PDA

View Full Version : Weimarski ptičar - weimaranec



Hubertus
18. January 2009, 12:41
http://www.moj-album.com/slike/364375/iWzQZE65CBtkIvMp.v.jpg

jvpv
18. January 2009, 19:20
Hubertus kapo dol, res si mojster.

Hubertus
18. January 2009, 19:39
Hvala!:icon_wink:

Veper
18. January 2009, 21:30
Hubertus ali nam zaupaš tehniko torej mislim ali je olje ,kreda ,akvarel ,svinčnik ali kombinacija??

Hubertus
18. January 2009, 22:11
Tehnika se imenuje oljni pastel-po domače voščenke (take mal bolj mehke od unih k smo jih nucali v osnovni šoli:icon_lol:)

Veper a tisto sliko z jelenom imaš tudi v boljši resoluciji kot je na forumu?

Veper
19. January 2009, 15:20
Verjetno jo imam samo povej mi katero ker jih je kar nekaj. Pa bom potem pogledal.

Trotovšek Tomaž
29. April 2009, 19:00
Prilagam par fotografij kolegove psičke.
3660

3661

Na prvi slikci je psička stara 3 mesce, na drugi 11 mescev in že pridno dela!!!

Veper
29. April 2009, 20:53
3664Pa še ena lepotica iz zasavskih revirjev

mprimoz
30. April 2009, 10:43
Če se ne motim je na vseh treh slikah ista psička. :icon_wink:

Trotovšek Tomaž
30. April 2009, 11:21
Se ne motiš, na vseh treh slikah je ista psička!

POLH
26. May 2009, 19:47
Očetova psička.

NinaMM
17. December 2009, 01:04
Pozdravljeni!

Bi bila zelo hvaležna, če mi kdo od lastnikov pove, kje ste psa kupili in ali načrtujete kako leglo. Z možem namreč načrtujeva nakup ...

Lp
Nina

Breza
17. December 2009, 11:09
Preden kdorkoli napiše karkoli, kar bi morali brisat, zgolj prijazen namig :icon_arrow: oglasi so tule: http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_adsmanager&page=show_category&catid=2&text_search=&order=0&expand=0&Itemid=57

(forumski del ni namenjen oglaševanju)

NinaMM
17. December 2009, 21:32
Se iskreno opravičujem, ni bilo mišljeno kot povpraševanje po ponudbi ... Sicer pa se npr. tudi na forumu o sokolarstvu pogovarja o cenah in vzrediteljih, ni to enako?
Jaz semo sprašujem, če kdo ve, ali v SLO sploh obstaja kak vzreditelj. Stopila sva v kontakt z lastnico, ki bo svojo psico parila aprila, to pa je zaenkrat vse, kar sva usoela ugotovit. Med iskanjem informacij sva naletela tudi na to temo tu na forumu, pa sem zastavila vprašanje. Ni slabonamerno, zgolj iščem informacije. Morda sem se slabo izrazila.
Opravičilo še enkrat.

Breza
17. December 2009, 21:49
Se iskreno opravičujem, ni bilo mišljeno kot povpraševanje po ponudbi ... Sicer pa se npr. tudi na forumu o sokolarstvu pogovarja o cenah in vzrediteljih, ni to enako?
Na tem forumu so pravila jasna in srčno upam, da ste jih pred uporabo prebrali. Oglaševanju so namenjeni zgolj mali oglasi - in to velja za vse. Nisem zasledila pri "naših" sokolarjih kake reklame za posamezne vzreditelje. O ceni pa se lahko menite, kjer se hočete.
V kolikor pa obstaja pri "sokolih" (na tem forumu) očitna reklama za posamezne vzreditelje ptic, to zgolj pomeni, da moderatorji ne opavljajo svojega dela.
Na kinologiji se bomo držali predpisanih pravil. Vsi!



Jaz semo sprašujem, če kdo ve, ali v SLO sploh obstaja kak vzreditelj. Stopila sva v kontakt z lastnico, ki bo svojo psico parila aprila, to pa je zaenkrat vse, kar sva usoela ugotovit. Med iskanjem informacij sva naletela tudi na to temo tu na forumu, pa sem zastavila vprašanje. Ni slabonamerno, zgolj iščem informacije. Morda sem se slabo izrazila.
Opravičilo še enkrat.
Morda ne bi bilo slabo za legla in vzreditelje spraševati tam, kjer je glede tega res pravi vir informacij :icon_arrow: vzrejne komisije, pasemski klubi, KZS.
Pa to ne velja zgolj za weime, temveč za prav vse pasme psov.

PS: srčno upam, da ima psička, ki bo parjena aprila tudi vzrejno dovoljenje. Kajti v Sloveniji je točno pet (5!) psic - weimarank, ki imajo izpolnjene pogoje za vzrejo. Od tega so zaenkrat tri (3), s katerimi se tudi vzreja.

NinaMM
17. December 2009, 21:57
Nisem mislila kršiti pravil in še enkrat opravičilo.

Ne iščem zgolj informacije o leglih, ampak prav o vsem v zvezi s to pasmo, predvsem pa bi želela informacije od lastnikov, ki so očitno na tem forumu prisotni. Ni temu forum namenjen?

Tudi to, da Vi očitno veste kar precej o pasmi in vzrediteljih, mi pomaga. Hvaležna bi bila, če mi morda na ZS poveste kaj več. Če ni odveč.

Lep večer.

ZR7
18. December 2009, 08:42
NinaMM, sokolarski forum je pač druga scena in imajo svoj drugačen red. Tu je tako kot piše moderatorka tega področja in moram reči, da vzorno skrbi zanj. :icon_biggrin:
Imajo pa njene informacije težo, tako da kar napiše, drži in je pametno poslušati njene nasvete.
Ne dvomim, da se bo oglasil kakšen lastnik Weimeranca in kaj napisal o tej lepi pasmi, ki jo premalo vidimo na delu pri lovu.

LP

detel
18. December 2009, 12:55
Bolj nežno z novimi člani

lunca
18. December 2009, 13:25
Breza,si pozabila napisati še eno stvar,kjer se lahko dobi informacijo.Revija Kinolog je v prosti prodaji,za vse tiste,ki se ne znajo obrniti na KZS.Če se ne motim sem ravno v decemberski številki zasledila nekaj o waimijih.
LP Tjaša

Breza
18. December 2009, 15:17
http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/k040.gif Točno!

NinaMM
18. December 2009, 21:09
O, detel, hvala :) Zelo prijazno.

Sem se obrnila na društvo ljubiteljev ptičarjev, kjer so mi prijazno posredovali kontakte vzrediteljev. Šibam pa takoj jutri nabavit še revijo, hvala za informacijo!

Breza
7. November 2010, 12:52
Da malce oživimo temo... :icon_wink:

8328
(Foto by D. Sertic)

Tale princeska dokazuje, da weimi še zdaleč niso le psi z razstavnih pist, temveč so tudi odlični vsestranski lovci. Zanesljivi in umirjeni na polju, odlični prinašalci, stabilni v vodnem delu, predvsem pa jih odlikuje njihova talentiranost za gozdno delo in krvno sled.

Weimaranka iz zgornje fotografije se lahko pohvali z lepim številom uspešnih iskanj zastreljene divjadi - od prašičev, srnjadi pa do muflonov in gamsov. (zgolj informativni podatek....UP KS je opravila pri dveh letih s I. n.r.)

Upam, da bodo njeni lastniki prilepili še kako fotko uspešnih "akcij". :icon_wink:

Res je ta pasma psov v lovskih vrstah po krivici spregledana!

Breza
2. December 2010, 14:04
Če slučajno kdo ne ve, kako zgleda pravkar skoten weimaranček... :icon_lol:

Takole. :icon_cool:

8413
(Foto by Sergeja Korošec)

detel
2. December 2010, 15:05
A je to polh ? :icon_lol:

Breza
8. August 2011, 20:12
...iz tiste lepe mame (par objav prej) in tistega malega, sivega polhka, je zrasla prekrasna mlada dama. Freya (oz. Frida, po domače :icon_lol:).

Točno na dan, ko je dopolnila 8 mesecev starosti, njeno delo v lovišču zgleda takole.

Stoja....
9861

...čakaj, čaaaakaj, pridna punca....
9862

...Aport! :icon_cool:
9863

Koivu
9. August 2011, 06:54
ni druge besede kot: Čudovito!