PDA

View Full Version : Rdeča pika (splošno)



germak
8. January 2009, 19:49
Zanima me katere vrste red dot-ov uporabljate, če jih imate samo za pogone, ali tudi npr. geste z red dot čakati tudi na prežo?

detel
8. January 2009, 21:16
Docter, Bushnel, Aimpoint, BSA...Na prežo tudi, zakaj ne.

dolgin
8. January 2009, 21:37
Je res,da je Aimpoint zakon,ima pa tudi svojo ceno! Zadeva je uporabna tudi za "solo" jago,predvsem za kako piršanje po goši....

lp

ZR7
8. January 2009, 21:54
Meni Tascov RedDot čisto v redu dela na bokarci. Pa je za malo denarja in na 70m kadarkoli zadostim zahtevanim pogojem nastrelitve.

dolgin
8. January 2009, 22:32
To je res,če ti dela dobro in si z njo zadovoljen je OK! Jaz je zaenkrat še nimam,do sedaj sem lovil z daljnogledom,ker mam spremenljivo povečavo in ga nisem potreboval (kadar sem bil na stojišču),res pa je,da grem večinoma v pogon in tam pač uporabljam mehanske merke....
Kako pa se privajate na streljanje z optično piko? Ali to naredite le na letnih pristrelih ali si naredite kak trening? Ker tudi ni tako "simpl" dokler se ne navadiš!

bedanc
8. January 2009, 22:50
Jaz uporabljam na svojem polavtomatu zeisov Z-point pa je zadeva vrhunska. Rezultat te kombinacije lahko vidite v gorenjskem kotičku par strani nazaj. Uporabljam pa jo samo za pogone. Zakon je to, da ni važno kako je puška obrnjena, tam kjer je pika je zadetek. Tako, da je res fajna za na pogone, kjer je treba ponavadi hitro pomeriti na bežečega pujska.
Drugače pa potreniram parkrat na leto. In sicer tako, da na avtomobilsko gumo brez "feltne" nalepim karton in na sredini narišem tarčo. Tako gumo mi potem nekdo spusti po hribu navzdol in jaz spraznim saržer:icon_biggrin: Edina pomankljivost tega je, da zaradi vrtenja gume ne moreš vedeti ali je bil zadetek zgoraj, spodaj, levo ali desno. Drugače pa je to res fajn trening.

dolgin
8. January 2009, 22:59
Uzemi feltno od "šajtrge",tm pa pol ni važn,tm je pa že vse not pol....

lp

detel
8. January 2009, 23:03
Vedno več "sivih" jagrov opažam , da so opremljeni z rdečo piko. Zadeva je res v redu. Ko enkrat sprobaš se takoj navdušiš. Mislim, da ne bom šel več na pogon brez pike. Pa ne, da bi slabo videl, ampak, lepo pomeriš :icon_wink:. Kako treniram? Že septembra vzamem večkrat puško v roke, pogledam v različne cilje in "vržem" piko v njih. Nuca :icon_wink:. To počnem na balkonu. Ja, obvezno gledat z obemi očesi !!! Povečaš vidno polje.

germak
9. January 2009, 10:04
ZR7 kater model tasco pa maš?

ZR7
9. January 2009, 10:39
ZR7 kater model tasco pa maš?
BKRD30 na bokarci 7X57R - 16
http://www.tasco.com/product-images/Riflescopes/BKRD30.jpg

muzikant
9. January 2009, 10:47
Uporabljam Zeiss Z Point za pogon in zalaz, izkušnje primerljive z Bedančevimi, cena je res visoka, vendar se splača šparat, kvaliteta in tehnologija povsem neprimerljiva z raznimi pocenskimi varijantami.

germak
9. January 2009, 11:33
racak denar je problem :icon_smile:

ricmnc
9. January 2009, 11:40
kaj se rdeče pike nastreljujejo kot strelne daljnoglede?
lp

jazbec
9. January 2009, 12:07
Pri nas jih na 70 metrov.

ZR7
9. January 2009, 12:36
kaj se rdeče pike nastreljujejo kot strelne daljnoglede?
lp

Rdeča pika nima povečave, je le optično nadomestilo mehanskih merkov, torej se nastreljuje po istih kriterijih, na 70m.

Vedeti je potrebno, kolikšen kot zakriva pika (običajno 5MOA) in se lahko tudi na tarčo ustreli zelo natančno.
Je pa seveda namenjena strelom na manjših razdaljah tako kot mehanski merki.

andrej win
9. January 2009, 12:56
Rdeča pika nima povečave...

Našel sem tudi eno z povečavo,to se šteje pa verjetno kot strelni daljnogled?!Barska 2X30 Red Dot Scope AC11090
:icon_wink::icon_study:

Tine
9. January 2009, 13:47
Samo eno vprašanje.

Ali slabo vidite, da ne morete strelati z muho ali pa so te pike res tako dobra stvarca?

Se ne hecam, ampak resno sprašujem.

Kakšne so prednosti pik pred muhami?:icon_rolleyes:

daco
9. January 2009, 13:49
Mene pa zanima, če imate rdeče pike montirane z fiksno montažo ali z snemljivo in lahko kasneje na to puško montirate strelni dalnogled. Ali pač imate dve različni puški, eno z rdečo piko za pogone in drugo z strelnim dalnogledom za jago na zalaz, čakanje...

lp

mugo
9. January 2009, 13:59
Samo eno vprašanje.
Ali slabo vidite, da ne morete strelati z muho ali pa so te pike res tako dobra stvarca?
Se ne hecam, ampak resno sprašujem.
Kakšne so prednosti pik pred muhami?:icon_rolleyes:

Razlik je kar nekaj:
Z muho moraš uravnavati 3 stvari: nišan, muho in še prašiča moraš loviti. Pri piki samo s piko loviš prašiča.
Pri muhi gledaš na eno oko in nimaš dobrega pregleda nad okolico cilja. Pri piki gledaš na obe očesi in imaš pregled nad okolico.
Pika je uporabna tudi v mraku. Mehanski merki so pa takrat ponavadi slabo vidni.
Ko stvar poizkusiš je razlika očitna.

detel
9. January 2009, 14:01
se strinjam, tudi Z-POINT od ZEISS-a je vrhunska stvar, problem pri nizko cenovnih razredih je paralaksa in se strinjam z bedancom, kakor koli obrneš puško je vedno strel enak pri AIMPOINTU kakor tudi Z-POINT, kar pa zadruge nemorem trditi. (preverjeno)

Paralaksa ni problem, ker streljamo na kratke razdalje. Preverjeno. :icon_wink:

vl_ge
9. January 2009, 14:21
Uporabljam docterja kompaktne dimenzije pripravljen brez prižiganja, baterija naj bi trajala 5 let.
Če bi še enkrat kupoval pa ge nebi več dal na puško, zato pa je več vzrokov: nastavitve pri pristrelitvi so brez klikov, konstrukcija je krhka s puško sem v pogonu padel: in 3mm aluminij okrog leče se je povil :icon_twisted:še dobro da je leča ostala cela. Pazit je treba, da sneg ali voda ne pride na diodo ker ta ni zaščitena in je teško dosegljiva za čiščenje na terenu.
Menim da je boljša varianta variabilni širokokotni daljnoglrd s piko ,ki je tudi bolj uporaben pri mal daljših strelih. Se ogrevam za Meopta Artemis 3100 1-4x22.

bedanc
9. January 2009, 15:25
Za pristrelitev pike ne rabiš klikov. Puško fiksiraš, nato daš en strel, zatem vidiš kam nese, kasneje pa piko, ki je še vedno na centru tarče z obračanjem vijakov za pristrelitev pomakneš na šus, ki si ga pred tem dal. Tako za pristrelitev porabiš dva naboja in nato še enega da vidiš če res nese in to je to. Upam, da ste postopek vsi razumeli.
Zato ne vem zakaj mi je dotična firma v Ljublajni porabila 5 nabojev za pristrelitev, ko so mi zadevo montirali!? To si lahko razlagam, samo tako, da so čisto nesposobni.

Tine
9. January 2009, 15:53
Za pristrelitev pike ne rabiš klikov. Puško fiksiraš, nato daš en strel, zatem vidiš kam nese, kasneje pa piko, ki je še vedno na centru tarče z obračanjem vijakov za pristrelitev pomakneš na šus, ki si ga pred tem dal. Tako za pristrelitev porabiš dva naboja in nato še enega da vidiš če res nese in to je to. Upam, da ste postopek vsi razumeli.
Zato ne vem zakaj mi je dotična firma v Ljublajni porabila 5 nabojev za pristrelitev, ko so mi zadevo montirali!? To si lahko razlagam, samo tako, da so čisto nesposobni.

morda ti pa puška trosi:icon_lol:

Aja, pa zakaj si sam ne pristreliš?

JANEZ L
9. January 2009, 16:29
Lp!


morda ti pa puška trosi:icon_lol:

Aja, pa zakaj si sam ne pristreliš?

Ti je lepo napisal, da ko so mu montirali na puško...

Lovski zdravo
Janez L

vl_ge
9. January 2009, 16:38
Za pristrelitev pike ne rabiš klikov. Puško fiksiraš, nato daš en strel, zatem vidiš kam nese, kasneje pa piko, ki je še vedno na centru tarče z obračanjem vijakov za pristrelitev pomakneš na šus, ki si ga pred tem dal. Tako za pristrelitev porabiš dva naboja in nato še enega da vidiš če res nese in to je to. Upam, da ste postopek vsi razumeli.
Zato ne vem zakaj mi je dotična firma v Ljublajni porabila 5 nabojev za pristrelitev, ko so mi zadevo montirali!? To si lahko razlagam, samo tako, da so čisto nesposobni.


lepo se bere in v praksi tudi drži vsaj za daljnogled za docterja pa sem porabil skor celo škatlo. Imaš dva mala vijaka in izvijač na katerega montiraš eno okroglo nalepko z oznakami in stopinjami ali nekaj podobnega, pol oznako poravnaš na eno namišljeno točko na docterju pogledaš na tarči za koliko moraš premaknit piko začneš vrtet stopinje.

Premikanje pike na luknjo v tarči brez povečave na 70m ali več je v teoriji super v praksi pa :icon_confused::icon_confused:. No mogoče pa tapravi mački to opravijo z levo roko in porabijo en naboj za pristrelitev drugi za kontrolo in to je to :icon_lol:.

muzikant
9. January 2009, 17:06
[QUOTE=daco;25259]Mene pa zanima, če imate rdeče pike montirane z fiksno montažo ali z snemljivo in lahko kasneje na to puško montirate strelni dalnogled. Ali pač imate dve različni puški, eno z rdečo piko za pogone in drugo z strelnim dalnogledom za jago na zalaz, čakanje...

Imam snemljivo montažo na Suhl bazo.
Kar se tiče nastrelitve je enostavno pod pogojem da montaža drži 100%.

Hunter87
9. January 2009, 17:39
jaz imam na kombinirki zeiss-a s suhlovo montažo, sedaj mi bo pa še puškar priredil red dot, tako da bo šla na isto montažo. kupil pa sem bushnell trophy 1x28

dolgin
9. January 2009, 18:26
Ali slabo vidite, da ne morete strelati z muho ali pa so te pike res tako dobra stvarca?

Se ne hecam, ampak resno sprašujem.

Kakšne so prednosti pik pred muhami?

Prednost je v tem,da lahko cilj spremljaš z obemi očesi,kar pri muhi ni mogoče! Prednost gledanja z obemi očesi je tudi to,da imaš zelo veliko vidno polje,prej vidiš oviro za strel in prej čistino........

dolgin
9. January 2009, 18:30
Zato ne vem zakaj mi je dotična firma v Ljublajni porabila 5 nabojev za pristrelitev, ko so mi zadevo montirali!? To si lahko razlagam, samo tako, da so čisto nesposobni.
Zato,ker ima,potem ko proda 10 pik,eno škatlo patronov viška; za nastrel porabiš 3,2 sta bogve kje.....

detel
9. January 2009, 19:00
Pri nastrelitvi sem rad zraven :icon_wink:. Še sam vzžgem ena dva.

denis jež
10. January 2009, 10:55
Živjo
Ja to je pa res katastrofa če ti porabi 5 nabojev namesto 3:icon_confused:
lp

Kolovski
19. June 2009, 20:46
Mogoče kdo ve okvirno ceno za rdečo piko za suhl montažo za na kombinirko (samo zgornji del)?

Namen imam kupiti red point za na bokarico, kjer je že suhl montaža za daljnogled.

Kaj pravite na tole:

http://www.opticsplanet.net/bushnell-trophy-1x28-red-green-riflescope.html

ali tole:

http://www.opticsplanet.net/bushnell-airgun-sportsman-3-9x32-riflescope.html

LP K.

Prskač
19. June 2009, 23:21
Mogoče kdo ve...

Kaj pravite na tole:

http://www.opticsplanet.net/bushnell-trophy-1x28-red-green-riflescope.html

ali tole:

http://www.opticsplanet.net/bushnell-airgun-sportsman-3-9x32-riflescope.html

LP K.

Živjo!

Piko, ki si navedel v prvem url-ju, uporabljam tudi sam in sem zelo zadovoljen. Menim, da če se boš odločil za nakup ne boš nič kaj dosti zgrešil. Mogoče malo za premislek... si razmišljal kaj o holosightu?

tinko balinko
19. June 2009, 23:32
kolovski mislim da za kombinirko ti je brezveze kupovat "rdeco piko".dejstvo je da predn kombinirko ponovno napolnis,so pujsi ze dalec,oz.izven dosega.mislim da rdeca pika,pride v postev z kako polavtomatsko pusko,kjer so hitri streli zaporedno.a sploh kdo razmisla v tej smeri da na kombinirki "ni efekta"v tej smeri.mislim da teoreticno tistga pujsa,mas dovol strelno optiko.ker drugi ali tretji strel v vecini primerov ne pride v postev.moje mnenje pac:icon_lol::icon_lol:

tinko balinko
19. June 2009, 23:36
kolovski se to.jaz narocam iz te spletne strani in ti povem da ni poceni to.iz teh 89dolarje,se bo sprevrglo na koncu krepko cez 200eur.beri moje poste pod narocanje z tujine.samo za opozorilo:icon_lol::icon_biggrin:

detel
20. June 2009, 00:33
kolovski mislim da za kombinirko ti je brezveze kupovat "rdeco piko".dejstvo je da predn kombinirko ponovno napolnis,so pujsi ze dalec,oz.izven dosega.mislim da rdeca pika,pride v postev z kako polavtomatsko pusko,kjer so hitri streli zaporedno.a sploh kdo razmisla v tej smeri da na kombinirki "ni efekta"v tej smeri.mislim da teoreticno tistga pujsa,mas dovol strelno optiko.ker drugi ali tretji strel v vecini primerov ne pride v postev.moje mnenje pac:icon_lol::icon_lol:


Tinko, en strel en prašič. A ti ni dovolj?

Kolovski
20. June 2009, 02:01
Evo razlogi:
1.) Imamo precej zaraščenega terena, tako da se vse strelja tja do max. 50 metrov.
2.) Uporabljam kombinirko za ves lov... imamo tudi pujse (11 plana, če se ne motim), predvsem se mi gre za zajčka, lisico in lahko tudi pujsa (opcijsko - zadovoljen sem samo da jih vidim, ni potrebe po streljanju) in tako ne potrebujem ne polavtomata, ne repetirke ter ne express puške.
3.) Se mi je zgodilo, da ko so prileteli pujsi, sem kjub vaji precej lovil muho na puški... nakoncu je patron "frzorgov", in ni bilo nič (z idealko sem bil prepozen) - tako bi s piko imel več šans...
4.) Hehe Tinko... narobna taktika... imam nekaj prijateljev v ZDA, tako da mi oni naročijo optiko, nato pošljejo v Slovenijo... zaenkrat imam vse še na "papirju", ko me bo nehala preganjati recesija, bom pretestiral mojo opcijo - kakor vem, da če ti pošljejo kakor darilo, nimaš carine, plačaš samo poštnino (ki pa ni draga - shipment pa take zadeve). Zato sem se odločil za red dot, da vidim kako bo stekla situacija...

Uglavnem, še nisem zasledil podatke o ceni zgornje suhl montaže za pikol...:icon_wink:

PS.: razlika med piko in holosight? V pozitivni in negativni smeri seveda!

LP K.

mugo
20. June 2009, 12:07
kolovski mislim da za kombinirko ti je brezveze kupovat "rdeco piko".dejstvo je da predn kombinirko ponovno napolnis,so pujsi ze dalec,oz.izven dosega.mislim da rdeca pika,pride v postev z kako polavtomatsko pusko,kjer so hitri streli zaporedno.a sploh kdo razmisla v tej smeri da na kombinirki "ni efekta"v tej smeri.mislim da teoreticno tistga pujsa,mas dovol strelno optiko.ker drugi ali tretji strel v vecini primerov ne pride v postev.moje mnenje pac:icon_lol::icon_lol:

No s tem senikakr ne morem strinjati. V kombinirki imaš poleg risane cevi še šibreno, kjer lahko uporabiš za prašiče idealko. Pa tudi menjava naboja sploh ni nujno, da je počasna. Nekateri izkušeni streljajo enako hitro kot s kombinirko. poznam kar nekaj primerov, ko je s kroglo iz kombinirke oddal v istega prašiče, ki je tekel 3 ali 4 strele. Tudi sam sem enkrat na isti trop prašičev iz risane cevi v kombinirke oddal 4 strele. Zato se mi zdi neumnost, da zaradi "počasnega" menjavanja nabojev nebi prišla redeča pika v pošetv na kombinirki. Konec koncev, nevem, zakaj bi bila rdeča pika primerna samo za večkratno zaporedno streljanje. Tudi za prvi strel je oh hitrem teku prašiča in goščavi najbolj primerna opcija.

ZR7
20. June 2009, 12:30
Tudi sam sem že debelo gledal, ko sem bil v pogonu in na štant nagnal trop. Oglasili so se štirje zaporedni streli, za katere bi prisegel da so bili lahko le iz repetirke. A takrat je imel moj mentor kombinirko in s tremi zadetki podrl dva lanščaka. In le en strel je bil iz šibrene cevi.

Pač spretnost.

jagerboss
20. June 2009, 23:19
Kolovski nas je vprašal za ceno zgornjega dela suhl montaže. Do sedaj smo napisali vsega in svašta samo odgovora mu nismo podali. Morda zato ker preprosto ga ne poznamo, saj en del Suhl montaže brez drugega ne gre. Ko kupuješ Suhl montažo jo kupiš v celoti in ne samo zgornji del. Če ti kaj pomaga ti lahko povem da sem pred šestimil eti plačal delo Suhl montaže za rde?o piko na kombinirko 80 tisočako SIT. Ni mi žal niti tolarja stvarca deluje odlično. Od takrat ne morem si niti predstavljat pogona brez rdeče pike.

mišica
20. June 2009, 23:34
Jaz sem dal za nov zgornji del in sprednji spodnji je bilo potrebno zamenjati 280 €.

detel
20. June 2009, 23:39
Na spodnji del sulove montaže pridejo kot neke sani, na katere pripne puškar optiko. Že večkrat videl. Ma ti naredijo puškarji čuda, ni problema. Meni je naredil na repetirki fiksno zadevo, ki je nisem videl še nikoli nikjer :icon_confused::icon_lol::icon_biggrin:.

Prskač
21. June 2009, 20:21
Na spodnji del sulove montaže pridejo kot neke sani, na katere pripne puškar optiko. Že večkrat videl. Ma ti naredijo puškarji čuda, ni problema. Meni je naredil na repetirki fiksno zadevo, ki je nisem videl še nikoli nikjer :icon_confused::icon_lol::icon_biggrin:. Točno tako imam narejeno jaz. Po spodnjem delu suhlove montaže mi je naredil puškar sani na katere se pritrdi rdeča pika. Ostalo je že vse priloženo zraven, če se boš odločil za bushnella. Cena storitve in kontakt pa seveda na zs.

Jagermaister
22. June 2009, 14:54
Na spodnji del sulove montaže pridejo kot neke sani, na katere pripne puškar optiko. Že večkrat videl. Ma ti naredijo puškarji čuda, ni problema. Meni je naredil na repetirki fiksno zadevo, ki je nisem videl še nikoli nikjer :icon_confused::icon_lol::icon_biggrin:.

Tem sanem se reče weaver šina (po slovensko nosilec) in je standardizirana. V vojskah in policijah se še bolj pogosto uporablja picatiny šina, vendar bushnell paše na weaver.

hunterxxxl
29. September 2010, 22:32
Ker nisem nikjer tu zasledil me zanima:
Kako velik(dolg) ima rdeča pika očesni relief?

De_Tomaso
30. September 2010, 21:21
Med weaver in picatinny šino je razlika samo v število prečnih rež na vrhu, vse ostale dimenzije so enake in obstaja 1000 različnih obroškov za njih.

Še slike za lažje razumevanje:

Weaver:

http://www.pyramydair.com/images/acc/cp88-weaver-rail-small.jpg


Picatinny:

http://www.sportsmans-depot.com/product_images/n/852/PY_A_870__38088_zoom.jpg

Na weaver je tako mogoče obročke namestiti v kakšnih treh različnih razmikih, med tem ko na picatinny na vsakih 5mm.

hunterxxxl
30. September 2010, 22:26
De Tomaso mogoče veš odgovorit še na moje vprašanje? :D

detel
1. October 2010, 09:03
Tvoje vprašanje ni jasno, Hunter, zato ni odgovorov. V piko gledaš z obema očesoma. Pri povečavi 1X vidiš samo piko in imaš pred sabo veliko vidno polje .

muzikant
1. October 2010, 10:15
[QUOTE=hunterxxxl;59787]Ker nisem nikjer tu zasledil me zanima:
Kako velik(dolg) ima rdeča pika očesni relief?[/QUOTE

Odgovorim ti na vprašanje, če razložiš zakaj je ta podatek pomememben.:icon_wink:

hunterxxxl
1. October 2010, 16:31
:icon_wink: Imam namen montirat rdečo piko na m 24 mauser, zato ker daljnogleda ne morem, ker je ročica zaklepa ravna!:icon_lol:

De_Tomaso
1. October 2010, 22:58
Ker nisem nikjer tu zasledil me zanima:
Kako velik(dolg) ima rdeča pika očesni relief?


Hunter tvojega vprašanja sploh nisem opazil, drugače bi ti odgovoril že prej. Rdeča pika (1x povečava, da se razumemo) ima praktično poljubno razdaljo oddaljenosti očesa. Sploh v primeru ko se strelja z obema očema odprtima.

Zaradi tega montaža kamorkoli na puški ne bi smela biti problem.

hunterxxxl
1. October 2010, 23:02
No to me je konkretno zanimalo, hvala:icon_biggrin:
Kaj pa priporočate za tako reč ko imam jaz, firmo mislim!?

De_Tomaso
1. October 2010, 23:50
Aimpoint!

Če pa iščeš malo bolj poceni varianto pa Burris XTS 135.

Pri refleksnih pa Docter, Meopta, Leupold.

hunterxxxl
1. October 2010, 23:57
Pomoje bodo kar kakšne od meopte padle...:icon_biggrin:

hunterxxxl
2. October 2010, 00:08
Aja, kaj pa menite na BSA pike? so vredu?

rikec
2. October 2010, 08:31
Jst imam Docterja...super zadevca, samo navaditi se moraš, ker je sistem merjenja in spremljanja divjadi drugačen kot pri streljanju na muho...dober pogled!

De_Tomaso
2. October 2010, 11:44
Aja, kaj pa menite na BSA pike? so vredu?


Če ne misliš pike montirat na MK puško bi jih jaz gladko preskočil ;)

hunterxxxl
2. October 2010, 11:56
Če ne misliš pike montirat na MK puško bi jih jaz gladko preskočil ;)

Montiral bi jo na m24- 8×57IS, samo je treba še montažo pogruntat :)

dolgin
2. October 2010, 12:20
Potem vzemi Docterja al pa Zeissa,al pa kaj podobnih mini dimenzij,kjer je montaža zelo enostavna(za puškarja).

mugo
2. October 2010, 15:10
Mini je tudi Burris Fast Fire 2, ki je kopija Docterja.

De_Tomaso
2. October 2010, 18:15
Leupold ima sedaj zelo podobno zadevo in sicer tole:

http://www.leupold.com/hunting-and-shooting/products/scopes/deltapoint-reflex-sights/deltapoint-reflex-sight/

hunterxxxl
2. October 2010, 22:52
Potem vzemi Docterja al pa Zeissa,al pa kaj podobnih mini dimenzij,kjer je montaža zelo enostavna(za puškarja).

Sej ne rabim puškarja:icon_wink::icon_lol:

dolgin
3. October 2010, 06:37
Sej ne rabim puškarja
Še tolk bolš zate....

detel
4. October 2010, 11:18
Aja, kaj pa menite na BSA pike? so vredu?

Dobra za na blizu, tam do 35 m .

berti
11. October 2010, 15:37
jest uporabljam aimpointa... preizkusil sem kar nekaj stvari in boljšega nisem vidu..je pa res, da to je stvar vsakega posameznika kaj mu paše in kaj ne... lp:beer:

De_Tomaso
11. October 2010, 23:23
Mislim, da dosti ljudi deli to mnenje. Sam sem nekje na sredini. Aimpoint je dober, ampak obstajajo tudi drugi podobno dobri. Seveda pa v tem primeru običajno niso nič kaj cenejši in se potem že zaradi ugleda znamke splača kupit aimpoint.

PROF.racoon
12. October 2010, 14:58
O katerih modelih od Aimpointa pa je tukaj govora?

muzikant
12. October 2010, 16:11
9000L, 9000 SC, COMP C3, MICRO so najpogosteje v lovski uporabi, odvisno od tipa orožja.

PROF.racoon
12. October 2010, 16:21
Hvala, Muzikant!

To so verjetno tisti, ki so jih v eni izmed številk lanskega ali predlanskega Lovca testirali v njem.
Bo treba malo pogledat, keteri se je najbolje obnesel...

detel
12. October 2010, 17:02
Vsi, to je kvaliteta !

hose
12. October 2010, 17:24
v tujini sem zasledil reflex red dot Meosight meopta 30,istih dimenzij kot Doctor,sam da je malo cenej-okoli 230eur,a ga je kdo že videl v živo.Me zanima če se lahko kosa z Doctorjem?

muzikant
13. October 2010, 13:23
v tujini sem zasledil reflex red dot Meosight meopta 30,istih dimenzij kot Doctor,sam da je malo cenej-okoli 230eur,a ga je kdo že videl v živo.Me zanima če se lahko kosa z Doctorjem?

Meosight je po konstrukciji primerljiv z Zeiss Compact point, drugače pa je nekoliko višji in ima manjši zaslon kot Docter.
Pika 3 MOA, pri Docterju 3,5 MOA.

Docter III je trenutno to. (369 Eur)
Docter II 250 Eur
Meosight 222 Eur

Sam uporabljam Zeiss Z Point.

hose
13. October 2010, 13:38
Veš kaj me moti pri Doctorju.Ko je sneg in se prebiješ skozi šikaro,ti lahko po nerodi pade sneg na okular(lani se mi je to zgodilo) in je tako majhnen okular da sneg ne moreš spucat ven z prstom in pika je neuporabna za strel(vidiš več odsevov pike).
Nisem videl Meoptine pike,ampak po sliki se mi zdi da ima malo bolj zaščiten vizor.Zato sprašujem če jo je kdo videl v "živo"?
Na repetirki kjer imam širokokotni strelni,teh problemov ni, četudi je gor sneg vidim za odat strel.

muzikant
13. October 2010, 15:00
Videl v živo Meoight, mislim da lahko pride do podobnih problemov z snegom, kot pri Docterju.

lp

rikec
13. October 2010, 21:12
Videl v živo Meoight, mislim da lahko pride do podobnih problemov z snegom, kot pri Docterju.

lp

Način delovanja pik kot ga ima Docter mislim, da je enak pri vseh drugih proizvajalcih in težave merjenja nastopijo ne glede na proizvajalca, če je seveda sneg prej bil na leči. Pika žal nima takih lastnosti kot navaden strelni daljnogled. Z kolegom sva lani probavala eno zadevo, da se na prednjo stran in zadnjo nalepi prozoren selotejp, samo to ni to...

muzikant
16. October 2010, 13:39
Način delovanja pik kot ga ima Docter mislim, da je enak pri vseh drugih proizvajalcih in težave merjenja nastopijo ne glede na proizvajalca, če je seveda sneg prej bil na leči. Pika žal nima takih lastnosti kot navaden strelni daljnogled. Z kolegom sva lani probavala eno zadevo, da se na prednjo stran in zadnjo nalepi prozoren selotejp, samo to ni to...


Ne govorimo o načinu delovanje, ampak o obliki ohišja, ki je bolj dovzetna za nabiranje snega.:icon_wink:

rikec
16. October 2010, 20:58
Ne govorimo o načinu delovanje, ampak o obliki ohišja, ki je bolj dovzetna za nabiranje snega.:icon_wink:

Oblika ohišja je seveda pomembna, občutljivost na kapljice in sneg na leči pa še bolj... taka pika, če je leča mokra, že ne deluje oz. ne nese več točno, kaj šele, če imaš kaj "snežink" na njej... V glavnem, kadar sem na lovu v pogonu in so pogoji snežni, piko vsekakor snamem.

PROF.racoon
19. October 2010, 15:42
Na trgu se dobi že zaščita za Docterja v primeru dežja in snega.
Poglejte na eGun...

detel
20. October 2010, 09:54
V pogonu imam raje šibrenico. Na stojišču pa lahko zaščitiš optiko na različne načine. To zame ni problem .

PROF.racoon
20. October 2010, 11:14
Evo, to je ta zaščita:

http://www.egun.de/market/item.php?id=2947111

ben1
26. June 2011, 22:28
V omari se mi valja rdeča pika Hawke, ki bi jo rad zmontiral na hamerles 16/16. Zdej me pa zanima koliko ima to smisel oziroma koliko bom pridobil pri merjenju. Gre se zato da rabiš hitro pomerit ko čakaš lisico pred luknjo. Montaža naj bi bila fiksna. Cenovno gledano bi bilo to poceni.

hunterxxxl
26. June 2011, 23:07
Pri luknjah bo nejboljše samo "ror", moraš bit hiter kot blisk zato te bo red dot samo oviral... Za čakanje zvečer pa vsekakor bi bila dobrodošla zadeva, saj stežka pomeriš po ceveh v totalni temi.

Optik-trade.si
26. June 2011, 23:38
Če gre za refleksno piko (stekelce s piko), potem bo vsekakor boljša kot nič. Če pa gre za mino daljnogled z rdečo piko potem pa je za lisice res morda boljša gola puška.

Tomaž Ražman
27. June 2011, 10:30
V omari se mi valja rdeča pika Hawke, ki bi jo rad zmontiral na hamerles 16/16. Zdej me pa zanima koliko ima to smisel oziroma koliko bom pridobil pri merjenju. Gre se zato da rabiš hitro pomerit ko čakaš lisico pred luknjo. Montaža naj bi bila fiksna. Cenovno gledano bi bilo to poceni.

Ma glede na to, da boš streljal s šibrami, ti skoraj ne priporočam dajat piko gor, ker boš mel samo stroške z montažo... Če že hočeš kaj narest, si dej prednji merek z optične fibre(rdeče), precej izboljša vidnost merka...

ben1
27. June 2011, 21:30
Stroški montaže bodo minimalni, tko da bom vseeno poskusil.

Samo nevem al bo bolš zame al pa za lisice :icon_mrgreen: ?!

zajec
28. June 2011, 07:39
Za jamarjenje definitivno z golo puško.

Hunter
28. June 2011, 10:29
Stroški montaže bodo minimalni, tko da bom vseeno poskusil.

Samo nevem al bo bolš zame al pa za lisice :icon_mrgreen: ?!

Mislim,da boš strah in trepet za lisice.Sam sem prvič videl rdečo piko na skupnem lovu na Dolenjskem.Kolega je namreč na brakadah zelo uspešen.No in ko sem sam kupil 12/89 sem se odločil za montažo rdeče pike.Lahko samo rečem super zadevica.Ponoči osvetljenost pike na 1 podnevi na 12 pa se začne akcija se pa obnese tudi na lovni pernati divjadi.

ben1
28. June 2011, 14:25
Hunter na kolk pa imaš nastreleno 30-35m?

Hunter
29. June 2011, 12:46
Hunter na kolk pa imaš nastreleno 30-35m?

Ker bi se oddaljil od teme Rdeča pika,sem ti odgovor poslal na zs,nekaj pa boš našel tudi v temi šibernic.

LP

Bunny
21. December 2011, 21:53
Mene zanima kdo v sloveniji prodaja Aimpoint rdeče pike?

Hvala, odgovore pa na ZS ker bo čene admin XXXXX!

HVALA

Bunny

detel
21. December 2011, 22:48
Imaš:icon_wink:.

rafa
1. January 2012, 22:45
A ima kdo izkušnje z aimpointom 4MOA?

detel
3. January 2012, 10:41
Kateri Aimpoint ? Od 2 - 4 MOA je primeren za lov, ker lahko pomeriš tudi bolj na daleč .

7x64
6. January 2012, 19:28
Aimpoint CompML 2 uporabljam že od leta 2004 in ti lahko rečem da vreden svojega denarja na strelišču sm streljal z nji na 100m brez problema

detel
6. January 2012, 20:25
Vsi Aimpointi so dobri, zato tudi taka cena. Za lov so večinoma 4 MOA

Tomaž Ražman
6. January 2012, 21:49
A ima kdo izkušnje z aimpointom 4MOA?

Osebno tudi že nekaj let uporabljam Aimpoint Comp m2 z 4moa piko in je vreden svojega dnarja, kot vsak produkt od Aimpointa...

Ne se preslepit z podobnimi zadevami za bistveno manj denarja, ker niso enake kvalitete...

Je pa kot je rekel detel 4moa pika ravno pravšnja za lov...

rafa
7. January 2012, 17:04
Hvala vam za odgovore sem naročo aimpoint 9000sc 4moa upam da bo to kot pise.

Krpan
7. January 2012, 20:05
Jaz uporabljam tako piko kot je na tej sliki na potezni puški z gladko cevjo z katero lovim predvsem race.
http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2010/05/SLR-Red-Dot-Sight3-540x405.jpg

Najprej sem kupil en ponaredek od podjetja ZOS pa je kmalu podlegel, potem pa sem kupil isto piko od drugega izdelovalca (je bila skoraj še enkrat dražji) in mi sedaj služi če kar nekaj let.

Sedaj se odločam za še eno piko, ki jo bom uporabljal na risanici za pogone, pa se ne morem odločiti ali naj kupim ravno takšno (z kvadratno lečo) ali pa naj kupim zaprto z okroglo lečo.

Bunny
7. January 2012, 21:35
zaprto okroglo, k u pogonu ta špeglc hitru na veji ostane!!:icon_lol: Lastne izkušnje!!

detel
8. January 2012, 01:01
Hvala vam za odgovore sem naročo aimpoint 9000sc 4moa upam da bo to kot pise.

Bomba :icon_wink:.

rikec
8. January 2012, 20:25
Evo tole imam jaz na puški. Zadeva se obnese, le navaditi se jo je treba. Prilagam obe slikci kako izgleda. Upam, da se vsaj malo vidi rdečo piko na tarči...

detel
8. January 2012, 21:22
Moj je imel piko 7 MOA. Nisem bil zadovoljen.

Blaž
14. January 2012, 16:26
Lep pozdrav. Zanima me če ima kdo izkušnje z piko " Bushnell trophy 1x28 " ?
http://shrani.si/f/K/Kb/49OpnXXe/trophy.jpg

7x64
14. January 2012, 18:54
imel sem to piko in ti rečem da za ta denar ne dobiš boljše edino kar me je motio da sem na sezono menjal dve baterije , paralakse ni bilo odlična

Blaž
14. January 2012, 19:33
imel sem to piko in ti rečem da za ta denar ne dobiš boljše edino kar me je motio da sem na sezono menjal dve baterije , paralakse ni bilo odlična

aha hvala. na kateri puški pa si jo imel? ker sem nekaj bral po ameriških straneh da se vijaki odvijačijo po nekaj strelih je to res?

7x64
15. January 2012, 00:01
na polavtomatski browningu kal. 308 win na puško sem jo montiral in pristerlil sam zamenjal sem jo pa zato ker sem drugo puško prodal na kateri pa je bil aimpoint. prijatelj pa jo ima na 7x64 in tudi nima problema

Optik-trade.si
15. January 2012, 00:40
Sam imam precej slabe izkušnje s to piko. Imel sem jo kakšnih 5 let nazaj in vsakič, ko sem spremenil velikost pike se je le ta prestavila. Tako, da bi ti svetoval da vseeno malo več nameniš in takrat ko kupiš, kupiš dobro.

dolgin
15. January 2012, 11:41
Tudi jaz sem imel podobne izkušnje kot Optic-trade. Čeprav je na 8x57js strele dobro držala, takoj ko sem zamenjal "križ" so bili zadetki drugje.
Sezone je bolj ali manj konec, tako da ti svetujem, da še malo našparaš in si privoščiš najmanj Docterja.....

PROF.racoon
15. January 2012, 11:50
Tudi sam sem gledal po tej piki. Odlična izbira več različnih križev (merkov), vendar sem se na koncu odločil (90%), da bom vzel tole:

http://www.ebay.com/itm/Burris-MTAC-Ballistic-CQ-1-4x24-Riflescope-Riflescopes-/270887574676?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f12285c94
ali predhodnika
http://www.ebay.com/itm/BURRIS-200433-1-4x24-FULLFIELD-TAC30-TACTICAL-RIFLESCOPE-LRS-ILLUM-BALLISTIC-CQ-/360417712574?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53ea91d9be

Ali lahko v Optic-tradeu ponudite konkurenčno ceno za dražji model Burris MTAC, ki je v ZDA 359$ ?

Tomaž Ražman
15. January 2012, 18:04
Fantje, to da imaš na izbiro več različnih križev in barv pike, je ena navadna brezveznarija... Za naše razmere je rdeča pika velikosti 4MOA najboljša izbira... O sami piki ne znam svetovat, ker je nisem nikoli uporabil, vendar lahko izredno pohvalim v nizkocenovnem razredu tasco propoint 1x30mm, ki sem ga sam uporabljal kar nekaj let na H&K slb2000 .30-06 in sem ga pol prodal solovcu, ki ga sedaj uporablja na enaki puški kalibra 9,3x62 in je izredno zadovoljen... Bi pa osebno svetoval, vsakemu da stremi na Aimpoint, pol pa na vse druge v višjem cenovnem razredu(zeiss, docter, eotech pa še kak dober se sigurno najde...)

berti
15. January 2012, 19:03
Aimpoint je zakon,........:icon_lol:

Blaž
15. January 2012, 20:36
Hvala za pametne nasvete! Sedaj bom gotovo še malo premislil :icon_lol:

Bunny
15. January 2012, 20:36
Drag zakon, bo pa pr bajti prec ku recesija popusti!

Optik-trade.si
17. January 2012, 18:57
Tudi sam sem gledal po tej piki. Odlična izbira več različnih križev (merkov), vendar sem se na koncu odločil (90%), da bom vzel tole:

http://www.ebay.com/itm/Burris-MTAC-Ballistic-CQ-1-4x24-Riflescope-Riflescopes-/270887574676?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f12285c94
ali predhodnika
http://www.ebay.com/itm/BURRIS-200433-1-4x24-FULLFIELD-TAC30-TACTICAL-RIFLESCOPE-LRS-ILLUM-BALLISTIC-CQ-/360417712574?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53ea91d9be

Ali lahko v Optic-tradeu ponudite konkurenčno ceno za dražji model Burris MTAC, ki je v ZDA 359$ ?

Za Burrisa težko ponudim dobro ceno, ker nisem uvoznik. Imajo pa generalno gledano solidne izdelke. Predvsem so eni redkih Američanov, ki se prilagajajo evropskim lovcem. Vsaj kar se križev tiče in podobnega.

rafa
17. January 2012, 21:01
Aimpoint 9000sc zmontiran in prestreljen.Zelo zadovoljen z njo zakon.

Zazek
1. February 2012, 13:32
rikec zanima me koliko si dal za to montažo...samo montažo brez pike...imam nekaj takega u mislih kot ti :icon_biggrin:

kuje
3. April 2012, 21:17
Prijatelj bo letos prvič opravljal letni preizkus z risanico na kateri je montirana rdeča pika.Zanima ga ali mora tudi s to optično napravo opraviti preizkus na 100m?Hvala za odgovore.

Optik-trade.si
3. April 2012, 22:23
Za Burrisa težko ponudim dobro ceno, ker nisem uvoznik. Imajo pa generalno gledano solidne izdelke. Predvsem so eni redkih Američanov, ki se prilagajajo evropskim lovcem. Vsaj kar se križev tiče in podobnega.

Da malo popravim napisano. Vmes se je odvil sejem IWA in sedaj lahko ponudim tudi Burrisove izdelke (ostalih novih znamkah bom napisal več, ko bodo vsi produkti vneseni v trgovino).

Burrisova pika Fast Fire II, s 4 MOA veliko piko stane 259€. Za to ceno mislim, da ni mogoče kupiti enako kvalitetnega produkta.

Optik-trade.si
3. April 2012, 22:24
Prijatelj bo letos prvič opravljal letni preizkus z risanico na kateri je montirana rdeča pika.Zanima ga ali mora tudi s to optično napravo opraviti preizkus na 100m?Hvala za odgovore.


Vse je odvisno od tega kakšna je pika? S kakšno kvalitetno, ki ni prevelike bo lahko opravil. S kakšno ceneno pa zelo zelo težko.

Tomaž Ražman
3. April 2012, 22:30
Prijatelj bo letos prvič opravljal letni preizkus z risanico na kateri je montirana rdeča pika.Zanima ga ali mora tudi s to optično napravo opraviti preizkus na 100m?Hvala za odgovore.

Z piko se opravlja pristrelitev na enako razdaljo kot z mehanskimi merki kar je če se ne motim 70m...

muzikant
3. April 2012, 22:44
Prijatelj bo letos prvič opravljal letni preizkus z risanico na kateri je montirana rdeča pika.Zanima ga ali mora tudi s to optično napravo opraviti preizkus na 100m?Hvala za odgovore.

Ce opravljate preizkus v skladu s Pravilnikom LZS, se z vsemi puskami z opticnimi napravami strelja na 100m ne glede na tip opticne naprave, razen srarejsi od 65 let lahko uvelavljajo 70m.

Sršen
4. April 2012, 08:35
Ce opravljate preizkus v skladu s Pravilnikom LZS, se z vsemi puskami z opticnimi napravami strelja na 100m ne glede na tip opticne naprave, razen srarejsi od 65 let lahko uvelavljajo 70m.
To je malo mimo, kajne?! Čeprav je res tako po pravilniku.

dolgin
4. April 2012, 09:39
Zakaj mimo? Tudi s piko se na 100 metrov da dobro ustreliti na tarčo. Problem v piki je samo en - ljudje mislijo,da bodo s piko "vse pobrali",v resnici pa je potrebnega veliko treninga,da se navadiš uporabljati ta pripomoček...

Sršen
4. April 2012, 09:52
Zakaj mimo? Tudi s piko se na 100 metrov da dobro ustreliti na tarčo. Problem v piki je samo en - ljudje mislijo,da bodo s piko "vse pobrali",v resnici pa je potrebnega veliko treninga,da se navadiš uporabljati ta pripomoček...
Zato ker ni nič bolj natančna kot mehanski merki. Kar poglej kakšni so MOA podatki za pike! Daljnogledi pa so točnejši, nekateri celo zelo!
Prednost pike je pri "daljših" strelih, torej tudi na 100m le ta, da lovcu, ki mu starostno ali bolezensko opešajo oči, omogoča nameriti takrat ko na mehanske merke ne more več izostriti merkov in tarče.
Mislim, da bi morala vsa optika brez povečave spadati v isto grupo kot mehanski merki in da bi lovci lahko nastreljevali na 70m. Seveda se morajo tega zavedati tudi pri strelih na divjad.
Seveda pa ostaja še opcija, da je za vse enako na 100m in potem bi ta debata odpadla. Kar bi bilo z vidika divjadi edino pravično.

JAKAJEŽ
5. April 2012, 21:31
Z piko se da ustreliti tudi na 100m,vendar pika pokrije celo tarčo(kroge),tako da o kakšnem rezultatu ni debate,preizkus pa je mogoče napraviti.:icon_lol:

lp

Falco
27. October 2012, 17:11
Nameravam kupiti optično piko tam do nekje 100€ in me zanima kaj priporočate?

Pri nas bi lahko kupil te dve:

http://avantura.info/sl/opticne-pike/181-opticna-pika-hawke-rd-30.html

ali

http://slovarms.si/optika/opticne-pike/opticna-pika-nc-star-1x42.html


Sem pa gledal tudi na e-bayu pike od Aimpointa(kot se priporoča nekaj strani nazaj v tej temi) in mi nekaj ni jasno, mogoče zelo neumno vprašanje ampak tam na e-bayu piše, da se te pike uporablja za airsoft. Zdaj me zanima ali pridejo te pike v poštev tudi za lovske puške? Ker so nekatere pike od aimpointa res poceni.

muzikant
27. October 2012, 19:47
Pravi Aimpointi se začnejo pri 400Eur, cenejši so iz kinderjajčke. Mogoče si namesto kake cenene pike omisli kontrast vizir in malo treninga.:icon_wink:

7x64
28. October 2012, 00:38
probaj pravi aimoint in tisto do 100 eur pa bos videl razliko

detel
28. October 2012, 09:57
Imel sem eno za 100 eur in je bila tam do 40 m solidna. Če si bral v Lovcu je pri teh cenejših problem paralaksa :icon_study:

Tomaž Ražman
28. October 2012, 14:51
Mogoče si namesto kake cenene pike omisli kontrast vizir in malo treninga.:icon_wink:

Enakega mnenja sem!

krduš
2. February 2013, 16:57
Pozdravljeni, malo brskam za mehanskimi merki oziroma me zanima, če je možno kje nabaviti merke za risanico podobne kot so na beneli argo oziroma nekaj svetlečega dobro vidnega?

LZ

detel
4. February 2013, 11:47
Rešitev je puškar.

miš93
4. February 2013, 16:53
Krduš - Recknagel (zadnji katalog Št.7):

http://www.recknagel.de/Joomla/en/catalogue-7.html

krduš
4. February 2013, 19:47
Hvala, zdaj moram pa še samo videt kje se da naročit.

Optik-trade.si
4. February 2013, 20:29
Vse od Recknagla je mogoče naročiti tudi pri nas. Naročamo pa približno enkrat na mesec stvari pri njih.

Izdelke v redni ponudbi je mogoče videti tukaj (ponudbo sicer še dopolnjujemo): http://www.optics-trade.eu/shop/si/montaze/shopby/manufacturer-recknagel.html

Ostalo pa je mogoče naročiti preko maila.

lunj
18. December 2019, 12:47
Ali kdo slučajno uporablja to: Delta Optical MultiDot HD 25. Made in Japan 10 let garancije, edino ni polnjena z dušikom. Koliko je to sploh pri rdečih pikah pomembno?