PDA

View Full Version : Novinarji in javnost o oboroženih lovcih



ZR7
8. December 2008, 08:52
Na straneh sem objavil članek in svoj protest proti tendencioznem članku v Žurnalu 24.

Vabim vas, da preko elektronske pošte eva.versic@zurnal24.si novinarki vsi skupaj izrazimo protest proti takem površnem pisanju in žaljivem namigovanju.
Prosim, da ji pišete kulturne pošte. Dovolj bo čisto na kratko izraziti protest, saj sem, vsaj po mojem mnenju, bistvo napisal v članku http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=521&Itemid=53 in ji povezavo tudi poslal.

LP

medvedar1
8. December 2008, 18:12
Pozdravljeni!
Meni se zdi da je ga, Veršič uporabila podoben način snovanja članka, kot ga ke uporabil Michael Moore v knjigi Bowling za Columbine, po kateri je posnet tudi film. On je šel po sledeh masakra na enem kolidžu in raziskal možnost za nabavo orožja, ki je v ZDA veliko lažja, kot je v Sloveniji. Če se prav spomnim je dobil puško ob odprtju računa, kot nagrado banke za pristop in strelivo ob britju, kot nagrado in spodbudo, da se začne redno briti v eni brivnici.
Podobno je tudi novinarka iskala podatke o številu orožja, možnostih za nakup, postopku nabave... Verjetno bomo v kratkem priča poskusu nadaljevanja in zlaganja v knjigo in tako naprej.
Po mojem mnenju ni nič narobe da o tem piše. Ni ji potrebno v to vpletati ljudi, ki so lastniki orožja, jih pretvarjati v napačne in povezovati s kriminalom. Če bi sledila statistiki kaznivih dejanj v Sloveniji, jih analizirala in sintetizirala in nam predstavila rezultate, bi lahko ugotovila, da je zelo malo kaznivih dejanj, ki jih storijo lastniki orožja, ki so ga legalno nabavili in ga imajo v lasti. Veliko več je tistih, ki ilegalno nabavijo in posedujejo orožje ter storijo z njim kaznivo dejanje. Mislim da gre za odnos 12:88, pri čem je ilegalno orožje slednje.

JANEZ L
8. December 2008, 20:27
Lp!

Tako, tudi jaz malo ponergal pri gospodični, sicer ne v stilu ostre protestne note našega ex zunanjega ministra, samo malo sem jo po vesti po "baral", no upam, da jo gospodična imajo...:icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L