PDA

View Full Version : Strelni daljnogled Swarovski 8x50



brina
20. February 2009, 13:35
Zanimam se za nakup swarovskega 8x50,ali ima kdo kakšne izskušnje z njim?

ZR7
20. February 2009, 13:43
Swarovskega kaj? Daljnogled, strelni daljnogled ali mogoče kaj drugega (diamanti):icon_wink::icon_biggrin:?

detel
20. February 2009, 15:43
Strelni 8X50 ? Prvič slišim, mogoče:icon_study:.

bakus89
20. February 2009, 17:22
jaz pa mislim da je 8x56, ta daljnogled je zelo dober za lov na travniku, zaradi fiksne povečave pa je precej težaven pri lovu na zalaz in lovu v gozdu. Jaz ti raje priporočam ali 6x42 ali pa variabilnega boš bolj zadovoljen.

brina
20. February 2009, 19:24
Ja strelni dalnogled,je na belugini spletni strani.
Lovim predvsem srnjad in gamsa.lp

davorin
20. February 2009, 22:54
za lov na srnjad in pa gamsa, ne potrebuješ variabilnega daljnogleda!! je tale 8X50 al kak že čist fajn!! variabilni daljnogledi so bolj primerni za lovišče kjer se tudi več lovi npr divjega prašiča, kjer potrebuješ malo manjšo povečavo za streljanje premikajočih se ciljev. za streljanje srnjadi on gamsarije pa tega ravno ne potrebuješ, saj ne streljaš letečih srn in gamsov. to je le moje mnenje!

janez valentic
21. February 2009, 17:52
8-kratna povečava pomeni že zelo majhno zorno polje, kar pomeni da zadeva ni najboljša za zalaz.
Srnjad je relativno majhna divjad in večja povečava od 8x ne škodi, možna je tudi točnejša ocena divjadi (po oceni z dvo-gledom).
Menim da je za srnjad in gamse bolj primeren variabilni dalnogled, povečave ranga 4-16x, če ne gre povečava preko 12x ne rabiš večjega objektiva kot 42 mm.

detel
21. February 2009, 19:30
Z mrak je boljši 56 mm.

brina
22. February 2009, 10:13
Mislim,da je 56 kar malo velik za kombinirano puško,bi bil prevelik.
Moje mnenje.

main757
22. February 2009, 20:37
Pri 8-kratni povečavi boš moral kar fajn umiriti puško, da boš lahko oddal zanesljiv strel. Za zalaz bi raje izbral 6-kratno povečavo. Moje mnenje.

detel
22. February 2009, 20:59
Tudi moje.

andrej win
23. February 2009, 08:25
Pri 8-kratni povečavi boš moral kar fajn umiriti puško, da boš lahko oddal zanesljiv strel. Za zalaz bi raje izbral 6-kratno povečavo. Moje mnenje.

Jo moraš pri 4 kratni ravno tako umiriti kot pri 12 kratni,edini problem je ,da pri 4 ne vidiš (kak ti srce utripa), pri 12 kratni se pa tud to opazi:icon_lol::icon_wink:

Js sm jagu 4 leta "samo" z daljnogledom na puški, (7x56),pa ni blo problema,ne ocenit,ne oddat ziher strel,tudi na 200 metrou sm ocenil gumbarčka in ustreliu..

Uglaunem zdej sm (čakam puškarja pa montažo) šou pa na variabilnega,zaradi lažjega streljanja na pogonih (3-12x56)--karabin

Če boš dal pa na bokarco,pa vzemi 1,5-6 .... spet samo mnenje...:icon_redface:

lp

davorin
23. February 2009, 09:00
Pri 8-kratni povečavi boš moral kar fajn umiriti puško, da boš lahko oddal zanesljiv strel. Za zalaz bi raje izbral 6-kratno povečavo. Moje mnenje.

mislim, da moraš za vsak strel kar fajn umirit puško, da daš zanesliv strel!! ni neke velike razlike ?e maš ti npr.8X ali pa 5X . sam streljam s swarovskim PVI 2.5-10 X 56, leopolda 3-9X 40 in zeis 4 X 32. in med temi vsemi daljnogledi je razlika samo v tem, da z enim boljše vidim v mraku kot z drugim, da bi pa z zeisom lažje streljal, ker ima manjšo povečavo pa ni res. vedno moraš bit mirn, glavno je tisto kar je za puško in ne kar je na njej.

brina
23. February 2009, 09:33
Hvala za nasvete,bom še premislil.
Dobrodošlo še kakšno mnenje.lp

main757
23. February 2009, 12:58
mislim, da moraš za vsak strel kar fajn umirit puško, da daš zanesliv strel!! ni neke velike razlike ?e maš ti npr.8X ali pa 5X . sam streljam s swarovskim PVI 2.5-10 X 56, leopolda 3-9X 40 in zeis 4 X 32. in med temi vsemi daljnogledi je razlika samo v tem, da z enim boljše vidim v mraku kot z drugim, da bi pa z zeisom lažje streljal, ker ima manjšo povečavo pa ni res. vedno moraš bit mirn, glavno je tisto kar je za puško in ne kar je na njej.

Davorin koliko komadov si uplenil na 10 kratni povečavi? Niti enega ne? Pri taki povečavi vse miga in je brez zelo dobrega naslona zelo težko streljati. Tak daljnogled imaš doma, probaj , menjati povečavo.

janez valentic
23. February 2009, 14:23
Jaz imam 3-12x pa sem kar nekaj snjadi uplenil z 12x povečavo (ca 10-15%), pri lisicah je ta procent malce višji. Tako da če bi imel na voljo večjo maksimalno povečavo, bi jo kdaj tudi uporabil.Vsekakor pa za večjo povečavo nisem pripravljen žrtvovati zorno polje pri najnižji povečavi.
Pri večji povečavi bolj opaziš migotanje križa na cilju, absolutno pa puška ne migota nič bolj kot pri manjših povečavah. Migotanje, premikanje, ples križa ali kakor že temu rečete, kaže na stabilnost strelca ne pa daljnogleda.
Če mi migota po vitalnem delu telesa in tam lahko držim križ vsaj 2-5 sekund, potlej povečujem silo na sprožilcu dokler ne poči. Če migota po celem telesu divjadi , potlej ne dam prsta na sprožilec.
Loviti križ - v smislu da pomeriš na divjad, ko se ti križ umiri na željenem mestu pa hitro stisneš "petelina" ni pravilen pristop in vodi k zategovanju in zgrešenim strelom. Zakaj je taka popolnoma zgrešena tehnika še prisotna je predvsem povezano z dejstvom, da je povprečna strelna razdalja relativno kratka - pod 60 m, da se dostikrat strelja z naslona in uporablja sprožilce, ki so (pre)lahki. Verjetno bi zgrešenost tega pristopa hitro odkrili če bi bili prisiljeni letni preskus orožja opraviti brez naslona -prostoročno.

davorin
23. February 2009, 17:20
Davorin koliko komadov si uplenil na 10 kratni povečavi? Niti enega ne? Pri taki povečavi vse miga in je brez zelo dobrega naslona zelo težko streljati. Tak daljnogled imaš doma, probaj , menjati povečavo.

o pa sem že kar nekaj komadov pobral z največjo povečavo!! samo je pa res,da imamo tako lovišče, da večinoma oz. skoraj vse streljamo z visokih prež, kjer imaš lepo čas,da se pripraviš umiriš in najdeš dober naslon!! je pa res, da je najlepše streljat (vsaj z mojim daljnogledom) pri 7 ali pa 8 X povečavi.

bakus89
23. February 2009, 21:07
Sam imam na puški daljnogled povečave 3-9x40. Poleti ko večinoma lovim na travnikih imam povečavo nastavljeno na 7 ali 8, ko pa se bliža jesen in lov v gozdu pa jo nastavim na 4 in je ne prestavljam razen če je res zelo daleč. Moje mnenje je takšno da variabilni strelni daljnogledi so s primerno povečavo za vsak lov.

pumpa
23. February 2009, 22:07
imam 6-24×50 pa večina streljam na 8× povečavi prav tako pri 3-12×56 je pa fino ocenjevati divjad posebej mladiče katerega spola je kateri pa gamse prav lepo vidiš obrazne nianse , seveda na 24×

detel
23. February 2009, 22:14
Kar nekaj let kot začetnik sem lovil s 4X. Ni bilo nobenih problemov. Tudi na pogonih sem se znašel :icon_wink:.

davorin
25. February 2009, 12:06
Vse streljam na 10x povečavi razen na pogonih dam na manjšo povečavo, ni problemo in tudi na 10x povečavi se nič tako ne trese, da se nebi moralo streljati tudi brez naslona.

no glede tega, da se da brez naslona streljat, se nebi ravno strinjal s tabo, ampak kako komu paše, jaz osebno na 10X ne upam streljat brez naslona!. drugače pa, da bi se pri 10X vse tak treslo, se pa popolnoma strinjam, da pa tak hudo s5 ni, in če se le da, streljam vse z 10 X. včasih celo vidiš, kje je kugla predrla komad, še preden pade...