PDA

View Full Version : Lovska delavnica



RedFox
31. July 2008, 08:51
Pozdravljeni,

Jeseni skavti pripravljamo izobraževalno delavnico na temo življenja v naravi. Delavnica bo potekala v Kočevskem Rogu. Osebno sem zadolžen za temo stezosledstva in opazovanja narave.
V neki predhodni temi sem opazil, da v lovskih vrstah obstaja pripravljenost za prikaz in promocijo lovstva. Zanima me, če bi bil kdo pripravljen obiskati delavnico in povedati kaj praktičnega na temo lovstva. Če bo kaj zanimanja s strani lovcev, se lahko kasneje dogovorimo za detajle.:icon_lol:

LP Luka

JANEZ L
31. July 2008, 10:58
Lp!

No, to je lepo prebrati, da smo zaželjeni med mladimi. Seveda se bomo dogovorili v okviru Mladi- forum lov.org. Povej kdaj in kje.

Lovski zdravo
Janez L

ZR7
31. July 2008, 12:21
... Seveda se bomo dogovorili v okviru Mladi- forum lov.org. Povej kdaj in kje.

Bravo Janez!
RedFox, ekipa Forum-Lov se bo z veseljem pridružila in sodelovala.
Koordinator pa je kot se je že sam javil, JanezL, ki "drži čez" delo z mladimi.
Kontaktiraj z njim tu ali preko ZS!

Se vidimo!

RedFox
9. September 2008, 07:58
Janez L je dal predlog, da naj napišem nekaj o delavnicah življenja v naravi, ki se izvajajo pri Skavtih.

Ideja se je porodila ob izdaji priročnika Bodi pripravljen. Priročnik obravnava tematiko življenja v naravi. Po odzivih uporabnikov je postalo razvidno, da je kljub dobrim opisom posameznih tem bralcem težko izvajati določene tehnike.

Šola življenja v naravi poteka nekaj dni. Udeleženci si najprej postavijo bivake v katerih bivajo celoten tečaj. Naučijo se postopkov izdelave ognjišča, in prižiganje ognja s primitivnimi in sodobnimi pripomočki. Prav tako si morajo sami pripraviti hrano, ki jo bodisi naberejo v naravi ali jo dobijo od inštruktorjev. Na delavnicah se nato obdelajo še teme kot so: prva pomoč, izdelava zgradb, opazovanja narave in stezosledstva. Udeležence skušamo naučiti odgovornega bivanja v naravi.
Na koncu pa sledi še izpit. Kdor doseže potrebno število točk, si prisluži našitek.

Tako na kratko. Če pa koga še kaj zanima, mu bom z veseljem odgovoril!

Luka:icon_wink:

ZR7
9. September 2008, 09:44
Red Fox, JanezaL bom za ušesa!:icon_wink::icon_biggrin:

Ti bi lahko napisal malo več in dodal nekaj slikovnega gradiva, nakar bomo to objavili na straneh in ne samo na forumu.
Če se strinjaš. mi sporoči na ZS in se domeniva naprej!

LP

JANEZ L
9. September 2008, 10:16
Lp!

Za kaj pa ravno mene?:icon_confused: Ideja je bila dobra, samo opis je bolj kratek.:icon_confused:

Lovski zdravo
Janez L

ZR7
9. September 2008, 10:46
Lp!

Za kaj pa ravno mene?:icon_confused: Ideja je bila dobra, samo opis je bolj kratek.:icon_confused:

Lovski zdravo
Janez L

A zakaj? Ker bi ga moral našuntat tudi za članek na straneh in ne le objavo na forumu.
No vidiš RedFox, takole sem mi jagri malo zbadamo med seboj.:icon_wink:

Kdaj bo delavnica?

RedFox
9. September 2008, 10:55
Zdravo,

Sem pa povzročil špetir. Upam da ni prehudo:icon_wink: Bom napisal članek za podrobnosti pa se slišimo na ZS.
Drugače bo pa po vsej verjetnosti letos tečaj potekal v prvih dveh vikendih v oktobru. Več bo znano danes zvečer na sestanku.

JANEZ L
9. September 2008, 11:45
Lp!

Ja bi ga jaz že na šuntal, ampak saj veš taborniki in tekoči argumenti ne grejo skupaj, pol pa je šuntanje oteženo.:icon_confused::icon_twisted: No šefe, a vidiš saj je že obljubil, da se bo razpisal, jaz pa tudi že na vikende računam.:icon_wink::icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L