PDA

View Full Version : Prosim za pomoč, dedovanje oz. podaritev



DeyCh
11. January 2009, 22:13
V začetku novembra je umrl moj stric ki je bil dolga leta član LD, po smrti smo izročili dve puški z naboji LD v naši občini, nakar je danes poklical član LD-ja pri katerem sta puški da se more dedinja (hčera strica oz. moja sestrična)odločiti kaj z puškami, prodaja, uničenja ali...
Dedinja bo puške podarila meni...

Sam sem že razmišljal da bi stopil v lovske vrste, vendar zaradi zaposlitve težko najdem čas za dejavnosti lova...zato bi si rad uredil listino ki bi mi dovoljevala posest teh dveh pušk brez da grem med lovce, vsaj za enkrat...Vem da se da dovoljenje dobiti, le da ni dovoljena nabava nabojev, katerih tako ali tako ne potrebujem...Zanima me kaj vse bom potreboval da pridem do dovoljenja, s tem da še ni bilo zapuščinske obravnave...oz. kaj naj storim da nebom ob puški ki sta edini spomin na strica, zame sta neprecenljivi...

hvala za odgovore!

l.p

torro
11. January 2009, 22:23
Vprašaj na upravni enoti. Po zapuščinski razpravi ne bi smelo biti težav. Mislim, da moraš opravit en tečaj v zvezi z orožjem. Poznam nekaj primerov, ko so podedovali orožje nelovci. Brez problemov so dobili posestni list.:icon_lol:
LP

DeyCh
11. January 2009, 22:34
Hvala za hiter odgovor, zanima me kaj z orožjem do zapuščinske obravnave, ga lahko hrani kolega ki ima orožni list, in je član LD?

l.p

Krpan
11. January 2009, 22:41
Hvala za hiter odgovor, zanima me kaj z orožjem do zapuščinske obravnave, ga lahko hrani kolega ki ima orožni list, in je član LD?

l.p

Nikakor ne. Takoj jutri pokliči na Upravno enoto, pa to bodo razložili kako in kaj. Mislim, da je po zakonu 8 dni časa, da si nekdo uredi posestveno dovoljenje, ali pa puške deponirajo na UE oziroma policiji.
V prekršku je tisti, ki je puške izročil, kot tisti ki jih je brez ustreznih listin sprejel.

DeyCh
12. January 2009, 19:51
Danes sem klical na upravno enoto, dokler nebo zapuščinske nemorem narediti nič, puške pa lahko hrani LD, oz. če jih noče jih lahko hrani upravna enota...

zanima me koliko me bo stal tečaj o orožju