PDA

View Full Version : Cenovno ugodna repetirka, .308



De_Tomaso
13. September 2008, 00:13
Torej odločil sem se za nakup repetirke iz nižjega cenovnega razreda in sicer gledam naslednje modele:


CZ 500 varmint
Howa 1500 synthetic
Remington 700 SPS Varmint
Tikka T3

Vse se pod 1000€ in ne vem točno za katero bi se odločil. CZ ponuja naprožilo in 650mm dolgo cev, kar ugodno vpliva na hitrosti krogle. Howa je po testih na spletu najbolj natančna iz naštete skupine, a ne vem kako je kaj izdelana. Remington 700 im ana voljo daleč največ dodatne opreme, tikka pa je zelo hvaljena tukaj na forumu.

Dejansko bi mi prišel prav vsak nasvet glede kakovosti omenjenih pušk in uporabniških izkušenj.

Deerhunter
13. September 2008, 08:04
Kar se tiče natančnosti, so vse naštete puške več kot dovolj natančne za naš lov. Razen če rabiš za kako tekmovalno (ostrostrelno) streljanje, nisi nič napisal zakaj jo rabiš.

Jaz bi vzel CZ. Zakaj? Od vseh zadev, ki si jih naštel, mi je klasičen mauser karabin še vedno najbolj všeč. Poleg tega ga obvlada vsak puškar. Tudi naprožilo je za lov uporabna zadeva, če ga znaš uporabljat. Ampak tukaj se gre že zato, kaj ti je pač bolj všeč, se boš moral na koncu odločit sam.

Pri remingtonu je zaznati težave z nekaterimi puškami, glede natančnosti in samega delovanja sistema. Vendar je to recimo ena na 20 pušk ali še to ne.

Howe ne poznam.

Tikka je dokaj zanesljiva in natančna, vendar za moj okus ima zelo cenen izgled. Prvo kar bi jaz pri tej puški naredil, bi dal zamenjat kopito. Cev in sistem od tikke in pri dobrem kopitarju narejeno kopito, to bi bila mogoče dobra lovska puška.

detel
13. September 2008, 08:15
Misliš, da so te puške kej boljše od Zastave, ki jo ima večina SLO lovcev. Če ti kopitar obdela (stanjša) kopito, je to lepa in uporabna puškica. Toliko z moje strani .

De_Tomaso
13. September 2008, 08:25
Če sem odkrit se tudi sam najbolj nagibam k CZju. Tudi meni je daleč najbolj lep.


Glede uporabe pa tako, primarno vsekakor lov. Ker pa sme že eni drugi temi napisal, da imamo v naši LD velike težave s streliščem sem se odločil, da kupim varmint varijanto in bom kakšnih dvakrat na leto šel v Bile in tam malo potreniral.

dolgin
13. September 2008, 08:41
Glede na to,da si si izbral .308 bo za jagrske strelske tekme čisto v redu tudi standard izvedba! Ampak dobr,Varmint varianta bo samo tolk bolš! Z dobro municijo boš delal grupce po 2-3cm!

lp

detel
13. September 2008, 10:06
Če sem odkrit se tudi sam najbolj nagibam k CZju. Tudi meni je daleč najbolj lep.


Glede uporabe pa tako, primarno vsekakor lov. Ker pa sme že eni drugi temi napisal, da imamo v naši LD velike težave s streliščem sem se odločil, da kupim varmint varijanto in bom kakšnih dvakrat na leto šel v Bile in tam malo potreniral.

Kdo jih prodaja in koliko pride ?

denis jež
13. September 2008, 12:07
Misliš, da so te puške kej boljše od Zastave, ki jo ima večina SLO lovcev. Če ti kopitar obdela (stanjša) kopito, je to lepa in uporabna puškica. Toliko z moje strani .

Saj te ni nobeden vprašal nič od zastave,kaj zmeraj to zastavo omenjate,saj je tekla tema o zastavi pa je bilo dovolj rečenega. Eni pač zastave ne marajo in imajo za to svoje razloge:icon_evil:

denis jež
13. September 2008, 12:08
Glede na to,da si si izbral .308 bo za jagrske strelske tekme čisto v redu tudi standard izvedba! Ampak dobr,Varmint varianta bo samo tolk bolš! Z dobro municijo boš delal grupce po 2-3cm!

lp

Vsaka od teh pušk je sposobna z solidnim daljnogledom in dobrim strelivom naredit grupo pod 1cm
lp

karel
13. September 2008, 12:20
Puške so že sposobne, samo mi, ki pritiskamo na sprožilec, ga prevečkrat "biksamo".

GregaK
13. September 2008, 12:35
zaka pa ne greš k puškarju, pa ti jo naredi tm okrog 900 evrov, pa veš kva maš, po mer narjeno! Če te zanima kej več pošl ZS, da nai kdo reku da delamo reklame!:icon_twisted:

Deerhunter
13. September 2008, 18:03
Vsekakor tudi to ni slaba opcija. Tudi pri naših puškarjih po meri izdelana puška bo delala kakršne grupe boš hotel, če boš dal vgradit kvalitetno cev, dobro optiko, pa če si sploh dovolj dober strelec. Pri meni je problem, da moja puška boljše nese, kot jaz streljam. Kar pomeni da lahko z njo naredim 3 cm grupo, vpeta v nastavek za nastrelitev pa strelja tako, da se luknja drži luknje, se pravi 1,5 do 2 cm grupacije.

Tudi CZ ni slaba opcija, seveda najbrž nobeden ne govori o Crveni zastavi, pač pa o Češki zbrojevki.

Vsekakor bo za lov taka puška za naš lov bolj primerna, kot pa razni remingtoni in howe. Naj američani lovijo s puškami, ki so prilagojene njihovi tradiciji in načinu lova, mi pa lovimo z evropskimi puškami, ki izhajajo iz naše tradicije.


zaka pa ne greš k puškarju, pa ti jo naredi tm okrog 900 evrov, pa veš kva maš, po mer narjeno! Če te zanima kej več pošl ZS, da nai kdo reku da delamo reklame!:icon_twisted:

rws
13. September 2008, 20:18
težko bi primerjal tikko in cz.pa dobro, ti omenjeni karabini so recimo vsi približno enako natančni, vendar pa repetiranje pri zastavi in remingtonu ni niti približno tako tekoče kot pri tikki, za howo pa ne vem.
Za mene je tekoče repetiranje kar precej pomembno, torej že to je močan razlog zakaj bi se raje odločil za tikko kot cz, pa tudi po natančnosti je pomoje nekoliko pred zastavo.Ne moremo gledat natančnost zastave v kalibru 223, je treba še pogledat kako se da ustrelit z zastavo v večjih kalibrih, pa sem prepričan, da bi težko prehitel tikko.

Deerhunter
13. September 2008, 21:00
Govorimo o CZ 550, se pravi Češki zbrojevki.


težko bi primerjal tikko in cz.pa dobro, ti omenjeni karabini so recimo vsi približno enako natančni, vendar pa repetiranje pri zastavi in remingtonu ni niti približno tako tekoče kot pri tikki, za howo pa ne vem.
Za mene je tekoče repetiranje kar precej pomembno, torej že to je močan razlog zakaj bi se raje odločil za tikko kot cz, pa tudi po natančnosti je pomoje nekoliko pred zastavo.Ne moremo gledat natančnost zastave v kalibru 223, je treba še pogledat kako se da ustrelit z zastavo v večjih kalibrih, pa sem prepričan, da bi težko prehitel tikko.

rws
13. September 2008, 21:08
pa dobro no, sej tut čz ni glih rollce royce:icon_wink:.
...pa tut mislim da crvena zastava v preciznosti prekaša češki karabin. zaklep je pa kr isti rang.

Deerhunter
13. September 2008, 21:45
Jaz bi dal zbrojevko po kvaliteti precej pred zastavo, sploh novejše proizvode. Ampak pustimo zastavo, De Tomaso sprašuje za zbrojevko.

denis jež
14. September 2008, 17:39
O teh znamkah o katerih je govora so po kvaliteti zelo malo različne kolikor se bere po forumu strelec,z vsako od teh boš sigurno zadovoljenjaz osebno sem izbral tikko ker je veliko prijateljev zelo zadovoljnih z njoin tudi jaz sem zelo,glede tega da ti puškar naredi puško za 1000 eur in bo streljala v 1 cm pa nisem povsem prepričan,če malo sešteješ, dobra cev je 350-450 eur,dobro sprožilo je okrog 150eur,kopito je 200 eur minimalno,potem je pa tu še zaklep ki ne vem koliko stane sigurno je ene 200 eur,potem so še vsa fina dela ki so potrebna,pa bronura je 100 eur in še kaj se nabere,poštni stroški za cev in v se ostalo kar pride največkrat po pošti do puškarja,pa še preizkus ki ga mora dati puška skozi ,pa si zelo kmalu na 1500 eur minimalno,in še na koncu če ni kvaliteten puškar nisi naredil nič, prijatelj je dal delat puško na ta način in mu jo noben puškar ni zrihtal tako da bi streljala kot ena tikka varmint recimo,pa še več ga je stalo,za 1500 eur pa dobiš že tikka tactical,češko 550-ko z daljnogledom vred,ravno tako howo z solidnim daljnogledom,recimo meopta 4-16x44,tako da jaz se nikoli nebi odločil da bi dal v izdelavo puškarju puško od katere pričakujem zelo dobro natančnost,saj ne rečem da so puškarji nesposobi to narediti vendar ne za 1000 eur
lp

1248
15. September 2008, 07:24
Zdravo,

iskal sem varmint pusko za precizno tekmovalno streljanje na vecje razdalje. Po priporocilu sem obiskal znanega puskarja. Cena bi bila okoli 1000€. Z tocnostjo pa se je vse koncalo. Ceprav je priznan in uporablja boroveljske cevi, mi ni mogel garantirati, da bo puska nesla v nulo. Za to se nisem odlocil za narejeno pusko, ampak sem kupil Remongton 700 police z lamiliranim kopitom. Bilo je drazje, sem pa zadovoljen.

Lp G.

Deerhunter
15. September 2008, 17:18
Seveda je nesmiselno primerjat dve puški za različen namen. Jasno je, da naši puškarji delajo puške, ki so namenjene lovu in ne ostrostrelskim tekmovanjem. Za lov pa ni bistveno, da se na sto metrov vidi ob več strelih samo ena luknja. Za to so pa tekmovalne in ostrostrelske puške, ki so temu namenjene.

V štartu te teme se je govorilo o puški ki bo primerna za lov, pa tudi kakšno strelsko tekmovanje. Tako sem vsaj jaz razumel.

Remington 700 Police je ostrostrelska puška, za ta namen je v redu, za lov pa se take natančnosti in take puške po mojem ne rabi, razen če misliš streljat na divjad na več kot 200 m, vendar pa je tak strel ob še tako točni puški riskiran...
Poleg tega je vprašanje ali se Remington police dobi za samo 1000 €?

De_Tomaso
15. September 2008, 17:46
Vse debate gor ali dol o natančnosti, mene to ne zanima primerno, ker sem primarno lovec. Bi pa ob tem nakupu rad kupil dovolj natančno puško, da na tarčo ne bo problem streljat na 300m. Zamenjam pa takoj nekaj natančnosti, za lepše tekoč zaklep in leseno kopito.

Pri meni se je na koncu zaključilo pri dilemi ali kupiti CZ 550 ali raje Titan 6. Slednje je nekaj dražji, bi pa težko sodil, če je tudi bolj kvaliteten.

detel
15. September 2008, 17:53
300 m ??? :icon_confused::icon_cry:

andrej win
15. September 2008, 18:00
Pri meni se je na koncu zaključilo pri dilemi ali kupiti CZ 550 ali raje Titan 6. Slednje je nekaj dražji, bi pa težko sodil, če je tudi bolj kvaliteten.

Da ne bom vedno CZ zagovarjal..:icon_wink:
Kar se tice teh dveh pušk,bi ob tvojem postu (mišljenju) malo preštudiral,res da sta obe srednjega cenovnega razreda,ampak menim da ima Titan boljši material (cev,..)...
Sam sem opazil,da kljub rednemu čiščenju cevi in drugih delov orožja (železnih delov seveda:icon_smile:) ,pride do nepridiprave rje,ki se lahko kar lepo razširi po puski:icon_redface:
Kar se pa tice natančnosti,pa čeh ne zaostaja,to pa upam trdit..seveda s pravo zbiro krogle:icon_twisted:

lp

denis jež
15. September 2008, 18:20
Živjo
Če misliš streljat tudi na 300m potem pa moraš tudi optiko kupit temu primerno,ker pri meni se še 24x dela malo na 300. nebi škodilo,če bi imel povečavo 36x, tako da premisli tudi kakšno optiko boš uzel,drugače bodo rezultati bolj revni,pa tudi če je puška zelo natančna ni dobra,če ni tudi daljnogled dober oziroma z veliko povečavo,tako da jaz ti manj kot 10x povečave ne svetujem,ker potem bo problem na 300 streljat
lp

De_Tomaso
5. October 2008, 15:00
No na koncu sem se odločil za Titan 6 z debelejšo cevjo v kalibru .308 win. Ko ga dobim bom apa tudi objavil slike.

ANDIGS
3. March 2010, 15:07
Tudi jaz se ogledujem za karabinom,najverjetneje v kalibru .30-06.Zanima me ,če ima kdo izkušnje s puškarjem iz xxxxxx.Karabin z Rassantovo cevjo ,vratno varovalko,s kopitom po meri,levo ličnico in nemškim naprožilom bi prišel dobrih XXX Eur.Ali mi predlagate kaj drugega?

janez valentic
3. March 2010, 18:27
Levo ličnico -ali to pomeni da si levak, pa se sprijazniš s sistemom za levičarja?

Deerhunter
3. March 2010, 18:34
Če si levičar, ti priporočam, da si daš delat tudi levi zaklep, ne samo levo ličnico, ker boš s puško precej bolj zadovoljen. Puška z levim zaklepom in kopitom je samo pribl. 10 % dražja od navadne.

ANDIGS
5. March 2010, 09:14
Vidim,da mi je (verjetno)moderator izbrisal del vprašanja in ceno za puško.
Če si že tako ažuren,poglej še na prvo stran-xxxxxxxxxx???
Kaj se na tem forumu smatra pod reklamo in kaj ne?
Na koga naj se torem obrnem,če hočem dobiti realne informacije o nekem puškarju,trgovcu ali izdelku?
Mislim,da bi moral biti namen foruma,da si izmenjamo mnenja,informacije,itd.
Če je nekdo kupil puško nekaj Eur ceneje,kot je cena na trgu,naj to pove tudi nam,da se ne bomo osmolili.
Drugače pa forumu vse pohvale.
Lep pozdrav,Andi.

ZR7
5. March 2010, 09:53
AndyGS, pod objavo ti piše, kdo jo je nazadnje uredil. Tako da o tem ni dvoma.
Prvi namen foruma pa je da preživi. Da sploh lahko komunicirate.
In če to izključuje kakršnekoli neplačane reklame, bo tako!
Če kršitev zaznaš, jo javi, da ukrepamo, vsega ne moremo videti.

admin


Kar se tiče cen in nasmoljevanja, je pri tem pomembna tudi sposobnost stranke da se pogodi za nižjo ceno. Tako da je od primera do primera drugače in zahteva osebni pristop pri trgovcih. Tu forum ne pomaga, če pa že, pa kot so navodila, le po ZS.

ANDIGS
5. March 2010, 16:43
Vzel na znanje.L.p.

De_Tomaso
5. March 2010, 22:19
Pri nakupu puške v tem nižjem cenovnem rangu je tako, da je najpomembnejše kaj so človeku prioritete. Če gre kupcu največ za natančno bosta Tikka in Titan 6 na vrhu. Če mu gre za lep izdelek bo verjetno najceneje prišel skoz pri kakšnem puškarju. In tako naprej in naprej.

Sam sem bil v podobni dilemi in sem se po informiranju, da Rossler kupuje match cevi za Titan 6 pri nemškem podjetju Heym, odločil za to puško. Glede na to, da 3 strelne grupe leže streljam v rangu 0.5 MOA sem se očitno odločil prav.

Naslednja puška bo pa najverjetneje Tikka, saj mi ponuja kratko cev in večkrat na tem forumu prikazano natančnost.

Če bi pa iskal lepo izdelano puško pa bi se zagotovo oglasil pri kakšnem puškarju.

Franc
5. March 2010, 23:33
Tista,ki ti je najbolj všeč in ti največ nudi,jo pa vzemi!

mahrenberg
10. March 2010, 00:21
Pomoje ni preveč smiselno gledat pri nakupu puške na ceno. Če kupuješ novo, dobro, poceni puško kupi Zastavo. Sam kak pametni star europski kaliber si izberi (ni vse novo in "čezlužno" najboljše) :) pol maš pa Češko, pol pa Tikko, pa še kaka bi se najdla. Sam menim, da druge poceni zadeve niso ravno izdelane vrhunsko, niti iz dobrih materialov, so pa sigurno natančne, ker malo pušk je nenatančnih :icon_twisted:

Veliko je govora o Tikkah, ki so res natančne in dobre, lahke puške. Garantirajo 2" grupo drugače ti zamenjajo cev na svoje stroške. Ker pa sem videl in streljal z veliko puškami, se pa ne spomnem Zastave, ki nebi naredila dobre grupe, pustimo zej debate o strelivu, ki je tudi pomemben faktor.

Tak, da se je treba samo odločit kera oblika, teža in izvedba (stara kovinska, al nova napol plastična) je kupcu bolj ušeč:icon_wink:

Upam, da bo to komu pomagalo pri izbiri..

ps: upam, da navedba imen proizvajalcev ne sodi k reklamam:)

denis jež
10. March 2010, 10:21
tikka je ravno toliko kovinska kot zastava,razen nabojnika in pokrovčka na zaklepu je use jekleno,kopito pa tudi pri zastavi ni jekleno ampak leseno.