PDA

View Full Version : Vpliv razliČnih krogel na cev



mišica
21. October 2008, 20:48
Zanimajo me vaše izkušnje glede tega.

Jaz sem bil naprimer z ABC kroglo super zadovoljen (13g kal. 8x57JS) se pa kar malo pozna baker na cevi, za 7x65R, so mi isto povedali. Zanimajo me pa predvsem izkušnje v kalibru 7x65R.

Že vnaprej hvala za odgovore.

janez valentic
29. October 2008, 22:09
MIslim da gre v za 3 filozofije:

1. o nalaganju bakra na stene cevi se pišejo romani

2. na 20-50 strelov cev temeljito očitiš cev nanosov

3. streljaš in pustiš da krogle opravijo svoje delo ( ta filozofija zastopa stališče da se cev naloži le do določene stopnje, potem pa ne več).

Sam kolebam med 2. in 3.

Rok
16. January 2009, 10:55
A mogoče kdo ve kaj o škodljivosti vojaške municije na cev? Tukaj ne mislil da serje smodnik, ampak na živosrebrne netilke? To baje nima preveč dobrega vpliva na cev, ima kdo izkušnje s tem?

Lp Rok

karel
16. January 2009, 12:35
Če imaš v mislih strelivo kal. 7,9 ( 8x57 IS ), potem je to bolj priproročljivo za starejše ( dotrajane ) cevi. Razlogov je več. Zaradi živosrebrne netilke, je potrebno cev takoj po streljanju kar temeljito očistiti in podmazati. To je potem potrebno delati kar nekaj dni zapored. Omenjeno strelivo ima kar malo preveč smodnika v tulcih in tudi različno odmerjenega, kar pa se lahko uredi s ponovnim polnjenjem. Tretja in verjetno ne zadnja slaba stran teh nabojev pa so različno velike krogle, tako po teži, dolžini in kalibru, ki že odstopa pri merjenju s "šublerjem".

Rok
16. January 2009, 12:37
Točno to strelivo sem imel v mislih. Ker sem hotel kupiti puško za pogone in za streljanje "za zabavo" v kalibru 8x57IS. Potem sem pa to izvedel, in sedaj se mi zdi škoda to narest...škoda uničit 1000€ vredno puško...

karel
16. January 2009, 12:43
V primeru, da ti uspe dobiti "snajpersko" strelivo ( vijoličasta netilka ), potem je ta strah malo manjši ( čišenje je še vseeno potrebno ), ker je to strelivo mnogo boljše in zelo precizno.

dolgin
16. January 2009, 16:02
Vijolice boš po mojem lahko dobil v Po pri r..........;tam vsaj prodajajo snajperke iz JNA,pa zna bit,da bi imeli tudi vijolice,a?

lp

karel
16. January 2009, 19:58
"Vijolice boš po mojem lahko dobil v Po pri r..........;"
Mislim, da ne - seveda, samo mislim!:icon_neutral:

Tine
19. January 2009, 20:21
Zanimajo me vaše izkušnje glede tega.

Jaz sem bil naprimer z ABC kroglo super zadovoljen (13g kal. 8x57JS) se pa kar malo pozna baker na cevi, za 7x65R, so mi isto povedali. Zanimajo me pa predvsem izkušnje v kalibru 7x65R.

Že vnaprej hvala za odgovore.

Jaz uporabljam "plavo" S&B XLC (približek Avčinki) v kalibru 7x65R in sem z njo zadovoljen. Streli na tarčo okoli 2-3cm (kar pa je ob moji "kilometrini" na strelišču moja krivda:icon_wink:).

Obnašanje krogle na prašičku lanščaku je tudi očeta prepričalo, da bo svojo dolgoletno municijo RWS KS v kal. 30-06 (ga nisi prepričal v boljšo kroglo:icon_lol:) zamenjal za plavga čeha.




Tako, da ti svetujem nakup ravno tega čeha, ki ima teflonsko prevleko in cevi skoraj ne maže (spalil 3 škatle in cev ni bila usrana).

Evo link:
http://www.sellier-bellot.cz/rifle-hunting-ammunition-with-barnes-bullets.php?product=11
Pa še kaj so zapisali v Frankoniji:
Frankonia Jagd's staff tested Sellier & Bellot cartridges with BARNES XLC bullet cal. 7 × 57 R, 308 WIN. and 30-06 SPRING. from the initial series for a number of months and reached optimal results. An 81 kg wild boar collapsed after 50 meters of running. Three other wild boars (60 – 70 kg) were killed immediately. All of the new Sellier & Bellot BARNES XLC cartridges tested produced minimum damage to the body cavity. We believe that you will be convinced to use these cartridges during the hunting season.

Sebastian Hofmann, Frankonia Jagd, Germany

Tine
19. January 2009, 23:25
mišica

da ne bo izpadlo, da ti to kuglo vsiljujem. Se, opazil, da sem ti jo že 1x priporočal, pa si jo "okaral".

:sign13:

Samo moje mišljenje.

Bi pa tudi jaz rad poizkusil Winchester supreme elite, samo jo moram očetu podtaknit, ker ima 30-06:icon_lol:

mišica
19. January 2009, 23:53
Ja za 8x57 JS sem ugotovil, da je prekratka.
Sedaj imam za 7x65R na "probi" TSX.