PDA

View Full Version : Dolžina ležišča



Brakir
7. July 2008, 07:38
Vem da se je na starem forumu že nekaj pisalo, pa vendar me zanima...je tukaj kdo od strokovnjakov, ki mi lahko pojasni kakšne so lahko posledice če s puško ki ima 65 dolgo ležišče streljaš 70mm dolge naboje? se zmnanjša prehodni konus? obstaja nevarnost da ti "napihne" cev?


lp damijan

ZR7
7. July 2008, 08:08
...je tukaj kdo od strokovnjakov, ki mi lahko pojasni kakšne so lahko posledice če s puško ki ima 65 dolgo ležišče streljaš 70mm dolge naboje? se zmnanjša prehodni konus? obstaja nevarnost da ti "napihne" cev?


lp damijan

Adi poje "Fantje, ne ga srat, bolje je živ ostat!"
Seveda se pri zvezdasto zaprtih šibrenih nabojih plastika odpre v nekakšen zožani lijak, ker za popolno odprtje ni prostora. Posledično narastejo pritiski in nevarnost.

Točno kaj in kako, naj pa razloži kdo, ki se bolje spozna na orožje.

detel
7. July 2008, 10:14
Nikar tega delat !!! Povečajo se pritiski. Nevarno. Pri našem lovcu je počilo kopito.

Brakir
7. July 2008, 13:04
Heh ja šefe sem že dostkrat slišalk to pesem ja.... :icon_lol:

pa ne mislim jih zdaj pokat ker sem od danes naprej ponosni lastnik toplerce boroveljke, pa ne ve dečko al je mel ležišče 65 al 70, ker je puška dedovana, tko da mislm d najbolš "šubler" u roke pa zmert....
pomermo polo pa z njo nad lisičke.... :icon_twisted:

Brakir
7. July 2008, 17:01
Ugotovil sem da ima krajše ležišče, zdej me pa zanima kak je kaj vaša izkušnja s ponudbo tovrstne municije, in pa če bi se dalo mogoče ležišče predelat na 70 mm? fajn bi blo če bi imeli koga od "foha" tle da mi malo pove...bom pa vesel vsakega predloga...

zajec
8. July 2008, 05:48
Pač kupiš 65 dolžino nabojev,sicer jih ni ogromno se pa da dobit.

Erysimum
8. July 2008, 07:35
Živjo. Mislim, da nimaš veliko manevrskega prostora. Šibrne naboje z dolžino tulca 65 izdeluje Sellier&Bellot, te pa se po mojih informacijah pri nas ne dobi, ker jih zaradi majhnega povpraševanja ne uvažajo. Drugi proizvajalec je Elektroplastika iz Križevcev. Takšne naboje pa izdelujejo le redko, če pa imaš srečo jih lahko imajo na zalogi.
Preostaneta ti še tri variante. Zdaljšati lezišče v cevi puške na 70 (po mojem mnenju je škoda orožja). Polnjenje šibernih nabojev v lastni režiji. Krajšanje že izdelanih nabojev iz dolžine 70 na 65.

mugo
8. July 2008, 07:45
Na sejmu v Salzburgu sem vzel katalog od Rotwiela. Tudi oni delajo naboje 12/65

Brakir
8. July 2008, 08:05
Kaj pa kaka italija, avstrija? sej ni problema bi šel jaz po te zadevce, pa nabavil bi za sezono kompletno, samo če bi dobil... bi lepo prosil za kake info....


lp damijan

detel
8. July 2008, 08:20
Pokliči ULOV d.o.o., v Lucijo, Portorož.

ZR7
8. July 2008, 10:25
Brakir, beri zasebno sporočilo!

LP

Brakir
8. July 2008, 12:42
najlepša hvala usem za trud in informacije... na žalost pa jaz potrebujem 16/65, tako da mi je vseeno dal en tovariš dober nasvet tu gor preko ZS. Iskrena hvala! kakšno pa imate mnenje o predelavi ležišča?

detel
8. July 2008, 13:23
Jaz osebno je ne bi tikal. Pušk je ooogromno, raje kupi še eno.

zajec
8. July 2008, 13:40
Naroči pri zastopniku za bellot pa ti jih bo nabavil!

Erysimum
8. July 2008, 13:46
Pokliči v Elektroplastiko v Križevcih, mogoče imajo kaj na zalogi. Ko sem jih jaz klical so jih imeli za cal. 16/65 kakih 2000 kom. Problem je pa v temu, da jih moraš iti osebno ponj v Križevce.

denis jež
8. July 2008, 14:06
Tisti naboji iz križevcev so ene navadne j.... če ni fazan več kot blizu in če ni strel 100% bo kar lepo mirno letel naprej,malo boljši so od trap nabojev lani sem jih kupil 200 kom za fazane pa jih zdaj streljam na glinaste golobe, pa še usi so se mi smejali da nič ne zadenem ko smo bili na fazanih v Beltincih,saj res nisem nič zadel dokler mi prijatelj ni posodil mirage nabojev potem je bila pa drugačna muzika. Pokliči v borovlje imajo tudi 16/65 od selier belota je sigurno boljši, čuvaj v Beltincih mi je rekel da imam naboje za "babe" plašit.
lp

Brakir
8. July 2008, 15:17
heh za babe plašit je pa še boljši "kožni" patron... bom poskusil svoje naredit... sicer pa ve kdo za kako topleco v kalibru 20?

Kolovski
29. July 2008, 13:40
No, ne bom novo teme odpirov pa bom kr tlele vprašov: mam šibrenico Baikal IZH 27m-em. Ima menjalne zadrge (čoke:icon_lol:). Pa me zanima, če ma več zarezic na koncu čoka, je bolj čokirana?
Ter zanimajo me še oznake ki so na čokih: na enem je C-LEAD in IC-STEEL (nima zarezic), na drugem je IC-LEAD in IM-STEEL (ta čok ma 4 zarezice). Kaj naj bi to pomenilo? Druga dva čoka sta še v šibrenici in jh bom v kratkem vn vzel, da vidim kaj na njih piše in kolk zarezic imata.


Vnaprej hvala za odgovore.