PDA

View Full Version : Vrednotenje vodnikov lovskih psov



Sraka
12. January 2009, 19:03
Saj ne želim biti zloben, vendar ceniki, ki so pripisani k posameznemu tečaju potrjujejo trditve kolega Hubertusa. Nekaj v tej lovski kinologiji pa le ne more biti prav. Vsi smo člani KZS. vsi člani LZS, vsi torej lovski kinologi, vsi plačujemo vse mogoče članarine in potem se zgodi diferenciacija pri plačilu storitve po osnovi pasme psa, ki ga imaš. Tudi če je ta pes lovski in namenjen za potrebe v lovstvu.

Razumel bi, da je diferenciacija med člani LZS in nečlani, ki pač posedujejo lovskega psa in se želijo katerega od teh tečajev udeležiti, težje pa razumem razlikovanje kot je zgoraj opredeljeno.

Več je organizacij in v njihovem okviru pod organizacij ( paraorganizacij ), več denarja je potrebno in bolj se vse skupaj odmika od temeljnih načel organizacije. Pravzaprav dobi človek občutek, da se vse vedno bolj komercializira in da organizatorji v tovrstnih projektih ne zasledujejo le kinoloških ciljev, temveč še kakšne druge.
Pa brez zamere in lep pozdrav!

Hubertus
12. January 2009, 19:18
Sraka, še dobro da imamo LKD-je. Tam je namreč vse zastonj in brezplačno. Samo škoda, ker LKD-ji takih stvari ne organizirajo.
Pa veš zakaj ne? Zato, ker bi jih morali najprej zakonsko predpisati, da bi potem morali vodniki obvezno hodili nanje.:icon_wink:

Breza
12. January 2009, 19:26
Točno tako kot pravi Hubertus. V LKD-jih je vse zastonj. :icon_wink: To pa zato, ker se denar, ki ga plačujejo člani LD steka v LKD-je in ne v pasemska društva. Pasemska društva ne participirajo pri denarju LKD-jev in živijo zgolj od članarin svojih članov. Zato morajo biti cene tečajev takšne, da se lahko pokrije stroške inštruktorjev in materialne stroške (divjad, izpraševalci na izpitih, administracija, ocenjevalni listi).
In tu je tudi razlika med LKD-ji in pasemskimi društvi. Pasemska društva morajo ornk delat, da preživijo, delo LKD-jev pa je odvisno od entuziazma posameznikov. Preživijo pa v vsakem primeru.
Tako da... sraka....če ti tvoj LKD, kamor se tudi steka tvoj denar ponudi vse našteto zastonj - ne razmišljaj! Vključi se aktivno in poskusi pridobiti čim več znanja. Če ne...se pač resno vprašaj, kam in za kaj (ali za koga) je šel tvoj prispevek.

solzica
12. January 2009, 19:32
DLP - Društvo Ljubiteljev Ptičarjev
- no verjetno nam je vsem jasno kako se financirajo društva (članarina, donacije, prispevki... ). Uspešnost kluba so pač predvsem zagnani posamezniki, ki uspejo zagotoviti dovolj sredstev za uspešno delovanje kluba, tako po strokovni in finančni plati. In dober zgled takšnega delovanja je DLP:
Je pa tudi res, da LZS refundira oziroma pokriva finančno (kar precej - v EUR)določene prireditve DLP.

pozdrav!

Breza
12. January 2009, 20:09
LZS refundira del preizkušenj višjega ranga in del stroškov specialke ptičarjev. Tečaji, glasilo, spletna stran, poštnine, oglaševanje v medijih, tisk koledarjev, organizacija seminarjev za sodnike...vse to pa se pokriva zgolj in samo iz sredstev DLP, ki jih ta dobi večinoma od članarin (do lani 13,00 eur na člana) in kakšno prijazno donacijo (ki jih je zaradi situacije v gospodarstvu vedno manj).
In kot zanimivost - od LZS (kljub zagotovilom) za leto 2008 še nismo uspeli dobiti obljubljenih (in z letnim planom dela in stroškov že leto poprej rezerviranih) sredstev.
Vsi stroški, ki jih DLP-ju refundira LZS morajo biti jasno razmejeni. Dokler sem bila v LKD pa je šla delitev denarja drugače. Nihče se ni vprašal, koliko kakšna prireditev stane in kam gre denar. Pobralo se je sredstva "na glavo" po članu LD in ta sredstva so padla brez česarkoli direkt v blagajno LKD. Mislim tudi, da zadeva sploh ne gre čez Komisijo za kinologijo pri LZS - tam se sredstva za kinologijo zbirajo spet po drugem ključu (in samo tu participirajo lahko poleg LKD tudi pasemska društva). Ta sredstva LZS so namenjena financiranju prireditev višjega ranga in za njih se poleg sredstev, ki jih LKD-ji že itak dobijo lahko seveda še dodatno potegujejo (če organizirajo nekaj na državnem ali mednarodnem nivoju).

Veper
12. January 2009, 21:37
Menda smo zopet pri eni od bodic ki jih občasno Sraka pač plasira. :icon_lol:
Zatorej moje mnenje je ,da je moj lovski pes samo in izključno moj in sem zanj prpravljen plačati šolanje in vse kar gre zraven in tudi cepljenja in zdravljenja in sploh vse kar moj pes potrebuje. Seveda pa sem prepričan,da če bom psa dobro šolal in bo zaradi tega zelo uporaben v lovišču bom njegovo delo tudi ustrezno tržil .Torej zaračunal LDju v katerem sem član recimo sprotno cepljenje delovnega psa in recimo za krvosledca še vsa iskanja in cepljenje in tako naprej. Torej reklo "dober lovski pes je vreden lovca in pol" popolnoma drži in ga tako obravnava tudi zakon,saj brez lovskega usposobljenega psa določenih lovov sploh ne moremo oziroma ne smemo izvajati. Ko pa bo LD kupila svojega psa in ga vzdrževala ,ga šolala in si bodo člani njegovo oskrbo delili po principu vsakemu enako pa se strinjam z z enakimi cenami ali pa "brezplačnostjo " ker tako in tako vsi plačamo. NI res da vsi plačamo enako in tisti ki nimajo psa po moje niso niti dolžni plačati v KZS .Bolje bi bilo,da le ti prispevajo v svoji LD določen del v sklad LDja za kinologijo in tako denar ostane doma in se ga porabi po potrebi. Pasemski klubi pa naj organizirajo tečaje in jih tudi ustrezno tržijo in naj bodo konkurenčni z LKD ji . No tu pa se zatakne,ker je le malo LKDjev ki so sposobni organizirati kar koli brez pasemskih klubov,če sploh je kakšen tak LKD:icon_redface:

Hubertus
12. January 2009, 23:18
...Pasemski klubi pa naj organizirajo tečaje in jih tudi ustrezno tržijo in naj bodo konkurenčni z LKD ji . ...
Pasemski klubi ne morejo biti konkurenčni z LKD-ji, ker si ti prisvojujejo ekskluzivo za lovsko-kinološke dejavnosti. Gre za navaden monopol in ne za konkurenco, ki je dodatno okrepljen s Pravilnikom o uporabi psov v loviščih.

Kakor koli...
Vsakemu kinologu, ki ima namen kolikor toliko resno delati s svojim psom toplo priporočam udeležbo na "Seminarju o novih pristopih k šolanju psov. Sem bil lani in lahko rečem vredno ogleda. Za predogled in za tiste, ki ste v preteklosti spregledali lahko pokukate tukaj:
http://www.youtube.com/watch?v=ZqWybfybjZI

lunca
13. January 2009, 08:31
Sraka,jaz sem tudi član LKD in športnega KD pa za vsakega psa plačujem v KD šolnino,ko ga šolam.Poleg tega plačujem letno članarino v LKD,KD in še letno sodniško pristojbino.Pa še članarine v tujini,ampak to je druga stvar.Dandanes se še mačka zastojn ne goni.
LP Tjaša

Sraka
13. January 2009, 08:48
Sraka,jaz sem tudi član LKD in športnega KD pa za vsakega psa plačujem v KD šolnino,ko ga šolam.Poleg tega plačujem letno članarino v LKD,KD in še letno sodniško pristojbino.Pa še članarine v tujini,ampak to je druga stvar.Dandanes se še mačka zastojn ne goni.
LP Tjaša
__________
Pa smo ponovno pri Hubertusu. Tu plačujem, tam plačujem, potem zopet nekdo drug nekaj plačuje zame, vsi torej le plačujemo. Ko pa rabim uslugo, pa jo moram ponovno plačati. Kaj torej vsi plačujemo na raznih nivojih ????

Organizacijski sistem je torej zastavljen tako, da le kasira. V glavnem, da ne bo nesporazuma. Vsi, ki imajo le malo časa, pišejo veselo položnice. Potem pa se končno že enkrat odločimo in ta sistem temeljito reformirajmo. Nečesa v tem sistemu ne rabimo. So to LKD-ji ali pa so to PD-ji. Nekaj je odveč. In tu je potem še KZS in pri tem še ministrira LZS. pa še kakšna para organizacija sodnikov in enaka organizacija vzrediteljev in skoraj zagotovo sem kaj še izpustil.

Vsi mi zaračunavajo članarine in vse so tudi porabljene, ko pa rabim strokovno kinološko storitev, pa moram ponovno seči v žep. Pri nas temu rečejo: veliko babic, kilavo dete. In tako je lovska kinologija res vedno bolj "kilavo dete".
Pa brez zamere. Ne želim biti zloben in ne izzivati vendar se bojim, da bo na koncu sistem pojedel samega sebe skupaj z lovsko kinologijo.
Lep pozdrav!

solzica
13. January 2009, 09:59
Breza:...
"Mislim tudi, da zadeva sploh ne gre čez Komisijo za kinologijo pri LZS - tam se sredstva za kinologijo zbirajo spet po drugem ključu (in samo tu participirajo lahko poleg LKD tudi pasemska društva). Ta sredstva LZS so namenjena financiranju prireditev višjega ranga in za njih se poleg sredstev, ki jih LKD-ji že itak dobijo lahko seveda še dodatno potegujejo (če organizirajo nekaj na državnem ali mednarodnem nivoju). "

Pa ga biksamo. saj kod vidim sploh ne vemo kako se financiramo ???, če se seveda sploh.
Če Brezi ni jasna pot financiranja, ki ima edina možnost vplivati na to, kako naj bo potem jasno nam navadnim smrtnikom. Sem se pa, pozanimal - LKD-ji ne morejo dobiti sredstev od kom.za lov.kin.pri LZS.

Veper:
"...Seveda pa sem prepričan,da če bom psa dobro šolal in bo zaradi tega zelo uporaben v lovišču bom njegovo delo tudi ustrezno tržil .Torej zaračunal LDju v katerem sem član recimo sprotno cepljenje delovnega psa in recimo za krvosledca še vsa iskanja in cepljenje in tako naprej. Torej reklo "dober lovski pes je vreden lovca in pol" popolnoma drži in ga tako obravnava tudi zakon,saj brez lovskega usposobljenega psa določenih lovov sploh ne moremo oziroma ne smemo izvajati.... "

-no ta trditev absolutno ne drži. Komisija za kinologijo pri LZS oz. njen pred. je pripravil Pogodbo za vodnike krvosledcev. Po tej Pogodbi iščejo brezplačno, obenem pa odgoverjajo pred lovskim inšpektorjem.
Te Pogodbe so bile poslane vsem LD-jem.

pozdrav!

ZR7
13. January 2009, 12:02
Veper:
"...Seveda pa sem prepričan,da če bom psa dobro šolal in bo zaradi tega zelo uporaben v lovišču bom njegovo delo tudi ustrezno tržil ....
... lovov sploh ne moremo oziroma ne smemo izvajati.... "

-no ta trditev absolutno ne drži. Komisija za kinologijo pri LZS oz. njen pred. je pripravil Pogodbo za vodnike krvosledcev. Po tej Pogodbi iščejo brezplačno, obenem pa odgoverjajo pred lovskim inšpektorjem.
Te Pogodbe so bile poslane vsem LD-jem.

pozdrav!

Zakaj ne bi držala? Ker je neka komisija pri LZS pripravila predlog pogodbe? In kaj potem, če jih je poslala vsem LD?
Kaj je sedaj to? Predlog ali neizpodbitna direktiva? Kje piše, da morajo LD take pogodbe podpisovati? In kaj bo, ko bodo prisiljene zaradi odsotnosti poklicati nekega tretjega krvosledca. Bo ta letel na drugi konec slovenije za hvala lepa?
Tako tisti predlog pogodbe, kot tvoja izjava sta zelo slabo premišljena.
Jaz mislim, da bi tak način kinologiji, divjadi in vodnikom kvečjemu škodil, ne pa koristil.

Storitev je storitev in potrebno jo je plačati. Zakaj je vedno toliko poudarka na nepreglednem financiranju kar tako in tak odpor proti poštenem povračilu stroškov in plačilu storitev?

Si res želimo, da bodo krvosledci delali pse za svoje potrebe in iskanje v deželah, kjer imajo to bolj pametno urejeno? Konec koncev, zakaj pa ne bi jaz z naslednjim psom, ki ga nameravam šolati za krvno sled to počel npr. v Avstriji in na Hrvaškem, če že v Sloveniji s psom vred nisva vredna obravnave, ki bi omogočila izvajanje te dejavnosti, brez da bi zato svojim otrokom odrekal njihov delež kruha?!

Krpan
13. January 2009, 13:45
-no ta trditev absolutno ne drži. Komisija za kinologijo pri LZS oz. njen pred. je pripravil Pogodbo za vodnike krvosledcev. Po tej Pogodbi iščejo brezplačno, obenem pa odgoverjajo pred lovskim inšpektorjem.
Te Pogodbe so bile poslane vsem LD-jem.

pozdrav!

Ta je pa močna!

1. V P R A V I L N I KU o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom, jasno piše kdo je odgovoren in kdo je dolžan poravnati stroške:


6. člen
(način zasledovanja divjadi in velikih zveri)
(1) Upravljavec lovišča mora poskrbeti, da se po vsakem strelu na parkljasto divjad ali veliko zver, ki ni padla na mestu ali v
vidnem polju strelca, opravi pravilen in temeljit kontrolni pregled nastrela. Pri tem se mora v vseh primerih uporabiti
izšolanega in preizkušenega psa krvoslednika, v skladu s predpisi, ki urejajo področje kinologije.
(2) Upravljavec lovišča mora poskrbeti, da se po vsakem strelu na ostalo divjad, ki ni padla na mestu ali v vidnem polju
strelca, opravi pravilen in temeljit kontrolni pregled nastrela. Pri tem se mora v vseh primerih uporabiti izšolanega in
preizkušenega psa, v skladu s predpisi, ki urejajo področje kinologije.
(3) Za iskanje obstreljenih ali ranjenih velikih zveri je dovoljeno uporabljati le tiste pse, pri katerih so poleg dela po krvnem
sledu preverjene tudi njihove vedenjske lastnosti na sledu velikih zveri v skladu s predpisi, ki urejajo področje kinologije.
(4) Če lovska organizacija nima lastnih psov in vodnikov, usposobljenih za delo po krvnem sledu, mora za iskanje
obstreljene ali ranjene divjadi in velikih zveri najeti vodnike s preizkušenimi psi v delu po krvnem sledu. Stroške je v primeru
najema dolžna poravnati lovska organizacija, ki nima lastnih psov in vodnikov, usposobljenih za delo po krvnem sledu.
(5) Vodniki iz prejšnjega odstavka zasledujejo obstreljeno ali ranjeno divjad in velike zveri tudi preko meja matičnega
lovišča. Vodnik je v tem primeru v sodelovanju z upravljavcem lovišča dolžan pred prestopom lovske meje obvestiti vodstvo
lovišča, v katerega namerava vstopiti. Če to iz objektivnih razlogov ni izvedljivo, mora o tem vodstvo vstopnega lovišča
obvestiti takoj, ko je to mogoče. Upravljavec lovišča, kamor je obstreljena ali ranjena divjad ali velika zver vstopila, mora
dovoliti iskanje in nuditi potrebno pomoč vodnikom s preizkušenimi psi v delu po krvnem sledu.
(6) Upravljavec lovišča, kjer je bila divjad ali velika zver prvotno streljana, po uspešnem iskanju obstreljene ali ranjene
divjadi ali velike zveri postane lastnik celotne uplenjene divjadi ali velike zveri.
(7) Upravljavec je dolžan o iskanjih obstreljene ali ranjene divjadi in velikih zveri letno obveščati inšpektorat, pristojen za
lovstvo, na obrazcu, ki je sestavni del letnega poročila o izvajanju koncesij.

2. Vodnik krvosledca ni ničesar dolžan obpravljati brezplačno, razen če sam to želi. Ne vem kako si ta komisija predstavlja, da se bo vodnik krvosledca odpovedal stroškom, če pod to pogodbo sploh ne bo podpisan.

3. Videl sem neki dopis, kjer je bilo obljubljeno, da se bo to področje uredilo. Tudi loklani LKD nam je poslal v podpis neko pogodbo, kjer je bilo omenjeno plačevanje vodnikom krvosledcev, vendar sem jo zavrnil, ker posega v pravice upravljavca lovišča.

solzica
13. January 2009, 13:47
ZR7:
"...Tako tisti predlog pogodbe, kot tvoja izjava sta zelo slabo premišljena.
Jaz mislim, da bi tak način kinologiji, divjadi in vodnikom kvečjemu škodil, ne pa koristil. "

- sigurno nobeni LD ni potrebno tega spoštovat oz.upoštevati ???
- no to sigurno ni to moje mnenje. Sem pa obelodanil to kar se da prebrati iz zapisnikov na LZS (UO se tudi ni strinjal s to Pogodbo, pa je vseeno bila poslana LD,... )
- kolikor mi je znano je že potekala debata o plačilu vodnikom krvosledcev.In po SLO je dokaj različno to vrednoteno.

Absolutno pa je moje mnenje, da je potrebno vodnikom povrniti stroške, tako za uspešno kod neuspešno iskanje (predvsem mislim za kontrolne preglede.
Želel sem samo opozoriti, kaj se dogaja v ozadju.

pozdrav!

pozdrav!

Krpan
13. January 2009, 14:01
Debato o plačilu vodnikom krvosledsev bo potrebno premakniki v svojo temo, ker je to očitno pereč problem.

ZR7
13. January 2009, 14:36
Debato o plačilu vodnikom krvosledsev bo potrebno premakniki v svojo temo, ker je to očitno pereč problem.

Se strinjam. Bova počakala moderatorja in potem še kakšno rečemo.

LP

Veper
13. January 2009, 21:36
No tudi moderator je tu in lahko kakšno rečemo.:icon_lol:

Admin temo sicer lahko premaknemo vendar bo zadeva kratka in verjetno se za nekaj postov tega ne izplača.
Stvar namreč v praksi izgleda tako ,da je nekako normalno,da vodniki krvosledcev ne moremo plačevati goriva ,ki ga porabimo do kraja kjer bomo iskali ,ravno tako je velikokrat potrebno vzeti dopust in tudi to je kar strošek vendar največkrat ga zaračunamo bolj simbolično kot pa je naše delo v resnici vredno. Z besedami saj to delam zaradi psa in ne zaradi denarja se največkrat debata o plačilu tudi konča . Prijateljem in dobrim znancem tako in tako ne zaračunavamo nič tudi kilometrine ne,saj se vsaka usluga slej ko prej vrne. Sam sem mnenja,da tudi v LDjih stvari kolikor toliko klapajo in so stroški domačim krvosledcem povrnjeni. Poleg tega se je za bati,da če bi iskanje postalo predrago bi bilo še več strelov zamolčanih in bi tako trpela divjad. Definitivno pa našega dela ne more ocenjevati neka komisija,ki je sestavljena iz ljudi ,ki nikoli niso vodili in šolali krvosledca,tako da bo še najbolje,če ostane po starem in se ob slovesu po uspelem ali pa neuspelem iskanju stisne roka ,povrne stroške goriva ,mogoče temu doda kakšen euro za recimo žakelj hrane za psa in to je to.
Velikokrat sem že zapisal in vsakič na mojih tečajih povdarim namreč,da je zadovoljstvo videno v očeh strelca ,ko krvosledarji rešimo muk zastreljeno divjad ali pa jo že umirjeno najdemo največje plačilo in občutkov se z besedami ne da opisati. To je preprosto potrebno doživeti in to sklepa večinoma dobra prijateljstva in včasih trajne lovske vezi.

Sraka
14. January 2009, 08:47
Največkrat je "zadovoljstvo videno v očeh vodnika psa " še veliko bolj močno čustvo od tistega pri strelcu in obnašanje psa, ki ve, da je bil uspešen in je osrečil vodnika, je prav nekaj neponovljivega in za vedno zapisano v vodnikovem spominu.
Vendar to medsebojno srečo občutita in "vidita" le pes ter vodnik. Drugi so za to prikrajšani.

In podobno je v primeru neuspeha. Takrat sta oba razočarana in tudi tega čustva ne moreta prav z nikomer podeliti, temveč ga morata kar sama preživeti.

V obeh primerih gre za čustveno okolje v katerega nima nihče drug vstopa. Lahko ga sicer zapazi, podoživeti in razumeti pa ga ne more.

ZR7
14. January 2009, 08:50
Veper, vse je res kot praviš. A velja predvsem za lepe zlate stare čase.
In za LD-je, kjer imajo kinologijo kolikor toliko urejeno. A prihajajo časi, ko bo tako kot za lovske čuvaje potrebno imeti urejena pogodbena razmerja tudi za krvosledce. In časi, ko se bo potrebno zavedati, da bo res vsak zgrešen strel potrebno preveriti, ker se sicer lahko zgodijo neprijetne posledice za LD. Torej časi, ko bo LD sama zahtevala izvajanje teh pravil, četudi bo to predstavljalo strošek. Danes vemo, da se marsikdaj odmahne z levo roko, češ, saj je čisto faljeno. A ti kot krvosledec veš tudi, koliko se pri takih primerih še najde ranjene ali mrtve divjadi.
Tako da striktno iskanje se nam obeta in prav je tako. Prav pa je tudi, da se to delo pošteno ovrednoti in plača in da o tem plačilu odločajo tisti ki to počno, mogoče preko neke oblike združenja, nikakor pa ne po diktatu nekih komisij in nikakor ne po principu plačevanja nekih društev brez garancije vrnjenih uslug za ta garantirana plačila. Seveda mislim na LKD-je, ki bi morale prve protestirati pri takšnem predlogu pogodbe.
In da razpredem še naprej. Krpan je jasno navedel, kdo je dolžan poravnati stroške iskanja. Lovska organizacija in ne strelec! Torej je tudi to, da tebi strelec povrne za gorvo in uslugo, narobe. Zato se tudi LD-ji marsikje ne zavedajo pomembnosti krvosledništva.
Ne, ne, nikakor ni ta zadeva rešljiva samo z nekim enostavnim in ne dovolj premišljenim predlogom pogodbe. Še zdaleč ne.
Predlagam, da krvosledci in ostali kinologi in strelci-lovci to temo še temeljiteje predebatiramo in vzlic temu ti predlagam, da tole res prestaviš v svojo temo.
Še prej pa preveri, če nismo že na tem forumu to enkrat premlevali.

Hvala in LP

black
14. January 2009, 11:16
Pred mnogimi leti, smo vodniki krvosledcev sprejeli cenik, glede iskanja.Kilometrina,dnevnica in če najdeš 20% od vrednosti mesa.Veliko iskalcev se tega drži.Sam do danes nisem prejel niti centa, od sedaj naprej pa mislim, da bo drugače.Le zakaj bi nosil razkiral svojo in pasjo glavo za hvala lepa!

ZR7
14. January 2009, 11:38
Pred mnogimi leti, smo vodniki krvosledcev sprejeli cenik, glede iskanja....

Koliko pa ste imeli besede pri tem novem predlogu pogodbe?
Kako je do takega predloga sploh prišlo? Po čigavi pobudi, premisleku? V sodelovanju s kom?

gamsar1
14. January 2009, 12:11
Rajši iščem zaston, kot pa da mi nekdo pomoli pod nos tako pogodbo. Mislim da je ta pogodba skrajno poniževalna do vodnkov krvosledcev. 7R7 mislim da vsi vemo kdo je pogodbo pripravljal verjetno nekdo ki psa nikoli ni imel in ga tudi nikoli nebo. Samo enkrat povabimo tiste ki so to pogodbo sestavili na iskanje zastreljene divjadi pa bomo videli kaj bodo rekli ko bodo morali svoje riti vlečti čez drn in strn hkrati pa ispostavljati svoje živlenje. Da o nenehni bojazni da izgubimo svojega zvestega pomočnika niti negovorimo. Tako stališče kot ga imajo snovalci te pogodbe in podobno misleči lahko ima samo nekdo, ki sedi na udobnem pisarniškem stolu in je edina njegova bojazen da mu na nogo pade klobasa.

Hubertus
14. January 2009, 14:54
Moderator, pejte se o krvni špuri ment raje v svojo temo. Čisto se zasenčli oglas, ki ga je objavila Breza. Naslov teme govori o tečajih in ne o tem al boste po gozdu tekali brezplačno al pa za gnar.

Nič osebnega zato hvala za razumevanje!

Veper
14. January 2009, 18:55
No takole urejeno in sedaj pogumno naprej o vrednotenju dela psov in njihovih vodnikov.:icon_lol:

andrej50
15. February 2009, 02:29
Pogodbe o iskanju so plod birokracije samo da LD zadovoljijo lovske inšpektorje.V praksi pa je tako,da vodniki krvosledcev radi pomagamo največkrat brezplačno,svojim lovskim tovarišem pri odpravljanju napak,ki so jih povzročili s slabim strelom.Zame kot vodnika krvosledca je največja nagrada to,da s svojim psom uspešno poiščem zastreljeno divjad in zato ne potrebujem nikakršnih birokratskih pogodb in tudi ne hvalisanja po raznih glasilih.
LP

Hubertus
15. February 2009, 11:34
Pogodbe o iskanju so plod birokracije samo da LD zadovoljijo lovske inšpektorje.V praksi pa je tako,da vodniki krvosledcev radi pomagamo največkrat brezplačno,svojim lovskim tovarišem pri odpravljanju napak,ki so jih povzročili s slabim strelom.Zame kot vodnika krvosledca je največja nagrada to,da s svojim psom uspešno poiščem zastreljeno divjad in zato ne potrebujem nikakršnih birokratskih pogodb in tudi ne hvalisanja po raznih glasilih.
LP
In zato bo kinologija živela še naprej (zaradi entuziastov namreč)
Ne pa zaradi raznoraznih pravilnikov in drugih obveznosti, ki nam jih nalagajo.

dolgin
15. February 2009, 11:57
Sraka, še dobro da imamo LKD-je. Tam je namreč vse zastonj in brezplačno. Samo škoda, ker LKD-ji takih stvari ne organizirajo.
Pa veš zakaj ne? Zato, ker bi jih morali najprej zakonsko predpisati, da bi potem morali vodniki obvezno hodili nanje.:icon_wink:

Tole me je pa mal zmotilo! Kako imajo člani LKD-jev vse zastonj? A je to nekej novega,al kako? Sem član LKD Gorenjske,pa vem,da sem za to dasem šel na PNZ moral plačati nekaj,isto za telesno oceno! Tam so ble cene za člane in nečlane LKD-jev. Moram prav piskati tiste prijavnice in potrdila.

Hubertus
15. February 2009, 12:03
Tole me je pa mal zmotilo! Kako imajo člani LKD-jev vse zastonj? A je to nekej novega,al kako? Sem član LKD Gorenjske,pa vem,da sem za to dasem šel na PNZ moral plačati nekaj,isto za telesno oceno! Tam so ble cene za člane in nečlane LKD-jev. Moram prav piskati tiste prijavnice in potrdila.
Tako vsaj pravijo tisti, ki na vse pretege hvalijo LKD-je.

andrej50
15. February 2009, 15:32
Ne strinjam se s tem, da imajo člani LKD-jev vse zastonj, kot je objavil Hubertus.Pri ZLD Kočevje smo vsi člani LD tudi člani LKD, zato tudi plačujemo članarino, od katere gre del tudi za delovanje LKD-ja, ta pa porabi denar za "brezplačno" oceno psov članov LD.

Hubertus
15. February 2009, 16:17
Andrej50, vidim, da si nov na forumu zato ne poznaš preteklega dogajanja.
Moje mnenje o brezplačnosti PNZjev je povsem drugačno, kot je bilo moč razbrati iz tiste cinične izjave.

Za primer pukakaj tukaj (priporočam branje cele teme):
http://www.forum-lov.org/forum/showpost.php?p=17352&postcount=52

andrej50
16. February 2009, 12:55
Hubertus
Pogledal sem v preteklo dogajanje in se skoraj v celoti strinjam s teboj.

Krpan
15. September 2009, 17:00
Danes sem na mail dobil tale oglas:


Poiščemo vam zastreljeno divjad!

Z resasto jazbečarko XY, šolano za iskanje zastreljene divjadi in z uporabnostno preizkušnjo po krvnem sledu, vam brezplačno pomagam poiskati zastreljeno divjad. Živim v neposredni bližini lovišč naslednjih dolenjskih lovskih družin: Mirna, Trebnje, Mokronog, Tržišče, Šentrupert in Šentjanž, sicer pa sem član LD Babno Polje (pod Snežnikom). Psica je preizkušena tudi v delu po sledu divjega prašiča in je pogumna, da je kaj. Imam opravljen tečaj za vodnika psa krvosledca in kar nekaj izkušenj.

Kontakt:
XY

Očitno bo kmalu ponudba večja, kot povrpaševanje.

Brlogar
15. September 2009, 20:25
Gospod W skrbi za samopromocijo in tako je tud prav.

detel
15. September 2009, 21:22
Ne, gospod bi rad čim več delal s psico in tako je prav:icon_wink:.

deteljica
13. September 2010, 11:34
No takole urejeno in sedaj pogumno naprej o vrednotenju dela psov in njihovih vodnikov.:icon_lol:

Na srbskem forumu sem zasledila eno izjavo, ki mi je tako všeč (in je tako resnična), da jo moram deliti z vami (avtor z nickom: Rambo) :icon_lol: :

Dobar pas ima sto mana a los samo jednu-ne valja !