Divji prašič vsepovsod
Problematika širjenja divjega prašiča v urbana okolja.
Zadnje čase se nasprotniki lova vedno glasneje oglašajo in trdijo, da ta danes ni več potreben. Je temu res tako? Žal se prizadevanja za doseganje namenov v tej sfero običajno spridijo v natolcevanja in konfrontiranja namesto da bi se o teh zadevah trezno pogovarjali ali učili iz dogajanj drugod po svetu. Recimo na primeru divjega prašiča v Nemčiji. 
Berlinska vlada je zato zaprosila dva ducata lovcev, ki skušajo z odstrelom omejiti število te divjadi v soseskah prestolnice. A ti pravijo, da delo ni enostavno, saj divji prašiči kot zelo inteligentne živali, ki hitro ugotovijo od kje jim preži nevarnost. Izvajanje lova v mestu je zahtevna naloga, saj predstavlja nevarnost za prebivalce tako zaradi strela kot možnosti, da žival ne pade v ognju.

Reporter v svojem prispevku ne omenja še druge nevarne plati prisotnosti te divjadi v urbanem okolju. Zoonoz. Bolezni, ki se prenašajo tudi na človeka in bolezni, ki lahko povzročijo veliko gospodarsko škodo. In ravno ta, svinjska kuga na tem področju ni redka in so imeli Nemci pred leti z njo veliko težav.
Vsem, ki razmišljajo o ukinitvi lova in verjamejo v pravljice o samoregulaciji narave v okviru okrnjenega okolja kakršnega smo ljudje ustvarili, predlagam, da malo premislijo o tem. Da premislijo ali so pripravljeni sprejeti posledice in da premislijo, ali imajo moralno pravico zahtevati nekaj kar bi pripeljalo prebivalce v situacijo, ki si jo ne želijo. Pa tu pišem samo o eni živalski vrsti, ki želi svoj areal razširiti v urbana okolja.
In ob tem, kljub svoji empatiji do živali, katero premoremo tudi lovci, naj se zavedajo, da je potrebno ukrepati že prej, v gozdu in ne šele, ko se bo merjasec že sprehajal po kongresnem trgu v Ljubljani.