PDA

View Full Version : problem



rws
19. September 2008, 19:46
Imam eno veliko težavo s puško, za katero sem že nekaj časa vedel, pa nisem bil povsem prepričan kje je vzrok.Že pred kakšnim mesecem sem šel na strelišče in povsem miren oddal strel, zadel pa 5cm čez tarčo, oddal drugi strel, zadel 2cm nad center(kot imam nastreljeno), oddal 3. strel, zadel manj kot 1cm od prejšnjega, oddal 4.strel, zadel tudi tam zraven, no in seveda sem pomislil, da sem imel mogoče mokro cev, saj sem pred tem bil na lovu, pa je rahlo deževalo. Danes pa sem spet šel malo na strelišče, pa spet ista zgodba.
Zanimivo, da mi to dela kadar obrišem cev, nikoli je ne špricam z raznimi olji.Kadar pa cevi ne čistim in grem na strelišče pa je prvi strel tam kot tudi naslednji.Cev je pa stainless.
Mogoče kdo ve zakaj je temu tako?

teohafy
19. September 2008, 20:12
očitno nekaj ostane v cevi, ko jo obrišeš.

toma
19. September 2008, 20:13
Ne vem zakaj je tako vem pa za rešitev problema,ne pucaj je več!:icon_wink::icon_wink:
Jaz jo nikoli ne pucam,razen če je mokra,pa nese k šus!:icon_confused:

janez valentic
19. September 2008, 20:26
Temu se reče oljni strel. V problem smo se že pogljabljali do obisti na tem forumu - uporabljaj gumb "išči"

rws
19. September 2008, 20:32
kaj pa naj ko me bo dobil kakšen dež v planini, je tudi ne obrišem?

detel
19. September 2008, 21:28
Prvič-cev je treba redno čistit. Drugič-streljamo s suho cevjo. Tretjič-ko dežuje obrni cev dol in četrtič-ne vem kaj pomeni 5 cm nad tarčo ?

rws
19. September 2008, 23:00
...četrtič....veš kakšna je tarča srnjak, pa še 5cm višje.(tarče ki so za prestreljevanje pušk risanic:icon_biggrin:)...vse kar si povedal že vem

janez valentic, puška več kot eno leto ni videla kakšnega olja ali wdja, tako da ne gre za noben oljni strel.

kuje
19. September 2008, 23:32
Zdravo rws.A si preveril,če se ti cev mogoče ne dotika k kopitu.V kolikor jaz vem ima Sako 75 prosto nihajočo cev in mora biti med cevjo ter kopitom malo prostora.Slična situacija se je zgodila pri prijatlovem Steyr Prohunter.Je kopito od znotraj malo pobrusil sedaj pa zadeva super deluje!Tudi sintetična kopita niso v vseh vremenskih pogojih vedno zanesljiva(kvaliteta izdelave,material...).Prve serije Steyr Prohunter so imele veliko težav s tem pojavom.Sedaj so zadevo popravili z dodatki steklenih vlaken k sintetičnim materijalom in te težave se ne ponavljajo več.Lp.

janez valentic
19. September 2008, 23:36
...četrtič....veš kakšna je tarča srnjak, pa še 5cm višje.(tarče ki so za prestreljevanje pušk risanic:icon_biggrin:)...vse kar si povedal že vem

janez valentic, puška več kot eno leto ni videla kakšnega olja ali wdja, tako da ne gre za noben oljni strel.

Aja, 5 cm nad tarčo -sem mislil 5 cm nad centrom.

če odmislimo humane napake pri streljanju, naslanjanju puške, zategovanju pri proženju, pritisku na cev od zgoraj z roko, zadetek ovire itd potlej je možno marsikaj
1. pritiskanje cevi na les
2.odviti vijaki sistema
3.odviti vijaki na montaži (rinkah)
4.defektna montaža
5.defekten daljnogled

Pišeš da se ti to dogaja po tem ko brišeš cev.S čim pa brišeš cev in zakaj ?

rws
20. September 2008, 17:51
vse to sem preveril, dopoldne pa spet šel na strelišče, ker mi ni dalo miru.Puške nisem nič čistil.Zadetki so bili od prvega do 6. na istem mestu v grupi 3cm.Malo sem že podvomil v daljnogled, ki je že kar precej star(30let).Mogoče kdo ve, kam bi ga poslal na servis, ker ne morem delat korektur,prestavim za 1 klik, pa gre 10cm, zgleda da so tiste fedrce že precej "utrujene".

grizly
20. September 2008, 20:17
Poglej montazo in dalnogled zamenji ce je star in ce se ti premika ko das en klik gre 10 cm pomeni da je z njim neki narobe.

Kaj si mogoce kdaj v kratkem casu streljal malikotirane krogle(to so une pobarvane)?

torro
20. September 2008, 21:37
vse to sem preveril, dopoldne pa spet šel na strelišče, ker mi ni dalo miru.Puške nisem nič čistil.Zadetki so bili od prvega do 6. na istem mestu v grupi 3cm.Malo sem že podvomil v daljnogled, ki je že kar precej star(30let).Mogoče kdo ve, kam bi ga poslal na servis, ker ne morem delat korektur,prestavim za 1 klik, pa gre 10cm, zgleda da so tiste fedrce že precej "utrujene".

Preveri križ v daljnogledu. Sem že slišal za več primerov pri starejših daljnogledih, da je križ kao zaribal na vodilih in se sploh ni premikal, ko si ga prestavil, po strelu pa je padel ( se premaknil ) sam od sebe.:icon_confused:

Hunter
21. September 2008, 00:07
RWS jet ti pa dam en nasvet,umisli si raje novega.Zakaj?Popravilo ali servis starega te bo stal koj 150 evrov,za tako ceno se da že dobit BUŠNELA ali HAVKEJA 4-6x42.Vsaj sam sem se tako odločil pred nekaj meseci,ko me je mučil star strelni dalnogled,danes sem prav vesel in zadovolen.

Danes se na tržišču pojavlja vse več proizvajalcev strelnih daljnogledov,punudba je zato velika in mislim da ni teško najti ugoden daljnogled.Če pa bi rad cajza ali svarovca boš moral pa malo dlje v denarnico sešt.

rws
21. September 2008, 00:26
daljnogled mam namen poslat v Avstrijo, kot je to storil kolega, so mu zamenjali celoten mehanizem, pa ga je stalo 50evrov.
Pa tut raje dam 150evrov za popravilo, pa vem da bo spet vsaj 10let mir, kot pa za nek poceni daljnogled. Sem že imel bushnella trophy 3-9x40, pa sem v mraku skozi tega swarovca videl bolje(oče ga je imel na prejšnji puški).

grizly, streljal nisem kakšnih pobarvanih, sem pa streljal mag tech in pa igmana, vsake po eno škatlo.
Razmišljam da se ob kakšnem rahlem rukerju križ prestavi iz tistih vodil, potem pa se ob strelu spet vsede nazaj. Ne verjamem da bi bilo s puško in cevjo kaj narobe.

Hunter
21. September 2008, 15:31
Ja no dobr RWS nis povedal da imaš gor svarovca.Če bi sam imel ta problem bi ga zagotovo dal v popravilo.Sicer pa ima svarovc doživljensko garancijo.Meni so ga lani na novo napolnili z plinom in nisem plačal popravila.

rws
21. September 2008, 15:56
Ma ne vem če mi bojo vse zastonj popravili, ko maa še druge hibe, ki sem jih sam popravil:icon_wink:....na okularju, kjer se nastavlja dioptrija, je imel luft, pa sem ga zalimal z lepilom, ker se mi je slika prestavljala,tako da se dioptrije ne da več nastavljat, zdaj je pa blo vredo 1 leto, vendar že takrat niso kliki delovali tako kot bi bilo treba.Sej normalno da ne dela več kot bi moral, če samo pomislim kaj vse je dal skozi(najhujši je bil padec z 10metrov višine), pa par ponesrečenih trkov je tut blo:icon_lol:

Jagermaister
21. September 2008, 18:56
Ne vem, če bo 150€ dovolj za popravilo, glede na to kaj vse si že počel z njim. Jaz bi se na tvojem mestu verjetno odločil kar takoj za novega.

rws
21. September 2008, 22:35
Ne bom kupoval novega, bom kr tega dal popravit, pa naj mi popravijo samo križ, okular naj pa pustijo pri miru:icon_smile:
ko bom pa novega kupoval, bom pa kupil z6i, zaenkrat mi pa še manjka par evrčkov:icon_wink:

luka
22. September 2008, 08:04
En kolega je mel podobne probleme kot jih opisuješ z Igmanom. Raztros je mel po celem listu A4 format, ko se mu je cev segrela. Prva dva šusa sta bla OK, pol pa ni spravo več nikamor zadeve. Pri tebi je sicer ravno obratno, ampak jaz Igmana niti ne pogledam.

LZ L

VETER Z URŠLE
22. September 2008, 09:25
ej kolega, js sm ev na 6,5 iste probleme mam gr čist novga svarovca pa sm mev
češke kugle pa mi je isto sam ne prva šva nekam v en kot tarče...ostale štiri pa so bile v grupi....

rws
22. September 2008, 14:46
daljnogled je treba dat popravit.Sem streljal češko match municijo, s katero sem drugače delal grupo manj kot 1,5cm, zdaj pa 20 cm narazen!