PDA

View Full Version : Razpis 1. Foto razstave Forum-lov



ZR7
3. March 2009, 15:21
Foto sekcija Forum-LOV s pomočjo ostalih pelje zadeve v smeri realizacije.
Na straneh je objavljen razpis za prijave na razstavo:
http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=574&Itemid=53

Debata, vprašanja in odgovori pa bodo tukaj.

LP

Breza
3. March 2009, 20:25
Foto sekcija Forum-LOV s pomočjo ostalih pelje zadeve v smeri realizacije.
Na straneh je objavljen razpis za prijave na razstavo:
http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=574&Itemid=53


http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/d075.gif ...kje?!

ZR7
3. March 2009, 20:44
http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/d075.gif ...kje?!

Kako kje? :icon_confused:
Na podanem linku, oz. na naslovnici strani ali v novicah, če greš čez glavni levi menu.

Breza
3. March 2009, 21:27
Našla! :limona:

Pa povej drugič, da se moramo logirat na začetno stran, če hočemo videt, kaj dogaja. Brez nič ni nič! :icon_lol:

ZR7
4. March 2009, 08:59
Našla! :limona:

Pa povej drugič, da se moramo logirat na začetno stran, če hočemo videt, kaj dogaja. Brez nič ni nič! :icon_lol:

Ja seveda, logično, saj je razpis namenjen le registriranim uporabnikom, ker želimo razstavo zadržati v krogu lovcev in uporabnikov naših strani.

Sicer je pa nasploh priporočeno, da imate vključeno avtomatsko prijavo, čim pridete na strani. Najboljše je vedno rezervirano le registriranim in prijavljenim uporabnikom.

LP

srakoper
8. March 2009, 00:51
Na prijavnici je napisano, da sodelujemo z digitalnimi fotografijami formata 30x20 cm, v priporočljivi resoluciji. Tukaj pa rabim pomoč, ker mi ni jasno. Se prijavljamo v predlagani ločljivosti posnetkov zapisanimi na cd medij, ali moramo poslati tudi fotografije v formatu 30X20 cm. Digitalne posnetke, katere sem hotel imeti tudi na fotografijah, kolikor mi je znano, je v foto studiu lahko naredil samo v formatu 10 X 13 cm. Zdaj pa ne vem, ali ima "slabo" opremo, da ne bi mogel naredi večjih ali kaj drugega. HELP ME profiji.

lz

ZR7
8. March 2009, 09:09
Na prijavnici je napisano, da sodelujemo z digitalnimi fotografijami formata 30x20 cm, v priporočljivi resoluciji. Tukaj pa rabim pomoč, ker mi ni jasno. Se prijavljamo v predlagani ločljivosti posnetkov zapisanimi na cd medij, ali moramo poslati tudi fotografije v formatu 30X20 cm....

Tudi meni to ni čisto jasno. Bomo počakali obrazložitev koga iz foto sekcije.:icon_confused:

springer
8. March 2009, 09:49
Pričakujemo le fotografije na CD medijih.
Izbrane fotografije bomo nato natisnili na fotopapir v formatu 30x20. Zato potrebujemo ustrezno kvaliteto fotografij. Kot mimimalno ločljivost, ki še ustreza našim potrebam smo določili 180 dpi, kar pri formatu 30x20 pomeni 2130x1420 pik/inc. Priporočamo pa večjo- polno ločljivost 240 dpi (lahko tudi več)- 2830x1890 pik/inc.
V praksi to pomeni, da lahko pošljete fotografije posnete z fotoaparatom, ki ima vsaj 3,5 megapixlov. Pri fotoaparatih z 5megapixlov lahko že naredite izrez, ohraniti morate 80% fotografije.

srakoper
8. March 2009, 19:50
Springer, hvala za info.

lz

sine
9. March 2009, 11:54
Pa še nekaj bi bilo treba povedat, kar se mi zdi pomembno.
Koliko "umetniške svobode" je dovoljeno, oz priporočljivo? Tu mislim predvsem izbiro tem, pa tudi poznejše digitalne obdelave fotografij.

springer
9. March 2009, 12:58
Obdelava fotografij z razpisom ni prepovedana. Riši, briši retuširaj..., le da bo videti čim bolj naravno. V temi lovstvo je lahko svobode še več.
Kako se bo odločala žirija, pa tudi sam ne vem.

shadow23
9. March 2009, 14:49
Ja zadeva je takšna, tisti, ki veste kako fotografije izgledajo pred in po retuširanju, izostritvah, color boostingu in podobno sami veste, da se pretiravati ne da oziroma vsak opazovalec ve da s fotografijo nekaj ni vredu. Pri teh stvareh bodite natančni in " skromni", če boste pri visokem ISO-tu navijali ostrino, bodo slike na razstavi zanič. To je le eden izmed primerov. Drugače pa kot je povedal Springer, svoboda obstaja in velja nepisano pravilo-fotografija iz fotoaparata je pol izdelek.

gosjak
9. March 2009, 19:53
Vsebina bi bila lahko namenjena kam drugam ampak samo malo dopolnjujem oba predhodnika. Za popravljanje barvnih in tonskih vrednosti kot tudi ostrenje na sliki je zelo pomembno kako imamo nastavljen zaslon.

Verjetno bomo s tonsko in barvno nastavitvijo zadovoljni toliko časa dokler ne bomo dobili v roke fotografije, ki smo jo dali izdelati.

Mogoče je na zaslonu še videti v redu slika, kasnejša fotografija je pa pravo skrpucalo.

Previdnost pri urejanju slike za nas bolj ali manj laike ne bo odveč. Slej ko prej je potrebna kalibracija zaslona.

Veper
13. March 2009, 16:29
Kako bo sedaj z razstavo?? če bo takole mir kot je zdaj bo bedno.No ja mogoče pa hodite okoli in fotkate:icon_neutral::icon_study:
Otvoritev 30 april.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

shadow23
13. March 2009, 22:51
Lp! Veper hvala za skrb in trud! Drugače pa se ta datum vztrajno bliža, dobri posnetki pa ne čakajo za vsakim vogalom, treba se bo malo podvizati !:icon_biggrin:

Veper
18. March 2009, 14:02
Spet jest:icon_twisted:

gosjak
18. March 2009, 14:41
Mislim, da fotografi pridno slikajo vsaj kot se vidi po objavljenih slikah na forumu. Vsak lep dan je dobrodošel za izlet v naravo in iskanje novih motivov če pa je vreme slabo pa vsak pri sebi že dela selekcijo katere slike bo poslal.

Brez skrbi.

Špicar
18. March 2009, 20:47
Tako je, mislm da nas kar nekaj dela fotografije ali pa izbira katere bomo poslali!:icon_lol::icon_lol:

springer
18. March 2009, 22:47
Veper, kot kaže je tvoja skrb za razstavo odveč. Ker si član žirije, ki bo imela veliko dela, raje začni iskat nekoga, ki bo namesto tebe mešal golaž na sejmu v Radgoni.

(ps: še ostali malo podražite Vepra, da bo vedel koliko dela ga čaka)

Veper
18. March 2009, 23:39
:BangHead::snorting:

Kolovski
19. March 2009, 01:23
Nemu je to mačji kašl, sploh zato ker je že tok str in je z leti prdobu izkušne (vrjemte, da jh ma s tega razloga velik!). On zravn k meša golaž, ocenjuje slike pa še z veprico se krega:icon_wink:

Brakir
19. March 2009, 12:12
Hehehe škoda da obstajajo sedaj taki moderni mediji in nosilci podatkov kot so CD-ji...bi bilo najbolje da Vepru prinesete negative pa jih razvija v radgoni v kotlu golaža..... :icon_twisted::icon_lol::icon_lol:

tarfila
19. March 2009, 16:33
On zravn k meša golaž, ocenjuje slike pa še z veprico se krega:icon_wink:

Ja, pa še golaž je instant iz vrečke !???:icon_lol::icon_lol:

Veper
19. March 2009, 16:47
Vse lepo in prav vendar dajmo tukaj o fotografiji:icon_study:

Penty38
23. March 2009, 13:21
Pozdravljeni

Mika me, da bi se udeležil razstave, katero objavljate.
Zanima me ali lahko pod temo "prosto živeče divje živali" sodelujem z fotografijami ptic npr. siničk in podobno. Ali so mišljene samo velike živali srne, jeleni in podobno.

Hvala in Lp

Penty38
:icon_cry:

ZR7
23. March 2009, 13:57
...
Zanima me ali lahko pod temo "prosto živeče divje živali" sodelujem z fotografijami ptic npr. siničk in podobno. ...

Tudi ptice so prostoživeče živali, tako da je odgovor pritrdilen, ti pa vabljen k sodelovanju.:icon_biggrin:

LP

springer
15. April 2009, 10:38
Na Razpis se je odzvalo pet avtorjev. Hvala vsem za poslane fotografije. Več informacij po žiriranju.

sine
15. April 2009, 11:04
Jaz sem pričakoval, da nas bo več. Ampak za prvikrat je tudi to dobro!

Lisjak
15. April 2009, 14:38
Tudi sam sem pričakoval boljši odziv.:icon_neutral:

capra ibex
15. April 2009, 14:41
Ojej jest sem pa čisto pazabil na tole. :icon_sad::BangHead:
Pa še prov mapo sem posebej naredu mi je pa čist z glave ušlo. :icon_confused:
No pa drugič. :icon_redface:

springer
15. April 2009, 15:17
Pozabljivci!
Če ima še kdo željo sodelovat lahko fotografje na CD-ju dostavi še jutri na Bled (dopoldan) ali v Radovljico (popoldan). Prej naj pokliče 041 657 113)

shadow23
15. April 2009, 21:31
Evo šele včeraj sem dobil dokončno novo fotoopremo:icon_cry::icon_cry::icon_cry:!!!

springer
18. April 2009, 01:49
Žirija je končala svoje delo. Veper se je odlično izkazal kot član komisije. Prilagam seznam sprejetih del in hkrati vse vabim na otvoritev razstave v grad Snežnik 30.4.2009

1. Foto razstava Forum-lov

Statistika

kategorija Št. avtorjev Št. poslanih del Št. sprejetih del
Divje živali 5 23 15
Narava 5 22 9
Lovstvo 3 11 6
Skupaj 6 56 30

Prosto živeče divje živali
Avtor in naslov dela opomba
Milan Lužnik Portret kozače
Jože Vicman Srnjak
Milan Lužnik Hermelin
Miha Marolt Mladič gamsa
Milan Lužnik Navadna postovka 2. nagrada
Jože Vicman Sinica
Peter Čadež Zvedavi
Jože Vicman Jelen 3. nagrada
Milan Lužnik V sončnem zahodu
Miha Marolt Parček
Milan Lužnik Pristanek
Peter Čadež Gams
Janez Borut Sajovic Srna
Janez Borut Sajovic Lisica 1 1. nagrada
Janez Borut Sajovic Lisica 2

Narava
Avtor in naslov dela opomba
Peter Čadež Sled 1. nagrada
Milan Lužnik Jutro v hribih 2. nagrada
Milan Lužnik Belo pokrivalo
Peter Čadež Košuta
Peter Čadež Pomladansko opravilo
Milan Lužnik Navadni kosmatinec
Peter Čadež Gube
Milan Lužnik Pozdrav s planin 3. nagrada
Janez Borut Sajovic Megle

Lovstvo
Avtor in naslov dela opomba
Peter Čadež Ohladitev 1. nagrada
Zvone Lavrič Duo
Zvone Lavrič Avtoportret 3. nagrada
Peter Čadež Nezaželena sled
Zvone Lavrič Slovo 2. nagrada
Zvone Lavrič Pozabljena

springer
20. April 2009, 16:50
Vabljeni na otvoritev razstave.

sine
23. April 2009, 22:55
Čestitam tudi ostalim nagrajencem in se zahvaljujem oraganizatorjem za ves trud okoli razstave.

Se vidimo na otvoritvi 30.4.09

Lep pozdrav

ZR7
28. April 2009, 21:12
Vabilo tudi na straneh:
http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=601&Itemid=53

JANEZ L
29. April 2009, 10:36
Lp!

Vsem sodelujočim čestitam, še posebej seveda nagrajencem! Žal me na otvritev ne bo, ker imam službo...3648

Lovski zdravo
Janez L

ZR7
1. May 2009, 09:30
Včeraj:

Najprej živčnost in zaskrbljenost, ker ni bilo dovolj rešitev za projekcijo fotografij galerije, katere smo se namenili tudi prikazati na razstavi. No, to se je rešilo in sledil je odhod v grad, kjer so že mrzlično potekale priprave, postavitev panojev in razsvetljave.
Ko je bilo to rešeno, je sledilo lepljenje fotk na panoje in takrat sem jih prvič zagledal. Presegla so vsa moja pričakovanja.:icon_biggrin:
Tudi obiskovalci se kar niso mogli strinjati, da gre za posnetke amaterjev, saj jih je kvaliteta izbranih fotografij prepričevala drugače.

Verjamem, da bo razstava v preostalih dveh dneh doživela še močan obisk in obilo odobravanja.

Ponosen sem na dosežke naše Foto sekcije in vesel ker sodelujemo in poln želja, da s tem uspešno nadaljujemo.

Zahvala družini Veprovih in Krpanu za organizacijsko pomoč in Foto sekciji za tako uspešno izpeljan projekt prve razstave!

gosjak
1. May 2009, 13:03
Tudi z moje strani iskrena hvala vsem, ki ste sodelovali pri organizaciji, izbiri prostora in postavitvi razstave.

Ogledal sem si več razstav fotografij vendar je bila ta za mene nekaj posebnega. Človek sploh težko verjame koliko pomeni prostor kjer so fotografije razstavljene. Tu niso slike na praznih in monotonih belih stenah ampak se lepo vklapljajo v prostor. Ta ambient je na gradu Snežnik za razstavo slik z lovsko tematiko enkraten. Obiskovalec si ogleda najprej sam grad v katerem ne manjka tudi lovskih zanimivosti, na koncu pa še slike Foruma-lov kot dosežek tehnike v nekem drugem času. Nikomur ne bo žal če si privošči nekaj časa z družico ali družino za ogled gradu in razstave.

Še enkrat hvala.

Krpan
1. May 2009, 19:52
Razstava bo na ogled še jutri od 10.00 do 19.00 in v nedeljo do 13.00.
Veper si zasluži križec za zasluge ker vztrajno dežura na razstavi.

Lisjak
1. May 2009, 22:33
Čestitke vsem udeležencem in nagrajencem. Vso pohvalo za trud in organizacijo. Škoda, ker si razstave ne morem ogledati v živo.

Penty38
9. May 2009, 19:49
Pozdravljeni

Zanima me, s kakšnimi teleobjektivi fotografirate prosto živeče živali. Meni moja sigma 70-300mm ne zadostuje več.
Se da kje nabaviti kakšen teleobjektiv z zoom do 500mm za solidno ceno.
Mislim seveda na rabljenega.

Hvala in Lp

Penty38:icon_confused:

springer
9. May 2009, 23:26
mogoče ni ravno prava tema ampak vseeno.
poglej http://www.e-fotografija.com/forum/ ali http://www.slo-foto.net/forum-c5.html. Če sklepam po tvojem niku bo čez nekaj dni zanimivo tudi http://pentax.mojforum.si/pentax.html

Veper
11. May 2009, 15:31
Medalje in priznanja za doseške na foto razstavi bom imel sabo na Krki in jih tudi podelil prisotnim.Tistim ki pa jih ne bo bo paketek prinesel poštar v dneh po Krki.

shadow23
20. May 2009, 23:13
lp! Kako je sedaj glede tistih fotk, ki bodo objavlene na forumu- bodo smele sodelovati na natečajih ali ne??

ZR7
21. May 2009, 07:30
lp! Kako je sedaj glede tistih fotk, ki bodo objavlene na forumu- bodo smele sodelovati na natečajih ali ne??

Kar se tiče foruma samega, ni nobenih ovir.
Torej je vse odvisno od komisije, ki jo bo sestavila Foto sekcija. Ona naj postavlja pogoje in besedila razpisov.

springer
21. May 2009, 15:42
Ker želimo dobiti svež material za galerijo, naj na rastavo nebi pošiljali fotografij, ki so že v galeriji. Kar pa se tiče foruma, jih lahko objaviš (zmanjšano verzijo 600x 500 pik). Isto fotografijo lahko nato pošlješ na razstavo v zahtevani večji ločljivosti. Tako bomo dobili kvalitetne fotografije za galerijo na spletnih straneh forum lov.