PDA

View Full Version : Hirtenberger



Deerhunter
19. February 2009, 11:13
Ali drži, da hirtenberger več ne izdeluje streliva za lovsko orožje in s tem tudi krogel ABC trenutno ni več v izdelavi?

Tine
19. February 2009, 11:19
Sem nekaj slišal. Upam, da ni res. Ima pa v Kranju (ne smem poveddat kdo-reklama) puškarstvo, trgovina, to- HP v svoji ponudbi.

Naj kdo pove kaj več. Tudi mene zanima:icon_cool:

main757
19. February 2009, 11:39
Preusmerili so se v vojaški program, občasno naredijo nekaj serij lovskih nabojev, mogoče celo po naročilu. Avstrijski trgovec v Ljubljani ima nekaj škatel v kalibru 7x64 na zalogi, cena 57€.

rws
19. February 2009, 12:22
V Lj ima ta isti trgovec tudi hp match, za 308, vendar pa je cena podobna kot za normo DL, tako da se za nakup nisem odločil.
Drugače pa je alternativa za abc ppu grom, al pa barnes xlc.

Deerhunter
19. February 2009, 12:53
V bistvu me ne zanima zaradi nakupa, sam sicer uporabljam RWS TIG, zanima me zato, ker smo zadnjič o tem govorili s solovci in so nekateri trdno prepričani, da hirtenberger še vedno izdeluje ABC krogle, sam pa kolikor vem, to naj ne bi držalo.

ZR7
19. February 2009, 13:33
Sem nekaj slišal. Upam, da ni res. Ima pa v Kranju (ne smem poveddat kdo-reklama) puškarstvo, trgovina, to- HP v svoji ponudbi.
...

Če je ta firma naš sponzor in se trenutno na vrhu vrti pasica, lahko poveš.

admin

janez valentic
19. February 2009, 14:58
V bistvu me ne zanima zaradi nakupa, sam sicer uporabljam RWS TIG, zanima me zato, ker smo zadnjič o tem govorili s solovci in so nekateri trdno prepričani, da hirtenberger še vedno izdeluje ABC krogle, sam pa kolikor vem, to naj ne bi držalo.

Z ABC je konec.
Najbolj podobna alternativa je Trophy Bonded Bear Claw od Federala oz. ATK.

jazbec
19. February 2009, 15:31
V Borovljah se še dobi kakšna škatla, samo za bolj redke kalibre. Ostalega ni več. Žal

Tine
19. February 2009, 17:24
Če je ta firma naš sponzor in se trenutno na vrhu vrti pasica, lahko poveš.

admin

Velja.:icon_wink:
BOCK Kranj:icon_exclaim:

Tine
19. February 2009, 17:27
V Lj ima ta isti trgovec tudi hp match, za 308, vendar pa je cena podobna kot za normo DL, tako da se za nakup nisem odločil.
Drugače pa je alternativa za abc ppu grom, al pa barnes xlc.

Od groma nisem slišal pohval. Ni bilo neke jake debate, samo to, da naj ne stavim te ku....ije v ror. Drugače pa tud winchester supreme elite, pa tsx češki...
Nekateri pravijo - BOCK Kranj - da priporočajo RWS EVO.

Lakotnik
19. February 2009, 17:31
ABC ne izdelujejo kar nekaj let, se da pa dobiti kako škatlo iz starih zalog. Primerjati ABC z gromom in barnesom je pa rahlo ponižujoče do naše Avčinke.

Tine
19. February 2009, 17:39
ABC ne izdelujejo kar nekaj let, se da pa dobiti kako škatlo iz starih zalog. Primerjati ABC z gromom in barnesom je pa rahlo ponižujoče do naše Avčinke.

Naša avčinka. Ja no, nekaj časa je bila, potem pa je šel patent v Avstrijo. Drugače pa so te naštete krogle vse copy paste avčinove krogle. In normalo, da so boljše, saj se tudi tukaj pozna razvoj tehnologije. Sama konstrukcija pa ostaja ista.

Tako, da se s teboj ne morem strinjat. Barnes je zame kar ok.

Brlogar
25. February 2009, 17:08
V Borovljah se še dobi kakšna škatla, samo za bolj redke kalibre. Ostalega ni več. Žal

30-06 11,6gr sem nazadnje nabavljal pri xxxxxx

Deerhunter
24. August 2009, 22:51
Od solovca sem dobil nekaj nabojev 7×57R z oznako HP na vrhu. Pravi da so to abecjke. Bo držalo?

tinko balinko
24. August 2009, 23:27
nebo drzalo hp-hitenberger,za kroglo pa mores na skatlo pogledat razen ce locis na videz abc,sierra,nosler.Jaz jih na videz ne locim:icon_lol:

dolgin
25. August 2009, 17:31
Pripopaj slikco pa boš dobil strokovno mnenje:icon_lol: Drugače pa je možno,saj jih je ravno Hirtenberger polnil....

lp

De_Tomaso
8. March 2010, 20:59
V letošnjem katalogu RAUG je ponovno nekja strani lovskih krogel tega proizvajalca. Mene še posebej zanima Sierra Game King 10.7g v kalibru .308. Ve kdo kje je to mogoče kupiti, ker kolikor vem je Raug le distributer in ne prodajalec na drobno.

dolgin
8. March 2010, 21:32
V letošnjem katalogu RAUG je ponovno nekja strani lovskih krogel tega proizvajalca. Mene še posebej zanima Sierra Game King 10.7g v kalibru .308. Ve kdo kje je to mogoče kupiti, ker kolikor vem je Raug le distributer in ne prodajalec na drobno.

RUAG je ogromen koncern,ki je pokupil veliko večino proizvajalcev streliva ter njihovih patentov,tako da je tudi Hirtenberger lahko spet nekako zaživel (možno da le tržna znamka). Strelivo pa boš lahko dobil v vsaki bolje založeni trgovini z resnimi trgovci:icon_wink:

De_Tomaso
8. March 2010, 22:37
Prosil bi za zasebno sporočilo, kje najdem kakšnega od teh trgovcev. Zanima me namreč Hirtenberg in Sako strelivo pa ga nisem uspel še pri nobenem trgovcu pri nas najdit. Za koristno informacijo bom iskreno hvaležen.

mahrenberg
10. March 2010, 01:08
Strelivo je še vedno v proizvodnji in dobi se ga povsod, kjer se kermu ga ljubi naročit. Krogl ABC že kr neki časa ne delajo več, zaradi več razlogov, je pa res da je TBBC najboljši približek te krogle na tržišču, drugi niso niti narejeni na tak način, čeprav marsikdo meni da so :icon_confused: tak, da je mogoče včasih smiselno zadevo premislit, sprobat, pol pa šele trobit okol neumnosti :icon_twisted:

upam, da ni moj odgovor za kake stare poste, ker sploh nisem gledal kdaj so bli napisani:)

če pa koga točno zanima kaj in kje od Hirtenberger-ja se da dobit, mi pa naj pošlje ZS. tud kaj drugega če koga zanima:icon_lol:

lp

dik
10. March 2010, 20:41
prosim ce mi poves katra krogla je tbbc
hvala

andrej win
10. March 2010, 20:45
prosim ce mi poves katra krogla je tbbc
hvala

Trophy bonded bear claw--neki tazga.. od federal-a

mahrenberg
11. March 2010, 01:47
v bistvu te krogle ni delal Federal, ampak jih samo uporablja v svojih nabojih. vem da je to kroglo proizvajal Speer, razvita pa je bila se mi zdi, da precej časa nazaj od Jacka Carterja, kdo jo pa sedaj dela nevem, ker tudi na Speerovi strani je več ne najdem, imajo eno drugo ime za njo.
krogla je podrejana in zavrtana, po kemičnem postopku dolit svinc, simpl:)

mahrenberg
11. March 2010, 01:54
sem bil prehiter..sm se še neki spomno:)

deluje na princip kot večina boljših modernih "bonded" krogl, odpre se na 4 roglje. je pa res, da so te krogle delovale kot "avčinka" samo pri večjih kalibrih.
mogoč so te stare principe krogl zamenjale novejše, modernejše zaradi bojazni, da te krogle podrejane iz kosa bakra oz bakrovih zlitin uničujejo cev. večina jih pa tudi ni razvila tako ostrih rogljev kot ABC, razn barnesove krogle, ki so pa malo drugačne:)


lp:)

rws
11. March 2010, 11:45
Trophy bonded bear claw je nadomestila trophy bonded tip. Polni jo prav tako federal.
V katalogu je bila cena za 308win okol 55€, kar niti ni tako pretirano. V katalogu2008/2009 je bila še krogla TBBC za domače polnjenje, vendar je bila cena precej soljena, mislim da 32€/25kom.

janko
11. March 2010, 13:50
Pozdrav! Zanima me če je sploh kakšna razlika med kuglami TBBC, GROM ki ga izdeluje PPU in TOG -Brenneke? Meni se zdijo praktično enake. V praksi nisem probal nobene od navedenih. Imam doma 40 patronov TOG za kal.7x57 R , 9,7 g.

jancar
1. April 2010, 08:56
janko poglej ZS. L.p

cvi5k
30. August 2010, 12:06
Prosil bi za zasebno sporočilo, kje najdem kakšnega od teh trgovcev. Zanima me namreč Hirtenberg in Sako strelivo pa ga nisem uspel še pri nobenem trgovcu pri nas najdit. Za koristno informacijo bom iskreno hvaležen.

A pri Fanzoju u Lj nimajo?- nazadnje mi je rekla tista prodajalka (sem poudaru, ker vsi vemo kako je to, če so ženske v lovski trgovini), da lahko naroči v firmo, da sploh ni problema, sam moraš baje naročit več kot 10 škatel (govorim za Hirtenberg, za Sako pa nevem)...

alojz1
30. August 2010, 12:18
Pozdrav! Zanima me če je sploh kakšna razlika med kuglami TBBC, GROM ki ga izdeluje PPU in TOG -Brenneke? Meni se zdijo praktično enake. V praksi nisem probal nobene od navedenih. Imam doma 40 patronov TOG za kal.7x57 R , 9,7 g.

Res so podobne zato tisti, ki prisega na eno, ostalih še ni preizkusil ali pa je dal par strelov in že naredil zaključek.
Trenutno se dobi najbolj ugodno Grom. V kalibru 7mm je vrečka 31€, v 308 in 8mm oa okrog 38€. Pri naših sosedih pa je škatla nabojev 20€. Vendar jih priporočam le tistim, ki imajo pri roki ustrezno usposobljenega psa, ker zna divjad še malo odskočiti. Predvsem zvečer je včasih kar nerodno.
Dela pa lep izstrel brez podpludb

dik
1. January 2012, 22:22
mnenja ter izkušnje z to kroglico bi prosil
hvala

Breza
2. January 2012, 13:40
Prva liga. Do sedaj mi je od vseh najbolj ustrezala. Žal je v manjši gramaži (ki se npr na srnjad odlično obnese) ni več za dobit.

Deerhunter
16. September 2014, 14:18
Na ušesa mi je prišla zanimiva novica in sicer da naj bi - če sem prav razumel, Norma zagnala proizvodnjo linije streliva Hirtenberger Line. Očitno tiste "stare zaloge" streliva Hirtenberger, ki jih videvamo po naših trgovinah, niso tako zelo stare, kot smo mislili. Trenutno očitno polnejo le krogle Nosler (predvsem Partition, pa tudi nekatere druge) ter Sierra (Game king ter še nekaj drugih) - žal ni nič zaslediti o ABCjki.
Zdaj, če vse to kar sem navedel drži, ne vem, ker je na internetu o tem zaslediti zelo malo in še tiste informacije, ki se najdejo, sozelo skope. Sem pa tudi v Ljubljani pri trgovki, ki prodaja to strelivo, dobil informacijo, da vse navedeno drži in da to strelivo dejansko proizvaja Norma pod znamko Hirtenbergerja.
Za tiste, ki so bili razočarani, ko so pri Hirtenbergerju prenehali s polnjenjem streliva, vsekakor zanimiva novica.

Tukaj je nekaj o tem, sicer v nemščini:
http://ruag-ammotec.at/ueber-uns/unsere-munitionsmarken/

gumbar
27. March 2015, 09:59
Hirtenberger Nosler 270Win - 9,7 g / 150grs- 12 komadov -Če koga zanima,so naprodaj po polovični ceni-pospravljam omaro :yea1:
040/625-828