemenjaka, obra?aju se stručnoj službi ovog Saveza sa obaveštenjem da su od strane stručne službe KSS izdati rodovnici za štenad u kojima je upisano, u rublici otac, ime i svi podaci njihovog psa, a da ženka majka štenadi toga legla nije parena pod upisanim plemenjakom.

Kancelarija Saveza je izdala, na zahtev tih vlasnika plemenjaka, potrebne potvrde radi pokretanja krivičnog postupka protiv odgajivača, vlasnika takvih legala, zbog krivičnog dela falsifikata.

Da bi se obe nemile situacije izbegle i svele na najmanju mogu?u meru u budu?em radu ponovo Vas opominjemo na način dostave dokumentacije o prijavi legla i zahteva za izdavanje rodovnika štenadi po istom.

Pravilnikom o stručnom radu Kinološkog saveza Reublike Srbije u poglavlju "Preambula" tačka 8 opisan je način izdavanja POTVRDE O PARENJU rasnih pasa i način izdavanja rodovnika za štenad po dsotavljenoj prijavi legla.

Ponovo napominjemo da je OBAVEZNO obrazac "POTVRDA O PARENJU", popuniti u dva ISTOVETNA PRIMERKA, od kojih jedan ostaje vlasniku mužjaka, a sa drugim odgajivač prijavljuje leglo. Ukoliko vlasnik plemenjaka nije sa teritorije Kinološkog društva koje prijavljuje leglo OBAVEZNO je da "POTVRDU O PARENJU" overi njegovo matično kinološko društvo i ujedno overi i "Prijavu legla", čime potvrdjuje verodostojnost upisanih podataka.

Kinološko društvo, uz ostalu potrebnu dokumentaciju za izdavanje rodovnika po prijavilegla OBAVEZNO dostavlja Savezu i "Potvrdu o parenju", popunjenu na gore opisani način, a bez koje ubudu?e dostavljena "Prijava legla" ne?e biti uzeta u obradu.

Ukoliko je parenje vršeno sa psom koji potiče iz neke druge zemlje (članice FCI) odgajivač mora posedovati potvrdu o parenju, potpisanu od strane vlasnika psa i overenu pečatom. Ako se pas sa stranim rodovnikom nalazi u vlasništvu na našoj teritoriji potrebno je psa uvesti u našu rodovnu knjigu, dati mu JR broj i preneti vlasništvo u originalu rodovnika i tek tada se mogu izdavati potvrde o parenju koje je izdao naš savez.

Ako je ženka sa stranim rodovnikom i leglo se prijavljuje na njeno ime, takodje je potrebno ženku uvesti u rodvnu knjigu našeg saveza i obavezno izvršiti prenos vlasništva kuje u originalu rodovnika.

Odgajivači koji poseduju odgajivačnicu, priznatu od strane FCI, u prijavi legla moraju pored imena, navesti i broj odgajivačnice pod kojim su registrovani.

Napominnjemo da je za sve pse potrebno izvršiti prenos vlasništva i pse obavezno mikročipovati.

_____________________

Pustimo ob strani pravne vidike te zgodbe in se vprašajmo ali je kaj takega mogoče tudi pri nas ?? Če je odgovor nikalen, bi bil zelo vesel, če mi kakšen poznavalec te problematike pojasni s kakšnimi praktičnimi pravno tehničnimi varovali kaj takega v Sloveniji ni mogoče.

lunca
19. November 2009, 07:45
Sraka,obrazec "PRIJAVA PARITVE" se pri nas piše v 4 izvodih od katerega gre eden lastniku plemenjaka,drugi lastniku plemenke,dva pa na KZS.Podpisan mora biti od obeh strank.Prav tako je zaželjeno,da se v rubriko plačilo skočnine napiše,kakšen je dogovor; ali je to plačilo v denarju ali v mladiču.V kolikor je plačilo skočnine v mladiču je dobro napisati tudi kdaj ima lastnik plemenjaka pravico odbire mladiča in kdaj je prevzem le-tega.V kolikor namreč se tega ne drži,lahko izgubi pravico do mladiča.Kar se tiče vzrejnih dovoljenj morajo biti vsi psi,ki se uporabljajo za reprodukcijo v Sloveniji vpisani v rodovno knjigo.
Je pa res ena stvar.V zelo veliko primerov sem videla,da je tetoviranje psov slabo opravljeno.Take primere imam sama doma.V prejšnjem leglu so bili naši mladiči tetovirani šele v starosti 9 tednov.Pri tej starosti so imeli mladički že tako velike uhlje,da je referent s kleščami prišel komaj do spodnjega roba uhljev.Ker je kasneje tam uhelj prerasla dlaka,se tetovirnih številk sploh več ne vidi.Od osmih psov se tetovirna številka pri 21 mesecih starosti vidi samo pri eni psici.
LP Tjaša

Breza
19. November 2009, 09:25
Pustimo ob strani pravne vidike te zgodbe in se vprašajmo ali je kaj takega mogoče tudi pri nas ?? Če je odgovor nikalen, bi bil zelo vesel, če mi kakšen poznavalec te problematike pojasni s kakšnimi praktičnimi pravno tehničnimi varovali kaj takega v Sloveniji ni mogoče.

Lovska kinologija (Marko Mali, Zlatorogova knjižnica; 29, LZS 2003) str. 76 - 83.

Sraka...tole, kar pišejo na srbski KSS je dejansko skorajda prepis sedanjih slovenskih določil, zato mi je malce hecno vprašanje, zakaj kaj takega v Sloveniji ni mogoče. Zadeve se v tej obliki izvajajo v Sloveniji že več kot 10 let.

solzica
19. November 2009, 09:57
Sraka, seveda je mogoče, vse je mogoče.
Tudi pri nas v slo so psi /SK, Da, ... / in nato pridejo rodovniki iz drugih držav, ter se prodajajo kod uvoženi psi v slo.
- .....
- ....

pozdrav!

Breza
19. November 2009, 10:09
Je pa ena bistvena razlika med določili KZS in KSS, ki sem jo prej pozabila omenit.

In sicer, pri srbski Kinološki zvezi paritev potrjuje matično kinološko društvo (in v tem oziru prihajajo tudi v Slovenijo psi nekaterih slovenskih vzrediteljev s srbskimi rodovniki; ti "vzreditelji" imajo na rodovnikih ob svojem imenu vpisan naslov prebivališča v Srbiji in na vzrejnih papirjih poštempljan xy žig kakega lokalnega kinološkega društva)

Pri nas je za potrjevanje paritev psov po pasmah (ali pasemskih skupinah) določeno, kdo le-te potrjuje. In vedno je za pasmo določena samo ena oseba (kamor se s KZS pošiljajo v potrditev prijave paritve), ki se sme podpisati in potrditi paritev posamezne pasme. Tako se vsaj ve, kdo je za to odgovoren. Brez podpisa osebe, odgovorne za posamezno pasmo, se legla/mladičkov ne zabeleži v SLR.

Sraka
19. November 2009, 18:03
Hvala za trud in prijaznost. Če se hoče. se torej da. Tako kot na vseh drugih področjih.
Ker pa se v Sloveniji na deklarativni ravni veliko hoče, na izvedbeni pa občutno manj, je pač tako kot je. Saj nismo v stanju vzpostaviti niti enotne in celovite evidence vseh psov, jih vseh cepiti in čipirati in za to raje gradimo vedno nova zavetišča in se okrog tega krepko prepiramo, pa se nam kljub temu po deželi potika neštevilno veliko nesrečnih pasjih siročet.

Breza
19. November 2009, 18:39
Ker pa se v Sloveniji na deklarativni ravni veliko hoče, na izvedbeni pa občutno manj, je pač tako kot je. Saj nismo v stanju vzpostaviti niti enotne in celovite evidence vseh psov, jih vseh cepiti in čipirati in za to raje gradimo vedno nova zavetišča in se okrog tega krepko prepiramo, pa se nam kljub temu po deželi potika neštevilno veliko nesrečnih pasjih siročet.

Sraka - problematika čipiranja, cepljenja in zavetišč (predvsem njihovega financiranja) je precej pereča in skrajni čas bi bil, da se na tem področju nekaj premakne. Tako, zares premakne! V praksi!

Ampak vse to je v izključni pristojnosti VURSa in nima prav nobene zveze s KZS (ter evidencami paritev/legel rodovniških psov).

Sraka
20. November 2009, 07:32
Breza: Ampak vse to je v izključni pristojnosti VURSa in nima prav nobene zveze s KZS (ter evidencami paritev/legel rodovniških psov).
__________

Seveda nima nobene zveze ali skoraj nobene zveze. Moj uvodni prispevek niti ni imel namena ali celo cilja kakor koli omadeževati KZS, temveč me je zanimalo le, če je tudi pri nas možnost zlorab kot jih ugotavljajo drugi. In vedno, ko beseda nanese na pasje mladiče, moramo pač zaradi reda, ki smo si ga sami ter po ukazu EU zastavili in tudi humanosti biti dovolj široki in zajeti vse. Tako tiste, ki luč sveta zagledajo z blagoslovom človeka kot seveda tiste, ki jim je blagoslov dala le mati Narava. V državi v kateri tako skoraj nič več prav ne funkcionira bi bilo res naivno pričakovati, da bi vsaj tisti del normativnih zapovedi realizirali, ki bi jih brez večjih težav in denarnih sredstev lahko. In da se iz tega nekako izvijem, bom pa le zapisal, da bi KZS lahko bila vsaj slaba vest VURS-u in še komu, ki svojega dela ne želi opraviti.:icon_lol:

Pa lep pozdrav!

matejk
20. August 2010, 11:54
Pozdravljeni!

Zanima me, če imate kaj izkušenj kako se obnese nakup mladička, ki je pri oddaji star približno 4 mesece. Kot razumem naj bi se načeloma mladički prevzemali med 8 in 10 tednom. Vendar trenutno nisem uspel najti legla prepeličarjev ali špringer španjelov, ki bi bilo na voljo za oddajo v tej starosti. Klical sem tudi na KZS, kjer so mi dejali, da v septembru ni predvideno nobeno leglo teh dveh pasem.
Je pa trenutno na voljo kar nekaj legel prepeličarjev in tudi špringerjev, ki so bila poležena spomladi.
Sedaj sem pred dilemo, ali vzeti mladička starega približno 4 mesece ali počakati na pomlad in izgubiti naslednjo jesen.

Vsak nasvet bo dobrodošel.

Hvala in Lovski zdravo.

Matej

alojz1
20. August 2010, 12:48
Matej vzemi in bodi vesel, da boš z njim lahko začel delati (vaje poslušnosti).
Drugo leto v jeseni že lahko opravljaš PNZ ali uporabnostno preizkušnjo.
Pes se takoj naveže na novega lastnika zato tvoje dileme sploh ne razumem.

lunca
21. August 2010, 08:24
matejk,zelo veliko mladičev se šele začne dobro prodajati v tej starosti.Še posebno v tujini.Pri 8 tednov staremu mladičku se ne vidi kaj bo iz njega zraslo.Situacija je nekoliko boljša pri 3 mesecih.Poleg tega marsikateri mladič začne pri 4 mesecu starosti že menjati zobe.Je pa 4 mesece star mladiček že dovolj velik,da lahko z njim začneš že malo bolj delati.
Tjaša

alojz1
21. August 2010, 09:12
Matej, če si še v dilemi ti lahko povem, da so pri meni (italiani) kupili mladiče in prosili, če lahko pridejo po 4 mesecih ponje. Je res tako kot pravi Lunca.

matejk
23. August 2010, 08:07
Danes popoldan gremo pogledat dve špringer španjelki stari 3 mesece. Če bo vse OK, si bomo eno izbrali. Sicer sem pričakoval, da bom lahko izbiral na podlagi vsaj nekajkratnega opazovanja legla, a kot sem že napisal, legel šarivcev trenutno v Sloveniji ni. Glede na to, da bo to moj prvi pes, pa vsaj upam, da ni ravno najdominantnejši mladič iz legla ostal na razpolago.

LP

Veper
23. August 2010, 09:44
Matejk in dobro je,da boš izbiral pri špringljih kajti za prvega psa so veliko bolj primerni kot pa prepeličarji. Načeloma so vodniki prepeličarjev namreč izkušeni vodniki ki so si prepeličarja izbrali kot vsaj drugega psa saj so izredno inteligentni in znajo svojo voljo spretno vsiliti gospodarju in si ga nemalokrat tudi podredijo. Želim ti srečno roko pri izbiri.

matejk
25. August 2010, 09:34
Tako!
Od ponedeljka je pri nas rjavo bela špringer španjelka Bina. Prvi dve noči sta minili brez kakršnega koli stokanja ali lajanja. Drugače pa že veselo raziskuje novo okolico. Vendar je z enim očesom ves čas pri meni, ker kakor se oddalji za par metrov že išče kje sem in takoj priteče nazaj.
Še nekaj dni se bo privajala, potem pa že začneva z vajami poslušnosti.

LP

Matej

alojz1
25. August 2010, 09:39
Matej, dobrodošla med nami :icon_lol: