PDA

View Full Version : rezbarstvo:)



rahowc
1. February 2009, 21:28
Zdravo
zanima me kje bi dobil kaksnega rezbarja da bi mi pokazal osnove,ker zdaj sem 2 letnik za mizarja in v 3tjem moramnarediti zaključni izdelkin bi nekaj rezbaril na posteljo pa bi rat vsaj malo dabi mi kdo pokazal ker na soli ne ucijo tega:(
lp
Klemen Kobal

ZR7
2. February 2009, 07:52
Zdravo
zanima me kje bi dobil kaksnega rezbarja da bi mi pokazal osnove,ker zdaj sem 2 letnik za mizarja in v 3tjem moramnarediti zaključni izdelkin bi nekaj rezbaril na posteljo pa bi rat vsaj malo dabi mi kdo pokazal ker na soli ne ucijo tega:(
lp
Klemen Kobal

Kaj to pomeni, da imaš dleta ali ne? Bi ti lahko kaj pokazal, a moja dleta niso istega ranga kot so tista za taka dela kot jih nameravaš ti delati. So bolj fine, graverske sorte.
Sicer pa ni nobenega posebnega kunšta.
Najprej si zamisli prizor, ki ga želiš narediti. Ali misliš delati samo vzorce? Morebiti Slovenske domače iz naše etnografske zgodovine?
Pojdi si malo pogledat v Etnografski muzej v Ljubljani. Mislim, da je tam kar nekaj kosov starega pohištva. Pa v muzej v Škofji loki, čeprav mislim, da je tam v glavnem samo poslikano pohištvo.
Tudi na netu boš našel marsikaj pod "woood carving". Poišči še nemški izraz, pa bo mogoče tudi še kaj.

Ko boš vedel kaj bi rad naredil, se boš odločil za dleta in najprej malo doma po mizi, ko te mama ne gleda:icon_wink:, potlej pa zares.:icon_biggrin:

LP

rahowc
2. February 2009, 16:16
He he
nimam se dlet:(
kje sejih da kupiti ?
ker sem gledal tukaj po nasih krajih ma ni nic:(
lp

ZR7
2. February 2009, 19:56
He he
nimam se dlet:(
kje sejih da kupiti ?
ker sem gledal tukaj po nasih krajih ma ni nic:(
lp

Mislim, da je na Vrhniki na vogalu za Mantovo trgovina, ki bi imela kaj zate. V smeri proti slaščičarni zadaj za hotelom.

Malo pobrskaj po netu za slovenskimi trgovinami. Išči "dleta" in "rezbarstvo".

rahowc
3. February 2009, 16:28
ZDRAVO:)
Hvala:)

rahowc
10. February 2009, 15:46
Pozdravljeni

Hvala jazbec , da si se pozanimal za naslov trgovine
bi poslal privatno sporočilo ampak ne dela:(
hvala se enkrat:)