PDA

View Full Version : Na divjega prašiča...



Hubertus
10. September 2008, 11:56
Veliko je bilo napisanega o "slabi" vzreji bavarcev v Sloveniji in njihovih hibah. Pri brskanju po internetu sem našael tole internetno stran

http://www.sapadinesmilovice.com/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=55&lang=sr

in na strani lov je pripet video. Malo sem bil presenečen nad "korajžo" bavarca. Po podatkih s te internetne strani naj bi bil pes izhajal oz. je bil vzrejen v Sloveniji.



Zakaj presenečen. Tak mora biti. Ta bavarec je Žlebnikov.



Se strinjam z Detlom. Pes mora tak biti. Pohvalno a nič posebnega.

Detel...Pranger je že dobro vedel čigave vzreje je tisti bavarec....:icon_lol::icon_lol::icon_wink:

Oglejte si še primorskega dolgonogega brak jazbečarja v podobnem elementu:
http://www.youtube.com/watch?v=XFXY57UkU6E

solzica
10. September 2008, 12:41
No potem so mogoče tudi dobri bavarci v SLO in ne samo slabi ???

Hubertus:
"Detel...Pranger je že dobro vedel čigave vzreje je tisti bavarec...."

- ali si siguren, da je vedel...no verjetno res, saj je na linku tudi objavljen rodovnik.

"Oglejte si še primorskega dolgonogega brak jazbečarja v podobnem elementu"

- no ta link bi bilo potrebno prestaviti pod brak jazbečarje.

pozdrav!

black
10. September 2008, 13:56
[QUOTE=solzica;16214]No potem so mogoče tudi dobri bavarci v SLO in ne samo slabi ???

Sigurno, da obstajajo tudi dobri, večina pa jih je slabih oziroma zanič!Iz 17 sek posnetka se ne da razbrati kakšen je, je pa že po parih sekundah iskal vodnika, kar dokazuje, da ni vztrajen, kar je ena najpomembnejših lastnosti, katere mora imeti dober krvosledec.

solzica
10. September 2008, 20:04
Sem si še enkrat ogledal link, ja pa tudi glas ni dober, saj po mojem prepričanju, pa bežal je pred pujsom...

Pozdrav!

Hubertus
10. September 2008, 20:55
[QUOTE=solzica;16263]..., pa bežal je pred pujsom...
QUOTE]

Kaj bi pa moral narediti?

zober
10. September 2008, 21:41
Zgleda bi se mogel pustit pujsu da ga....

deteljica
23. December 2008, 08:48
A lahko neki vprašam? Sej vem da v pravi temi, ampak tu teče debata :icon_redface: Naj pač admin prestavi :icon_wink:

Jaz,ki moram vse probat sem svojo psico enkrat tud spustila na prašiče, ampak se je vedla drugače kot ti na videih, pa me zanima, če je to zaradi pasme in če je tako vedenje tud v redu?
namreč ti psi na videih vsi tolk tekajo naokoli.
Moja ni tekala okol prašiča, ko blazna, ampak mu je lajala stabilno v smeri glave na dokaj majhni razdalji in ga tako čist počasi obračala, pri tem se je ona držala nekje na poziciji 10 oz 2 na uri, tako da je bil prašič vedno vmes.
Ker sem jaz mislila, da za oceno ostrine mora terier pokazat ugriz v prašiča (bil je velik odrasel merjas )sem ji čez nekaj časa dala povelje za ugriz- takrat je stekla proti zadnjemu delu in poskušala ugriznit zadaj- samo se ni odločila za ugriz. Ne vem al samo ker je prvič videla prašiča v živo in nima izkušenj al nima poguma ? Je pa ščipnila zadost,da se je pošteno razjezil in obrnil proti njej in jo spodil- ampak spet ona ni letala sem in tja ampak se je med lajanjem v glavo pomikala nazaj - še veno obrnjena proti njemu, samo na mal večji razdalji (nekak do 3 m ), takoj, ko se je ustavil se je spet v ravni liniji začela pomikat proti njemu in majšat razdaljo na cca 1 m in ga potem počasi obračat.
Pol je prišla pujsa z mladičem, ki je zgledala dost slabših živcev od ata in sem se zbala, da bi lahko prišlo do kakšen poškodbe, zato sem jo odpoklicala :icon_confused: Je pa psica ,ko so sta se bližala samo z enim učem spremljala kaj zdaj prihaja, ostala pa zbrana na tega prvega.

Torej-a ne narobe, če pes ne teka naokoli? Ali je tereir zadost oster, če samo nakaže ugriz oz uščipne?

(a ja - da ne bo zgražanja- nisva na divje preganjali pujsev ampak z dovoljenjem in pod kontrolo zadolženega :icon_wink:)

Breza
24. December 2008, 17:35
Takole to počnejo pri sosedih....(pravijo, da je bolje z dvema ali tremi psi, ker je manj poškodb - med psi namreč).

http://www.moj-album.com/slike/22683/AuxqNcCozy9h_PPQ.jpg

http://www.moj-album.com/slike/22683/h7EDEGrrHmdp4cqK.jpg

http://www.moj-album.com/slike/22683/FR3ucVzRmmKh8wPc.jpg

___________


Pst, deteljica....a maš kako fotko? (al pa celo filmček?) :icon_wink:

lp, B.

Franc
25. December 2008, 11:40
Ti trije ,bodo še ozimca požrli,tako da za uplenitelja ne bo nič ostalo!

Breza
25. December 2008, 15:38
Brez panike, bi rekel Švejk...in si čevelj zavezal z glisto! :icon_wink:

Je pa zanimivo, da prašiča primeta dva psa vsak na svoji strani (nekje med licem in uhljem) in držita, tretji pa navadno pritisne v primež čez hrbet. In tako držijo, dokler ne pride do njih gazda. Sem videla na lastne oči, da pujs v takem primežu (nikjer ni stresanja ali trganja ali česa podobnega...samo držijo) skoraj mignit ne more. Samo počepne in počaka.

Gotovo je različnih načinov, kako se s psi jaga pujse, precej. Takole pač stvarem strežejo pri sosedih. In to uspešno. Glede na to, da so tam lovišča v privatni lasti in dobiček od vsakega gramčka mesa šteje, bi pes, ki bi žival predelal v "kulinarično neužitno" kaj hitro končal kot hrana za muhe. Nimajo namreč prav nobenega posluha za neuporabne pse.

detel
25. December 2008, 16:48
A je ta prašiček ranjen ali je v obori ? V prosti naravi ga ne bi psi ujeli. Odrasel prašič bi hitro opravil s temi psi. Precej dela za veterinarja bi bilo.

zober
25. December 2008, 16:53
Tudi v prosti naravi bi ga ujeli zakaj pa ne detel?je pa res da bi bilo z večjim prašičem več težav,gledal precej filmčkov!

Breza
25. December 2008, 17:21
A je ta prašiček ranjen ali je v obori ? V prosti naravi ga ne bi psi ujeli. Odrasel prašič bi hitro opravil s temi psi. Precej dela za veterinarja bi bilo.

Pujsi na vseh treh slikah so bili zastreljeni (v prosti naravi in ne v oborah!). Iščejo z enim psom po krvni sledi (+ nekdo vodi v primerni razdalji ZA tistim, ki dela na sledi še dodatno enega ali dva psa) in ko nakaže, da je plen blizu, spustijo naenkrat dva ali tri, da ranjeno žival zaustavijo, oz. obdržijo na mestu.

detel
25. December 2008, 17:31
Zanimivo, da jo včasih skupi tudi izkušen pes. Največ krat je kriva goščava, ker pes ne more odskočiti. Pri sosedih so v novembru šivali pet psov.

Breza
25. December 2008, 17:32
v izogib poškodbam zadnji dve leti v taistem revirju uporabljajo za pse takšne zaščitne "jopiče".

http://www.moj-album.com/slike/22683/2Tl0lIVcsyDFyGvV.jpg

So pa zanimivo sestavljeni...iz več delov, tako da pes kljub temu, da nosi takle jopič, čisto normalno giba. Tudi vodniki krvosledcev imajo hlače iz enakega materiala kot so zaščitni jopiči za pse. So demonstrirali uporabnost s "cvikcangami" (em...kako se temu lepo slovensko reče?! :icon_redface:) - niti praskica se ni poznala.

detel
25. December 2008, 18:49
Ni slaba ideja. Za krajši lov ali za po krvi je po moje čisto v redu. Vidi se, da je material močan in "drseč".

ZR7
25. December 2008, 19:22
... So demonstrirali uporabnost s "cvikcangami" (em...kako se temu lepo slovensko reče?! :icon_redface:) - niti praskica se ni poznala.

Cvik klejše:icon_wink:
Iz kakšnega materiala pa so ti jopiči? Lahko dobiš kakšne informacije?

Hubertus
25. December 2008, 19:34
Cvik klejše:icon_wink:

Ma kašne cvik klejše....to so vendar pince, ne!:icon_lol:

detel
25. December 2008, 20:11
Pince jemo mi za Veliko noč :icon_lol:.

detel
25. December 2008, 20:13
Material mi deluje po domače rečeno "cerada".

vest
25. December 2008, 20:28
cvikcange = stranske ščipalne klešče ali
čelne ščipalne klešče


lp

Breza
25. December 2008, 20:33
Iz kakšnega materiala pa so ti jopiči? Lahko dobiš kakšne informacije?

Ravnokar sem uspela dobiti odgovor od Horsta v zvezi s tem...pravi, da je zaščitni jopič za psa (in tudi hlače za lovca) iz dveh materialov - zunanji sloj je iz signalnega materiala, notranji pa iz polimera (ali kako naj prevedem besedo "Polymergewebe"). Pravi, da je material tak kot ga uporabljajo sabljači za svoje obleke.

dik
25. March 2009, 11:34
nocem odpirati nove teme,ampak vas vseeno prosim ce ima kdo naslov od kake obore z dp. Rad bi namrec svojega mladega res. jaz. spoznal z njimi. Rad bi tudi da vidim kako se pes obnasa. Ce je mogoce tudi preizkusnja kako jih oblajava???

rtvcokan
26. March 2009, 09:08
tudi mene bi to zanimalo,oziroma mojo psičko lp