PDA

View Full Version : Spletna trgovina



ZR7
9. December 2007, 15:20
v v v v v


Zanima me, če kdo na tem forumu kupuje prek spleta lovsko opremo,že dlje časa ogledujem Cabellas, nekaj stvari imajo zanimivih vendar ne vem, če je varno......
Če ima kdorkoli kakšne izkušnje, jih lahko mal predstavi.

Lep dan. :lol:

gamsletnik
23. December 2007, 18:13
ja tudi mene zanima iajo dobre stvari če kdo kaj ve naj napiše kako in kaj

ZR7
23. December 2007, 21:50
Eno prošnjo imam. Dajmo poskušat pisat tako, da nas drugi razumejo. Torej kolikor toliko slovnično pravilno. V pokrajinskih temah (Gorenski ali Koroški jagri) pa bi seveda bilo zanimivo tudi narečje brati.

Hvala.

Ozelot
30. December 2007, 13:32
Preko interneta ravno ne vem, sem si pa kupil lok in sicer tako, da sem na Vreček Agro poklical in plačal po povzetju...
Mislim pa, da je tako, da plačaš po povzetju varnejša metoda, ker, če se ne motim, moraš za kupovanje preko interneta izdati številko kreditne kartice...

vl_ge
5. March 2008, 17:33
v v v v v

pozdrav vsem na forumu
ravnokar dobil paket iz Cabela's gre pa tako:
21.2 oddano naročilo plačano s kartico
25.2 odposlano Surface shipping 20% od naročila ali min 15 usd
4.3 paket prispel s pošto

ker je bila vrednost paketa 35 usd mi tokrat niso obračunali ddv+carina
(Pošiljke v pisemski in paketni pošti so oproščene uvoznih dajatev do skupne vrednosti 22 EUR)

trma
10. March 2008, 12:56
Zdravo!

Mene pa zanima kakšen dejanski strošek je če nabaviš blago v vrednosti cca.500 USD (mislim na carino, poštino, razne dodatne dajatve...). Kakšna vrednost pride na koncu. Glede na to da je dolar zelo slab, mislim da se nakup izplača.

Kaj mislite?

lp

vl_ge
10. March 2008, 13:37
tako približno je izračun iz moje prakse odvisno carine naprimer za optiko je 4,2% za ostalo si poglej: http://taric-curs.gov.si/itaric/Prog01.jsp?pakcija=nov&plang=SL

500 usd + poštnina 20% = 600 usd
=386,25€ + 20% ddv + carina primer za oblačila 12%
= 519 €
kot vidiš obdavčijo in ocarinijo tudi poštnino.

trma
10. March 2008, 20:53
hvala za odgovor. Kupujem nočni dvogled. Slišal sem, da nekateri prodajalci ne pošiljajo nočnih naprav po pošti v druge celine. Prodajajo samo na svojem območju (Ameriki). A je to res?

lp

zober
10. March 2008, 22:04
Trma kakšnega pa boš nabavil pa za kolk evrov?

vl_ge
10. March 2008, 23:15
hvala za odgovor. Kupujem nočni dvogled. Slišal sem, da nekateri prodajalci ne pošiljajo nočnih naprav po pošti v druge celine. Prodajajo samo na svojem območju (Ameriki). A je to res?

lp

res je to velja tudi za nočni dvogled več laho prebereš tukaj: http://www.opticsplanet.net/export.html

tica
13. March 2008, 21:36
Pred leti sem v Ljubljani na Dolenjski cesti kupil ovitke za revijo Lovec. Izdeloval jih je obrtnik, lične in lepo oblikovane. Žal ne najdem več naslova ali tf. številke za novo naročilo, želel bi jih zase in kolega naročiti še več. Ali morda kdo pozna tega obrtnika in objavi njegov naslov ali kontaktno številko.

lunj
13. March 2008, 22:34
Jaz sem jih pred leti naročil pri njem, pa ne najdem naslova. Bil je nekje s Škofjeloškega konca. Če kdo ve kaj več bi bilo dobrodošlo.

trma
24. March 2008, 11:23
pozdrav vsem na forumu
ravnokar dobil paket iz Cabela's gre pa tako:
21.2 oddano naročilo plačano s kartico
25.2 odposlano Surface shipping 20% od naročila ali min 15 usd
4.3 paket prispel s pošto

ker je bila vrednost paketa 35 usd mi tokrat niso obračunali ddv+carina
(Pošiljke v pisemski in paketni pošti so oproščene uvoznih dajatev do skupne vrednosti 22 EUR)

vl_ge, prosil bi te za pomoč. Danes sem naročil tekstil pri CABELA'S, plačano s kartico. Dobil potrdilo na e-mail. Ker me pri plačilu ni vprašalo za kodo (ampak samo številko kartice), me zanima če je to dovolj-mislim da ne. Naročal sem že drugje, ampak brez kode na zadnji strani kartice, transakcija ni bila izvršena. V emailu pa so mi napisali, da bom dobil še eno sporočilo pred samo odpremo. A bodo tukaj napotki o plačilu, ali je to to.

hvala ti za pomoč

dolgin
24. March 2008, 14:32
A mi lahko kdo odgovori na vprašanje (sicer sem že poslal mail in tudi klical na UPS pa nič od njih) :
Če kupujem prek cabelas.com pa da je vrednost blaga 400€,koliko me pride potem vse skupaj s carino in ddv?!
Z DDV bi blo pol 480,samo oni zaračunavajo carino in potem še DDV na skupno vrednost s poštnino! Torej.......

vl_ge
24. March 2008, 15:55
vl_ge, prosil bi te za pomoč. Danes sem naročil tekstil pri CABELA'S, plačano s kartico. Dobil potrdilo na e-mail. Ker me pri plačilu ni vprašalo za kodo (ampak samo številko kartice), me zanima če je to dovolj-mislim da ne. Naročal sem že drugje, ampak brez kode na zadnji strani kartice, transakcija ni bila izvršena. V emailu pa so mi napisali, da bom dobil še eno sporočilo pred samo odpremo. A bodo tukaj napotki o plačilu, ali je to to.

hvala ti za pomoč

pri mojem naročilu je bil postopek isti plačilo s kartico brez trimestne kode na zadnji strani. Nato poslali mail za potrditev nakupa in čez nkaj dni še mail da so blago odposlali. V mailih so podatki o plačilu samo zadnje 4 številke s kartice.

vl_ge
24. March 2008, 16:10
A mi lahko kdo odgovori na vprašanje (sicer sem že poslal mail in tudi klical na UPS pa nič od njih) :
Če kupujem prek cabelas.com pa da je vrednost blaga 400€,koliko me pride potem vse skupaj s carino in ddv?!
Z DDV bi blo pol 480,samo oni zaračunavajo carino in potem še DDV na skupno vrednost s poštnino! Torej.......

račun (blago + poštnina) + carina + ddv

je pa poštnina iz Cabelas precej draga 20% vrednosti naročenega.http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/community/customerservice/shipping-info.jsp?csPage=shipinfo&cm_re=customerservice*left*shipinfo#inter

dolgin
24. March 2008, 18:56
Že,ampak kolikšna je stopnja carine? A to gdo ve! Kupil bi al kamero al pa daljnogled,ki je tam precej cenejši,samo ne vem če bi se mi pol še spačalo,ker pol grem rajši v A ponj,zjamram nekej popusta in smo tam tam.....:icon_confused:

trma
24. March 2008, 20:47
pri mojem naročilu je bil postopek isti plačilo s kartico brez trimestne kode na zadnji strani. Nato poslali mail za potrditev nakupa in čez nkaj dni še mail da so blago odposlali. V mailih so podatki o plačilu samo zadnje 4 številke s kartice.

točno tako so naredili pri meni. Čudno da ne potrebujejjo kode (isto kod bi šel na bankomat dvignil denar brez pin-kode). Zgleda da "hecker safe" deluje. Osebno ne kupujem na straneh kjer nimajo hecker in trusta, stara šola. Jutri bom še na opticplanet, kupil nočni dvogled, imaš na tej strani kaj izkušenj?

lp

trma
24. March 2008, 20:58
Že,ampak kolikšna je stopnja carine? A to gdo ve! Kupil bi al kamero al pa daljnogled,ki je tam precej cenejši,samo ne vem če bi se mi pol še spačalo,ker pol grem rajši v A ponj,zjamram nekej popusta in smo tam tam.....:icon_confused:

Dolgin, od izdelka do izdelka se spreminja. Za dvoglede je 4,2%, tekstil 12%, fotoaparati 3,2%........
glej link:http://taric-curs.gov.si/itaric/Prog03.jsp?pdodkoda=&pprogram=Prog01.jsp&ppostopek=U&ptarifa=9005100000#9005100000

lp

kurare
24. March 2008, 20:59
Dolgin, lepo pokličeš na carinsko pošto ali pa na carinsko upravo in ti bodo glede na vrsto blaga povedali koliko bodo zaračunali.

Janez

vl_ge
24. March 2008, 22:37
trma: izkušenj z opticsplanet nimam vendar dvomim, da ti bo ratalo kupit nočni dvogled tam čez, imajo omejitve na izvoz določenih artiklov poglej ta link, http://www.opticsplanet.net/export.html
če ti pa uspe pa poročaj.

Ganges
25. March 2008, 09:37
Ker me pri plačilu ni vprašalo za kodo (ampak samo številko kartice), me zanima če je to dovolj-mislim da ne. Naročal sem že drugje, ampak brez kode na zadnji strani kartice, transakcija ni bila izvršena.



Meni pa je ta koda precej hecna zadeva. Koda je po navadi zadeva, ki se je ne vidi na oko. To 3-mestno številko pa lahko vidi vsak, ki ima kartico v rokah, ravno tako kot številko kartice. Dosti bolje bi bilo, če bi ta koda bila recimo PIN številka, ki ni nikjer zapisana in jo lastnik mora vedeti na pamet. Tudi sam sem prejšnji teden naročil neke zadeve iz Italije in plačal s kartico, pa so bila polja, ki jih je nujno izpolniti označena z *. Polje kjer je ta security code pa ni imelo zraven * in je torej bilo neobvezno. No pa sem to številko vseeno zapisal.

lp

trma
25. March 2008, 11:11
trma: izkušenj z opticsplanet nimam vendar dvomim, da ti bo ratalo kupit nočni dvogled tam čez, imajo omejitve na izvoz določenih artiklov poglej ta link, http://www.opticsplanet.net/export.html
če ti pa uspe pa poročaj.

Generacijo 1. razumem da lahko naročim, vsaj navedena ni na njihovi strani.

lp

vl_ge
25. March 2008, 14:35
res ni navedena 1-gen. poiskusi lahko da ti pošljejo.

trma
25. March 2008, 21:05
Stvar speljana. Naročen dvogled generacija 1+. To pošiljajo po pošti, ostale višje generacije pa ne. Svar sem speljal tako, da ga pošljejo na kolegov naslov v Spokane WA, on mi ga pa pripelje v Slovenijo. Ker sem kontaktiral osebno po telefonu s opticplanet (preverjal zalogo) bi lahko na tak način tudi drugo generacijo naročil. Distibucija po ZDA je brezplačna, tako da tudi tale strošek odpade kot (carina, DDV). Ti javim ko pride.

lp

trma
25. March 2008, 21:12
Še tole, vse skupaj me bo stalo cca.340 eur. Popolnoma ista stvar mi je bila ponujena s strani Slovenskega dobavitelja za 710 eur. To zato ker nimam transportnih stroškov......, pa vseeno, če bi prištel vse stroške bi prišel na cca.510 eur. Mislim, da za razliko se je že za vprašat, pa naj kdo pove da se ne splača.

lp

vl_ge
26. March 2008, 21:24
pou ceneje se splača, na kolegov naslov tem čez bi lahko naročil tudi gen2+ ali strelni daljnogled.

trma
5. April 2008, 13:34
tako približno je izračun iz moje prakse odvisno carine naprimer za optiko je 4,2% za ostalo si poglej: http://taric-curs.gov.si/itaric/Prog01.jsp?pakcija=nov&plang=SL

500 usd + poštnina 20% = 600 usd
=386,25€ + 20% ddv + carina primer za oblačila 12%
= 519 €
kot vidiš obdavčijo in ocarinijo tudi poštnino.


Pošiljka od CABELA'S prišla, so pa res hitri, konfekcija prva liga. Danes pa dobim tudi nočni dalnogled. Enostavno rečeno "ta tehnika naročanja" res deluje.

lp

jazbec
18. April 2008, 02:01
Zamima me kako vam gre naročanje iz Ebay-a. Predvsem me zanimajo naročila iz Amerike in kako plačujete blago (preko kartice..)

vl_ge
22. April 2008, 21:48
podobno kot v ostalih trgovinah, vendar lahko kupuješ tudi od fizičnih oseb tu pa moraš bit pozoren ker te lahko prevarajo bodi pozoren na Feedback.

plačilo najrajši paypal , kartica , ali bančno nakazilo.

VETER Z URŠLE
28. September 2011, 00:11
ima mogoče kdo kakšno izkušnjo z naročanjem orožja iz amerike ? plačaš puško in jo pošlejo in potem jo prevzameš na carini ???? pred leti je nonotu sestrična poslala puško iz amerike in ni ilo problemov, z nabavnim jo je prevzel na carini.. kako je s tem danes ?

jazbec
28. September 2011, 07:30
Najbolje se je o tem pozanimat na carini. Boš izvedel iz prve roke. Ne vem pa če je še tako enostavno.