PDA

View Full Version : 8x56R



jazbec
30. November 2008, 21:52
Potreboval bi naboje 8x56R. Ali kdo mogoče ve, kje bi se dobili?

denis jež
30. November 2008, 23:23
živjo
Pomoje je najbolj da pikličeš v borovlje,Glanznig ali kaj podobnega. Iz katere države pa izhaja ta kaliber še nikoli nisem slišal zanj?
lp

jazbec
1. December 2008, 09:37
Imam eno staro Mannlicherco, model M95 letnik 1930. Puške so delali Avstirici in Madžari. To je čisto vojaška puška, uporabljena v 1 in 2. SV vojni.
Naboj pa je popolnoma zastarel, v trgovinah ga je zelo težko dobiti, ker se ne izdeluje več. zanimiva je zaradi zaklepa, ker se repetira samo "naprej in nazaj", čisto linearno.

Rok
1. December 2008, 09:45
Imaš tole mogoče?
http://de.wikipedia.org/wiki/Mannlicher_Modell_1895

Način delovanja zaklepa je "cug-ruk".

dolgin
1. December 2008, 09:50
Potreboval bi naboje 8x56R. Ali kdo mogoče ve, kje bi se dobili?
V Avstriji v katerikoli trgovini! Naj te ne preseneti cena,en patron košta okol 2,5€,minimalna količina je se mi zdi 80 komadov! Se ti splača razmislit o matrici.....


lp

jazbec
1. December 2008, 10:06
Ja taka je kot je na sliki. Poizkusil bom dobiti še bajonet in daljnogled.

Če se naboji dobijo v Avstriji je to super. Meni se rekli da jih tudi tam ni. Cena je pa taka kot je. Če hočeš pokat...nimaš druge izbire.

kuglaabc
1. December 2008, 10:59
Jazbec, naboji se dobijo tudi v firmi glanznik v Borovljah, vendar pa je cena naboja 4,50 evra z TM kroglo, z VM kroglo pa 0,60 evra. Tolk za informacijo.

Gebirgsjaeger
1. December 2008, 11:08
Naboje sem kupil v Avstriji. Kupil sem jih dve škatli (40 kom). Cena približno 2,90€ kos. Sem pa kupil še vojaške iz leta 1938 Romunske, ki so bile vse pregledane in so za prodajo, mislim pa da po zelo smešni ceni. So pa to vojaška municija. Druge pa so SF 11,7g če se ne motim.

Je pa z vojaško municijo tako, da ti zasvinja cev da je joj.
Na e-gun je bila matrica pred kratkim za 35€.

Lep pozdrav.

luka
1. December 2008, 12:43
Ojla, ej jaz mam samo mehanizem(železne dele) potrebujem še kopito in vse ostale lesen dele za to puško. Potreboval bi zgolj, za restavracijo puške, ker jo imam prijavljeno za zbiranje orožja. A kdo pozna koga ki bi to izdelal. Puškarji bi to izdelali samo so absolutno predragi, saj nimam namena te puške uporabljati za lov in ne potrebujem vrhunskega kopita ampak zgolj posnetek originala.

LZ L

ZR7
1. December 2008, 14:52
Ojla, ej jaz mam samo mehanizem(železne dele) potrebujem še kopito ...

Poglej malo po katalogih. Frankonija, Kettner, e-gun. Za Mauserje vem da je tega ko drv.

jazbec
6. December 2008, 18:23
Vem še za eno Mannlicherco, model M95. Če koga zanima, na ZS