PDA

View Full Version : Bipod-i



Igoman
9. September 2008, 11:13
Zanima me ali uporabljate bipod(stojalca,dvonožniki) na puški in ali so sploh uporabni?

pumpa
10. September 2008, 14:53
so zelo dober proipomoček pri natančnih strelih v določen cilj.

denis jež
10. September 2008, 21:13
Živjo
sam uporabljam bipod,in je res uporabna zadeva,še posebej ko jagaš srnjaka,letos sem streljal gumbarja na 200m,srnjaka na 150m in niti pomislil nisem da ne bi zadel,ker je nemogoče zgrešiti,ker je puška kot ukopana v zemljo. Za dolge strele je to zelo dober pripomoček,se pa malo poveča teža. Kupil sem ga pa v enem army shopu na fužinah v ljubljani za 40 eur, povsem povsem identičen je v frankoniji 160 eur. Montaža je zelo enostavna in paše na skoraj vsako puško.Tako da to zelo priporočam,ker se zelo poveča zanesljivost strela in s tem zmanjša možnost da bi zgrešili. Sem pa prepričan da se bo kdo oglasil da to ni lovsko ampak naj govorijo kar hočejo,bolje je imeti dober naslon,čeprav zgleda malo vojaško,kot pa iskati kakšno vejo ali grm kamor bi naslonili puško,kjer se ti vse maje sem ter tja.
lp

detel
10. September 2008, 21:27
Pri nas neuporaben zaradi trave in grmovja (preža ali palica), žal.

mišica
10. September 2008, 22:07
Pri nas neuporaben zaradi trave in grmovja (preža ali palica), žal.

Enako!

Igoman
20. January 2011, 21:29
Hvala za info Jež! Dobil sem še zadnji tak bipod v tej trgovini. Saj se vidi, da je le en kitajski ponaredek za take denarje, samo zaenkrat mi še ni razpadel:). Ko maš to enkrat gor...jst ga ne dam več stran. Za zalaz je res malo štorast, ker ti premakne težišče puške, vendar mislim, da je za čakanje to odlična priprava. Puška je res stabilna, predvsem pa je fino to ker se res lahko 100% osredotočiš na sam strel in kako boš lepo pritisnil na petelina ker veš, da se ti puška ne bo zmaknila kot se lahko na kaki manj stabilni podlagi. Se pa strinjam, da zna bit trava in grmovje problem (jeseni in pozimi ne), zato si je pa treba najdit primeren plac kjer čakaš. Bipod je dober tudi za to, ker puško lahko odložim kamorkoli in bo cev vedno od tal, pa tudi za čiščenje je fajn. Glede videza pa...divjad bolj trpi zaradi slabega strela kot zaradi videza puške.

sine
15. March 2011, 10:48
Prosil bi za mnenja glede nakupa in montaže "bipoda". Imam pa risanico Zastava, kal. 30-06. Ali to lahko montiram sam ali je bolje, da to naredi puškar.

206
15. March 2011, 11:30
Jaz imam za CZ 30-06 in za MK ta bipod.Brez problemov se namontira v eni minuti,samo prednji pašček odviješ in pritrdiš noge zraven.


http://www.rojal.si/components/com_virtuemart/shop_image/product/9383aa2a76ac93e7daedca29917d3674.jpg

Markysprej
15. March 2011, 11:39
pa to se pritrdi z vijakom za pas ali drugi vijaki držijo bipod, za vijak za pa s pa je samo luknja zvrtana, ali kako je to narejeno?

kaj pa ti kitajski, so dobri? ker ameriškega za +100€ res ne mislim nabavljat...

206
15. March 2011, 11:56
Moj je kitajski za 70 €

tu se pa vidi montiranje http://www.youtube.com/watch?v=vK-JckStXAQ

sine
15. March 2011, 12:00
Ali si ga kupil pri nas ali preko kitajske spletne trgovine. Prosim, če mi na ZS pošlješ link trgovine.

jancar
15. March 2011, 13:03
Jaz sem jih kupil v Rimskih Toplicah:icon_wink:
pošljejo tudi po pošti

Fuchs
15. March 2011, 15:40
bipode imajo tudi v Koptexu..in drugih trgovinah z orožjem.Zelo funkcionalen in zelo lahka montaža

Jack0709
11. August 2014, 16:32
Mene samo zanima, če je kdo v kratkem montiral na MK kak bipod, bolj specifično, na Brno 2 flobert, pa me zanima, ker gledam, te hitre montaže, kako oziroma na kaj ga je pritrdil?

LP!

LRHunter
11. August 2014, 18:25
Pozdravljen, montira se jih na poseben vijak za pas:
http://www.harrisbipods.com/adapters.html

Sicer ga tu ne najdem, obstaja pa tudi tak ko ima samorezni navoj za les.

ravnohrib
12. August 2014, 16:18
SLING SCREW SWIVEL SET
so čarobne besede za google ;)

Jack0709
14. August 2014, 19:52
Tako, natanko tako, set vijakov dobis zdraven, stari sistem sem odstranil iz kopita, dodal novega, in nato res zelo enostavno, pritrdiš bipod na puško.....Možnost da bi stestiral na strelišču, še nisem imel, vendar pa, sem doma na suho probal in nevem no, pomika ob pravilnem strelnem položaju ni....

LP!

Benjo
19. July 2016, 14:45
Glede na to, da se zadnje čase bolj malo dogaja.

Kako je kaj z uporabo nogic, se je v zadnjih letih kaj povečal delež uporabnikov in izkušenj?
Katere nogice uporabljate?

LP